• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 שמועות על הספר החדש של מבוכים ודרקונים 5

בימים הקרובים מכשפי החוף צפויים להכריז מהו הספר הראשון של מהדורה 5 ב-2020, וכמובן שהחלה חרושת השמועת.
חלק מהשמועות מתבססות על כך שמכשפי החוף כבר הציגו מוצר עזר של מבוכים ודרקונים בשם Laeral Silverhand Explorer’s Kit שמכיל סט קוביות (כולל 2ק20 ענקיות) מפה של חוף החרב (שוב :( ) ועוד עזרים והסברים על מיקומים. לפי התיאור אפשר להבין שמדובר על מוצר שגם יכול לתמוך ב Waterdeep: Dragon's Heist כך שלא בטוח שמרמז על המוצר הבא.
laeral-kit.JPG
השמועות על הספר רצות מכך שמדובר בפרויקט של Kate Welch ששנה שעברה תיארה שהיא עובדת מול מספר כותבי הרפתקאות, למוצר שסוקר ארצות רחוקות של ממלכות נשכחות (כמו אל-קאדים) ואפילו תמיד עולה החשד שמדובר בספר של פליינסקייפ או השמש השחורה.
לא יצא לי לעקוב יותר מדי, אם מישהו שמע עוד דברים - תחלקו איתנו :fire:

Nextorl אמר/ה:
מעניין כמה מפות רשמיות של חוף החרב כבר קיימות... ואני מתכוון לכאלה גדולות, לא לאלה שבספר.
לא בטוח כמה יש אבל אני חושב שבתחילת שנות ה - 2000 היה אטלס דיגיטלי של הממלכות הנשכחות, בסגנון גוגל earth רק יותר פרימטיבי. לא יודע אם זה עדיין זמין או עובד אבל זה היה ממש טוב.

ואני חושב שאפשר לקנות קבצים דיגיטליים להדפסה של מפות ענק למעוניינים 😉

עבור מי שלא עוקב אחרי הקבוצה בפייסבוק, נראה שהספר החדש יהיה עולם המערכה של קריטיקל רול.
https://comicbook.com/gaming/amp/20...odFgTmvhaV7XlmN3z5TRbEsKMdAoj1_PsRX0l1LBu_F6s
אישית אני לא מאוד מתלהב. אני רואה את הסדרה ומאוד נהנה ממנה, אבל בעולם עצמו אין קונספט מיוחד שמושך אותי.
אני קצת צעיר מדי מכדי לראות את היצירה ועליית הפופולאריות של רומח הדרקון, אבל זה מרגיש לי כמו המקבילה לדור החדש, עולם מערכה גנרי (וזה ממש לא דבר רע) למדי שעוד כמה שנים אנשים יזכרו עם הרבה נוסטלגיה כי זה היה העולם הראשון שהם הכירו למוד ומשחקי תפקידים בכלל.

אז אחרי שראינו את המידע הראשוני על הספר - אני גם לא ממש מתלהב, כי למרות שהם אחלה, אני לא מהמעריצים הנלהבים של CR.
מה הערך של הספר הזה אם עולם המערכה פחות מעניין אותי ? רק סאב קלאסים חדשים וקסמים ? (כן שמעתי גם על הschool החדש שלדעתי לא מצדיק פתיחה של school).

חפצי קסם שמתחזקים עם השחקנים זה רעיון מגניב שאני מאוד אוהב. הבעיה שלי עם המערכת כרגע זה שכל הזמן דמויות מחליפות כלי נשק, ציוד וחפצים בציוד קסום טוב יותר - ומשהו שמשתפר עם הדמות יוכל לעזור להיקשר לנשק ספציפי שיהפוך לסמל של הדמות, או גלימה מגניבה שאתה אוהב וכאלה - אז אם זה יוצא זה נשמע כמו תוכן שמיש ומגניב.

dragonitzan אמר/ה:
בעיה שלי עם המערכת כרגע זה שכל הזמן דמויות מחליפות כלי נשק, ציוד וחפצים בציוד קסום טוב יותר

אתה יכול פשוט לא לתת להם ציוד קסום "טוב יותר".
במו"ד5 די במוצהר מכוונים לזה שלא צריך יותר monty haul ושרכבות התוספים נגמרו.

חפצי קסם שמתחזקים זה משהו שהיה מובנה וחלק מהשיטה של מהדורה 4 - הם פשוט הצהירו מה שידוע לכולם, שברור שלדמות בדרגה 10 יש תוספים כאלו ואחרים מחפצי קסם להתקפה, דרגש וכך הלאה.

דווקא הפתרון של חמש, שמוריד את הדגש על חפצי קסם ובעיקר על חפצי קסם פשוטים שנותנים רק תוסף ותו לא הוא אחלה בעיני. לא מבין למה צריך להוסיף חפצי קסם שמתחזקים עם הדמות...

אני אתקן את עצמי, החפצים האלה לא מתחזקים יחד עם הדמות אלא מקבלים יכולות חדשות כאשר הדמות מגיעה לנקודה חשובה בסיפור.
בגדול, החפצים האלה הם עתקים במצב "רדום", ככל שהדמות עושה יותר דברים שמתאימים למטרה לשמה העתק נוצר במקור הדמות מקבלת גישה ליותר מהכוח של העתק עד שלבסוף הוא חוזר למצב הראשוני והעוצמתי שלו.
בדרך כלל מדובר בכוחות חדשים ומגניבים ולא בתוסף למשהו.
זה מזכיר לי את העתקים במהדורה 4 שהעוצמה שלהם הייתה תלויה בכמה הם חיבבו את המשתמש שלהם.

לגבי למה צריך שחפצי קסם יתחזקו עם הדמות-להשיג כוח מגניב חדש יכול להיות תגמול נהדר על משחק תפקידים טוב. (ברור שהמשחק הוא התגמול של עצמו, אבל הרגע שבו הפלאדין מרגיש כיצד החרב הקדושה שלו שנוצרה בעידנים עברו "מתעוררת" ומעניקה לו כוח כאילו בהסכמה להחלטה שלו להישאר ולעזור לכפריים להגן על הכפר שלהם כנגד אויב בלתי מנוצח יכול להיות די מגניב)

חזרה