• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המצוד - עץ הרשמה (מו"ד 5, 0/4)

לסולסס יש רגשות, אבל הוא חוו אותם בריחוק ובאופן מעומעם, כאילו הם של מישהו אחר. אם רגש מסוים מפריע לו לאורך זמן, למשל כמו בזמן שניסה לחיות מהטבע ביערות האלפים, הוא בסופו של דבר יבין שמשהו מפריע לו.
במילים אחרות, אם זה לא רגש מתמשך הוא לא ירגיש את זה, אבל אם זה אחד, כמו הגעגוע לביתו והאהבה ל-'לוחשת הנהר', הוא עדיין ירגיש אי נעימות וירצה לטפל בעניין. לכן יש לו את הרצון להשיב את נשמתו בחזרה.
לגבי דברים שקורים בטווח הקצר מה שכתבת נכון וסולסס יפעל לפי הידע והניסיון שלו.

אולי אני ארד מהניתוק הזה מהרגשות ואמצא משהו אחר שיביע את הניתוק מהנשמה. השאלה היא מה יכול להביע מחסור בנשמה בצורה טובה (ובאמת אין לי בעיה אם זה יכלול גם דברים מכניים).

מעולה. אני אבקש רק שתכתוב את הרקע המחודש ותשלח כאן שוב.

הסבר טוב.
אני לא חושב שאתה צריך לוותר על הניתוק מהרגשות. זה דווקא אחלה של רעיון. גם השפעות מכאניות זה לא הכרחי, אלא אם כן אתה רוצה לשקף את חוסר הנשמה שלו דרכן. במקרה הזה, הייתי נותן לו ערך כריזמה נמוך יחסית. אבל שוב - אני לא רואה בזה צורך.

[mention]מירטוקן[/mention]
התחלתי לכתוב את הדמות ואז חשבתי על משהו, אני מעוניין להחזיק חייה שתעזור לי (דבר שלא אמור להיות קשה עקב הלחש "ידידות עם חיות" והשקע במיומנות טיפול בחיותׂ) אם אתה מאשר לי חיות אני יכול לכתוב אותה לתוך הנספח (יתכן שהלפרק הזה, יתכן שלאחר, טלוי בדירוג האתגר+נגבלות נוספות שתיתן)

מירטוקן
אתה ממש לא מוכרח להתייחס לכל הרבדים האישיים שלה בהרפתקה (אם אתקבל כמובן), ברור לי שהסיפור הראשי חשוב יותר. כמו שכתבתי זה הכל בגדר הצעות במידה ותרצה להתייחס לעלילות האישיות של כל דמות בחבורה.
בכל מקרה שוב תודה על המחמאה. יש לי כמה שאלות שקשורות למכאניקה של הדמות עצמה אבל אחכה עד שתקבל החלטה

אשמח אם תפרט קצת יותר על הקשר שלו איתם, ועל הזמן שארים בילה איתם לפני ששמע על המסע של יונו.
אפשר ללמוד מזה המון על הדמות.

יש דרואידים עם חיה מלווה, לא? איך בדיוק חשבת לעשות את זה?

בסדר גמור.
ככלל, אני כן רוצה להתמקד בסיפורים האישיים של הדמויות כמה שאפשר. אני חושב שזה יותר כיף ככה.

מאחר ואין עוד הגשות מאוחרות, כמו שזה נראה, ורוב הדמויות שלכם כבר די מוכנות, אני אודיע על השחקנים בחמישי בערב.

מירטיקון
אם אני זוכר נכון יש משהו כזה בתור "מעגל הרועה" אבל אני הולך על בילד של "מעגל הירח" (שמתמקד בצורת פרא) מצד שני יש את המיומנות טיפול בחיות" והלחש "ידידות עם חיות" שילוב של שניהם+השקעת זמן יכול לתת לך להחזיק בבעל ברית חייתי, לא "חיה מלווה" אילה פשוט חיה ידידותית ומאולפת שמקשיבה לך, ולא נהנת מהיכולות המיוחדות של חייה מלווה, זה כמובן דורש אישור של השה"ם ואולי חלק מהכסף ההתחלתית של השמות, וכמובן שעקב זה שמדובר בחיה רגילה היא בסופו של דבר יצור פני עצמו ולא יכולת של הדמות.
עריכה
במחשבה שניה תשכך מהבקשה הזאת, היא לא ממש מאוזנת וסתם חבל להסתבך איתה.

מירטוקן
סליחה שזה לא מסודר
שם הדמות: טד קרסטיחלבובספי (אני נורא בשמות)
גזע: בן מחצית
מקצוע: נוכל
תיאור הדמות: עור חום בהיר שיער שחור כהה מאוד וארוך אסוף בקוקו של ראסטות (זה תיאור לא טוב אני מחפש תמונה) עיניים בגוון חום דבש. בגובה מטר ועשרים. לובש בדרך כלל בגדים בצבעים חומים/אפורים.
רקע כללי: טד היה בן מחצית די רגיל (בן 21) ממשפחה די רגילה כולם גרים בסליני. הם עברו לגור בסליני כי טד היה כייס בעברו והוגלה מטליסקה לפני 4 שנים ביחד עם כל המשפחה. אף קרוב משפחה לא נראה ליד שהוא נוטר לו טינה על כך אבל טד בטוח שכולם נוטרים לו טינה. אביו אדמונד הוא מלח וסוחר ואימו מינה כובסת. יש לו שלושה אחים מייקל (בן 13) שהתחיל לעזור קצת לאבא בעבודה. רובה (בת 19) מגישה אוכל ומשקאות בפונדק "עין הדג". ובן (בן 9) שבעקרון יש לו מין פיגור שכלי שאצלנו במשפחה פשוט קראו לו (לפיגור לא לילד) "זה". בקיצור טד מאוד אהב את בן אבל לא רצה "לרפא" אותו אלא פשוט לשמח ולעשות לו טוב. הוא ניהיה כייס די מוצלח כבר בגיל 16 כי הוא רצה להשיג כסף בשביל בן ובשביל כל המשפחה. למרות זאת היה לו סוג של קוד מוסר - לא לרצוח, לא לגנוב ממי שנראה חסר בית ולהשתדל לגנוב בעיקר מעשירים. טד בקושי חרג מהקוד. יצא לו לא מעט פעמים לגנוב מאנשים ממעמד הביניים. הוא מעולם לא גנב מחסרי בית (לא שהוא יודע בכל אופן). אבל לפני שנתיים בערך היה יום ארור אחד שבו טד הרג שני אנשים בשביל שלא יתפסו אותו. עד היום הוא זוכר את היום הנורא הזה שבו הוא הרג את וויליאם קול, הבן של דיוויד קול - אחד מעשירי העיר הפחות משמעותיים ואת השומר שלו שהוא אפילו לא יודע מה שמו. הוא רק רצה לגנוב מוויליאם למרות שהוא ידע שזה מסוכן כי הוא עלול לזהות את פניו. הוא מבקר הרבה ב"עין הדג" והוא וטד נפגשו שם פעמיים. למרות זאת היא ניסה לכייס אותו. משם הכל קרה כל כך מהר השומר הוריד את המסכה של טד, וויליאם אמר "קרספיחלבובסקי" תוך כמה שניות הוא והשומר מצאו את מותם. לעיתים קרובות טד נזכר ברגע הזה, נזכר שהוא מפלצת. טד כבר גר באותה השכונה כמו עם שאר המשפחה אבל בדירה אחרת בזמן שהוא מספר להוריו (כשהם שואלים) שהוא "בין עבודות" לא מסוגל לספק להם שהוא חזר לפשע. טד אהב להשקיע את הכסף שגנב בבילוי עם בן ולעיתים כשהיה מספיק כסף גם עם כל המשפחה. אבל כל זה היה לפני שנה. כי לפני שנה טד נכנס לכלא זייקן שסמוך לסליני בגלל פשעיו. אבל למזלו לכלא הייתה רמת אבטחה מזוויעה והוא ברח ממנו תוך שבוע. לאחר מכן נייף הצטרף לשבט אלפים נוודים שנודדים באזור החוף בעיקר. הוא סיפר להם את סיפורו האמיתי והבטיח שלא יגנוב מהם דבר ובשבט קיבלו אותו בזרועות פתוחות. הם סוגדים לדיאדרומו והם מכנים את עצמם הטניסקים. הוא מתגעגע לסליני ולמשפחתו אבל הוא יודע שכרגע השבט הוא המשפחה שלו ובסך הכל טוב לו בשבט והוא מחבב אותם בעיקר את הבן של ראש השבט - טליג.
אופי (כולל נטייה): תוהו ניטרלי אכפת לו מאוד מהקרובים אליו והם חשובים לו מאוד אך לא אכפת לו מהחוק. בדרך כלל פזיז , אמיץ ומשדר שמחה. לא חושב הרבה על ההשלכות של המעשים שלו. שום למידה מטעויות.
ציפיות: עדיף דיסקורד מבחינתי. האמת היא שהעיקר שיהיה מהנה ושתתחשב בלו"ז שלי שלפעמים ניהיה קצת עמוס וזהו בעקרון. אני אשמח שכשטד יצורף למסע יובטח לו לקבל חנינה על פשעיו במידה והמסע יצליח והוא יוכל לחזור לגור בסליני./spoiler]

אוקיי. אם תרצה, תוכל להסביר לי יותר טוב את הרעיון שהיה לך לחיה מלווה, ואראה בדיוק מה אפשר לעשות. אם סיבוך זה מה שמונע ממך משהו, אפשר לעשות אותו פשוט.

אוקיי, הרבה יותר טוב. ברשותך אני בכל זאת אשאל עוד כמה שאלות:
כשכתבת "מאופק מבחינת רגשות שמעכבים אנשים", למה בדיוק התכוונת? אילו רגשות מעכבים, איך הם מעכבים?
אתה מתאר אותו כדמות מאוד שלומיאלית, כלומר מגושם והורס דברים כשהוא מנסה לעזור. יכול להיות באיזשהו מקום שלא היה לו טוב באור כסוף, וזאת אחת הסיבות שהוא עזב אותה? יכול להיות שזאת הסיבה שהוא רוצה להצטרף ליונו? כדי להוכיח את עצמו?
בהתחלה כתבת שהוא פחדן. אולי המניעים שכתבתי למעלה חזקים יותר מהפחד שלו, ולכן הוא מוכן להסתכן ולצאת למסע הזה?

מעולה. זה כל מה שאני צריך לבינתיים. אם יש לך עוד רעיונות חהוסיף או שאלות לשאול, אתה יותר ממוזמן.

מירטוקן-
1.הכוונה שלי ברגשות שמעכבים את האדם: כעס, צער חסר שליטה שנאה ופחד בלתי נשלט.
כתבתי אותו כדמות מגושמת מעט כי זה יותר טוב מאשר לכתוב דמות יציבה ושולטת בעצמה ואז להתמודד עם כישלון, ואם זו לא סיבה מספעק טובה, ככה אני מדמיין את ארים. שמח ומגושם. אני לא חושב שזה מה שגרם לו לצאת מאור כסוף.
3. בדיוק. כל הדברים האלה, סקרנות, צמא לידע והרפתקנות גורמים לארים לשכוח את הפחד. אבל הפחד תמיד שם.

נהניתי לקרוא את הדמויות של כולם. כולם השקיעו, התאמצו, ערכו והעבידו את הראש שעות נוספות עם כל השאלות שלי.
אבל ארבעה שחקנים הם המגבלה שלי, ולכן אחרי הרבה התלבטויות, אלה השחקנים שהתקבלו:
[mention]liorgonen3[/mention] - רומולוס, אלף סייר.
[mention]lonewolf[/mention] - ארים רואן, בן מחצית זמר נודד.
[mention]ג'וני[/mention] - סולסס, פירבולג כוהן.
[mention]The Traveler[/mention] - לאנה מי-מלח, בת אנוש מכשפת.

ברכות על הקבלה למשחק! קישור לקבוצת הוואטסאפ יישלח לכם בפרטי.
כל מי שלא התקבל, אני מודה לכם מאוד על ההשקעה והמאמץ. באמת שנהניתי לשמוע את הרעיונות שלכם. בהצלחה במשחק הבא!

חזרה