• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ 57; מו"ד 5] הידרקס

הידרקס

הערה 1: ההידרקס הוא לא בדיוק יצירה מקורית שלי - הוא הופיע במקור בערכה למומחה (הירוקה) של מו"ד בקופסאות, וזו המרה לא רשמית שלו למו"ד5.
הערה 2: ההידרקס ממש התאים לי בדיוק למפלצת הבאה באתגר "חיות ומפלצות" שלי, אז הוא מופיע במקור שם, ומועתק לכאן כדי שגם מי שלא עוקב אחרי האתגר ההוא יהנה ממנו במסגרת האתגר של ד"ונ:
https://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?p=732806#p732806

ההידרקסים הם יצורים דמויי-סרטן העשוי קרח, עם שלוש צבתות המסודרות סביב גוף בעל שש רגליים, שחיים באזורים הקפואים ביותר של מישור המים ולעיתים גם מופיעים בקטבים, קרחונים או אפילו באגמים קפואים שהופכים לשער לארצות הקרח שלהם. ההידרקסים חוצבים לעצמם ערי-קרח מרהיבות בצבתותיהם החדות והחברה שלהם מאוד היררכית, ממושטרת ונוקשה. רובם רעים ואכזריים, מאמינים בעליונותם על צורות חיים יסודניות אחרות ושקועים במלחמת חורמה נגד יסודנים אחרים כגון גזעי הג'ינים למיניהם, כשבמיוחד הם שונאים יצורי אש ואוויר.

הידרקס

יסודן גדול, סדר מרושע
דרג"ש: 18 (שריון טבעי, זריזות)
נק"פ: 114 (12ק10 + 48)
מהירות: 30 רגל, שחיה 60 רגל

תכונות: כוח 20 (5+), זריזות 12 (1+), כושר 19 (4+), תבונה 15 (2+), חוכמה 10 (0+), כריזמה 12 (1+)
התנגדות לנזק: חומצה, אש, דוקר, חותך ומוחץ מפני התקפות שאינן קסומות.
חסינות לנזק: רעל, קור
חושים: הבחנה פסיבית 10
שפות: מים, שפת ההידרקס המורכבת מנקישות ותנועות צבתות. חלקם מבינים מדוברת ודוברים אותה במבטא מוזר
אתגר: 8 (3,900)

אמפיבי: ההידרקס נושם אוויר ומים.

כלי נשק קסומים: התקפות הצבתות של ההידרקס נחשבות כאילו התבצעו באמצעות נשק קסום.

חסינות חלקית לקסמים: לחשים מעוצמה 2 ומטה אינם משפיעים על ההידרקס.

הטלת לחשים פנימית: תכונת הטלת הלחשים של ההידרקס היא תבונה (ד"ק הצלה 13, 5+ להתקפות לחש) והוא מסוגל להטיל את הלחשים הבאים ללא צורך במרכיבים חומריים

לפי רצון: ראיית הנעלם, קרן כפור
3 פעמים/יום: גילוי קסם, רשת (הרשת עשויה קרח), הפגת קסם, סופת קרח

פעולות:
ריבוי התקפות: ההידרקס תוקף שלוש פעמים בתורו באמצעות צבתותיו החדות
צבת: התקפת קפא"פ 8+ לפגיעה, נזק 14 (2ק8 + 5) חותך ועוד 10 (3ק6) קור

חזרה