• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[מו"ד 5] אורלן- אגודת אבירי הפנינה 3/3- הסתיים

"א... אל המוות? בעצמו?"

"למה זה נשמע כל כך מופרך, אנדרו?" הקול נשמע לפני שגום מופיע. מדובר בגבר גבוה יחסית, לבוש בחליפה שחורה לחלוטין, שערו שחור כעורב, וגם עיניו שחורות. "מזמן לא חזיתי בקרב חידות. אני בטוח שאהנה מאוד. למרות שבזה הרגע אני מפריד בין שני אלים אחרים, זה מתחיל להיות משעמם. אז בהצלחה. אני אשב כאן," הוא מתיישב על האוויר "ואצפה. תתחלקו לשתי קבוצות."

הכוהן מתרפס לפניו, ואז קם, מסתכל על הקולגות שלהם. חמישה מצטרפים אליו.

"תודה רבה לאל המוות גום הנכבד שהסכים לשפוט בקרב החידות שלנו." עונה פבלו לגום. "עכשיו אתה צריך לנקוב במחיר - כדי שאנשים יוכלו לדעת מה המחיר לפני שהם מצטרפים לקבוצה שלי." הוא אומר לכהן הגדול.

וולרץ' מכחכך בגרונו ומתחיל לדקלם:
באביב ארבעה עמודים ניצבים תחתי, זוהרים הרחק מעל האדמה.
בקיץ שתי עמודים תומכים תחתי, בדלת המובילה לחידה.
בסטיו שלושה עמודים עומדים תחתי, כדרך למקדש בארץ עתיקה.
בחורף עמודי מתנפצים תחתי, כתהילה של אמפריה עתיקה
אמר לי מי אני?

"אמ... חידה קשה." הכוהן פונה לאחור להתייעץ עם חבריו, ואחרי כמה דקות אחד מהם אומר "בן אנוש. התשובה היא בן אנוש."

הכוהן הגדול מתייצב מולכם, ואומר את החידה שלו:
"שליטים אני הורג, חפצים אני הורס, את החיים אני קוצר כמו חיטה, את האש אני מכבה, את המים מאדה ולפעמים זורם כמו נחל מעוקל. מי אני?"

גום מחייך, בעיניו זו חידה מאוד פשוטה.

"הטלת מטבע!" קורא אחד מהכוהנים, אבל אז אחד מהם אומר "לא... זה שחמט."

"לצערי, מאוחר מדי," אומר גום, בטון משועמם. "אנדרו, תורך."

"כל יום פיטי יוצא מדירתו בקומה השתיים עשרה שבמגדל, הולך ללוח התנועה, לוחץ על קומת הקרקע ויוצא מהמגדל. בערב הוא חוזר מעבודותו, לוחץ על הכפתור של קומה שמונה, ואת ארבע הקומות הנותרות הוא עולה ברגל. מדוע?"

OUT
לוח תנועה- המקבילה של מעלית באורלן.

"ק-" סלסניוס מתחיל לומר כשפבלו משתיק אותו, ואמור את התשובה במקומו "פיטי הוא נמוך מאוד. כשהוא יוצא מהבית הוא לוחץ על הכפתור הכי נמוך: של קומת הקרקע, אבל שהוא חוזר היד שלו מגיעה רק עד הכפתור של קומה 8, והוא צריך לעלות את שאר הקומות ברגל"

במרכז המעגל נעמדת לאט לאט דמות של בן אנוש. הוא בעל עור בהיר, גבוה, לבוש בגדי מסע בלויים מעט, ומרים את מבטו כאילו הוא מחפש מישהו. אחרי מספר שניות הוא מניח עליכם את מבטו ומחייך חיוך מלא שמחה אך קצת ציני: "ובכן, אתם בני החבורה שעומדים להילחם באלה שרוצה לשלוט. אני כאן כדי לעזור לכם להפיל אותה", הוא אומר ומתקרב לעברכם.

"בשמחה", הוא אומר ומחייך חיוך גדול. "החידה היא כזו":

"תקווה ושאיפה, וגם אימת האדם,
בו גם מתרחשים, קרבות עקובים מדם.
לעיתים הוא מגיע, מלטף ורך,
ופעמים כשהוא מופיע, הוא צועק לך – ברח!"

חזרה