• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עת המוטאנטים - לקראת מהדורה שנייה

לפני 7 שנים תרגמתי לעברית משחק תפקידים פוסט-אפוקליפטי קצר - "עת המוטנטים". יש לי כמובן קובץ PDF של השיטה, שגם קיים באתר "הפונדק". הבעיה היא שחלק מקובץ המקור שלי בוורד הלך לאיבוד (בטח כשגנבו לי את התיק - היה שם דיסק און קי עם כל מיני דברים). האם למישהו מכם יש קובץ הוורד של זה? (ייתכן ששלחתי למישהו)

זה יסייע לי לפתח מהדורה שנייה, כולל הדפסה (ביתית - יש לי מדפסת לייזר) בצורת חוברת להפצה בכנסים.

יש כמה תוספות שלא היו כשתרגמתי את זה ב-2012 (הן מ-2013-2015):
- רובוטים! (2 עמודים!)
- גזעים ומקצועות מורחבים (חוקים אופציונליים) (2 עמודים)
- עוד הרפתקאה (1 עמוד)
- מאפיינים מיוחדים לדמויות (חצי עמוד)
- זומבים וגועלים! (עמוד)

התוכנית היא, לאחר תרגום ועריכה, לעמד את זה בפורמט "חוברת" A5 של וורד ולהדפיס במדפסת הביתית (יש לי מדפסת לייזר יחסית יעילה), ללשדך (יש לי שדכן ארוך לחוברות) ולהפיץ למי שרוצה. זאת לצד קובץ דיגיטלי מעודכן ב-A4, כמובן.

שלחתי לך למייל את קובץ הוורד שישב אצלי.
אני מבין אז שבמהדורה השנייה לא היה שינוי במכאניקה / במשחק עצמו וזה בעיקר עוד תוספות וחוקים.
ולמה החליטו לדחוף זומבים למשחק מוטנטים?

תודה רבה על הקובץ. הוא עוזר מאוד.

זומבים יש בלא מעט משחקים פוסט-אפוקליפטיים, כמו למשל בפולאאוט למיניו (שם הם נקראים "גועלים" וחלקם בכלל תבוניים ואף ידידותיים).

אני אגב שוקל לפצל את החוברת לשתיים כי הטקסט הנוכחי יותר "מפלצתי" ממה שכתבתי ותופס כ-48 עמודים אם מעבירים אותו לפורמט חוברת (12 גיליונות A4).

SandChicken אמר/ה:
48 עמודים בA5 זה סבבה לגמרי.
הבעיה היא שבייצור ביתי, לעומת בית דפוס, אני צריך לקפל את החוברת, וכשהיא עשויה מ-12 דפי A4 היא לא מתקפלת טוב באמצע...

אני שוקל גם לבדוק את האופציה של בית דפוס, אבל בינתיים בייצור ביתי בשתי חוברות גם כן יהיה מגניב.

בכנות, אני חושב שהדגש שלך צריך להיות על קובץ PDF איכותי - הדפסה זה "מגניב" אבל זה מגיע בקושי לעשרות אנשים.
קובץ PDF איכותי מגיע בקלות למאות ואלפי אנשים - אני רואה את ההבדל כי אני גם שותף בחנות גיבורים, שם ספר טוב מגיע ל ~עשרה אנשים בשנה, וגם להורדות באתר הפונדק, שבשנה מורידים מאות עותקים של ה PDF הפופולאריים.
פשוט המאמץ בלהדפיס, אלא אם זה עותק אישי בשבילך, הוא לרוב בעל תשואה נמוכה.

לדעתי הוא עושה את העבודה אבל אפשר לשפר אותו עם שימוש בסימניות ויתר התכונות של pdf, וגם להוסיף איורים - יש מקומות עם איורים חינמיים, או לשאול אנשים אם הם רוצים לאייר.

אבל לדעתי הדבר הכי טוב כדי לקדם את המשחק זה לא להשקיע המון מאמץ ואז במפץ גדול לשחרר את הקובץ המעודכן אלא להשקיע קצת בכל פעם ולשחרר משהו חדש קטן לאורך זמן.
מבחינה שיווקית ולתמיכה במשחק עדיף הרבה דברים קטנים כתמיכה מאשר דבר אחד גדול שאחרי זה אין כלום.

לכן מה שהייתי עושה זה לוקח את הרשימה של הדברים הקטנים שרשמת ופעם בחודש - חודשיים מפרסם כל אחד מהם ככתבה, ואז יוצא לך חמישה פרסומים מגניבים ולקראת הקיץ אתה משיק את הקובץ פדף המעודכן עם כל התוספות החדשות.
זה יותר הרבה יותר הד ובאזז.

חזרה