• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 עלויות לגבי בניית קונסטרקט

משהו נחמד שמצאתי במדריכי מפלצות של פאת'פיינדר זה שהם מספקים את העלויות והלחשים הנדרשים עבור בנייה של הקונסטרקטים השונים, גלמים וכו'. אבל ממה שאני רואה לרוב מצוינות שתי עלויות שונות - למעלה כתוב תיאור של מה שצריך לקנות עבור הקונסטרקט והעלות של החומרי גלם האלה ("You need 5000 gp worth of iron וכו') ובתוך הבלוק טקסט הקטן למטה רשום כמות אחרת של כסף "price".
סתם מתוך עניין, צריך לשלם את שתי העלויות האלה? מה ההבדל ביניהן?

התשובה הטובה ביותר
המחיר של גולם הוא מחיר השוק שלו.
העלות של גולם הוא העלות ליצירה שלו.

כמו בחפצי קסם, העלות צריכה להיות מחצית מן המחיר. אך בגלמים אתה תראה הפרש לרוב, שהעלות גבוהה ממחצית מהמחיר. זה בגלל שהעלות של גולם כוללת גם את המחיר לגוף שלו, שנותרת זהה בין אם אתה קונה את הגולם ובין אם אתה יוצר אותו.

אתה צריך שיהיה לך את הרכיב החומרי שנדרש ליצירת הגולם כדי ליצור אותו. הגוף של גולם ברזל, לדוגמה, שעולה לפחות 10000 מ"ז. המחיר הזה כבר נכלל כחלק מהעלות, אתה לא צריך לשלם אותו בנפרד.
זה אומר שאם יש לך כבר גוף של 10000 מ"ז, אתה צריך רק את שאר החומרים בעלות 70000 מ"ז בשביל להשלים את העלויות ליצירת הגולם.
אסביר ואתן דוגמא מגולם בשר
כאשר אני יוצר גולם, אני צריך קודם כל ליצור את הגוף שלו, וזה עולה כסף. (זה אותו דבר כמו שאתה מקסים חרב - אתה קודם צריך להשיג חרב מלאכת מחשבת ואז אתה מקסים אותה)
- אצל גולם בשר, אני צריך גופות של שישה אנשים ועוד כל מיני מרכיבים קסומים בשווי 500 מ"ז.
אחר כך אתה יותר את הגולם כמו כל חפץ קסום רגיל, כלומר משלם את מחצית עלות ההקסמה (ואת העלות של הרכיב החומרי) ואז מבצע בדיקת מלאכה או תורת הלחשים כדי לראות אם הצלחת לבנות את הגולם. בגלגול מוצלח הצלחת לבנות את הגולם, בגלגול לא מוצלח נכשלת וחצי מהחומרים הלכו לפח.
- מחיר השוק של גולם בשר הוא 20500 מ"ז. אתה יוצר את הגוף מ500 מ"ז, ומשלם עוד 10000 (מחצית מ20000) בשביל ההקסמה. אז אתה מגלגל מרפא או תורת הלחשים או מלאכה (עור) בד"ק 13 (5+ד"מ 8) (הד"ק עולה ב5 על כל לחש שאתה לא מכיר ונדרש ליצירת הגולם). הצלחת בגלגול? יש לך גולם בשר. נכשלת? לא נורא, נסה שוב, אבל איבדת את מחצית החומרים.

לסיכום
המחיר של הגולם הוא המחיר בו הוא נמכר בשוק.
עלויות היצירה הן כמה עולה לך ליצור אותו (בכפוף להצלחה בבדיקת מיומנות מתאימה, לחוקי הפונדק ולתנאי השימוש. צוות הפונדק אינו נושא באחריות לגבי נזק שייגרם לך או לגלמים או לצד שלישי עקב פעולתך לפי הוראות השימוש :D)
המחיר ליצירת הגוף כלול גם במחיר השוק של הגולם וגם בעלות ליצירה שלו. אתה בעצם יותר את הגוף במחיר הזה ואז מנכה את זה מהעלות שרשומה שם.
בהצלחה!

המחיר של גולם הוא מחיר השוק שלו.
העלות של גולם הוא העלות ליצירה שלו.

כמו בחפצי קסם, העלות צריכה להיות מחצית מן המחיר. אך בגלמים אתה תראה הפרש לרוב, שהעלות גבוהה ממחצית מהמחיר. זה בגלל שהעלות של גולם כוללת גם את המחיר לגוף שלו, שנותרת זהה בין אם אתה קונה את הגולם ובין אם אתה יוצר אותו.

אתה צריך שיהיה לך את הרכיב החומרי שנדרש ליצירת הגולם כדי ליצור אותו. הגוף של גולם ברזל, לדוגמה, שעולה לפחות 10000 מ"ז. המחיר הזה כבר נכלל כחלק מהעלות, אתה לא צריך לשלם אותו בנפרד.
זה אומר שאם יש לך כבר גוף של 10000 מ"ז, אתה צריך רק את שאר החומרים בעלות 70000 מ"ז בשביל להשלים את העלויות ליצירת הגולם.

התשובה הטובה ביותר
חזרה