הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[ס] כאב ויאוש (PG13) פרק 5 ו 6

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 28 ספטמבר 2019, 20:20

אלישע - בשום מקום הוא לא אמר שהוא כותב על ימי הביניים האמיתיים, אלא על גרסת פנטזיה מרוככת שלהם... למה החלטת שהוא צריך לכתוב על עולם בו 100% מהנשים (ו-90% מהגברים אגב) הם רכוש?
tkhag1 כתב:
28 ספטמבר 2019, 20:14
אגב מחסור של חופש מיני ... שנשים באותה תקופה היו נחשבות טיפשות
אין לי מושג איך הגעת מהפקרות מינית להכאת נשים ופטריארכיה דוחה.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי tkhag1 » 28 ספטמבר 2019, 20:29

אני מנסה להסביר לו מה זה אומר "מחסור בחופש" באותה תקופה, ולי לפחות נראה שהוא מקוון לעולם ימי ביניים, אז אני רציתי להראות לו ש"אבא לא מרשה לי ללכת למועדון" זה רחוק מהמצב שהוא מדמה, אני לא מצפה ממנו לספר בו נשים הם רכוש אבל שידע מה הוא "מרכך" כי זה אפילו לא מזכיר את המצב באותה תקופה
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
אורי

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי אורי » 28 ספטמבר 2019, 21:13

הפרק הזה קצת חלש. בכל אופן, אני לא חושב שזאב רוצה לתאר את ימי הביניים. לפי מה שהבנתי זה עולם בדיוני שלא קשור לעולם שלנו. את הדוגמה של הרנסנס הוא הביא, בצורה לא מוצלחת, הנסיון לתאר את רוח התקופה.

אני חושב שעדיף ללמוד על התקופה של ימי ההיניים, אבל לא בהקשר הזה.

צחכה לקרוא את הפרק הבא. מקווה שיהיה יותר טוב.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי The oldman » 28 ספטמבר 2019, 21:51

הפרק הכי טוב עד כה לדעתי.
אתה מקדם את העלילה מהר שזה טוב לאינטרנט אבל לדעתי אפשר להעשיר קצת את הדמויות. כרגע כל פרק (קצר) מתאר תקופה שלמה, כך נדמה.
כדאי לתת יותר זמן מסך ל 2-4 דמויות שאתה חושב שהן המרכזיות בסיפור.

אלישע, לא הבנתי מאיפה הגעת לחופש מיני? בכל מקרה זה עולם פנטזיה אז אין קשר למוסכמות היסטוריות בתקופה כזו או אחרת במדינה בכדה״א.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 44

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי אביעד » 28 ספטמבר 2019, 22:31

במקרה יצא לי לשים לב עכשיו לסיפור, והפרק השני נחמד, השלישי מצוין.
הכתיבה באמת קולחת ויש לך כישרון לכתיבת סיפורים, כדאי לפתח אותו.
כמו שאולדמן אמר, זה עולם הפנטזיה של וולף ולא משנה כמה אנחנו אוהבים/לא אוהבים את מה שהולך בו (אישית אני די אוהב), הוא זה שמחליט מה הנורמות המקובלות בו, מה רמת הטכנולוגיה, וכן אם מועדונים קיימים בו או לא ומה עושים בהם. אנחנו יכולים להעיר לו על דברים שלא נראים לנו (20 איש בכרכרה) אבל בסופו של דבר הוא מחליט.
מה שקצת מוזר לי הוא שהמורים לא מעירים להור בשיעור עצמו, ושנשמע כאילו גקם הוא המורה היחיד לקסם.
סמל אישי של משתמש
lonewolf

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי lonewolf » 05 אוקטובר 2019, 20:41

אולדמן- אתה צודק בעקרון. אני מנסה לזרז קצת את תקופת הילדות של הור. אם אתם מרגישים שזה מהיר מדי, אני אאט את קצב הסיפור.
אביעד- גקם הוא הרכז של לימודי הקסם, והוא מלמד את הור.
וגקם הוא אדם נחמד, אז הוא לא רוצה להביש את הור בשיעור. כל עוד הוא לא מפריע, הכל בסדר.

ח'אן- מסכים שיש חורים בעלילה. אני מנסה להשתפר תוך כדי כתיבה, וזה הסיפור הראשון שאני כותב. תודה על כל ההערות והתגובות!

פרק 3:
ספוילר
הצג
נירוויד התקדם לכיוון הור. "זה לא משנה, גקם. הילד הזה בא איתי. אין שום דבר שתוכל לעשות בנידון. אתה חייב לי, זוכר?"
"כל דבר אחר, נירוויד, אבל לא זה. הילד לא יעזור לך, גם בתור זומבי. הוא מגושם וחסר תקנה." ענה גקם. "אני עדיין כאן!" קרא הור. השניים התעלמו ממנו. "קח אותו, נירוויד, ולך. הפסק להטריד אותנו. גם את הגופה שלה אתה יכול לקחת." נשמע קול. אחד המורים היותר זקנים פסע קדימה, בעודו מצביע על חדר הנרצחת. מלמולי הפתעה נשמעו כשהמורה החווה בידו לכיוון הור, ובידו השנייה לכיוון הגופה. שניהם התרוממו באוויר, וריחפו לכיוון נירוויד. נירוויד נקש באצבעותיו כשחיוך על פניו, ושני המלווים שלו נכנסו פנימה. הם אחזו בנערה וגררו אותה החוצה, ואז, כשנירוויד מחייך, גררו גם את הור. הור שלח מבט לאחור, וראה את מבטו השבור של גקם, שנראה כי הוא רוצה להתערב אך לא יכול. הור הרגיש מהלומה בראשו, והתעלף.

הכרכרה רעדה בפראות כשאחד הגלגלים עלה על אבן. נירוויד הביט בהור כשזה זע מעט, ואז פקח עיניים. כאב לו הראש. "מרגשי יותר טוב?" אמר נירוויד, אבל הור היה יכול רק להאנק חלושות ולהביט בו חסר אונים. נירוויד מצמץ, ואז נתן לו בקבוקון קטן, מלא בנוזל אפרפר עם ריח לא נעים. "תשתה את זה, זה יגרום לך להרגיש יותר טוב." הנוזל המגעיל מילא את פיו של הור, והוא מיהר לירוק אותו החוצה. נירוויד געה בצחוק. "תנסה שוב, והפעם תירק פחות." הוא אמר לאחר שנרגע. הור שתה שוב, והפעם עמד בדחף לירוק את הנוזל המר והגושי החוצה מפיו. ראשו התחיל להצטלל, והוא שם לב לסביבה שלו. הוא שכב בתיבת עץ די גדולה, שזזה בפראות קדימה החילה בתוכה כשישה ספסלים קטנים. התיבה הייתה כרכרה, תפס הור, כשחלון פתוח משמאלו הראה לא שהנוף דוהר מסביבו. מימינו שכבה גופת נערה, בשלבי חמצון מוקדמים. הור הניח את הבקבוקון משמאלו, והישיר את מבטו בחזרה אל הזקן ששמו נירוויד.
"אני שמח שאתה מרגיש יותר טוב. עכשיו, ניצבת לפניך אפשרות בחירה. או להתחיל ללמוד אצלי ולעשות חיל בתחום הקסם והמגיה, או לשרת אותי לנצח כאל מת, בדיוק כמו הרכבים והסוסים שבחוץ. הבחירה בידך."
הור לא ידע מה לעשות. 'מה גקם היה עושה?' הוא חשב. 'יותר נכון, מה הוא היה מייעץ לי לעשות? אין ספק שגקם היה בוחר ללמוד, ואז לברוח, כשהוא צובר מספיק כוח.'
"אש..." הור השתעל. "אשאר ללמוד אצלך, אדוני."
נירוויד חייך. ניכר עליו שהוא מרוצה. "עשית את הבחירה הנכונה. עכשיו, תהנה משארית הנסיעה. התחנה הבאה, טירת רומילון."
מקווה שהפרק יצא בסדר. אני לא הכי מרוצה מהתוצאה, אבל אני אשתפר עם הזמן.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 05 אוקטובר 2019, 21:24

כרגיל, הכתיבה זורמת וחלקה. המשלב מעט ילדותי, אבל זה ממחיש יפה את הדמות של הור. הפרק היה אמור להיות חלק מהקודם, לדעתי. אין סיבה להפריד באמצע הסצנה.

אם הכוונה היתה להראות שגקם מתחנן על חיי הילד, זה לא נראה ככה. זה נשמע מהצד כאילו זה שני חברים ותיקים שמתבדחים על חשבון מישהו. ''לא, על תיקח אותו! הוא ממילא מגושם וחסר תועלת! אני מתחנן!''. קצת... מוזר. באופן כללי, נראה שהם ויתרו על הור די בקלות, וזה קצת... לא מצייר אותם כ''טובים''. הייתי ממליץ מאוד להוסיף תיאורים. והקטע עם הור שצועק ''אני עדיין כאן''... אם זה היה אמור להיות משעשע, זה היה סביר מינוס. אם הסצנה אמורה לשדר רגשות עזים ועצב, המשפט ממש לא קשור כאן, ונשמע סביר בהרבה שאחד המבוגרים יומר לו משהו בסגנון ''שתוק כשהמבוגרים מדברים''.

הסצנה השנייה - נירוויד מרגיש הרבה יותר מדי נחמד. הוא מאג רשע או סבא'לה חמוד? אולי היית מתאר שהוא ''מתוק רעיל'' (מכיר את המורות האלו שכל מילה שנייה שלהן היא ''חמודים'', והן מפחידות בהרבה מאלו שצועקות?). המונח ''גופה מחומצנת'' מכל מקום לא אומר הרבה לרובנו. אולי ''רקובה''.
איכשהו מוזר שהור עם המשלב הילדותי שלו פתאום מתחיל לחשוב עם מילים כמו ''אין ספק'' ו''צובר''.

הכתיבה מרגישה דלה מאוד בתיאורים, במידה שקשה להבין את הרגשות של הדמויות.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
lonewolf

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי lonewolf » 06 אוקטובר 2019, 19:34

אני לא אענה על השאלה הראשונה, היא קשורה להמשך הסיפור.

פספסת את החלק שנירוויד צוחר על הור? :)
ומי אמר שמג רשע לא יכול להיות אדם טוב? מה הופך אותו לרשע? בכל אופן, חכה להמשך...

תודה על התגובה!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 08 אוקטובר 2019, 15:46

lonewolf כתב:
06 אוקטובר 2019, 19:34
ומי אמר שמג רשע לא יכול להיות אדם טוב? מה הופך אותו לרשע?
אתה יודע ש''לרצוח ילדים למטרותיי האישיות'' לא ממש הולך עם טוב לב, כן?

בכל מקרה, ממליץ לערוך ולהעשיר את הכתיבה המאוד דלה כרגע. וכדאי גם להסביר איכשהו את הנחמדות המוזרה של האיש שלפני רגע רצח מישהי בלי להניד עפעף.

סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי The oldman » 09 אוקטובר 2019, 22:05

אני דווקא חושב שהדואליות בין נחמד מאוד רגע אחד, לאכזרי להפליא רגע לאחר מכן, שימש הרבה עריצים ודיקטטורים לאורך השנים. זה לא באמת מפתיע ודווקא לדעתי מתאים.
מה שכן, הריב בין גקם לנירוויד מרגיש דליל. גם המורה הזקן הנוסף שמתערב זה לא מבהיר את המצב - האם זה מנהל בית הספר? אם כן, זה הגיוני. אחרת זה מוזר קצת.
גם השילוב של הנערה בסצנה, עשוי קצת פחות מאופטימלי. למשל אם במקום נירוויד היה מגיע לבית הספר, והיו מציעים לו מכלתחילה את הנערה - אבל אז הור מנסה לעצור את נירוויד שכתוצאה מכך מגלה את כוחותיו, היה הופך את זה ליותר "מעניין" / "זורם". כרגע אין סיבה שהנערה נזרקת שם באמצע.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
lonewolf

[ס] כאב ויאוש (PG13)

שליחה על ידי lonewolf » 03 נובמבר 2019, 19:51

אז עבר המון זמן מאז הפרק האחרון. מתנצל על זה.
פרק רביעי
ספוילר
הצג
הטירה עצמה לא הייתה מרשימה. חומות האבן המפוחמות לא היו גבוהות במיוחד, המגדלים העתיקים היו רעועים וגוף הטירה הקטן היה אפור ומשעמם. צמח מטפס כיסה לחלוטין את אחד הקירות החיצוניים של הבניין. הכרכרה עצרה מול דלתות הכניסה, שנפתחו לפני אדונן כמו במטה קסם. פנים הטירה היה גדל מספיק בשביל להכיל משחק בייסבול חובבני, ונברשת גדולה דולקת נתלתה מהתקרה הגבוהה. נירוויד הוביל את הור לחדרו. החדר הקטן, שאובזר במיטה ושולחן עבודה בלבד, בתוספת כיסא עץ פשוט, היה חם ונעים. החלון הפתוח שימש פתח לרוחות הדרום, להכנס לתוך החדר.
"כאן אתה תישן," קולו של נירוויד מילא את הדממה. "בינתיים, תתלבש ותבוא למבואה. אחכה לך שם. הבגדים שלך נמצאים מתחת למיטה."
הור הסתכל מתחת למיטה, וגילה גלימת צמר שחורה ועבה, חגורה פשוטה מעור ופגיון קטן מפלדה. אחרי שהתלבש, ניגש לחדר הכניסה. נירוויד עמד שם, בגלימותיו הלבנות, בגבו אליו. רק עכשיו הור שם לב למראהו המצמרר. גפיים ארוכות, גוף רזה במידה מגוחכת וראש ארוך וצר, שכוסה בשער לבן מסודר ומסורק לאחור.
"אני אלמד אותך את סודות הכישוף והנקרומנציה, אבל גם קסמים פשוטים. נתחיל בתרגיל פשוט. תפוס." הוא אמר, בעודו משליך להור כדור קטן של אש. הור שלח את ידו, נזכר איך גקם לימד אותו את הטריק הזה. כדור האש ריחף לכיוונו, ואז שינה כיוון בפתאומיות ופגע גם בקיר. "תמיד תהיה מרוכז. גם אם מענים אדם לנגד עיניך, גם אם מעליבים אותך, גם אם מענים אותך. ריכוז הוא הכלי החזק ביותר
של הקוסם. עכשיו, תפוס." כדור האש ריחף לכיוון הור, ושינה כיוון כלפי מעלה. הור היה מוכן. הוא שלח את ידו וניסה לשלוט באש, ולהביא אותה אליו. כדור האש החל לרדת לאט לאט, אך פתאום, בתגובה למבטו של נירוויד, טס למעלה והתפוגג במגע עם התקרה.
"אתה עוד צעיר, והכוח שלך לא גדול כמו שלי, אבל אתה תגדל. אני אתן לך כמה תרגילים כדי לשפר את הריכוז שלך ואת העוצמה שלך. בינתיים, בוא איתי.

נירוויד הוביל את הור למרתף הטירה. 2 חביות יין עמדו באפלוליות החדר, ושולחן אבן שעליו שוכב אדם היה במרכז החדר. הור נרעד שהבין שהאדם היה גוויה. הוא התקרב לשולחן/ הגוויה הייתה משומרת בקסם, ופניה השלוות היו מרוחות באיפור לבן.
"זה... מי זה?" שאל הור ברעד.
"זהו בנדיאן. הוא נער צעיר שמת במלחמה על ביתו." קולו של נירוויד היה מלא בבוז. הוא הביט בהור. "המשימה שלך היא להחזיר אותו לעולם, בלי נשמתו. זה לא קשה במיוחד, אבל תצטרך ללמוד כמה דברים בדרך לשם. כרגע, אני רוצה שתמשיך להתאמן לבדך לאזור ריכוז. תנסה... קח שעון, תמתח אותו, תן לו לעבוד כמה שניות, ואז תעצום עיניים. תנסה לספור את השניות עד שהשעון מתכווץ בחזרה. תשתמש בזה," נירוויד הושיט לו שעון נחושת קטן, שיכול להימתח עד דקה. הור ראה כמה כאלה בשוק הקטן בכפר מולדו, אבל הדברים האלו היו יקרים מדי. הוא לקח את השעון והלך לחדר שלו. הוא שם לב לכמה דלתות בהמשךך המסדרון. קולות צחוק בקעו מאחד מהם, קרעו את הדממה והבהילו את הור. הוא נחפז להכנס לחדרו, אבל הדלת הייתה נעולה. הוא הרכיב במוחו לחש פשוט לפתיחת דלתות נעולות ופתח את הדלת. בפנים עמד אדם, חזהו עלה וירד במאמץ, והוא חיטט במגרות השולחן.
"מי אתה?" שאל הור בטון כועס. האדם הסתובב אליו. זקן שחור כיסה את פניו המיוזעות.
"לך מכאן, ילד. אתה לא רצוי כאן."
"אתה זה שלא רצוי כאן. זה החדר שלי!" צעק הור, והעלה אש בידו. "צא מכאן עכשיו!" האיש הביט בפחד באש הקסומה, ונס לכיוון החלון. קרס ברזל נתלה מאדן החלון, וחבל עבה היה קשור אליו. האיש החל לרדת במאמץ, אך איבד את אחיזתו ונפל למטה. צעקת הכאב הדהדה במישור הרחב. הור נרכן מהחלון, והסתכל למטה. לא היה אף אדם מזוקן פצוע על האדמה. במקומו היה רק חבל עבה מגולגל על הרצפה, וקרס ברזל קטן. אדם בעל זקן שחור עמד למטה, ואמד את המרחק בין הרצפה לחלון. מבטו קפא באמצע הדרך. ציפור שחצתה את האוויר עצרה בעודה באוויר. רק עכשיו הור שם לב לזוהר שיוצא ממנו.
אז זהו. עד כאן הפרק הרביעי. תודה לכל התגובות שהיו עד כה, ולאלה שיבואו בעתיד.

אולדמן- אתה כנראה צודק, אבל "להתנגד לקוסם ולגלות את הכוחות" נשמע... קיטשי מדי. זה קטע, בהעדר מילה אחרת, חרוש.
אני יודע שהריב בין גקם לנירוויד קצת דליל, יש לזה סיבה. היא תיכנס לפרקים הבאים.
סמל אישי של משתמש
אביעד

[ס] כאב ויאוש (PG13) פרק 4

שליחה על ידי אביעד » 04 נובמבר 2019, 21:05

lonewolf כתב:
03 נובמבר 2019, 19:51
משחק בייסבול חובבני,
יש להם בייסבול? נשמע קצת מודרני. אתה יכול לשנות כאן גם למשחק מיוחד לעולם שלך, אם אתה רוצה.
lonewolf כתב:
03 נובמבר 2019, 19:51
בכפר מולדו
מה זה "מולדו"?

שאלה - הור הניח משהו בחדר שלו? מהסיפור משתמע שלא, אבל מצד שני מישהו חיפש שם משהו כאילו הוא יודע שאמור להיות שם.

בכל מקרה, כתיבה נחמדה מאוד, אני מחכה להמשך!
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 04 נובמבר 2019, 21:09

מולדתו. טעות הקלדה.

אמרתי בייסבול בשביל תיאור חוץ סיפורי. כדי שתהיה איזשוהי אמת מידה.

השאלה האחרונה היא שאלה להמשך. והור לא הניח כלום בחדר שלו. אין לו כלום להניח.
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 04 נובמבר 2019, 21:14

lonewolf כתב:
04 נובמבר 2019, 21:09
השאלה האחרונה היא שאלה להמשך. והור לא הניח כלום בחדר שלו. אין לו כלום להניח.
מעולה, ביררתי בדיוק בשביל זה.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 07 נובמבר 2019, 00:08

הבייסבול יותר מזיק מאשר תורם, אתה יכול לתת מידה - מגרש באורך של 40 צעדים למשל, או מטרים אם ממש בא לך.
הסצנות שלך קצת קצרות וקופצות, שלפעמים אין מעברים ביניהם וזה גורם לי לאבד לעתים את ה"חוט" של הסיפור.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה