• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה להרפתקאה שלי

bonopppp1

פונדקאי מהשורה
אז זרמתי עם הקבוצה שלי לאחר כמו שאמרתם לי שכדאי , אולי רק שניים הגיעו אבל כל כך נהנתי לראות אותם מתכננים להמר ולפתוח מאפיה של סמים , כל כך נהניתי

בקיצור רציתי לדעת בכמה להגיד להם שעולה נניח לגדל מריחואנה או צמחים בסגנון לסמים
כאילו כמה עולה צמח
וכמה לדעתכם עדאי למכור חדר מטר על מטר (כמובן שירצו יותר אבל רק בודק)

עובד רק עם מ"ז

כמה שבא לך. אלו לא שאלות שאנחנו באמת יכולים לעזור בהן. אם יש לך שאלות מכאניות על השיטה או שאתה צריך עזרה עם עלילה ודברים כאלה, אנחנו נשמח לעזור, אבל דברים כמו המחיר של מריחואנה בעולם שלך עדיף שתחליט בעצמך במקום לבוא אלינו עם כל שאלה, זה יעזור לך לשפר את כישורי האלתור שלך.

תיקח תענוג חוקי שרשום איפה שיש מחירים למוצרים- כמו יין, ותכפיל.
זה מה שאני הייתי עושה. אני שמח שנהנית, ולא היית צריך ללמוד את זה בדרך הקשה כמוני.

אז אם סמים זה יהיה ת'מה, אולי תקרא עליהם- גם בחיים האמיתיים וגם בפנטזיה. במערכה של מלחמת הכוכבים יש הרבה סמים, שאני בטוח שלא יהיה בעיה לתרגם לפנטזיה.
סמים קסומים..
וכמו שליזי אמר, תחשוב על עד כמה זה חוקי במערכה שלך.
לטובת הכיף.. לא חוקי! לדעתי.

כהערה הייתי נרתע מלעשות מאורת סמים כמו בעולם האמיתי (מריחואנה) במשחק פנטזיה.
כל הכיף זה שמדובר בעולם דמיוני וחלק מזה שזה ״בסדר״ להפעיל אלימות ולעשות דברים אסורים אחרים נובע מכך שזה בבירור לא קשור לעולם האמיתי.

לכן, אם אתה רוצה ללכת לכיוון תמציא דברים מגניבים - מי לכל הרוחות מעשן עשב בעולם עם קסם?
למשל אולי הקשקשים של wyvern שטוחנים אותם לאבקה ומערבבים אותם עם חלב של גריפין זה אחלה משקה משכר.
או לחילופין יכול להיות שבספריית הלחשים של האשף במגדל מחוץ לעיר יש לו ספר לחשי אשלייה שממש יהיה פופולארי בקרב הלקוחות.

באופן הזה גם תביא להם קווסטים קצרים ונחמדים שיקדמו את המאורה שלהם.
תחשבו מחוץ לקופסה הרגילה

תן להם לראות את ההשפעות של מה שהם עושים. אולי אחרי שהם יתחילו למכור לכולם סמים והכפר שבו הם חיים יקרוס כלכלית (כולם מכורים לסמים שלהם), הצבא יתחיל לחשוד, תן להם להתמודד מול אנשים מכורים שרוצים יותר ממה שיש להם... לסמים יש מקום לעשות משחק מאוד עמוק, ואם זה מה שהם מתכננים לעשות - קח את זה עד הסוף, ותן להם את הדילמות שיש סביב הנושא וההשפעות שלו על העולם.

dragonitzan אמר/ה:
תן להם לראות את ההשפעות של מה שהם עושים. אולי אחרי שהם יתחילו למכור לכולם סמים והכפר שבו הם חיים יקרוס כלכלית (כולם מכורים לסמים שלהם), הצבא יתחיל לחשוד, תן להם להתמודד מול אנשים מכורים שרוצים יותר ממה שיש להם... לסמים יש מקום לעשות משחק מאוד עמוק, ואם זה מה שהם מתכננים לעשות - קח את זה עד הסוף, ותן להם את הדילמות שיש סביב הנושא וההשפעות שלו על העולם.

כהערת אגב, זו עצה טובה מאוד אם השחקנים שלך רוצים משחק שעוסק בכאלו דברים. אבל אם השחקנים שלך רוצים משחק מצחיק בו מכשף, גמד ורוח רפאים מקימים מפעל סמים כדי להפוך את כול המדינה למכורים, אז לדברים כמו דילמות מוסריות לדעתי יש שם פחות מקום והם ייגרעו מאוד מהמשחק,

במקום זה, לוחם אדיר שכועס כי הבן שלו היה אמור להיות אגדי כמותו אבל התמכר לסמים של החבורה ואז ויתר על הצבא! דרקון אדום ששמע שהסמים של החבורה שווים את משקלם בזהב מרוב האיכות שלהם ועכשיו רוצה להוסיף את הסמים האלו להר האוצר האדיר שלו! הכת של אל התככים והסודות שמתכננת להשתלט על המפעל מבפנים כי הוא המקום הכי אפלולי בכול המדינה!

לא כול משחק צריך להיות רציני ולעסוק במוסריות. משחקים יכולים לעשות זאת וזה יכול להיות אפילו שימוש ממש מעניין ומיוחד, אבל זה ממש לא נדרש.

חזרה