• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מירוץ נגד הקובייה- שיטה

אז לאחרונה חשבתי על רעיון- איך יראו חיי היום יום, אם כל פעולה שתנסו לעשות תהיה תלויה בהטלת קובייה?

החלטתי לנסות את הרעיון הזה על קבוצת חברים, ויצא מעולה. השיטה לא כתובה, ולדעתי אין טעם לכתוב אותה, אבל הרעיון פשוט: כל פעולה שהשחקן עושה, הוא מטיל קובייה. בתוצאה של 1-9 הוא נכשל, ובתוצאה של 10-20 הפעולה מצליחה. מה טווח הפעולות? אין. מלנשום, דרך להלחם ועד להפוך לאל, אפשר לעשות הכל. ככל שהפעולה יותר מסובכת, הכישלון יהיה כואב יותר. בעקרון זו השיטה, אבל אם יש לכם רעיון טוב להוסיף, תציעו.
המשחק מבוסס ק20.

זה משחק הומוריסטי שנחמד לשחק אותו כחד פעמי. לא ממליץ לנסות לשחק מערכה שלמה איתו, כי אחרי שעה וחצי הוא נמאס.

אשמח לקבל הערות, ביקורות או סתם שאלות.

זו נשמעת כמו חופשיטה- "אתה רוצה לעשות משהו- תגלגל, גלגלת גבוה- יופי, גלגלת נמוך- נכשלת"
לי נראה כאילו המשחק ימאס תוך רבע שעה, אחרי הצחוקים של האדם שנכשל ללכת אל מאורת הגובלינים לעומת האדם שהפך לשליט היקום המוכר, המשחק יהפוך לסתמי כשאנשים פשוט יצליחו ויכשלו על ימין ועל שמאל בלי עלילה (ואל תנסה לבנות למשחק הזה שום עלילה- רוב האנשים שאני מכיר יפנו לשליטה עולמית)
משחק מסיבות חביב (אתה רוצה לעשות משהו- תטיל מטבע) אבל אל תצפה שיהפוך ליותר מזה

כל הקטע במשחק הזה, שהוא נועד לחד"פים. כשאני משחק בו, אני לא מכין עלילה, אני פשוט הורג כמה שיותר שחקנים. תחשוב שנכשלת בפעולת נשימה. זה אומר שאתה מת. כל הרעיון בו שהוא משעשע לזמן קצר ותו לא. וזה קצת כמו חופשיטה, חוץ מזה שאין לו, כמו שאמרתי, עלילה. כשחשבתי עליו לא ציפיתי בשום שלב שהוא יהפוך לשיטה יותר מורכבת או יותר פשוטה.

אין לי מושג למה אתה צריך לחזור על הדברים של גרגויל בנוסח אחר, ואין לי שום סיבה לחזור עליהם בעצמי. הרעיון עצמו ממש נחמד, ואולי אפשר לפתוח משחק פורום כזה בשולחן העגול,ולמרות שיש לי תחושה שזה מועד להידרדר למשחק ספאם, לפחות בהתחלה זה יכול להיות חביב :D

גלגל אותה זה מוכר וכיפי, במיוחד כי הדמויות תמיד יכולות לחזור מהמתים (במשחק האחרון שלי מישהו ניסה לחזור ויצא לו נמוך. חזר כזוג עיניים מרחפות. זה היה משחק מאוד משונה באופן כללי).

אביעד אמר/ה:
אפשר לפתוח משחק פורום כזה בשולחן העגול,ולמרות שיש לי תחושה שזה מועד להידרדר למשחק ספאם, לפחות בהתחלה זה יכול להיות חביב
נראה לך שהמנהלים יאשרו את זה? הפורום נוקה מ"מזל חבל", "1 קריטי" ודומיו, לא יודע אם יאפשרו משחק ספאם חדש...
בכל אופן זה משחק כיפי פנים אל פנים, לא יודע אם יעבוד בפורום.

חזרה