• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז הוכרזו המועמדים לפרסי ה Ennies.. והרמת גבה

בשעה טובה הוצגו המועמדים לפרסי ה Ennies, מה שלרוב אני עוקב אחריו כל שנה כדי לראות דברים מעניינים.
אבל השנה הרשימה ממש נראית מוזרה, כלומר הרבה ספרים וחברות לא מוכרות. אז או שאני לא עדכני, פחות נראה לי אבל מי יודע, או שפשוט זה האינדי פלשו והשתלטו על הפרסים?
לדוגמא, הנה רשימת מוצרי השנה:
Companions’ Tale, Sweet Potato Press
Dialect: A Game about Language and How it Dies, Thorny Games
Dinosaur Princesses, Ardens Ludere
Dream Askew/Dream Apart, Buried Without Ceremony Games
Forbidden Lands – Retro Open-World Survival Fantasy RPG, Free League Publishing
Invisible Sun, Monte Cook Games
Liminal, Wordplay Games
Masks of Nyarlathotep Gamer Prop Set, The H. P.Lovecraft Historical Society Inc.
Mothership: Player’s Survival Guide, Tuesday Knight Games
Silent Titans, Swordfish Islands

אז אני מכיר בערך 3.5, וכל היתר זה לא מוכר - וגם מחברות שלא שמעתי עליהן מעולם...

http://www.ennie-awards.com/blog/2019-ennie-nominations/

זה משחק מעניין לכאורה, אבל זה אחד מהמשחקים ה"מאגניבים" של מונטה קוק, שיש לו הרבה מעריצים אדוקים, אבל אני לא אוהב - יש לו כל מיני קונספטים מוזרים ביחד למשחקי תפקידים רגילים... יש כאן כמה מאמרים שנראים נחמדים על השיטה: https://mephitjamesblog.wordpress.com/tag/invisible-sun/

Silent Titans נכתב על ידי פטריק סטיוארט שכתב דברים אחרים שמאוד אהבתי (ואאז"נ חלקם זכו בEnnies בעבר). לא קניתי את ההרפתקה (עדיין?), בין השאר בגלל סקירות לא מחמיאות, אבל הוא כותב טוב ומוכר ברמה כזאת או אחרת בקהילת הOSR

ראיתי שבקטגוריית best aid/accessory (not-digital) ספר מפות הקרב המד"בי הענקי של BattleMaps מועמד, שזה מגניב כי בדיוק תמכתי בקמפיין נחמד שלהם.

מעניין לראות כמה קת'ולהו מופיע שם, אבל בעצם פרסי הENnie האלה לא שונים במיוחד משנים קודמות- תמיד יש שלושה מותגים שמופיעים כמעט בכל קטגוריה. הפעם זה קת'ולהו, Forbidden Lands ו-Invisible Suns. וזו גם הסיבה שאני לא אוהב את הפרסים האלה- אם כל מוצר היה יכול להיות מועמד רק לכמות מסוימת של קטגרויות (3 לכל היותר לדעתי) זה היה הרבה יותר טוב ואפילו מעודד את התעשייה קצת.

אני די בטוח שפרסי ה Ennies הם לא הצעות של הקהל, אלא המוציאים לאור מגישים ספרים שלהם לפרסים - או משהו בעקרון. לכן כבר כמה שנים אין שם ספרים של מכשפי החוף.
מצד שני, התעשייה פשוט לא גדולה במיוחד. בטח שאם מסתכלים על תעשייה במובן של חברות שנניח מעסיקות לפחות 2-3 אנשים במשרה מלאה :(

חזרה