• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם מערכה שהתחלתי לכתוב

טוב אז התחלתי לכתוב עולם מערכה (יאיי!) עולם פנטזיה די קלאסי ואני מרגיש קצת לא בטוח בעצמי או יותר נכון ביכולות הכתיבה שלי ובקיצור אם אפשר לתת טיפים כלשהם לכתיבה או אולי מקורות להשראה (עדיף בעברית) אני אשמח.

טיפים לכתיבה - תתחיל מהעיקר. המצב הנוכחי בעולם, מה הדמויות עושות בו, מערכת הקסם, טכנולוגיה, דת. היסטוריה ומיתולוגיה מגניבות אבל הן יכולות לחכות לאחר כך.

השראה - תכניס טוויסט בפנטזיה הגנרית. אולי העלפים הם ברברים שגרים ביער האפל ומקריבים קורבנות אדם לעצים קדושים? הגמדים הם ציוויליזציה בסגנון מסופוטמי ששולטת על רוב העולם? אורקים הם גזע אלים-אך-אצילי שמגן על העולם ממפלצות?

קודם כל, בהצלחה.
דבר שני- אתה יכול לסמוך על האנשים שכאן בפורום שייעצו לך ויתקנו אותך, ויעשו עוד מאות דברים אחרים בשביל שהעולם מערכה שלך יהיה מעולה.
ו...טיפים? מצטרף לבקשה.
ולגבי השראה- משתמשים אחרים יודעים יותר ממני בכיוון הזה, אבל בספר של ואנור למשל, יש כמה פרקים של העולם של ואנור. תבדוק את זה אם יש לך אותו.

חאן- אני לא יודע למה, אבל זו הפעם ה9 בערך שאני שולח הודעה בנושא מסוים, אבל נכתב לי: 'הודעה אחרת נשלחה. נסה שוב.' ואז אני רואה הודעה שלך. צירוף מקרים?

פאיזו ומכשפי החוף מפרסמים בחלק מהספרים שלהם את הרשימות של הספרים שהם ממליצים לקחת מהם השראה.
הייתי מפרסם כאן אחת, אבל אני לא בטוח אם יש בזה הפרת זכויות יוצרים. אברר ואם אין אשלח כאן.

אתה לא חייב להיות מקורי מדי. באמת שלא.
כנראה שאין באמת רעיונות חדשים בעולם, זה הכול עטיפות חדשות.
אם יש לך רעיון שנשמע לך מגניב לך עליו.

אבל תזכור שיש סיבה שקלישאות קיימות-כי הן עובדות.
אבל אתה יכול להחיות אותם.

נגיד אחרי כל הדברים שקראתי ןראיתי, ופנטזיה חכמה כמו של ברנדסון, עדיין רומח הדרקון אחד העולמות מערכה האהובים עלי.

כן. אתה יכול להגיד "אלפים חובקי עצים סנובים'

או...
"האלפים מאמינים שהם הגזע הראשון שנוצר בידי אלי הטוב. הם מאמינים אדוקים, ורואים בכל השפעה מבחוך וסגידה לאלים אחרים פוטנציאל לרוע, ןמעדיפים להמנע מקשר ככל האפשר. כדי לשמר את החברה, יש להם מערכת קאסטות קשוחה עם מקום קטן מאוד לגמישות. אלפים שלא מתיישרים עם הנורמה מגורשים ומכונים אלפים אפלים.

בימי קדם, פלג התפצל מהם והקים אומה חדשה שהיא יותר פתוחה ליחסים מבחוץ, ולא מעמדית עד כדי כך. אם כי בוגדנות ורשע מהעולם שבחוץ גרמו גם להם להסתגר יחסית.'
)זה פחות או יותר תיאור קצרצר של אומות האלפים ברומח הדרקון)

אז שם, למשל יש הרבה התיחסות לתחושות דתיות, היחסים של הקוסם עם הקסם, אביר עם האבירות וכו'.

איש מקל, זה ציור שמשמעותו מובנת. אתה לא חייב להפוך אותו למוטנט תלת ראשי- אתה יכול למלא אותו בפרטים והצללה.

לגבי דרך התצוגה-
דרך מוצלחת לדעתי, זה להתחיל בקטע סיפורי, שיתן טעימה לאיזה סיפור וחוויה העולם מציע. שוב. לא חייב להיןת מקורי, רק חי.

אחר כך, הייתי נותן פסקה או שתיים על העולם, האווירה בו ומה יש להרפתקנים לעשות בו.
ואז הולך למה שרלבנטי ישירות לבניית דמות-
מצב הגזעים והמקצועות.
ואחרי המתאבנים, מי שקרא עד אז כנראה מתעניין, ויתעניין בגיאוגרפיה דת, פוליטיקה לעומק.

לי לפחות ככה כיף לקרןא.

שיטה שאני אוהב להשתמש בה זה דבר ראשון לשאול את עצמי "האם העולם היה בצרות לפני שהדמויות הגיעו או שהן מנסות למנוע/לגרום צרות?" במקרה של התשובה הראשונה אני אלך על עולם קלאסי שכנראה משהו מסתתר מהעין (למשל אולי יש מעגל שאיבת נשמות עצום מתחת לפני האדמה בסיגנון אלכימאי המתכת) או משהו אחר.
במידה והעולם כבר בצרות אני בונה סביב זה, וזה כמובן בונה מאוד את האופי של הגזעים ולעיטים הם בעלי מבנים פחות קלאסיים.

אני חושב שנוכל לעזור לך אם תגיד מה בנית עד כו, או לפחות מה אתה מעוניין לבנות

נכון, אבל התכוונתי יותר למפה כללית, למשל איפה בערך יש איזו ממלכה ואיפה יש תנאי שטח מיוחדים, לאו דווקא למפה גמורה. ותמיד אפשר גם לשנות את המפה או להוסיף לה דברים.

חזרה