• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור עליית המורדים

מה דעתך על הספר עד כה?

• סה"כ מצביעים
    7
פרק טוב מאוד, אהבתי את העימות בין קיזה לאורפן. קצת מרגיש לי שאורפן מאמין בקלות מדי לקיזה, אבל אולי זה ישתנה בקרוב.
מה שמפריע לי קצת בהמשכיות, זה נושא המבחנים של לואיס - מה הוא בדיוק תיכנון לבחון?

The oldman אמר/ה:
פרק טוב מאוד, אהבתי את העימות בין קיזה לאורפן. קצת מרגיש לי שאורפן מאמין בקלות מדי לקיזה, אבל אולי זה ישתנה בקרוב.
מה שמפריע לי קצת בהמשכיות, זה נושא המבחנים של לואיס - מה הוא בדיוק תיכנון לבחון?

תודה על התגובה :)
שמחה שנהנית מהפרק. העימות בין אורפן לקיזה באמת היה מותח. אורפן מאוד מבולבל ועדיין לא מאמין לה לחלוטין, הוא רוצה הוכחה והדבר היחיד שלדעת יכול להוכיח לו, זה לקחת אותו למקום המורדים. גם לשם אורפן לא בטוח שהוא רוצה ללכת, בעיקר עם קליאו ומג'יק.
בקשר למבחנים של לואיס - כל מה שהוא רצה לבחון, זה את הנאמנות והכוח שלו. את הדבר הכי חשוב הוא כבר ידע לאחר שאורפן השתמש בכישוף השכחה הכתום. בקרוב... תבין שהמבחנים עדיין לא הסתיימו, זה ספויילר:
לואיס יימצא דרך לתקשר עם קיזה דרך כישוף מחשבה \ טלפתיה

הצבעים של הכישוף ומשמעותם:​
1_as3I-Kfj5EIP3Mqw6MWpUg.jpeg

ככול שהמכשף נדרש לשאוב יותר אנרגיה בכדי להשתמש בכישוף, כך דרגת הקושי שלו גבוהה יותר. הכשפים בעולם זה מופעלים על ידי שאיבת אנרגיה מן הטבע ומרגשות האדם.
מכשפים שחורים – נולדו עם יכולות גנטיות של שימוש בכישוף בקלות וביעילות.
זראים – נולדו בני אנוש רגילים לחלוטין המסוגלים ללמוד כישוף בדרגות נמוכות יותר, אם יש להם את כל מה שנדרש עבור כך (כוח פיזי ונפשי).
שומרי חוק – כשזראי חזק דיו בכדי ללמוד כישוף ולשאוב אנרגיה מהטבע ומרגשותיו, הוא חייב לשמש כאחד משומרי החוק המפוזרים בערי הזראים השונות ושומרים על חוקיהם של השליטים.
המכשף לא חייב להשתמש בלחש, כל שהוא צריך זה להתרכז ולשאוב לגופו את האנרגיה המרבית לשם יצירת הכישוף.
מכשפים לבנים – זן נדיר של מכשפים, אשר כמעט ונכחד מהעולם. אותם מכשפים שלטו פעם עד שהמכשפים השחורים הצליחו להכחידם ב"שואת המכשפים הלבנים" לפני עשרות שנים, לאחר סכסוך בלתי מתוכנן (ההסבר עליהם יגיע בהמשך בסמוך להתקדמות עלילת הספר).
מכשפים יכולים להשתמש בכוחם הפיזי תוך כדי קרב אם ירגישו צורך בכך.

כשפים כחולים:
הכשפים הבסיסיים ביותר בעולם זה הם בצבע הכחול. כל מכשף צריך לדעת להשתמש בכשפים בסיסיים אלו. דרגת הכוח שלהם היא הנמוכה ביותר, ולכן הכי פחות קשה להשתמש בהם. על מנת להשתמש בכישוף כחול, המכשף חייב לשאוב את האנרגיה שלו מן האוויר בסביבה.
הכישוף הכחול כולל את הכשפים הבאים:
1. הקמת דברים כגון אוהלים למשל.
2. הגנה - מעטפת הגנה בסיסית כנגד כשפים אחרים (כשפים חזקים יותר עלולים לשבור אותה).
3. חפירה או חציבה בחומרים כגון אבנים ומתכות.
4. התקפי - יצירת אלפי להבים חדים וקטנים ושליחתם לכיוון האויב.
5. לגרום לחפצים זעירים או קטנים לעוף באוויר.
6. התקפי - לגרום לחפצים שונים לתקוף את האויב.
7. הפשרת אדם או מאכל קפוא.
8. הפיכת כל מאכל לחמוץ, מלוח או מתוק.
9. חתיכת או קריעת עצמים כגון בדים וענפים.
10. העלמת חפצים.
11. תיקון חפצים פגומים או שבורים.
12. כיבוי אור או הדלקתו בחדרים עם כלי תאורה.
13. ניקוי חומר (דם, אבק...) ממשטח או חפץ.
14. הגברת הקול.
15. התקפי – יצירת קרן אור קטנה והרסנית ושליחתה לכיוון האויב.
הערה: זראים בעלי כישרון כישוף מיוחד (בדומה לשומרי החוק), מסוגלים להשתמש בכשפים אלה.
כשפים צהובים:
רוב המכשפים נוהגים להשתמש בעיקר בכשפים אלו במהלך קרבות. על מנת להשתמש בכישוף צהוב, המכשף חייב לשאוב אנרגיה לגופו על ידי מקור אור כלשהו: תחת כיפת השמים (תחת השמש או הירח), הכישוף הצהוב מגיע לשיא עצמתו, כאשר המכשף שואב אנרגיה ממקורות אור אחרים (שמקורם אינו בטבע) כגון: כלי תאורה – עוצמת הכישוף יורדת. אם המכשף נמצא במקום חשוך ללא אור לחלוטין, הוא לא יוכל להשתמש בכישוף הצהוב. כישוף זה משמש גם כמגביר כוח של שאר צבעי הכשפים וניתן לשלב אותו תמיד.
הכישוף הצהוב כולל את הכשפים הבאים:
1. הגנה – מעטפת הגנה עמידה יותר כנגד כשפים אחרים.
2. התקפי – יצירת מאות להבים חדים וגדולים ושליחתם לכיוון האויב.
3. התקפי – בעירת חפצים, גרימת שריפה.
4. לגרום לחפצים גדולים וכבדים לעוף באוויר.
5. לגרום למאכל כלשהו להרדים אדם אחר לאחר אכילתו.
6. התקפי – כבילת האויב בחבלים.
7. מגביר כוח – שימוש בכישוף צהוב בזמן שימוש בכישוף מסוג אחר, תגביר את כוחו (את האנרגיה).
8. לגרום לחפצים רכים להתקשות.
9. הגדלת והקטנת חפצים.
10. יצירת העתקים של חפצים חסרי ערך (לא כסף, יהלומים וכדומה) המסוגלים לשרוד מספר שעות בלבד ונעלמים לאחריהן.
11. התקפי – יכולת להפוך את היד לחרב זוהרת.
12. בנייה מחדש של מבנים הרוסים.
13. התקפי – לגרום לקורבן להשתתק היכן שהמכשף המשתמש ירצה.
14. לגרום למכשף המשתמש בכישוף לקפוץ גבוה מאוד.
15. מונע מאנשים הנמצאים בקרבת המכשף לשמוע את דבריו.
16. התקפי – יצירת קרן אור צהובה הבינונית בגודלה ושליחתה לכיוון האויב.
הערה: זראים בעלי כישרון כישוף מיוחד (בדומה לשומרי החוק), מסוגלים להשתמש בכשפים אלה.

כשפים אדומים:
כשפים אלו הנקראים גם "כשפים אפלים" אינם פשוטים לשימוש ודרגתם היא השלישית. לא כל המכשפים יכולים להשתמש בכשפים אדומים: בכדי להשתמש בכישוף אדום, המכשף לא צריך לשאוב אנרגיה מן הסביבה בדומה לכשפים הכחולים והצהובים, אלא מרגשותיו השליליים והבלתי מוסריים לאחר שביצע מעשים רעים (לפחות עשרים) וגם אם מטרותיו הן אגואיסטיות והרסניות. כשפים המופעלים על ידי אנרגיה רגשית – הם החזקים ביותר. הרבה מכשפים במגדל הניב מתמחים בכישוף האדום, מאחר ומטרותיהם בנוסף למעשיהם – אינן מוסריות. בעבר, כישוף אדום נאסר על המכשפים, אך השליטים החדשים התירו מגבלה זאת. גם אם אותו מכשף מסוגל להשתמש בכישוף זה בעקבות מעשיו ומטרותיו, עדיין יהיה לו קשה מאוד להפעילו – תוך כדי קרב, הוא יהיה חייב להתרכז ברגשותיו השליליים. משום שכישוף זה נוצר כתוצאה מרגשות שליליים, מכשפים טובים (לדוגמה: אורפן ומג'יק), לעולם לא יוכלו להשתמש בהם.
בבית הספר לכישוף של מגדל הניב, המורים בוחרים תלמידים שלדעתם יהיו מסוגלים להשתמש בכישוף אדום ומלמדים אותם. אותם תלמידים הם אף פעם לא טובי לב במידה קיצונית.
כישוף הגברת המהירות האדום הוא כישוף המייחד את צבע זה – על ידי שימוש בכישוף זה, המכשף יכול להגביר את עוצמת המהירות של הכישוף שקדם לו (בעיקר כשפים כחולים וצהובים הקלים יותר לשימוש). הצבע של המתקפה משתנה בהתאם (לדוגמה: כישוף הגברת מהירות אדום על כישוף כחול, ישנה את המתקפה לצבע סגול). רוב הכשפים האדומים הם התקפיים היכולים לגרום לאויב סבל רב בלי רחמים.
הכישוף האדום כולל את הכשפים הבאים:
1. התקפי – יכולת לענות את האויב ולגרום לו לסבול מכאבים.
2. שינוי צורה (התחזות לאדם אחר תוך לקיחת מראהו).
3. התקפי – תליית הקורבן באוויר.
4. התקפי – יצירת קרן אור אדומה וגדולת ממדים הנשלחת לכיוונו של האויב וגורמת להרס רב.
5. התקפי – לגרום לקורבן לחוש צער וכאב נוראיים על מעשים שהוא מתחרט עליהם או בגלל זיכרונות כואבים שהכישוף מציף בו, במקרה הגרוע ביותר האדם שם קץ לחייו.
6. התקפי – לגרום לאויב לשמוע צרחות צורמות ללא הפסקה עד כדי התחרשות.
7. לגרום למאכלים להיות מורעלים.
8. הגנה – יצירת קיר אבן עצום וקסום המונע מכשפים צהובים בלבד לעבור דרכו.
9. הגברת מהירות – יכולת להגביר את מהירותו של כישוף אחר.
10. לגרום לאדם חולה לסבול עוד יותר על ידי החמרת מחלתו עד כדי מוות.
11. לגרום לאדם לאבד את השפיות למספר ימים.
12. לגרום לחפצים להתפוצץ (בעיקר חפצים קשים וחדים בקרבת הקורבן).

כשפים ירוקים:
כשפים אלו ממוקמים במקום השני ומידת הקושי שלהם גבוהה ביותר. על מנת להשתמש בכישוף ירוק, המכשף יהיה חייב לשלב בין הכישוף הצהוב לכישוף הכחול תוך כדי שאיבת אנרגיה מן האור והאוויר יחד. בסביבה בה אין את אחד מאלה – לא יוכל המכשף להשתמש בכישוף ירוק. עם זאת, נדרש מהמכשף עוד דבר – המכשף יהיה חייב לאהוב לפחות אדם אחד בחייו. הכישוף הירוק פועל על ידי רגשות חיוביים בניגוד לכישוף האדום – מדובר בהיפוך של הכישוף האדום. כל כשפי הריפוי הם כשפים ירוקים ורק על ידי אהבה ורגשות חיוביים אחרים, המכשף יוכל להפעיל אותם. משום שהכשפים הירוקים מנוגדים לכשפים האדומים, מכשף המסוגל להשתמש בכישוף אדום לא יהיה מסוגל להשתמש בכישוף ירוק וההפך. כאשר מטרותיו של המכשף טובות ומוסריות, המכשף יוכל להשתמש בכשפים אלו. לרוב המכשפים אין כוונות טובות ולכן כשפים אלו נדירים יותר, עם זאת מאוד קשה למכשף לשאוב את האנרגיה משלושה מקורות: אוויר, אור ורגשות חיוביים. מכשפים המסוגלים להשתמש בכישוף הירוק בקלות, נחשבים למוכשרים ביותר ובדרגת מומחה.
הכישוף הירוק כולל את הכשפים הבאים:
1. מניעה מהאויב להשתמש באותה התקפה פעמיים.
2. יצירת תחבושות סביב עצם שנשברה.
3. התקפי – גרימת מצב של חוסר הכרה לקורבן.
4. כישוף בעזרתו מכשף יכול להסתיר את הילת הכוח שלו ומונע ממכשפים אחרים לחוש בו.
5. כישוף תעופה למשך מספר דקות.
6. הזזת עצים ממקומם.
7. לגרום לצמחים שנהרסו או נבלו לצמוח שוב.
8. לגרום לאנשים שמסתתרים בקרבת המכשף לחשוף את עצמם.
9. זימון חפצים אל המכשף, גם אם נמצאים במרחק רב.
10. התקפי - יצירת קרן אור ירוקה וגדולת ממדים הנשלחת לכיוונו של האויב וגורמת להרס רב.
11. פריקת האויב מנשקו והדיפתו אחורה.
12. ריפוי פציעות קלות.
13. נעילת דלתות ומנעולים ופתיחתם.
14. ניקוי דרכי הנשימה אם הן נחסמו על ידי חפץ זר כלשהו.
15. התקפי – לגרום לבעלי חיים לתקוף את האויב.
כשפים כתומים:
כשפים אלו המכונים "כשפים אגדיים" ממוקמים במקום הראשון ובהם הכי הרבה קשה להשתמש. מעטים המכשפים המסוגלים להשתמש בכשפים מסוג זה. על מנת להשתמש בכישוף כתום, יש לשלב בין הכישוף האדום לכישוף הצהוב – אך מכשף טוב לב אינו יכול להשתמש בכישוף אדום, לפי כך על המכשף לשאוב אנרגיה אדירה מכל המקורות: אוויר, אור ורגשות חיוביים בעוצמה. ישנם כשפים כתומים בהם המכשף דווקא צריך לשאוב את האנרגיה מאדם אחר אותו הוא אוהב (אנרגיה של רגשות שמחה או עצב), אדם שמעורר בו את הרגשות האדירים ביותר אותם הרגיש אי פעם. הכשפים הכתומים כה עוצמתיים עד שהם מסוגלים לפגוע במשתמש ואף להרוג אותו. הכישוף הכתום הוא היחיד שמסוגל להחיות או להרוג אדם אחר במכה אחת. משום שהמכשף נאלץ לעקוף את הכשפים האדומים והשליליים, מוטלת קללה על האדם עליו הוטל הכישוף הכוללת סיוטים קשים ומתמשכים במשך שבועות – ככול שהכישוף חזק יותר, כך האדם יסבול יותר מסיוטים. כאשר המכשף כן מסוגל להשתמש בכישוף אדום בעקבות מעשיו ומטרותיו השליליים – השימוש בכישוף הכתום לא יצריך ממנו להשתמש באנרגיית הרגש, אך יצריך ממנו להשתמש בהרבה יותר אנרגיה מהאוויר והאור.
עד לא מזמן חשבו בני האדם שהכישוף הכתום נכחד מהעולם – אף מכשף לא היה מסוגל להשתמש בכל כך הרבה אנרגיה בכדי להשתמש בכשפים אלו, ובנוסף הם לא רצו לסכן את חייהם. היחידים שמסוגלים להשתמש בכשפים כתומים כעת אלו השליט (מכשף רע) ואורפן (מכשף טוב).
הכישוף הכתום כולל את הכשפים הבאים:
1. החייאת אדם (אף מכשף לא הצליח להשתמש בכישוף זה עד היום).
2. התקפי – שליטה מוחלטת במעשיו של הקורבן.
3. מחיקת זיכרונות, נקרא גם כישוף השכחה – ככול שהמכשף משתמש ביותר אנרגיה, כך יותר זיכרונות נמחקים מראשו של האדם.
4. הגנה – לגרום לרגשות האהבה החזקים ביותר של המכשף לבוא לכדי ביטוי בצורה גשמית שמשמשת כמגן העמיד והחזק ביותר מפני התקפותיו של האויב (שום כישוף לא יכול לשבור אותו מלבד כשפים כתומים אחרים).
5. התקפי – יצירת כדורי אש גדולי ממדים הנשלחים לכיוונו של האויב וגורמים להרס עצום.
6. שליטה במזג האוויר.
7. התקפי – יצירת גבישי קרח עצומים הנשלחים לכיוונו של האויב.
8. התקפי – שאיבת אנרגיה מהאויב בכדי להחליש אותו ולמנוע ממנו להשתמש בכשפים.

כל הזכויות שמורות לי ולThe oldman :)
אעדכן את התגובה במקרה הצורך.

אהבתי איך שזה יצא.
אני שם לב שאת אוהבת רשימות, אני לא בטוח שצריך לפרט ברמה כזו את הלחשים השונים בכל דרג של כוח, אלא לתת יותר בקווים כלליים.
והמכשפים הלבנים מסקרנים - איפה נכנסים לואיס ויתר המורדים בקטגוריות האלו?

The oldman אמר/ה:
אהבתי איך שזה יצא.
אני שם לב שאת אוהבת רשימות, אני לא בטוח שצריך לפרט ברמה כזו את הלחשים השונים בכל דרג של כוח, אלא לתת יותר בקווים כלליים.
והמכשפים הלבנים מסקרנים - איפה נכנסים לואיס ויתר המורדים בקטגוריות האלו?

תודה על התגובה!
כן, אני אוהבת רשימות :lol:
אבל הצעת לי לרשום גם אילו כשפים ניתן להשתמש בכל צבע... אז זרמתי עם זה, לא נראה לי שאפשר לכתוב פה בכללי אילו כשפים יש לכל דרגת צבע, כי הם שונים ומגוונים. חוץ מכשפים אדומים וירוקים שכן יש להם משהו כוללני.
האם בכל זאת לשנות את זה ולא לפרט? למען האמת זה עוזר לי בכתיבת הספר הפירוט הזה.

סאגת המכשפים הלבנים (החלק שלהם) תגיע בהמשך - לואיס וקיזה שניהם מכשפים לבנים כפי שכבר אמרתי לך בספויילר אחד, כרגע זה נשמר בסוד, ויש שוני ביניהם לבין מכשפים שחורים.

סליחה שחיכיתם, הנה הפרק החדש!
בפרק זה יהיה המון מידע על הבית וכמה דברים משעשעים.
תיהנו!
(תצפו להרבה אקשן בפרק הבא).

פרק שתיים עשרה
קללת הבית המכושף
303.PNG

"קיזה, את יודעת מה לעשות..." קולו של לואיס הדהד באוזנה והמבט הזה שלו, מבט אותו לא תוכל לשכוח, אדונה מעולם לא הביט עליה באותו האופן; ההבעה הקשוחה וחסרת הרגש שלו, הפכה להבעה מלאת תקווה – הוא באמת סמך עליה... והיא לא רצתה לאכזב אותו, היא תציל אותו גם במחיר חייה.
קרלנסלו הרשה לה לנוח באחד החדרים בזמן שהוא והנערים ישוחחו עם מנהיגת שבט מאיישי ועל כוונותיה. קיזה הייתה עייפה מכל מה שקרה; בעקבות חטיפתו של אדונה, הנפש שלה הייתה כה עייפה ומודאגת והיא באמת הייתה זקוקה קצת לזמן עם עצמה, בנוסף היא העדיפה שלא לחשוף את פרצופה בפני אמו של הגבר שרצחה באכזריות על פי פקודתו של לואיס – היא לא התחרטה על כך, אבל האישה הייתה יכולה להתחיל לחשוד בה והיו לה דברים הרבה יותר חשובים לחשוב עליהם מאשר להיחקר על ידי זראית מטונפת מאיזה שבט פרימיטיבי; קיזה קיוותה בכל ליבה שקרלנסלו לבסוף כן יאמין לה ויסכים לבוא עמה לקונסטלין יחד עם הנערים, אך הוא היה אדם קשה ועקשן... היא תצטרך לגרום לנערים לשכנע אותו, כי הם היו היחידים שיכלו לגעת בו רגשית.
המכשפה היפה שכבה על צידה ונאנחה, החדר החמים השרה אווירה רגועה אליה קיזה לא זכתה בדרך כלל, עיניה החלו להיעצם אט-אט לקול הנוכחים בסלון.

אורפן, קליאו ומג'יק ישבו על הספה מול קסנדרה, אשר העדיפה לשבת על הרצפה כנהוג בשבטה.
"אז את אומרת שהגעת הנה בשביל להודות לי." חזר אורפן על דבריה של קסנדרה בחוסר אמון. "הייתי אומר שזה מעט מוזר, אבל תודה על הבשר." הודה לה המכשף בנימה מעט קשוחה ושילב את ידיו.
"הלא דבר. למען האמת, רציתי לספר לכם על הבית הזה. יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת." דיברה האישה אל הצעירים.
קליאו ישבה ליד אורפן עם פנים זועפות, היא רצתה שקסנדרה תסתלק מהבית כמה שיותר מהר.
מג'יק לעומתה, נראה סקרן לפתע ופער את עיניו הירוקות בכמיהה למידע נוסף, הוא תמיד אהב לגלות דברים חדשים.
"אני באמת רוצה לדעת את הסיפור של הבית הזה." אמר הנער בקול נלהב, מחייך לעברו של המאסטר שלו.
"נו באמת... לאישה הזו אין שום דבר מעניין להגיד." התחצפה קליאו ונשפה בבוז, אורפן הזהיר אותה במבט אחד והיא מיד התכווצה במקומה, מנפחת את לחייה ברטנוניות. מנהיגת שבט מאיישי השתדלה להתעלם מהתנהגותה של הנערה.
קסנדרה למעשה ניסתה להתנהג איתם בסדר, אורפן האמין שהיא באמת רוצה להודות לו ולתת לו מידע חשוב על הבית... קליאו הייתה צריכה להתחיל לכבד אותה למרות הגישה העוינת שלה אליו בהתחלה, היא זראית וזה היה צפוי. הראש שלו היה מוטרד ומהורהר עדיין מהשיחה עם קיזה, הוא הרגיש שהנערים עייפים מאוד ומשתוקקים לישון כמו שצריך – אבל אם קסנדרה הגיעה עד הנה כל-כך מוקדם בבוקר בכדי לספר להם על הבית המסתורי בו הם שוהים כעת, כנראה שזה היה משהו משמעותי, אולי אפילו אזהרה; בבית היו המון חפצים במצב מצוין שכנראה נשכחו והיו שייכים לבעלי הבית הקודמים – אורפן תהה מדוע.
"אני מקשיב." אמר המכשף לאישה.
קסנדרה כחכחה בגרונה והחלה לדבר ברשמיות. "הופתעתי מאוד לראות שאתם חיים בבית זה בשלווה." אמרה קסנדרה. "הבית מקולל כבר עשרות שנים, בכל פעם שמגיעים הנה אנשים אחרים, הם נעלמים כלא היו."
"מה?" אורפן נראה מבולבל לפתע. "לא הרגשתי שום הילה רעה מתוך הבית, להפך, הייתי בטוח שהבית הזה בטוח למגורים."
"אינני בטוחה מדוע אתה והשוליה שלך לא חשתם בזה... לפני הרבה שנים הבית הזה הופיע כאן, כולנו ידענו שהאחראי לכך היה מכשף... לא ראינו אותו בבירור, אבל הוא היה שם, הייתה לו דווקא גלימה לבנה." הסבירה קסנדרה, מעקמת את מצחה כמנסה להיזכר בזיכרונות מצעירותה. "נראה היה כי המכשף בלבן הוביל אל הבית את משפחתו הצנועה, אישה וילדה צעירה." המשיכה להסביר בקולה המחוספס. "בני השבט נהגו לתצפת על המשפחה מתוך סקרנות... הכל היה נראה כשורה, משפחה נורמאטיבית לכל דבר, אבל לא הבנו מדוע החליטה המשפחה לגור במדבר טיטור השומם והמסוכן."
"זה בהחלט מוזר." אמר אורפן בעניין. 'מכשף בעל גלימה לבנה... אבל הם נכחדו לפני מאות שנים... הכישוף בו השתמש אותו מכשף כאשר יצא את הבית הנצחי הזה, אני לא מכיר כישוף כזה... וגם, לא יכולתי להרגיש שהבית הזה למעשה מכושף!' אורפן נראה מבולבל, משהו בלתי רגיל התרחש כאן לפני שנים – האם עדיין נשארו מכשפים לבנים?
קליאו נראית סקרנית, היא כבר לא נראית זועפת כמקודם, אלא מרותקת לדבריה של קסנדרה, מביטה עליה בעיניים גדולות וסקרניות בדומה למג'יק.
"למרבה הצער... לאחר מספר ימים בני המשפחה נרצחו על ידי מכשפים בעלי גלימות שחורות. המכשפים האכזריים מצאו את הבית המכושף ורצחו את האב, האישה והילדה." סיפרה מנהיגת השבט בכאב. "אני זוכרת את הצרחות... המכשפים נלחמו זה בזה, בני השבט שלי לא יכלו להישאר אדישים לרוע, ניסינו לעזור למשפחה האומללה... ובכך חרצנו גם את גורלנו – אותו מכשף שרצח את המשפחה פלש לשבט שלנו, ומאז אנחנו מתמודדים עם הרבה דברים בלתי פשוטים." קולה של קסנדרה הפך לרועד והיא השפילה את מבטה, נזכרת בכל המשפחות השכולות והאנשים שאיבדו את שפיותם בעקבות המראות המזוויעים.
"אני מצטער..." לחש מג'יק, אשר ריחם על האישה. "זה בטח קשה... האם אתם צריכים עזרה כלשהי בשבט?" שאל בעדינות.
אורפן הניח יד על ראשו הבלונדיני של הנער לצדו, מתבונן עליו ברכות; לבו הטוב של מג'יק תמיד גרם לאורפן להתגאות בו, הוא הרגיש בר מזל שיש לו שוליה כמו הנער הזה.
"תודה רבה ילדון, אבל אנחנו מעדיפים שלא להכניס מכשפים לשבט... כוונותייך טובות, אבל בני השבט עלולים לתקוף אותך." השיבה קסנדרה לנער, מעריכה את הרצון שלו לעזור.
אורפן נאנח, מוריד מראשו של מג'יק את ידו; כמובן שהוא לעולם לא היה נותן למג'יק ללכת לשבט העוין כלפי מכשפים, המכשף הצעיר לא היה אשם בכך... אלא המכשפים האכזריים וחסרי המצפון, אשר גרמו לטובים שביניהם להיחשב רעים – הוא לא אהב את ההכללה הזו.
"בכל אופן, אותם מכשפים אכזריים לא הצליחו להרוס את הבית הנצחי לאחר הרצח, כל הפריטים שנותרו בו לא התקלקלו... אך הבית מקולל מסיבה לא ידועה, תהיתי לעצמי אם הסיבה היא כי התרחש כאן רצח נוראי בבית מכושף." קסנדרה מיששה את מצחה המקומט כמנסה לחשוב לעומק.
"עכשיו כשאת אומרת לי את זה, אני מבין מדוע הבית הזה מקולל." אמר לפתע אורפן. מבטיהם הסקרנים של השלושה הופנו אליו. "רצח נוראי התרחש בנוכחותו של כישוף לבן, אני מאמין שהמכשף רצח את המשפחה בעזרת כישוף אדום. כאשר כשפים אלו נוגעים זה בזה מוטלת מן קללה על האזור בו זה התרחש..."
"רגע מאסטר, כישוף לבן?" שאל מג'יק את אורפן בחוסר הבנה; הוא מעולם לא שמע על כשפים לבנים.
"כן, גם אני חשבתי שאלו נכחדו לפני שנים רבות. אותו מכשף בעל הגלימה הלבנה הוא ללא ספק מכשף לבן... הכישוף בו הוא השתמש, אני לא מכיר כישוף שחור כזה." דיבר המכשף של השלושה. "למרבה המזל הספקתי ללמוד על המכשפים הלבנים במגדל הניב, והם נכחדו לפני מאות שנים... משהו כאן לא מסתדר לי." הוא בהחלט נדהם מהסיפור של קסנדרה על המכשף הלבן, הוא תהה אם זהו היה המכשף הלבן האחרון או שהיו עוד כאלה בקרבתו... מכשפי מגדל הניב מיהרו לרצוח אותו כחלק מהשלמת ההשמדה שלהם, המכשף כנראה ניסה להימלט יחד עם משפחתו וחשב כי מדבר טיטור יהיה מקום מסתור טוב, או שמה היו בדרכם אל עיר אחרת והחליטו ללון בבית המכושף למשך זמן מוגבל.
"וואו... מעולם לא סיפרת לי על זה מאסטר." אמר מג'יק לאורפן בתדהמה.
"ובכן, לא חשבתי שאתה צריך לדעת את זה." השיב לו אורפן.
"בית מקולל יכול לגרום לסיוטים?" שאלה קליאו את אורפן, ממצמצת לכיוונו בעייפות.
המכשף עבר להביט עליה; הסיוטים של קליאו נגרמו כתוצאה מכישוף השכחה, אבל יהיה זה שקר הוגן בכדי להרגיע אותה שאלו לא סיוטים אמתיים המבשרים משהו רע.
"יכול להיות, קליאו." השיב לה המכשף ברוך. "אז את כבר לא כועסת עליי?"
"לא אמרתי את זה!" קראה בקול רטנוני.
אורפן גיחך ומשך בלחיים הסמוקות שלה. "פרחחית קטנה..." לפעמים התחשק לו ל'אכול' אותה מרוב מתיקות - היא השכיחה ממנו את כל הדאגות ברגע.
"תעזוב את הלחיים שלי! טיפש!" קיללה הנערה ברוגז.
מג'יק צחקק מהצד, בעוד קסנדרה לא נראית משועשעת במיוחד – היא לא אהבה את הקרבה שיש בין המכשף לזראית הצעירה, היא האמינה שזהו טאבו רציני.
האישה נעמדה על רגליה, השלושה הביטו עליה.
"אגב, יש האומרים שהנשמות של הנרצחים רודפות את הבית הזה." דיברה קסנדרה.
קליאו נראית לפתע ערנית יותר. "ר-רוחות רפאים? שטויות!" היא נעמדה על רגליה, מאגרפת את ידה. "זה... זה לא קיים." התכחשה הנערה לדבריה של קסנדרה, אך היה נראה שידיה מעט רעדו.
אורפן התאפק שלא לצחוק – קסנדרה לחלוטין הפחידה את הנערה, אך קליאו כמו תמיד ניסתה להיראות אמיצה וחזקה יותר ליד אחרים.
"מה שבטוח, הן לא אוהבות שמכחישים את קיומן." הוסיפה קסנדרה כמנסה להחמיר את פחדיה, מעבירה בגופה של קליאו צמרמורת קלה.
הנערה בלעה רוק מתוך פחד ואז קרבה אל האישה. "את סתם מכשפה זקנה שלא יודעת שו-"
"קליאו!" השתיק אותה אורפן ברגע שראה לאן זה הולך, הוא משך בידה והרחיק אותה מקסנדרה. "תפסיקי לדבר כך, קסנדרה בסך הכל רוצה לעזור לנו." המכשף נראה מיואש מהתנהגותה של קליאו כלפי מנהיגת השבט, הוא עמד מול הנערה בהבעה חמורת סבר. "יש לי כל כך הרבה דברים על הראש עכשיו, אל תעיקי עליי ותתחילי להתנהג בהתאם." אמר לה בקשיחות.
"אתה לא אבא שלי, אורפן!" קראה הנערה ברוגז ועלתה במהירות במדרגות אל הקומה השנייה, לא מסתכלת הצידה.

אורפן נאנח בייאוש.
"זה בסדר, הנערה הזו צריכה להתחיל לכבד מבוגרים ממנה." אמרה קסנדרה למכשף, מרוצה בתוך תוכה מהתפתחות העניינים.
"הילדה עדיין זוכרת כיצד התנהגת כלפי לאחר שטיפלתי בך." אמר לה אורפן. "אני מעריך את התודה שלך, אני בטוח שגם מג'יק, אבל לקליאו קצת יותר קשה לקבל את זה." הסביר לה המכשף בקול רציני, מג'יק הביט על השניים מהצד.
"הילדה כבר הספיקה לומר לי את זה, היא פגעה בי." קסנדרה חשבה כי אורפן ילך לנזוף בנערה כהוגן לאחר כל זה, היא קיוותה בכל ליבה שמריבה ביניהם תגרום לדרכיהם להיפרד.
"אני מצטער בשמה." אמר אורפן לאישה, מרגיש לא נעים מכל הסיטואציה הזו.
"כמה זמן אתם מתכוונים להישאר כאן?" שאלה קסנדרה את המכשף בעניין.
"אין לי תשובה לכך בינתיים, אבל בקרוב מאוד תהיה." השיב לה. "אני חושב שאני יודע מדוע הבית המכושף הזה לא מגיב אלינו או אף אלייך." דבריו של אורפן גרמו למג'יק הסקרן שלידו לפקוח את עיניו לרווחה. "השתמשתי בכישוף השכחה על קליאו רק כשהגענו הנה, הכישוף הכתום הזה אשר מורכב ברובו מטוב וטוהר של רגשות, הרחיק את הקללה או שיתק אותה לזמן מה." הסיק אורפן; במקרים מסוימים, נוכחותם של כשפים חיוביים בעלי עוצמה – מבטלים כשפים שליליים, או קללה המוטלת בעולם זה בעקבות אירוע שלילי שהתרחש במקום בו היה שימוש בכישוף לבן. "עם זאת, לא יכולתי לחוש שבית זה מכושף, משום שזהו כישוף לבן."
"מעניין מאוד. הישמרו, אינני יודעת כמה זמן ייקח עד שהקללה תרגיש בנוחותכם. היא עלולה להעלים אתכם מעל פני האדמה כמו שעשתה לשאר האנשים שהגיעו הנה." הזהירה אותם קסנדרה. "נראה כי כישוף השכחה הזה אכן טיהר את הבית נכון לעכשיו." הוסיפה. "מה אילץ אותך להשתמש בכישוף זה על הנערה?"
אורפן גירד בראשו. "זה סיפור ארוך... והוא קשור לרצח הנוראי של בנך והאחרים." הוא נאלץ להזכיר זאת למרות שלא היה לו נעים. "קליאו נכנסה לטראומה קשה לאחר שראתה את הזוועות ו... הייתי חייב להוציא אותה מזה בכל מחיר." הסביר לקסנדרה בכאב, נזכר מה קליאו עברה וליבו נקרע מבפנים. קסנדרה נאנחה בעצב.
"קליאו לא זוכרת דבר מכל מה שקרה בגלל הכישוף." התערב מג'יק. "אנא ממך אל תספרי לה." ביקש ממנה מג'יק בקול מודאג; הוא ידע שאם קליאו תדע שכל הזמן הזה הם הסתירו ממנה את זה, היא עלולה לכעוס... למרות שעשו זאת אך ורק לטובתה.
"אל דאגה." אמרה קסנדרה בשקט ופנתה אל הדלת. "אני אחזור לתת לכם עוד מזון. לא אתן לילדים לגווע ברעב." אמרה לבסוף ויצאה מהבית, סוגרת את דלת העץ מאחוריה.
"רציתי להגיד לה שאנחנו דיי מסודרים ויש לנו אוכל... אבל היא הלכה מהר מידי." אמר מג'יק בחוסר הבנה, אבל הוא שיער שלקסנדרה כנראה היה קשה מידי לאחר שהמאסטר שלו ציין את רצח בנה.
אורפן היה מבולבל והמום מהסיפור מאחורי הבית, האם הוא צריך להתחיל לדאוג לגביו?

קיזה ישבה על המיטה, היא התעוררה לפני מספר דקות, מרגישה כי היא לא מסוגלת להירדם שוב – הדאגה שלה ללואיס אדונה כרסמה אותה מבפנים, רגשות המצפון הציפו אותה בכל פעם – מקווה כי פעלה באופן הנכון כשדיברה עם קרלנסלו, אדונה היה גאה בה אם היה שומע את דבריה, היא הייתה בטוחה; היא פעלה בדיוק כמו שהוא ציפה ממנה. בקרוב היא גם תצליח לשכנע את קרלנסלו להצטרף אל שורת המורדים, כמובן לאחר שיעזור לה להציל את לואיס מציפורני מגדל הניב.
לפתע דלת החדר נפתחה באיטיות, ראשה הבלונדיני של קליאו בצבץ מן הפתח ולאחריו התגלו עיניה התכולות והגדולות, אשר נעצו את מבטן במכשפה.
קיזה נאנחה.
"מה את רוצה?" שאלה את הנערה ביובש, לא היה לה פנאי למשחקי ילדים. "אסור לך להיות בקרבתי." הוסיפה.
"זה בסדר." קליאו נכנסה אל החדר כשהיא סוגרת בשקט את הדלת מאחוריה. "אני לא חושבת שאת מסוכנת." הנערה התיישבה בסמוך לקיזה עם חיוך חביב.
המכשפה גיחכה. "מה את יודעת עליי? את תמימה מידי." ניסתה להעליבה.
"זה נכון שאני לא יודעת עלייך הרבה, אבל אני באמת רוצה להכיר אותך יותר." אמרה לה הנערה בתקווה, מחייכת במתיקות, קיזה ניסתה להימנע מלהביט על פניה.
"למה?" שאלה המכשפה בחוסר הבנה.
"אני אוהבת כשפים, הלוואי והייתי מכשפה כמוך! את תסכימי ללמד אותי?" שאלה הנערה בקול נלהב, עיניה הקורנות נוצצות.
"תשכחי מזה, את חלשה מידי, קרלנסלו יהרוג אותי אם יקרה לך משהו." השיבה קיזה בקולה הקשוח והקר; הנערה הצעירה הזו לחלוטין יצאה מדעתה... או שהיא רוצה למות כתוצאה משימוש בכשפים – הזראית הזו הייתה רפה מידי.
'הדבר האחרון שאני רוצה הוא לפגוע ביקרים לקרלנסלו בזמן שאני מנסה לשכנע אותו להצטרף אליי.' חשבה המכשפה בכובד ראש.
"אוף..." רטנה הנערה, מנפחת את לחייה בילדותיות.
"כדאי שתלכי עכשיו." הציע לה קיזה. "קרלנסלו לא יאהב לראות אותך איתי."
"רגע, אני יכולה לשאול אותך משהו?" התעקשה הנערה להישאר.
"שאלי ולכי."
"א-את... מאמינה ברוחות רפאים?" קליאו תפסה באחת הכריות וחיבקה אותה, נושכת את שפתיה הסמוקות בפחד.
"אני... אני לא יודעת." קיזה הרגישה מעט מבולבלת, השאלה המוזרה הזו של הנערה נחתה עליה משום מקום.
"יש האומרים שהבית הזה רדוף... ז-זה לא שאני מפחדת, כן?" גמגמה קליאו, מהדקת את אחיזתה בכרית.
קיזה הביטה עליה כעת. 'ולחשוב שהזאטוטה הזו רצתה ללמוד כישוף...' הבחורה נענע את ראשה בחוסר אמון.

"קליאו!" נשמעה לפתע קריאתו של אורפן מהמסדרון, מאחר ולא מצא את הנערה באף מקום.
"אוי לא! אל תגידי שאני כאן!" קליאו הנסערת מיהרה להיכנס מתחת למיטה.
קיזה מיששה את מצחה. "זה היה צפוי..." לחשה לעצמה בחוסר עניין.
אורפן נכנס לחדר והביט סביב, מחפש בעיניו החומות את השותפה הצעירה שלו – מלבד קיזה היושבת על המיטה, נראה כי לא היה אף אחד בחדר.
"איפה לעזאזל הילדה הזאת מסתתרת... קיזה, ראית אותה במקרה?" שאל אותה המכשף מתנשף; קליאו הדאיגה אותו כמות תמיד, הוא כבר לא ידע למה הנערה הבעייתית הזו מסוגלת.
"מתחת למיטה." גילתה קיזה את מקומה של קליאו בלי בעיה.
אורפן נאנח בהקלה.
"קליאו, צאי משם עכשיו." ציווה עליה המכשף בחוסר סבלנות. "אני צריך לדבר איתך."
הנערה יצאה החוצה בבושת פנים, נעמדת על רגליה, מסרבת להביט על פניו של אורפן.
"בואי איתי, יש לנו על מה לדבר." אמר לקליאו בקשיחות, שולח את מבטו החשדן לעברה של קיזה; הוא עדיין לא סמך עליה והתקשה להאמין לדבריה, הוא לא אהב את העובדה שקליאו הייתה עמה באותו החדר, אבל הוא ניחש שהנערה היא זו שנכנסה הנה כיאה להתנהגותה.
"אני זאת שנכנסתי הנה, קיזה לא אשמה." הפילה קליאו את האשמה על עצמה במידה ואורפן יחליט לתקוף את המכשפה. "והיא אמרה לי ללכת ולא הלכתי..." הוסיפה הנערה, מכווצת את שפתיה הקטנות.
קיזה שמעה את דבריה; למרות שקליאו נראית נערה ילדותית ומפונקת, היא ידעה לקחת את האשמה על עצמה וזה היה ראוי להערכה.
"בואי איתי." המכשף משך בידה, קליאו שלחה מבט אחרון לקיזה לפני שיצאה מהחדר יחד עם אורפן.
קיזה חשבה כי יהיה זה קל להתחבר לקליאו, גם אם באופן לא אמיתי, רק בשביל שתוכל לגרום לקרלנסלו לסמוך עליה או לחבב אותה.

מג'יק עסק בניקיונות הבית, הוא אהב את זה וזו לא הייתה בעיה עבורו. המאסטר שלו היה עסוק כהרגלו בקליאו, הכל היה סביבה ואורפן תמיד דאג. מג'יק קיווה שהמאסטר שלו ישוחח איתה ויגיד לה אחת ולתמיד כיצד להתנהג – בתור בת אצולה, היא הייתה רגילה לכל תשומת הלב הזו סביבה. הוא דאג לה, משום שהתנהגותה עלולה הייתה להוביל אותה למקומות בלתי נעימים. היא לא עשתה את זה בכוונה, אבל מג'יק ייחל ליום בו קליאו תתחיל להתנהג בבגרות, המאסטר שלו צריך קצת שקט נפשי, בעיקר עכשיו כשיש לו כל-כך הרבה דברים על הראש; קיזה והבית המכושף למשל.
אורפן עדיין לא סיפר לו על מה דיבר עם קיזה ומה הוא מתכנן לעשות איתה, הוא היה בטוח שהוא יסלק אותה לאחר שפגעה בקליאו, אבל כנראה שהחליט שלא לבסוף.
פתאום, כשהביט הנער מהחלון במטבח, הוא הבחין בקליאו – היא עמדה עם הגב לבית, שיערה מתנופף ברוח.
"הנה היא... והמאסטר חיפש אותה. היא פשוט יצאה מהבית בלי רשות." אמר מג'יק לעצמו בקול מיואש ויצא מן הבית, צועד במהירות לעברה של הנערה.
"קליאו! תחזרי מהר לבית, המאסטר מחפש אחרייך." קרא לה מג'יק, אבל... משהו לא היה נראה כשורה.
זו הייתה הילה רעה, רגליו של מג'יק השתתקו לפתע.
"לעזאזל... מלכודת!"

נגמר במתח! מקווה שנהניתם :)

תמונה לסוף:
181.png

פרק טוב. קיבלנו תשובה לטבעו של הבית. נדמה לי שקיזה צריכה להינעל על הטקטיקה שלה. אם היא רוצה לפעול דרך קליאו ומאג'יק, היא צריכה את האמון שלהם גם אם מדובר בקונפליקט עם האמון של אורפן. הייתה לה הזדמנות לרכוש את אמונה של קליאו והיא ניצלה אותה על מנת להשיג את אמונו של אורפן. בסופו של דבר, קיזה יכולה לספק לאורפן את התמיכה הרגשית שהצעירים אינם מסוגלים לה. ועל ידי כך יש לה סיכוי להשיג לפחות הזדמנות שהוא יתייחס ברצינות למה שהיא אומרת.

אם להיות כן, חשבתי שכל מדבר טיטור הוא מזימה של המכשפים לדאוג שהזראים לא ייצאו מהערים שלהם. האם מדובר במשהו טבעי?

הלדין אמר/ה:
פרק טוב. קיבלנו תשובה לטבעו של הבית. נדמה לי שקיזה צריכה להינעל על הטקטיקה שלה. אם היא רוצה לפעול דרך קליאו ומאג'יק, היא צריכה את האמון שלהם גם אם מדובר בקונפליקט עם האמון של אורפן. הייתה לה הזדמנות לרכוש את אמונה של קליאו והיא ניצלה אותה על מנת להשיג את אמונו של אורפן. בסופו של דבר, קיזה יכולה לספק לאורפן את התמיכה הרגשית שהצעירים אינם מסוגלים לה. ועל ידי כך יש לה סיכוי להשיג לפחות הזדמנות שהוא יתייחס ברצינות למה שהיא אומרת.

אם להיות כן, חשבתי שכל מדבר טיטור הוא מזימה של המכשפים לדאוג שהזראים לא ייצאו מהערים שלהם. האם מדובר במשהו טבעי?

תודה על התגובה :D
קיזה בהחלט צריכה להינעל על הטקטיקה שלה - כעת, היא ראתה שקליאו רוצה להתחבר אליה והבינה שדרכה היא תוכל לקבל את האמון של אורפן.
זה נכון, לקיזה ואורפן יש כמה דברים במשותף, בעיקר העובדה שמגדל הניב הכאיב לשניהם בדרך זו או אחרת.

לגבי מדבר טיטור - המכשפים לא יצרו את המדבר, הוא כבר היה קיים, אך המכשפים ניצלו את מיקומו בשביל למנוע מהזראים להגיע לאזורם של המכשפים ובנו את ערי הזראים כך שהמדבר המסוכן יפריד ביניהם. אותו מכשף לבן כנראה התכוון לנדוד עם משפחתו לעיר אחרת ונאלץ להתגורר עמם במדבר למשך כמה זמן, המדבר בדרך כלל ריק מאדם, גם ממכשפים, ויש בו רק שבטים.

אהבתי את הפרק, ואת ההסבר על הקוסמים הלבנים וגם על הבית.
מה שכן, אם זה עשרות שנים, אז בת כמה קסנדרה שהיא זוכרת את זה?

הסצנה עם קליאו וקיזה קצת מבולבלת לדעתי, משהו חסר שם. גם קיזה אמורה להיות יותר מתוחכמת מאשר להעליב את קליאו פשוט אם יהיא רוצה להתחבר עליה.
הסוף הוא טוב, רק שתצטרכי להסביר בהמשך אם זה קסם, מדוע מג'יק לא חש בו.

The oldman אמר/ה:
אהבתי את הפרק, ואת ההסבר על הקוסמים הלבנים וגם על הבית.
מה שכן, אם זה עשרות שנים, אז בת כמה קסנדרה שהיא זוכרת את זה?

הסצנה עם קליאו וקיזה קצת מבולבלת לדעתי, משהו חסר שם. גם קיזה אמורה להיות יותר מתוחכמת מאשר להעליב את קליאו פשוט אם יהיא רוצה להתחבר עליה.
הסוף הוא טוב, רק שתצטרכי להסביר בהמשך אם זה קסם, מדוע מג'יק לא חש בו.

תודה על התגובה! :)

המכשפים הלבנים "נכחדו" לפני מאות שנים, קסנדרה ראתה את המכשף הלבן הזה לפני עשרות שנים, הכוונה אולי לפני שלושים שנה או יותר. היא הייתה ילדה, עכשיו היא בערך בת 60+

למען האמת, זאת הייתה היכרות ראשונה ולא חשבתי שקיזה תתחיל "לעבוד" על ההתחלה. קיזה בן אדם קשה וקר, היא צריכה להתאמן על זה או להתכונן לזה, אם היא רוצה לשחק את עצמה נחמדה - זה לא יהיה כל כך פשוט עבורה. מה שכן, היא ראתה שקליאו מעוניינת להתחבר איתה, אז היא בכיוון הנכון. קיזה חכמה והיא תתחיל את התכנית שלה בקרוב - לפני שהיא תנסה להתחבב על הנערים, היא צריכה שאורפן ייתן לה גישה לכך, היא צריכה שאורפן לא יפחד שהיא מסוכנת בשבילם. לאחר מכן, היא תנסה לגעת בליבם של קליאו ומג'יק ולשתף אותם בסיפור שלה, כך שהנערים ינסו לשכנע את אורפן שהיא דוברת אמת והם צריכים לעזור לה. זו בערך התכנית.

לגבי המשפט האחרון שלך - זהו לא קסם, בקרוב תדע.

מושגים חדשים מהפרקים האחרונים:

יצורים
מקלדון:
שבטים רבים במדבר טיטור נוהגים לצוד את המקלדון לשם מאכל, יצור מדברי דמוי שפן גדול במיוחד בעל קרני אייל (לזכרים יש קרניים גדולות יותר) וגובהו הוא כ70 ס"מ לפחות. המקלדונים חיים בלהקה מתחת לאדמה ויוצאים החוצה בלילות בשביל לצוד מזון. יצורים אלו אינם נדירים, אך הם משמשים למאכל בקרב בני אדם (בעיקר השבטים במדבר) ובקרב יצורים טורפים אחרים, כך שהמקלדונים החמקמקים חייבים להיות זהירים מאוד בשביל לשרוד. הם מהירים וזה היתרון העיקרי שלהם כשהם צריכים להימלט מטורפים וציידים.
המקלדונים ניזונים מזוחלים קטנים והנשיכה שלכם חזקה למדי. לזכרים יש קרני אייל חזקות המשמשות אותם להגנה עצמית ולקרבות בין בני מינם.
מקלדון.jpg

מכשפים/כישוף
מכשפים לבנים:
זן נדיר של מכשפים המסוגלים להשתמש רק בכשפים לבנים בניגוד למכשפים השחורים המסוגלים לשלב בכל הצבעים מלבד כשפים לבנים. המכשפים הלבנים התנהלו בדומה למכשפים השחורים - היו להם ערים משלהם וגם שוליות. יש האומרים שנכחדו לחלוטין לפני מאות שנים לאחר שהמכשפים השחורים השמידו אותם בעקבות סכסוך קשה ביניהם (כאשר מכשף שחור הפליל מכשף לבן ברצח ילד קטן, בן למכשפים שחורים מכובדים ביותר המקורבים אל השליטים). המכשפים הלבנים לא היו חזקים במיוחד והכשפים שלהם היו פחות התקפיים ויותר הגנתיים. בניגוד למכשפים השחורים המשתמשים בידיהם, המכשפים הלבנים השתמשו לרוב בשרביטים מפוארים. בזמן שהמכשפים השחורים רצו בעיקר להתחזק - המכשפים הלבנים רצו שלום ושוויון בעולם. הסכסוך גרם למלחמה בין המכשפים ולבסוף הביאה להשמדתם של אלו הלבנים בדרכים אכזריות ולא מוסריות. שואת המכשפים הלבנים זכורה היטב בדפי ההיסטוריה ואין עדיין חרטה מצד המכשפים השחורים (רובם המכריע). למרות שהמכשפים הלבנים נהגו בדרך ארץ אף כלפי הזראים, אף אחד לא האמין להם שהרצח לא נעשה על ידם. הם היו בסדר זה עם זה במשך שנים, המכשפים השחורים חשו פגועים וסרבו להקשיב למכשפים הלבנים, אשר טענו שהסיבה לרצח הגיעה ממניע פוליטי - המכשפים השחורים היו אלו שתמיד שלטו בעולם, המכשפים הלבנים תמיד נחשבו לנחותים יותר והיה סביר שתתחיל להיווצר קנאה בתוכם. היסטוריית קשרי הידידות לא מנעה מהמכשפים השחורים לרצוח את אלו הלבנים ללא רחמים ולכבוש את השטחים שלהם ביד רמה. מה היה המניע האמיתי לרצח הילד על ידי מכשף שחור מאותו הזן? התשובה לכך לא ברורה עד היום, לפחות עד שאורפן והאחרים יגלו עליה בהמשך.
מכשף לבן.jpeg

כשפים לבנים:
ישנם כשפים לבנים, אשר בהם לא יכולים להשתמש מכשפים שחורים וההפך. כשפים לבנים נחשבים כשפים "טהורים" שהם ההפך הגמור לכשפים האדומים, המכונים "כשפים אפלים". בעולם זה, כאשר כישוף לבן נפגש בכישוף אדום באזור מסוים (מבנים בעיקר), מוטלת עליו קללה - בדרך כלל הקללה כוללת התרחשויות בלתי נעימות לאנשים הנמצאים שם, כגון: חולי, אי שפיות ועוד.
הקללה ניתנת להסרה אך ורק בעזרת כישוף כתום - מאפייניו של הכישוף הכתום הם הקרובים ביותר לכישוף הלבן, משום שהוא מכיל רגשות טהורים אדירים שמסוגלים לשתק או להעלים לגמרי את הקללה. רוב המכשפים לא מסוגלים להשתמש בכישוף כתום, כך
שהקללה לרוב לא ניתנת להסרה.
בזמן מלחמת המכשפים, אזורים רבים נפגעו מהקללה (אזורים בהם מכשפים שחורים השתמשו בכשפים אדומים כנגד כשפים לבנים) ולכן אותם אזורים נמחקו מהמפה, נאסר על בני אדם להגיע לשם ועד היום אותם אזורים מקוללים נותרו נטושים וריקים מאדם (ישנם יצורים אפלים שיכולים לחיות שם).

זהו בינתיים, אם יש לכם שאלות אשמח לענות :)
פרק שלוש עשרה יעלה בשבוע הבא.

הייתי שמח לקרוא יותר על המכשפים הלבנים, נראה שהם די תמונת ראי של המכשפים השחורים מבחינות מסוימת, מצד שני לא נראה שבאמת הפריעה להם ההתנהלות של המכשפים השחורים. גם זה שהמכשפים הלבנים די הלכו כצאן אל הטבח, נשמע מוזר.
אני חושב ששווה לעשות עוד מעבר על ההסבר שלהם. בנוסף, האם באמת כולם נהרגו? חלקם נעלמו? יש על זה סיפורים ואגדות?

The oldman אמר/ה:
הייתי שמח לקרוא יותר על המכשפים הלבנים, נראה שהם די תמונת ראי של המכשפים השחורים מבחינות מסוימת, מצד שני לא נראה שבאמת הפריעה להם ההתנהלות של המכשפים השחורים. גם זה שהמכשפים הלבנים די הלכו כצאן אל הטבח, נשמע מוזר.
אני חושב ששווה לעשות עוד מעבר על ההסבר שלהם. בנוסף, האם באמת כולם נהרגו? חלקם נעלמו? יש על זה סיפורים ואגדות?

המכשפים הלבנים וההיסטוריה שלהם חשובה להמשך הסיפור. נכון, המכשפים הלבנים מצדם היו יותר רחמנים כלפי הזראים והיו ידידים טובים של המכשפים השחורים, הם מעולם לא התלוננו על מעמדם והרבה פעמים השפיעו לטובה על מכשפים שחורים, למשל: כאשר רצו להעניש זראים ועונשם הומתק על ידם. (פעם השליטים היו אכזריים, אבל פחות מהשליט הנוכחי שהוא בעצם הנכד של השליט של אותה התקופה). הם היו טובי לב, הם לא רצו מלחמות ולמרות שלעתים לא הסכימו עם התנהלות השליטים, כל מה שעשו היה לנסות ולשכנע אותם לפעול אחרת. אחרי שהפלילו אותם, המכשפים השחורים הרגישו כאילו אלו הלבנים תקעו להם סכין בגב והחליטו "להילחם" נגדם, רק שהמכשפים הלבנים לא כל כך החזירו מלחמה, וניסו לדבר אל לב המכשפים השחורים לשווא. המכשפים הלבנים אכן ניסו לעמוד על שלהם ולגונן על עצמם בשעת הצורך, הם לא הלכו כצאן לטבח, אבל הם היו חלשים יותר והכחדתם נעשתה באופן שיטתי וחמור.

השאלות ששאלת מכילות ספויילרים להמשך :cool:
אבל לגבי הסיפורים והאגדות - במגדל הניב כמובן סיפרו לתלמידים שהמכשפים הלבנים הוכחדו ובצדק, אבל תמיד היו כאלו שהאמינו שיש דברים בגו ואולי יש כאלו שמסתתרים או מתחזים למכשפים שחורים. בשביל אורפן לשמוע שמכשף לבן אחד היה חי לפני מספר שנים ולא לפני מאה שנים, היה הלם ועכשיו הוא יחשוב שאולי יש אפילו עוד כאלו שמסתתרים או מתחזים. אגב - אורפן לא באמת יודע מה עוללו המכשפים השחורים ללבנים, הוא רק יודע שהייתה מלחמה והמכשפים השחורים הכחידו אותם לבסוף, כל השואה של הלבנים, לא מוסברת לתלמידים במגדל הניב כמובן.
"הכחדת" המכשפים הלבנים גרמה ללא מעט מכשפים שחורים למרוד, בעיקר כשגילו מה הם עשו להם. נאמני מגדל הניב לא מתארים לעצמם שנשאר מישהו מהם, ואלו רוב המכשפים. כל העניין ההיסטורי הזה יהיה יעיל במרידה של המורדים.

הגיוני שזה יהיה ספוילרים, אבל עדיין מעניין.
עם זאת ההסברים החוץ סיפוריים קצת מבלבלים. אולי כדאי לנסח אותם בתור interlude בסיפור, אולי בסגנון שיעורים של אורפן במגדל הנעה שהוא נזכר בהם ?

The oldman אמר/ה:
הגיוני שזה יהיה ספוילרים, אבל עדיין מעניין.
עם זאת ההסברים החוץ סיפוריים קצת מבלבלים. אולי כדאי לנסח אותם בתור interlude בסיפור, אולי בסגנון שיעורים של אורפן במגדל הנעה שהוא נזכר בהם ?

אתה צודק, להבא אשתדל להכניס את ההסברים תוך כדי הסיפור עצמו :)
הפרק הבא יעלה בקרוב, מקווה שאתה סבלני XD

חזרה