• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 איך הורגים יצור צל?

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
איך הורגים צל במהדורה 5? אני חושב שזה ממש יתאים להרפתקה שאני מכין, אני פשוט לא יודע איך השחקנים אמורים להתמודד איתו
וגם, קראתי על הפעולה שהצל יכול לבצע ולא כל כך הבנתי איך היא עובדת, אשמח להסבר

התשובה הטובה ביותר
הצל חסין רק לנזק תאובה ורעל. יש לו עמידות לכמה סוגי נזק בולטים (אש, קור, חומצה...) אבל לא לנזק כוח כמו זה שגורמים פרץ קמאי או קליעי קסם, לא לכלי נשק קסומים כמו זה שיוצר הלחשון אלת עץ של דרואיד, ולא לנזק קורן - שלצל יש רגישות אליו.

מעבר לכך, הצל סובל מחסרונות רציניים כאשר הוא חשוף לאור יום. לכן אם אתה רוצה קרב מעניין יותר מאשר מכות, אפשר לתת לדמויות להילחם בו בשעות היום, בתוך מבנה עם גג עץ רעוע. בדיקת תובנה (Insight) תאפשר לדמות להבחין בכך שהצל נמנע מקרני האור הבודדות שחודרות את הגג, וניתן יהיה לתקוף את הגג עם התקפות טווח שגורמות נזק מוחץ, אש, כוח או רעם, כדי לגרום לו לקרוס ולהאיר את החדר (אבל אולי לפגוע קצת בדמויות כשהקרשים נופלים עליהן).
הצל חסין רק לנזק תאובה ורעל. יש לו עמידות לכמה סוגי נזק בולטים (אש, קור, חומצה...) אבל לא לנזק כוח כמו זה שגורמים פרץ קמאי או קליעי קסם, לא לכלי נשק קסומים כמו זה שיוצר הלחשון אלת עץ של דרואיד, ולא לנזק קורן - שלצל יש רגישות אליו.

מעבר לכך, הצל סובל מחסרונות רציניים כאשר הוא חשוף לאור יום. לכן אם אתה רוצה קרב מעניין יותר מאשר מכות, אפשר לתת לדמויות להילחם בו בשעות היום, בתוך מבנה עם גג עץ רעוע. בדיקת תובנה (Insight) תאפשר לדמות להבחין בכך שהצל נמנע מקרני האור הבודדות שחודרות את הגג, וניתן יהיה לתקוף את הגג עם התקפות טווח שגורמות נזק מוחץ, אש, כוח או רעם, כדי לגרום לו לקרוס ולהאיר את החדר (אבל אולי לפגוע קצת בדמויות כשהקרשים נופלים עליהן).

התשובה הטובה ביותר
סך הכל, צל הוא לא מפלצת כזו מעניינת. יש לו שטיק אחד- הוא ממש טוב בלהתחבא, ובקרב- הוא יתקוף ואז יתחבא, מה שידרוש מהדמויות קודם למצוא אותו ויקשה עליהן לפגוע בו. גם אם הן פוגעות בו, יש לו עמידויות להרבה דברים, ככה שיהיה קשה לחסל אותו ממש.
זה אומר שקרב נגד צל יהיה יותר קרב השרדות שבו הדמויות מנסות למצוא את הצל ולהשמיד אותו לפני שהוא מחסל אותן באופן שיטתי בלוחמת גרילה. אם לדמויות יש את הלחש daylight או כל דבר דומה, זה יקל עליהן מאוד. ואם לדמויות יש גישה לנזק קורן- הקרב נהיה יחסית קל.

חזרה