• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סאורון היה אמור להיות חתול ענק?

בערך.

מדובר בטיוטה ראשונית של סיפור ברן ולותיין מהסילמריליון. ברן בן האנוש רוצה להינשא ללותיין שהיא חצי אלפית וחצי אלה, אבל האבא הגזען שלה לא רוצה שזה יקרה ולכן הוא מטיל על ברן משימה בלתי אפשרית. אלא שהתנאים למשימה לא אוסרים על לותיין לעזור - כך שהיא משתמשת בכוחות המיסטיים שלה ובכלב ציד אינטיליגנטי כדי לעשות 90% מהעבודה עבור ברן.

בדרך הם נלחמים באויבים מחוץ (כוחות האופל: באלרוגים, אנשי זאב) ומבית (בעיקר אלפים עם בעיה של שנאת בני-אנוש או של תאוות בצע). בין השאר, הם נלחמים באחד מהסגנים של שר האופל מורגות'. האופי של הסגן הזה משתנה בין הטיוטות והוא מחליף כמה שמות וכמה צורות, עד שבטיוטות המאוחרות יותר הוא סאורון, שיהפוך עידנים לאחר מכן לשר הטבעות.

בחלק מהגרסאות המוקדמות, קוראים לסגן הזה טווילדו והוא לובש צורה של חתול מפלצתי ענקי עם כוחות כישוף.

טולקין באמת לא אהב חתולים. יצא לי פעם לקרוא מכתב (באתר נומנור) שבו הוא מגיב לאישה שביקשה ממנו עצה לגבי שם לחתול שלה.

הסיפור המקורי הוא סיפור פיות ובמהלכו לות'יין מסתתרת מאחורי פרח ענקי. וברן, בגרסה הזו, הוא נום - מי שיהפכו בטיוטות מאוחרות יותר לנולדור. טווילדו החתול הוא לא היחיד שהשתנה במהלך הטיוטות.

אני תמיד רציתי לדמיין שסאורון הוא רק אחד מכמה שרים של מורגות'
בעיקר בגלל השורה של גנדאלף ש"סאורון הוא רק גל אחד של אופל שמתנפץ על הארץ התיכונה. היו לפניו אחריו ויהיו אחריו עוד" או משהו כז.ה

dragonian אמר/ה:
זה אכן הקאנון. היו למורגות' כל מני חבר'ה שהוא גייס או יצר, כמו גות'מוג שר הבלרוגים, גלאורונג אבי הדרקונים וכן הלאה.
סאורון הוא החזק מביניהם ששרד את מלחמות העידן הראשון בעיקר בגלל שהוא כריזמתי ומניפולטיבי במיוחד.

the Nerubian אמר/ה:
dragonian אמר/ה:
זה אכן הקאנון. היו למורגות' כל מני חבר'ה שהוא גייס או יצר, כמו גות'מוג שר הבלרוגים, גלאורונג אבי הדרקונים וכן הלאה.
סאורון הוא החזק מביניהם ששרד את מלחמות העידן הראשון בעיקר בגלל שהוא כריזמתי ומניפולטיבי במיוחד.

נכון, אבל נראלי נאמר במפורש שהוא גם תמיד היה הכי חזק ובולט מביניהם, גם אם לאו דווקא בקרב פנים אל פנים. הוא סוג של היה הסגן של מורגות'.

זה גם בולט- לא רק שהוא היחיד מבין המשרתים של מורגות שיצר לו משרתים וחפצים רבי עוצמה בעצמו(אם לא סופרים את גלאורונג שהשריץ את הדרקונים), וממלכה משל עצמו(שוב, אם לא סופרים את גלאורונג בנארתוגרנד, שזה שוב לא בדיוק), אז בעוד שהבאלרוגים והדרקונים נקטלים פעם אחת ונעלמים מין העולם, ידוע לנו לפחות על שלוש פעמים(!) שבהן הגוף הפיזי של סאורון הושמד והוא עדייין שרד, ורק השמדת הטבעת, שהייתה הרביעית(!) הצליחה לחסל אותה כמעט סופית.

חזרה