הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

קטאן ג'וניור בעברית עם פיראטים ובמחיר זהב

חדשות על משחקי תפקידים וגם משחקי לוח חדשים: משחקים לוהטים שיצאו לאור בארץ ובעולם, ספרים חדשים בעברית וגם תרגום של משחקי לוח, ארועים וכנסים בארץ ועוד. לשעבר חדשות ציון (The Zion Herald)
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 02 אוקטובר 2019, 19:54

בקיץ הקוביה תרגמה את המשחק החדש ביותר בסדרת משחקי קטאן בעברית, והוא קטאן ג'וניור, שיצא לאור במקור ב-2011 בחו"ל. מדובר בגרסה מופשטת של קטאן, במספר הבדלים עיקריים:
  • פיראטים במקום כבשים! במשחק אתם בונים מאורות פיראטים ושטים בספינות מסביב לאי, כשקוקו התוכי עוזר לכם.
  • אין מסחר ישיר בין השחקנים, אלא המסחר הוא מול המשחק.
  • יש רק ק6 אחד ולא שתי קוביות. כך שההתפלגות היא אחידה ולא פעמון מסביב ל-7.
  • אין קלפים במשחק, ויש הרבה פחות טקסט - הכל אייקונים לידיעתי.
Catan-Junior-Heb.jpg
Catan-Junior-Heb.jpg (196.03 KiB) נצפה 263 פעמים
המשחק עצמו נראה דווקא טוב - ואני אומר דווקא, כי אני לא ממש אוהב את קטאן הרגיל, שבעיניי הוא בעיקר נשען על האינטראקציה בין השחקנים להפוך את המשחק למעניין, ולא על חוקי המשחק עצמו. אז אני כן מתכנן לקנות אותו ולשחק עם הילדים, דבר שיהפוך אותו למשחק קטאן הראשון אי פעם שקניתי.

אבל
...
מסתבר שהקוביה עשו תרגיל שאני לא אוהב כל-כך. קטאן הרגיל עולה בחו"ל 49 דולר, קטאן ג'וניור עולה בחו"ל 30 דולר. (מקור - Catan Shop | Official Store).
קטאן הרגיל בעברית עולה בארץ 200 ש"ח, לעומת 49דולר, שזה אחלה מחיר (בייחוד שיש מבצעים והנחות בחנויות הספרים).
קטאן ג'וניור בעברית עולה 190 ש"ח... לעומת 30דולר... בהתחשב בכך שמדובר במשחק שאין בו כמעט שפה, באמת שלא ברור לי למה הוא יותר יקר ביחס לקטאן הרגיל.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 03 אוקטובר 2019, 07:44

לא הרבה אנשים יקנו את קטאן גוניור, ואני אחד מהם, אז הם רוצים להפוך את הקניות המעטות למשתלמות בשבילם. יכול להיות שהם יורידו את המחיר אם יהיו הרבה אנשים שיקנו את זה.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 03 אוקטובר 2019, 14:15

זה לא ממש עובד ככה, אם הם היו חושבים שמעט אנשים קונים אז הם לא היו מתרגמים. לדוגמא, אני מאמין שזה ימכור יותר מאשר קטאן עליית שבטי האינקה - הוא מתומחר ב 260₪ לעומת 65$ שזה יחס סבבה לגמרי.

אני משער שהם פשוט סומכים על זה שרוב הקהל לא יילך לבדוק מה המחיר בחוץ לארץ או יזמין דרך אמזון באנגלית כי הקהל למשחקי ילדים הוא פחות מתוחכם מאשר הקהל של משחקי לוח לבוגרים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 03 אוקטובר 2019, 15:26

יש בזה משהו... נראה שהם קולטים שהם האופציה היחידה לקטאן ג'וניור בעברית, אז הם צוחקים על חשבוננו. לדעתי זה לא בסדר.

נ.ב.- זב מתחבר לויכוח שלי ושל חאן... כל החרא הזה של יוקר המחייה ומחירים מגוחכים.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 03 אוקטובר 2019, 15:32

lonewolf כתב:
03 אוקטובר 2019, 15:26
נראה שהם קולטים שהם האופציה היחידה לקטאן ג'וניור בעברית, אז הם צוחקים על חשבוננו. לדעתי זה לא בסדר.
אף אחד לא מונע ממך לקנות בזול באינטרנט.
וזה, ילדים, למה תחרות זה חשוב.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 03 אוקטובר 2019, 16:01

כי הורים שיקנו את המשחק הזה יחפשו את המחיר הכי זול. כאן אין תחרות, אז המחירים גבוהים.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 03 אוקטובר 2019, 21:33

ההבדל המשמעותי היחיד בין המשחק הזה לבין קטאן הוא שאין מסחר עם השחקנים (אבל קיים כחוק אופציונאלי למתקדמים)
אבל אני באמת לא מבין למה קנית את המשחק הזה - לפי מה שאתה אומר, קטאן המקורי נשען בעיקר על האינטראקציה בין השחקנים כדי להיות מעניין, לא על החוקים שלו. מעבר לבעייתיות בטיעון לדעתי (החוקים הם אלה שיוצרים את האינטראקציה בין השחקנים), אם נקבל אותו כנכון קטאן ג'וניור הוא שעמום טוטאלי - זה קטאן מסורס שסירסו בו את רוב האפשרויות והחוקים (אין חוק המרחק, מאורת פיראטים זה יישוב, ספינת פיראטים זה דרך, אין ערים, התוכי זה קלפי הפיתוח שאוחדו, הכל עולה אותם משאבים כמו במשחק המקורי) ועכשיו גם את האינטראקציה בין השחקנים אין בו.
עכשיו, אני לא אומר שקטאן ג'וניור גרוע - אדרבה, הוא מאוד נחמד לשחקנים חדשים, ונותן לך את הכל פשוט. מצד שני, היה הוגן יותר אם קלאוס היה מפרסם קובץ התאמה לקטאן ג'וניור שיתלבש על קטאן המקורי - זה קל ופשוט לשחק בחוקים של קטאן ג'וניור עם הרכיבים של קטאן המקורי.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 03 אוקטובר 2019, 21:52

קודם כל עדיין לא קניתי, אבל אני רוצה לקנות אותו בשביל לשחק עם ילדים בגילאי 6-8, שקטאן רגיל פשוט גדול עליהם.
יש משחקים שמתאימים לילדים שאני יכול לשחק גם עם מבוגרים (למשל קינגדומינו או קרקסון), זה משחק שאין לי שום כוונה לשחק עם החברים שלי. לכן אני מסכים איתך שלמבוגרים הוא משחק מסורס, אבל לא כל השינויים לרעה - פישוט זה לפעמים משפר משחק.

בקשר לת'מה, דווקא אני לא מסכים - פיראטים הרבה יותר מדבר לילדים מאשר כבשים וחיטה...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה