• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] נדירויות של חפצי קסם

הדבר שהכי קשה לי להבין כמנחה של מהדורה חמש זה איך להתנהל עם חפצ"קים. איך אני יודע מה מתאים לאיזו רמה של חבורה? איך אני דואג לחפצי קסם מאוזנים לרמה של הדמויות/לאתגרים שלהם/לחפצים של שאר הקבוצה?
(אני לא אוהב את 4, אבל זה שהייתה רמה ספציפית לכל חפץ מאוד עזר באיזון. בחמש זה מבלבל...)

התשובה הטובה ביותר
פשוט מאוד: אתה לא צריך להתנהל עם חפצים כי הם לא דרושים לאיזון. המתמטיקה של השיטה היא כזו שחבורה של דמויות בדרגה 20 תהיה אפקטיבית נגד מפלצת בדרגה 20 גם ללא חפצי קסם - בניגוד למהדורות 3 ו-4 שבהן דמות בדרגה 20 ללא חפצי קסם פיגרה בתוסף התקפה, תוסף דרג"ש, תוסף להצלות/להגנות ובכמות הנזק שהיא גורמת.

בקיצור - תן לדמויות חפצי קסם בדרגות שמגניב לך ואת החפצים שמגניבים לך. שים לב שחלק מהחפצים ידרשו ממך לחשוב מחדש על אתגרים שניתן לפתור בקלות באמצעות תעופה או נשימת מים, ושדמות יכולה להיות מכווננת ל-3 חפצים בלבד.

כלל אצבע טוב הוא להסתכל על דרגות השכיחות של מגילות לחש, כדי לדעת אילו חפצים יהיו כנראה חזקים מדי לדרגת הדמויות. אם החפץ נדיר יותר מהמגילה הגבוהה ביותר שהדמות יודעת להטיל, עדיף לשמור את החפץ מחוץ לתמונה בינתיים.
פשוט מאוד: אתה לא צריך להתנהל עם חפצים כי הם לא דרושים לאיזון. המתמטיקה של השיטה היא כזו שחבורה של דמויות בדרגה 20 תהיה אפקטיבית נגד מפלצת בדרגה 20 גם ללא חפצי קסם - בניגוד למהדורות 3 ו-4 שבהן דמות בדרגה 20 ללא חפצי קסם פיגרה בתוסף התקפה, תוסף דרג"ש, תוסף להצלות/להגנות ובכמות הנזק שהיא גורמת.

בקיצור - תן לדמויות חפצי קסם בדרגות שמגניב לך ואת החפצים שמגניבים לך. שים לב שחלק מהחפצים ידרשו ממך לחשוב מחדש על אתגרים שניתן לפתור בקלות באמצעות תעופה או נשימת מים, ושדמות יכולה להיות מכווננת ל-3 חפצים בלבד.

כלל אצבע טוב הוא להסתכל על דרגות השכיחות של מגילות לחש, כדי לדעת אילו חפצים יהיו כנראה חזקים מדי לדרגת הדמויות. אם החפץ נדיר יותר מהמגילה הגבוהה ביותר שהדמות יודעת להטיל, עדיף לשמור את החפץ מחוץ לתמונה בינתיים.

התשובה הטובה ביותר
the Nerubian אמר/ה:

וואו, איזה יופי! זה באמת עובד? איך? כי אני חושב שזה הדבר שהכי מפריע לי במוד ובפת'פיינדר בפער...

תודה רבה! זו נשמעת שיטה הרבה יותר מוצלחת, שהופכת את חפצי הקסם למשהו מגניב ויחודי כמו שמגיע להם - ולא סתם להחליף חרבות בחרבות עם + קסום גבוה יותר.

חזרה