• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלחמת הכוכבים, סדר נכון לצפייה.

אז למרות שאני מאוד אוהב פנטזיה ומדע בדיוני מעולם לא יצא לי לראות את מלחמת הכוכבים.
אני יודע איך העולם הזה פועל +- ואני יודע דרט וודר אבא של לוק, זה בכרך רמת הידע שלי בנושא.
הבעיה היא שאני לא בטוח מה הסדר הנכון לצפייה.
לפי מה שהבנתי יש מעל 10 סרטים בסדרי זמן שונים ויש וויכוח אם צריך לצפות בסדר הכרונולוגי או בסדר היציאה.
וגם אני לא יודע מה השמות שלהם...
מישהו מוכן לעזור לי?

ככה - יש ויכוח, אתה צריך לבחור צד. אני לא מכיר את הצדדים ואת הנימוקים, ואם תלמד את הנימוקים זה עלול לחשוף לך יותר ספוילרים מאשר צפייה בסדר הלא נכון, אז אתה די צריך להחליט על עיוור בכל מקרה. הפתרון מאוד פשוט, אבל לא נחמד.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Star_Wars_films_and_television_series

הערה: אני זוכר שצפיתי קודם בפייט זרו ואחר כך בפייט סטיי נייט בלי לדעת מהמחלוקת לגבי סדר הצפייה המומלץ. כשצפיתי בסטיי נייט התחרטתי שצפיתי קודם בזרו, אבל כשהייתי קרוב לסוף הסתבר שזה לא באמת היה כזה נורא ואולי אפילו טוב.
נ.ב. עם אפס מידע חיפשתי 5 דקות ומצאתי את מה שביקשת.

סדר כרונולוגי:
- The Phantom Menace
- Attack of the Clones
- Revenge of the Sith
- Solo וRogue 1 (סרטי צד שאתה לא חייב לראות כדי להבין את העלילה)
- A New Hope
- The Empire Strikes Back
- Return of the Jedi
- The Force Awakens
- The Last Jedi

אם אתה רוצה לראות ע"פ סדר יציאה, תראה קודם את סרטים 4-6 (New Hope עד Return of the Jedi) ואז את שאר הסרטים באותו הסדר (לא כולל הסרטי צד). חלק מהוויכוח נובע מכך שהPrequals (סרטים 1-3 ברשימה) נחשבים הרבה פחות טובים מהמקוריים (4-6). באופן אישי אני מאמינה שאם לא ראית סטאר וורס אף פעם זה לא יפריע לך במיוחד, אז יכול להיות שתעדיף לראות אותם ע"פ סדר כרונולגי

אני די בטוח שמשהו בסדר שלך של הסרטים השתבש - הסרטים שציינת שהם במקומות 4-6 ממוקמים במקומות 5-7 ברשימה. לכן עדיף להסתמך על ויקיפדיה. אבל לא לעשות את זה יותר מדי כי ככה גיליתי בטעות את הסוף של מחברת המוות.

עריכה: אח שלי כאן לידי והוא לוחש לי באוזן שהוא אמנם ממליץ לראות לפי סדר היציאה אבל הרבה מעדיפים לפי הסדר הכרונולוגי.

אביעד אמר/ה:
אני די בטוח שמשהו בסדר שלך של הסרטים השתבש - הסרטים שציינת שהם במקומות 4-6 ממוקמים במקומות 5-7 ברשימה.

אתה טועה, כי טרבלר רשמה במפורש לגבי שני סרטים שהם "סרטי צד שלא חייבים לראות בשביל להבין את העלילה", כך שהשורות החמישית עד השביעית הן של סרטים 4-6.

שתי גישות יש לסטרוורסיסיטים הכבדים :
1. לפי סדר ההתרחשות.
2. לפי סדר ההוצאה.

בתור מישהיא ששלא חובבת כבדה - הסדר לא ממש חשוב, אני מעדיפה לפי ההוצאה , אבל לא הייתי מתאבדת על זה , את כל הדברים הגדולים אתה כבר בטוח מכיר מממים וכאלה, אבל יש להם עדיין קסם מסויים שאתה רואה איך הם נבנים.

נרוב - צודק, הטעות שלה אם ככה שהיא שכחה את The Rise of Skywalker (בסוף הסדר הכרונולוגי)
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
לא פרסמת כבר עץ כזה מתישהו?
עזרה למתחיל במלחמת הכוכבים.
נו, זה כמו כל עצי ה"עזרה בהרתפקה ראשונה שלי" שאנשים מפרסמים כאן ואז אומרים ש"ישלחו מפה/פרטים/ווטאבר מחר", אין באמת טעם לכתוב פה אבל זה נחמד אז למה לא.

אביעד אמר/ה:
נרוב - צודק, הטעות שלה אם ככה שהיא שכחה את The Rise of Skywalker (בסוף הסדר הכרונולוגי)
זו לא טעות. הסרט עוד לא יצא, אז אי אפשר עדיין לשלוח אנשים לצפות בו.

תתחיל עם הטרילוגיה המקורית.
אם לא תאהב אותה, אז גם האחרים לא יהיו כנראה לטעמך (למעט Rogue 1 שהוא סגנון שונה באופן מובהק)
ואם אהבת את הטרילוגיה המקורית, אז גם תרצה לראות את האחרים. בכל מקרה, בשביל להבין את הסרטים החדשים (7+) צריך לראות את הטרילוגיה המקורית כדי להבין טוב יותר.

מעניין גם לראות את ההבדלים בין הסרטים של פעם והיום.
אני לא מדבר על האפקטים (שממילא חודשו עבור הסרטים הישנים יותר מפעם אחת) אלא על הקצב שלהם. הסרטים הישנים הרבה יותר איטיים בקצב ההתרחשויות.

וולף, שים לב שהקפצת פה עץ מלפני בערך שלושה חודשים, בלי באמת לחדש לשיחה או להוסיף לה משהו קריטי. זה משהו שעובר על חוקי הפורום, ובבקשה תימנע ממנו בהמשך.

חזרה