• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דף הדמות המכוער ביותר שנתקלתם בו

פאיזו שחררו את דף הדמות הרשמי של פאת׳פיינדר 2, ובחיי הוא אחד מהמכוערים ביותר שראיתי - בייחוד בגרסה הצבעונית שלו עם כל החום הזה...
https://paizo.s3-us-west-2.amazonaws.com/PZO2101-CharacterSheet-Color.pdf
אז מה דעתכם עליו ומה דף הדמות הכי מכוער שנתקלתם בו?

אני חושב שהוא לא היה נראה מכוער כל כך אם כל האזור החום היה פשוט תיבות לבנות עם שוליים שחורים. הסידור של דף הדמות דווקא הגיוני מאוד, ואני חושב שזה רעיון טוב שהוא כולל גם סימון די ברור שמראה באילו סוגי שריונות הדמות שולטת, גישה לאילו רשימות לחשים יש לה וכן הלאה.

לא חושב שראיתי דף מכוער יותר מזה, אבל דפי הדמות של Call of Cthulhu (השיטה המבוססת על אחוזים) מבולגנים לאללה, עד לרמה שהשיטה יוצרת סימולציה טובה מאוד של ייאוש המוציא את השחקנים מדעתם.
דף הדמות הכי אלגנטי שראיתי הוא של השיטה "ויקטוריאנה" (מהדורה 3), שהיא בתכלס "מרוצללים אבל בזמן מלחמות נפוליאון". השיטה גם מורכבת כמו מרוצללים, כך שהבעיה היא שדף הדמות לא ממש מספיק כי אין מקום לכתוב בו מה בדיוק כל יכולת שרשומה בו אומרת. אפשר למצוא אותו כאן: http://cubicle7.co.uk/wp-content/uploads/2013/04/Victoriana3rdEditionCharacterSheet.pdf

הבעיה עם הדף הזה היא שהכל כל כך בבלגן. כל קטגוריה מסודרת בפני עצמה, אבל פיזרו אותן על כל הדף. נראה כאילו היוצרים לא ידעו איפה לשים מה, אז הם עשו את זה באקראי. משהו בסגנון "איפה שנוחת העיפרון- לשם נוסעים".
במהדורה החמשית, למשל, זה דף דמות נוח לקריאה. הכתב קטן, המילים ברורות, והסדר ברור.

פלדריק אמר/ה:
the Nerubian אמר/ה:
דף הדמות הכי אלגנטי שראיתי הוא של השיטה "ויקטוריאנה" (מהדורה 3), שהיא בתכלס "מרוצללים אבל בזמן מלחמות נפוליאון".

נשמע ממש מעניין, תוכל להרחיב על זה יותר?
בטח, רכשתי את ספר הבסיס לפני זמן מה כשהוא היה במבצע בפורמט PDF, ויש שם כל מני רעיונות מעניינים. בתכלס זו אירופה של המאה ה-19, אבל יש קסם בעולם - לפחות כמה מאות שנים אחורה - ובני האנוש הם רק אחד מכמה גזעים, לצד העוגים, הגמדים, האלדאר ואנשי החיה.
הדמויות הן קבוצה של הרפתקנים בעולם הזה, והם כנראה פועלים באופן עצמאי או עבור בעל אינטרסים עשיר שמסוגל לממן אותן אבל גם לנתק את הקשרים אם יתפסו אותן (לדוגמה: הוותיקן או הכתר האנגלי). יש כל מני דברים נחמדים בבניית העולם:

1. יש כל מני גזעים, אבל התפיסה ברוב העולם (אירופה והקולוניות שלה) היא לא של הבחנה גזעית אלא של הבחנה מעמדית. כלומר - אנחנו לא שונאים אנשי-חיה: אנחנו שונאים את תושבי וויטצ'פל (ואת הצרפתים!).
יש קורלציה מסוימת (באצולה הגבוהה של אירופה יש יותר אלדאר, ובשכונות המצוקה תמצא יותר עוגים) אבל המבחן האמיתי הוא מה אתה לובש ואיך אתה מדבר. עוג עם בגדי אצולה, שמדבר בשפה גבוהה, יתקבל כאורח מעניין בנשף של נפוליאון, אבל אלדאר מלוכלך שלא יודע איזה מזלג שייך לאיזו מנה בסעודה - הוא מושא ללעג.

2. המדינות הן כמעט אותן מדינות שהתקיימו במציאות באותן שנים, אבל הדתות הן לא בדיוק אותן דתות. אין "יהודים", יש את "בני שלושה-עשר השבטים" והם עובדים די אחרת מיהודים.

3. יש נטיה, קצת כמו במו"ד, אבל רק על ציר - סדר מול תוהו, עם חמש רמות לכל צד ועם נקודת איזון. ערך הנטיה של דמות יכול להשתנות לאורך המשחק.
באופן כללי, ככל שאתה יותר תוהני, קסם פועל טוב יותר בשבילך אבל גם פועל יותר טוב נגדך (כי הקסם הוא תוצר של התוהו). ככל שאתה יותר סדרי, טכנולוגיה עובדת טוב יותר בשבילך וקסם משפיע עליך פחות - לחיוב ולשלילה.

מצד שני, השטה מורכבת לאללה. כל פעולה צריך לחשב מחדש מה הדברים שמשפיעים על הסיכויים שלך, ולגלגל כמות אדירה של קוביות לבנות ושחורות (או שני צבעים אחרים) ולחשב הצלחות ורמת הצלחה. זה די סיפור. כמו במרוצללים.

ממבט ראשון לא ממש אהבתי את דף הדמות, נכון.
אבל ממבט שני הגעתי למסקנה שהוא סבבה לגמרי - הוא מסודר היטב, והאיורים מוסיפים קצת.
כמעט כולכם תתרגלו בשלב זה או אחר, ואם יתלוננו להם, הם יוציאו דף שתאהבו יותר. מה גם שאני מניח שהפונדק יוציא איזה דף בעברית.
הדבר שיקח לי זמן להתרגל אליו הוא שהם שמים את מתאם התכונה משמאל לערך התכונה, ובאנגלית זה מחרפן. מצד שני, בפלייטסט פשוט התעלמתי מזה ורשמתי את המתאם במשבצת של הערך ודי. ואני מקווה שאם הדף יתורגם לעברית ישבצו את המתאם משמאל לערך התכונה.

אביעד אמר/ה:
הדבר שיקח לי זמן להתרגל אליו הוא שהם שמים את מתאם התכונה משמאל לערך התכונה, ובאנגלית זה מחרפן. מצד שני, בפלייטסט פשוט התעלמתי מזה ורשמתי את המתאם במשבצת של הערך ודי. ואני מקווה שאם הדף יתורגם לעברית ישבצו את המתאם משמאל לערך התכונה.
להיפך - הרי כמעט לא עושים שום דבר עם ערך התכונה. המתאם זה הדבר החשוב באמת. לכן זה הגיוני בעיני שהמתאם כתוב קרוב יותר לשוליים, איפה שתראה אותו קודם.

אגב גם בדפי הדמות של מהדורה 5, העיגול הגדול נועד למתאם התכונה והעיגול הקטן נועד לערך שלה.

the Nerubian אמר/ה:
להיפך - הרי כמעט לא עושים שום דבר עם ערך התכונה. המתאם זה הדבר החשוב באמת. לכן זה הגיוני בעיני שהמתאם כתוב קרוב יותר לשוליים, איפה שתראה אותו קודם.
אבל הרעיון הוא הנוחות,ואתה חייב לחשב את הערך לפני המתאם,ולכן הרבה יותר נוח לכתוב משמאל לימין.

the Nerubian אמר/ה:
נכון, מסכים איתך לגמרי, וכשראיתי את דף הדמות של הפלייטסט אמרתי לעצמי שזה מעולה למתחילים, אחרי ששמתי לב שכל הזמן מילאתי מתאם במשבצת של הערך ולהיפך.
עם כל זה, אותי זה מחרפן כי אני רגיל למשהו אחר, ולכן אני מרשה לעצמי להביע משאלה אנוכית, כי זה לא הפריע עד עכשיו לאף אחד. במיוחד בשיטות שהיו עד פאת'פיינדר 2, כשהיית צריך לחשב קודם את ערך התכונה ואז מתאם ואז ערך זמני כשאתה חוטף איזה רעך נבזי שלכאורה עושה לך 1 נזק זריזות בסיבוב, אבל המטרה האמיתית שלו היא לחרפן את השחקן עם חישובים אינסופיים כדי שישכח להשתמש ביכולות שלו.

חזרה