• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התיעצות בהכנה לקמפיין Tyranny Of Dragons ברומח הדרקון

גם הגמד מחפורות ממש חמוד, למרות שקשה לדמות את זה שאמור להיות גזע "חלש" במבוכים ודרקונים 5, שניסו שכל הגזעים יהיו "שווים".
בקשר לגישה של לתת את המגוון הכי אפשרי בקאנון, אני לא תמיד מסכים עם הגישה הזו - כי היא יכולה להעמיס ולהכביד על הקורא...

ערכתי. גם מחקתי את החצי גובלין, מקסימו אם שחקן יבקש משהו מסוים אפשר לסדר.

לגבי הגמד מחפורות הגרסא שלו ב3.5 ממש לא אוהבת אותו.
וגם הרבה למהד' 5 עשו "יתרון כשהוא מתחנן", זה היה מאתגר. נסיתי להדגיש את הצד הכלבויניקי שלהם.

לגבי המגוון, בעיקר על פי התגובות, ראיתי שאנשים לא כל כך אוהבים שברומח הדרקון בזמן היאוש, יש הרבה הגבלות, אבל בסך הכול אני מניח שמי שיצטרפו, או שהם מעריצי הספרים ויש להם רעיון מסוים בראש, ומי שחדש, עשוי להנות מהמגוון.
לצערי, אין ממש משהו רשמי.

אהבתי מאוד את הכוחות והחסרונות של המבחן של מסדרי הכישוף הנעלה, לדעתי ממש מוצלח. אבל אני חושב שכתיבת לחש בתור פרס זה קצת מוריד את המשמעותיות של המבחן.
לדעתי עדיף לתת משהו מעט שונה, כמו יחידת לחש נוספת מסוג ששייך למסדר, או כמו שראיתי שמישהו כתב, לאפשר גישה נוחה יחסית ללחשים חדשים שיוכל להעתיק לספר שלו - אולי בחצי מחיר. בכל מקרה, ממש אהבתי את הרעיון, הייתי שמח לשחק אשף בעולם כזה :D

זה באמת משהו שהתלבטתי לגביו.
לא יודע כמה זמן בקמפיין יש לקניות ברוגע ובנחת, לגבי יחידת לחש נוספת... הבעיה זה להחליט איזה סוג קסם שייך לאיזה מסדר.

לגבי הסודות, ביססתי את זה על המקצוע יוקרה שבספר מערכה ב3.5 ועם הinvocation של וורלוק כהשראה.

זה לא מושלם,אני לא שלם עם זה.. אבל זה היה הרציונל

לדעתי אולי יש אפשרות לסווג סוגי קסם לפי מסדר. אני לא זוכר את כל סוגי הקסם, אבל הרעיון הוא שדברים "טובים" - מגננה, ריפוי, יצירה, שייכים ללבן. דברים "רעים" - תאובה, הקסמה, תעצומה, שייכים לשחור. ודברים "ניטרלים" - תהפוכה, אשלייה, שייכים לאדום.

חזרה