• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 איך לעשות קרב ענק

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
בהרפתקה שאני מכין אני רוצה להתחיל עם קרב ענק, מאות יצורים אפילו אלפי יצורים, אבל אני לא יודע כל כך איך לעשות את זה
השחקנים במשחק שלי לא יכולים להילחם בכולם אחד אחד מן הסתם, אבל אם אני אדלג על חלק גדול מהקרב ואגיע ישר לעיקר רק אחרי כמה קרבות בהתחלה, איך אני אביא להם נקודות ניסיון? מה אני אמור לעשות במצב כזה?

אגב, באיזשהו שלב בקרב הזה הם אמורים לתפוס מישהו ולהחזיר אותו בחיים בלי להרוג אותו, אני אמור לגרום לו להיכנע כשהוא ממש פצוע או שאם שחקן מביא לו מכה בראש זה מספיק?

ההמלצה שלי היא שהקרב יתרחש ברקע. ברור שלא כל אחד מהיצורים בקרב יילחם בדמויות. תן לדמויות איזה עשר אנשים להילחם בהם, ואז שימשיכו הלאה. הקרב מתנהל ברקע, והן נמנעות מרובו. תן להן להציל מדי פעם מהתקפה חולפת, וזרוק עליהם איזה אויב פעם בכמה זמן. שיתן תחושה שהן באמצע הקרב, בלי שהקרב יתמקד סביבן.

nav566 אמר/ה:
ההמלצה שלי היא שהקרב יתרחש ברקע. ברור שלא כל אחד מהיצורים בקרב יילחם בדמויות. תן לדמויות איזה עשר אנשים להילחם בהם, ואז שימשיכו הלאה. הקרב מתנהל ברקע, והן נמנעות מרובו. תן להן להציל מדי פעם מהתקפה חולפת, וזרוק עליהם איזה אויב פעם בכמה זמן. שיתן תחושה שהן באמצע הקרב, בלי שהקרב יתמקד סביבן.
רעיון טוב! תודה רבה

Nir the Collector אמר/ה:
בהרפתקה שאני מכין אני רוצה להתחיל עם קרב ענק, מאות יצורים אפילו אלפי יצורים, אבל אני לא יודע כל כך איך לעשות את זה
השחקנים במשחק שלי לא יכולים להילחם בכולם אחד אחד מן הסתם, אבל אם אני אדלג על חלק גדול מהקרב ואגיע ישר לעיקר רק אחרי כמה קרבות בהתחלה, איך אני אביא להם נקודות ניסיון? מה אני אמור לעשות במצב כזה?
מצאתי קובץ חוקים של unearted arcana שמספק חוקי קרב המוני. מצרף להנאתך. https://media.wizards.com/2015/downloads/dnd/UA_Battlesystem.pdf
Nir the Collector אמר/ה:
אגב, באיזשהו שלב בקרב הזה הם אמורים לתפוס מישהו ולהחזיר אותו בחיים בלי להרוג אותו, אני אמור לגרום לו להיכנע כשהוא ממש פצוע או שאם שחקן מביא לו מכה בראש זה מספיק?
במו"ד 5 כשמישהו מנחית על אויב מכה שמפחיתה אותו ל0 נק"פ, הוא יכול לבחור לעלף אותו במקום להרוג אותו.

עוד אפשרות נחמדה, בגדר חוקי בית (קראתי אותם בפורום של קיוביקל 7 על הטבעת האחת, אבל נחמד לשאוב השראה לפעמים) היא לתת לקבוצה משימות שמשפיעות על שדה הקרב, למשל:
- הפושטים מעלים סולמות על החומה! הפילו אותם וסכלו את הניסיון שלהם להיכנס!
- הבליסטראות גורמות נזק רב מדי לביצורים! השמידו אותן כדי להקל על הכוחות המגנים!

כל משימה מוצלחת מטה את מאזן הקרב לטובת הקבוצה, ומקרבת את סיומו של הקרב (אתה יכול לתת כמשימה אחרונה את הבחור שהם צריכים להחזיר בחיים). כל כישלון מטה את הקרב לטובת כוחות האויב, ו"מעניש" את השחקנים בקרב קטן (אויב בינוני או כמה אויבים חלשים, לא צריך להגזים).

שיחקתי פעם בקרב כזה, הדמות שלי עצמה לא נלחמה אבל זה הלך ככה: השחקנים בוחרים על איזו יחידה לפקד (קשתים, מכונות מצור, חיילים ויחידות אחרות). הם מפעילים אותה עם בונוסים- בגלל הפיקוד שלהם, שאר היחידות תוקפות, והצבא השני תוקף.
אני חושב שכדאי שהדמויות עצמן פחות ישתתפו ישירות בקרב, יש סיכוי ממש גדול שהן ימותו, יותר כדאי שהם יפעילו יחידות.

אני גם השתתפתי בקרב כזה ואני ממליץ לעשות צבא קטן (4 שורות של 10 אורקים למשל דוגמה לרמה 2) עם זה התחלת הרפתקה ו או קרב גדול (70 אורקים אם זה קרב גדול. דוגמה לרמה 2) אבל הכי חשוב:
1. לעשות אותם בשורות במרחק 5-10 מטרים אחת מהשנייה
2. לתת להם זמן לעשות קצת בלגן לפני שהקרב מתחיל

חזרה