הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[סטארפיינדר] מכונות אבודות- עץ משחק [5\5]

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
amitf0123
יצירת קשר:

שליחה על ידי amitf0123 » 14 אוגוסט 2019, 22:47

״אני אומר בואו נרד ונחקור את כל המפה. גם אם נמצא את המכונות צריך לדעת מה גרם להן לא לחזור״ ויסקוראלון מבקש ואז מוריד את המפה. ״אפשרי גם עותק מודפס? למקרה שמשהו שם ישבש טכנולוגיה״.
“I am the righteous shield of Moradin and a sword
in his mighty hand! I fear no evil!”
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 14 אוגוסט 2019, 23:28

"אני מסכים". אומר טאק,בעודו בוחן את המפה. "אז למיוב הבנתי,אנחנו יןוצאים לשם עם מכונת כרייה?"
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 47

שליחה על ידי Nextorl » 14 אוגוסט 2019, 23:50

"עניתי, הרכב חזר בלעדיו." הקוראשה מביט בפריסק.

"אתם תקבלו רכב, כמובן." ריידוקאמאריז שלוש עיניים אומר, בזמן שהמהנדס הראשי לצידו מתקרב לאחת מעמדות המחשב ורוכן לעבוד עליה. ארבע הידיים שלו נעות במהירות וחיישני התנועה שמורכבים על הצג מתרגמים את התנועות הללו לפקודות אותן המחשב מבצע.
"עד שאתם מסיימים את העבודה שלכם, המכונות הכורות יישארו מעל לפני הקרקע כדי לוודא שלא תפריעו אחד לשנייה. בתקופת השהות שלכם כאן, אנחנו נספק לכם מזון ולינה אם תצטרכו. הנה המפה המודפסת שלכם. עוד שאלות?" הווסק שואל בזמן שטולאר מטאסקווה קוראל מגיש לכם העתק מודפס של המפה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
deadalus

שליחה על ידי deadalus » 15 אוגוסט 2019, 00:26

"יש לי עוד כמה שאלות קצרות, ברשותכם" נולין אומר ופונה אל המהנדס "מה אתה יכול לספר לנו על המכונות עצמן? עד כמה הן מוגנות מפני גניבה? מה הנזק הדרוש כדי להשמיד אותן"

לאחר מכן הוא פונה אל הלאשונטה ואומר
"צר לי לשמוע על העובד שנעדר. האם יש סיכוי שהוא עדיין בחיים שם למטה? כמה צידה ואוויר הוא נשא עימו כשהוא ירד לשם?

בכלל, מה התנאים שצפויים לנו למטה? חשכה מוחלטת? מפולות סלעים אולי? "

לבסוף נולין נפנה להסתכל במפה ששס הצליחה לחלץ מהנתונים "נחמד, נראה שיש לנו מפה כמעט שלמה של המכרה. חסר רק הנתונים של המכו... הממ... מעניין. אם אנחנו יודעים שאלה הנתונים של המכונות שהצליחו לחזור, אולי נוכל להסיק מה הנתונים של המכונות שלא הצליחו לחזור." נולין אומר בהרהור.
הוא פונה למחשב ומתחיל לתקתק חישובים בעודו ממלמל מונחים הנדסיים ומתמטיים.
שני דברים אני יכול ללמוד, נולין חושב לעצמן
א) אם נניח שהמכונות החסרות לא חפרו ליד מכונות שחזרו, לאן הן הלכו? אני אולי אוכל לשערך את מיקום ההעלמות על המפה

ב) אם אני יודע שאלה הם פרמטרי מכונה שמבטיחים חזרה, פרמטרי מכונה שאני לא רואה שמים את המכונה בסיכון, מה משותף להם?

מטא:
ספוילר
הצג
שני גילגולי מחשבים
א) נסיון למצוא מיקום ההעלמויות מהנתונים שחסרים

deadalus גלגל 1d20+9 וקיבל תוצאה סופית של 21:
12

ב) נסיון למצוא גורם משותף של מצב המכונה (כלומר, מלאה במחצבים, בטריה מרוקנת וכו') מהנתונים שחסרים
deadalus גלגל 1d20+9 וקיבל תוצאה סופית של 18:
9
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 15 אוגוסט 2019, 07:17

"איפו מצאתם את הרכב? או שהוא בעל אופציה לשליטה מרחוק? במידה וכן האם הוא שומר נתונים? וגם ניצתרך גישה למכונות כדי לשפר את המפה שלנו"
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 18 אוגוסט 2019, 02:05

"שאוראס יעניק לו את השינוי שיידרש, אני מקווה." קרניה אומר בקול רך, רך יותר מכפי שציפיתם מהקוראשה הקשוח למראה להוציא מפיו. "הוא ירד עם מספיק מזון ליומיים ומספיק אוויר לשבוע. אם תוכלו למצוא אותו, אודה לכם מאוד. גם אם זו רק הגופה שלו."

"מבחינת תנאים," הוא חוזר לקולו הרגיל, המונטוני מעט, "המכרות לא חשוכים לחלוטין- עורקים של מגמה מאירים את רובם, אבל בהחלט ניתן לצפות למפולות סלעים ככל שתתקדמו למטה, אל האיזור בו המכונות לא הספיקו לסדר תמיכה."

"הרכב תוכנת כך שהוא ישוב בשעה מסוימת, ודומאש מהעיר יאבאסק ידע זאת. הוא היה אמור להיות עליו, אך הוא לא שב. הרכב אכן שומר נתונים, אך אינני בטוח כי הנתונים הללו יהיו לעזר- ייתכן בהחלט שדומאש מהעיר יאבאסק הגיע לנקודה בה הוא לא יכל להמשיך עם הרכב, ונדרש להמשיך בהליכה." הקאזאת'י עונה לפריסק, ופונה לענות גם לנולין- אבל מנהל תחנת הכרייה עוצר אותו בהנפת זרוע.

"תקבלו גישה אל המכונות התומכות, ואשלח את אחד המהנדסים להסביר לכם עליהן בפירוט במקום. עם זאת, אתם לא תקבלו גישה למכונות הכרייה- הן עדינות מדי, ואני לא יכול להרשות לעצמי עוד פגיעה אחת אפילו בהן. גם לא למען העבודה שלכם." הווסק אומר, קולו מתון. חדי העין מביניכם יכולים להבחין בתיפוף קליל של זנבו על הרצפה, דבר שיכול להצביע על חוסר סבלנות.

נולין בינתיים, מריץ מספר חישובים על המחשב הבסיסי שמחובר לחליפה שלו, בוחן את הנתונים, מצליב אותם, ומוצא את הדבר שהוא חיפש. הוא יודע שהמכונות היחידות שנגנבו הן מכונות הכרייה, ולפי מה שהוא רואה- אלו גם המכונות היחידות בעלות תבונה מלאכותית מתקדמת. דבר שמסביר חלקית את אי הנוחות של ריידוקאמאריז להעניק להם גישה אליהן. שאר המכונות הן מכונות פשוטות שנשלטות מרחוק- אך ללא יכולת מחשבה או עיבוד נתונים מתקדמת.
במקביל, נולין מנסה גם למצוא היכן המכונות נעלמו- אבל הוא מגלה שאין לו מספיק מידע בנושא- לא נראה שמכונות הכרייה עובדות בתבנית מסוימת, ואין לו את הנתונים של המכונות האבודות עצמן. אם היה לו אותן, זו הייתה מלאכה קלה כמו לקחת סוכרייה מתינוק, אבל ללא הנתונים הנחוצים הללו- אין לו כלום.
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
deadalus

שליחה על ידי deadalus » 18 אוגוסט 2019, 12:27

נולין מחכה לרגע שבו קרניה יהיה מבודד מהמנהל והמהנדס ואומר לו בקול נמוך: "נעשה כל שביכולתנו למצוא את הבחור שלך, אך רציתי לשאול משהו נוסף - בדרך כלל ההנהלה נוטה להתעמר בעובדים ולדרוש מהם יותר מידי" נולין אומר כשהוא מהנהן לעבר ריידוקאמאריז.
"מחוץ לפרוטוקול ה"רשמי", מה אתה יכול להגיד לי על טיב היחסים בין ההנהלה לעובדים"

"אני חושב שמיצינו את המידע שאנחנו יכולים להשיג מכאן" נולין אומר לשאר. "אני מוכן לרדת ברגע שאתם מוכנים"
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 18 אוגוסט 2019, 14:21

פריסק מתקרבת לאחרים ולוחשת "זה מתחיל להרגיש קצת כמו הונאת ביטוח... יצא לי לראות איך עושים את זה בעבר" היא אומרת בקול מהוסס "אם זה המצב סביר להניח שלא נצליח להוציא הרבה מהעובדים..."
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 19 אוגוסט 2019, 17:18

"זה למה אני כאן." קרניה עונה לנולין, "כדי לוודא שדברים כאלה לא קורים. ההנהלה לא מתעמרת בעובדים, היא נותנת לנו מה שמגיע לנו."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 19 אוגוסט 2019, 19:44

טאק מסתובב בחדר, בודק את המחשבים. הוא מעולם לא שהה בכוכב שבו, לפחות למראית עין, אין יסוקים מבני הגזע שלו, והוא מופתע למדי מהרעיון.

"אתם תספקו לנו ציוד מתאים לירידה למכרות? כפי שציינת, אם אפילו ווסק לא יכול לשרוד שם אז יסוקי קטן כמוני יצא משם מת". טאק אומר למנהל התחנה. הוא נוגע ברגלו, אשר משמיע קול מכאני חלוש, זכר להתקלותו הראשונה עם הלהבות. "בכלל, כיצד הצלחתם ליצור מפה של המנהרות אם אף אחד מכם לא ירד לשם?"

Meta:
ואגלגלה בשביל תפיסה ומחשבים:

תפיסה להבחנה בדברים חריגים:16

מחשבים לבדיקת טיב הציוד ותכליתו:4
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 19 אוגוסט 2019, 21:35

OUT
מניח שהגעאנו לרכב של הבחור שנעלם
IN
פריסק מתחברת לרכב ומתחילה להוריד נתונים
META
tkhag1 גלגל 1d20+8 וקיבל תוצאה סופית של 21:
13
א.ש.
yds
תשובות: 4

שליחה על ידי yds » 22 אוגוסט 2019, 19:20

שס סופקת את כפות ידיה בהתרגשות ''נשמע כאילו קיבלנו את כל מה שאנחנו צריכים!" היא מקפצצת במקומה, מועדת, ומחליקה על הקרקע, כמעט מפילה שלושה חפצים שונים ועוצרת את עצמה ברגע האחרון ''מצטערת על זה!" והיא פונה אל שאר חברי הקבוצה ''שנזוז?"
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 24 אוגוסט 2019, 13:33

"אנחנו נספק לכם חליפות שיגנו עליכם מהתנאים הקשים ביותר, קרוב לליבה. אבל גם החליפות האלה לא יעבדו לזמן ממושך- תפעילו אותן רק כשתהיו חייבים." המנהל מביט ביסוקי הקטן ממרום גובהו, לא מראה שום סימן לאמפתיה כאשר הוא שומע את קול הנקישה במתכת. "המהנדסים שלנו יורדים לעתים למכרות, אם מכונה לא עולה חזרה או פשוט כדי לסקור את השטח ואת מצב המשאבים. אבל אתה יכול להודות לבת האנוש כאן על המפה הזו- המפות שאנחנו שומרים אינן מפורטות כל כך." גם כשטאק מסתובב בין עמדות המחשב, הווסק עדיין מביט בו- והמבט החודר של ריידוקאמאריז שלוש עיניים מקשה עליו להתרכז במחשבים, והוא לא מצליח למצוא כמעט מידע על טיב ציוד הכרייה. עם זאת, משהו תופס את עינו- נראה שביחס לתחנת כרייה אוטומטית כמעט לחלוטין, יש בה הרבה ציוד כרייה ידני.
OUT
לאן אתם הולכים עכשיו? האם אתם הולכים לרכב שחזר מהמכרות לבדו? להאנגר שבו שומרים את המכונות התומכות? למגורים החדשים שלכם, או שמא אתם שמים פעמיכם היישר אל המעלית למכרות עצמם?
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 24 אוגוסט 2019, 15:41

tkhag1 כתב:
19 אוגוסט 2019, 21:35
OUT
מניח שהגעאנו לרכב של הבחור שנעלם
IN
פריסק מתחברת לרכב ומתחילה להוריד נתונים
META
Original post: tkhag1 גלגל 1d20+8 וקיבל תוצאה סופית של 21:
13
אני הולך לרכב של הבחור שנעלם, לגלגל מחדש?
א.ש.
סמל אישי של משתמש
amitf0123
יצירת קשר:

שליחה על ידי amitf0123 » 25 אוגוסט 2019, 08:08

ויסקוראלון הולך אל המעלית, בעל ציפייה רבה להרפתקה הקרובה.
“I am the righteous shield of Moradin and a sword
in his mighty hand! I fear no evil!”
שלח תגובה