• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[מו"ד 5]מגפת האלמוות - עץ הרשמה 5/5

[mention]dragonian[/mention]
?? אני חושב שלא הבנת את האופי של ההרפתקה.אתם נוסעים לבטל קללה,וסינדרה תבחר מישהו בגלל שהוא חזק,לא בגלל שהוא "אוהב אל מתים"

כן אבל לבחור אותך בגלל שאתה "אוהב אל מתים"?מה הלו"ז?
אתה לא צריך לדעת עליה בתור דמות.יש לך שתי אפשרויות:
או שאתה והיא עברתם משהו ביחד,הרפתקה וכדומה
או שעשית מעשה מדהים בעברך,דבר הגרם לה לרצות לזמן אותה.

darki
אוקי אני רק עכשיו שם לב לטעות המפגרת שלי, שאלת אותי על מה הקשר של הדמות לסינדרה ועניתי לך על הלנה...

בכל מקרה, תקן אותי אם אני טועה, סינדרה מחפשת "הרפקתנים" לחקור את העניין ולחפש תרופה, מאחר וגם אלאריק מחפש את התרופה, זה די מסביר למה הוא הלך לעבוד אצלה, ואני מניח שהמוניטין (החלש, אבל עדיין קיים) שיש לו באיזור נתן לו איזה "תוקף" בשבילה למישהו ששווה להעסיק, מעבר לזה שמאחר ויש לו מטרה למצוא את התרופה כמה שיותר מהר, (ואני מניח שהיא יודעת את זה) זה יצר בשבילה את התמריץ האחרון לקחת אותו, כי היא יודעת שבעוד אחרים אולי עושים את זה בשביל כסף/תהילה ועלולים "לנשור" בדרך בגלל כל מיני סיבות, הוא באמת יעשה 110% להשיג את התרופה

לחלופין, אם אתה רוצה משהו יותר מזה, אז אני מניח שבקלות אפשר להגיד שזה לא פעם ראשנה של הצוות בצ'ולט, זה לא פעם ראשנה שאלראיק פוגש את סינדרה, והיא מכירה אותו ואת הצוות, זה הופך את ה"עובדים ביחד" של אלאריק וסינדרה לחזק יותר, וכנראה יכול ליצור מחשבה אצלו שהיא זו ש"הדביקה" את הלנה בקללה. בין אם מרצון ובין אם לא.

רק פלאף.בדיוק מה שאמרתי בדף הראשי.

[mention]liorgonen3[/mention]
במידה ותיבחר,אני מניח שנעשה בהתחלה איזה קטע כזה של פרידה מהצוות,כי אני חושב שזה לא הגיוני שהצוות יבוא איתך למסע.
ספר לי על החלטתו של אלראיק לעזוב את הצוות.רגשות?פרידה מיוחדת?

זה פלאף אחי.גם הצלה של כפר מכנופייה של 3 גובלינים נחשב למעשה מדהים אצל הכפריים,ואם הוא עשה את זה עם סינדרה אז בכלל...

DARKI
לא חשבתי שהם יבואו, חשבתי שבמקרה הטוב זה מקום לגור בו כשאנחנו בעיר (כל עוד אנחנו בעיר) ובכל שאר הזמן הם עוגנים רחוק מהחוף ומחפשים תרופה, או שאלאריק ימצא אחת. בשאר הזמן הם אמורים להיות תפאורה במקרה הטוב, (לפגוש אחד מהם באחד הברים/פונדקים, לקבל הודעות מהקפטן. דברים כאלה).

בגלל זה אני לא רואה את זה כפרידה בדיוק, זה משימה (שתתארך) אבל זו משימה לכל דבר, הקטפן שלח את אלאריק למצוא תרופה, וזה מה שהוא עושה. ואלאריק מאמין שהוא יחזור בסוף הסיפור בחזרה לצוות והכל יהיה טוב.
מה שכן חשבתי, זה שלארוך המשחק הרגשות הללו יעלו בו. ככל שעוזבים את העיר (החלק הראשון אם הבנתי נכון) אלאריק ירגיש שהוא מתרחק יותר ויותר, אז הדבר הזה יעלה בו. כרגע הוא בסוג של הכחשה.

אני לא מכיר טוב את העולם של ממלכות נשכחות, אז המצאתי חבל ארץ בעצמי. אני מקווה שזה בסדר.
בנוסף - מה רמת הגסויות? כי הדפ''ד הוא pg13. אני לא רואה בעיה שאחרים יקראו אותו.
https://docs.google.com/document/d/1AXgaKxN9LzdYoDAQ5MCR2ENRMozLsWilkUKGXVIJa4Y/edit#

[mention]Darki[/mention]

Darki אמר/ה:
למרות מה שאולי השתמע ואולי לא השתמע מדברי,אני חושב שהרקע שלך הוא בכול זאת רקע מעולה(מה שכתבת עכשיו,לא הראשוני).רוב השאלות וההערות שלי נובעות בדרך כלל מהרצון ללמוד עוד על הדמות,להוציא ממך את הפרטים "בכוח",ולא מהרצון להעביר ביקורת.קח את זה לתשומת לבך בבקשה.

סבבה

סליחה אם נשמעתי תוקפני מידי, פשוט הרגשתי שרקע מובן והגיוני (מבחינתי) מתקבל כרקע גרוע ובלתי סביר, ועכשיו הבנתי שלא.

בתור תפאורה קצת קשה לי לדמיין אותם,היות ופיראטים לא מתקבלים בברכה בצ'ולט.לא הבנתי איך זה בדיוק משימה.אחרי הכול,למה שקפטן פיראטים ישלח את הפיראט... בין החדשים שלו למשימה חשובה כזאת?אני מניח שסינדרה הסבירה להם על האופי של המשימה,היות וקשריהם כול כך טובים.

[mention]הח'אן הטטרי[/mention]
כאילו הבאת לנו את מואנה ושילבת עם איי הקניבלים בשודדי הקאריביים?:)
1.טקס ההתבגרות הוא לחזור עם שלושה ראשי אויב?וזה מה שהם אומרים לכול הנערים בני ה15?כנראה אין הרבה בוגרים בשבט הזה.
2.האם הריחוק של מאווי מחבריו ומשפחתו השפיע עליו בצורה מיוחדת?התחיל לשתות אלכוהול בצורה מוגזמת למשל?
3.אף שבט אחר לא קיבל אותו?לפי דעתי הרעיון הוא שהם היו אוכלים אנשים זרים.וגם איך הסוחרים הצליחו לסחור עם שבטים חסרי מטבעות או סוג כלשהו של כסף?(האמת שיש לי תשובה בראש,אבל אני רוצה לשמוע את שלך).
4.כיצד היתה תגובתו של מאווי לתרבות?(אגב,לא צ'ולט),האם מאווי נגמל מבשר אדם?כיצד הגמילה הגדולה מאלכוהול(כיוון שאני מניח שלפחות בשנה הראשונה לא היה לו אלכוהול)השפיע עליו?

[mention]deadalus[/mention]
כן,גם בגלל שהיית הראשון היית כשעוד לא קראתי את המקצועות של המהדורה החמישית,אז בכלל.אני לא רוצה שתחשוב שריבוי השאלות זה דבר טוב,זה פשוט לא דבר רע.אני בוחר אנשים לפי עד כמה הרקע(כולל התשובות) מפותח.אה,וגם קצת מכאניקה.

[mention]ליזי[/mention]
יש עוד מקום להירשם

[mention]Darki[/mention]
רוב ההשראה שלי באה למעשה מהתרבות המאורית של ניו זילנד - שבטים קניבלים, לוחמניים ואלימים שעשו את המוות לכובשים הבריטים עד כדי כך שלבסוף הכירו בהם כאזרחים שווי זכויות לחלוטין (בתקופה שבה עדיין היו עבדים בארצות הברית) ונתנו להם אוטונומיה תחת המלך שלהם. אבל כן, הרבה מההשראה בא ממואנה.

1) כן, אולי זה מוגזם, אערוך - ראש אויב אחד יספיק. אבל העניין הוא שאם נער לא עומד בטקס הזה הוא לא יכול להילחם, ובעצם לא שווה כלום בחברה הקניבלית. הוא לא יומת, אבל יהיה עבד או משהו, לא לוחם חופשי ובעל זכויות.

2) הוא בילה את כל החיים שלו בתקופה הזו באימוני לחימה, לעשות שרירים, להילחם מפעם לפעם, שתיית בירה, זלילה ומין. אין לילידים אלכוהול חזק במיוחד, בירה לכל היותר, אז הוא לא בדיוק הפך לאלכוהוליסט. באופן כללי הוא הרגיש די ריקני וניסה למלא את זה עם תענוגות חומריים מה שרק גרם לו להרגיש ריקני יותר וחוזר חלילה.

3) הקטנים יותר אכזריים יותר (כי צריך לשרוד) ולפעמים אוכלים בני שבטים אחרים, הגדולים יותר פשוט לא רוצים אותו כי הוא בא משבט אחר, כך שהוא בעצם זר - עד שלשום הם נלחמו מולו בשדה הקרב והוא שפך את דמם של יקיריהם, להזכירך.
סוחרים תמיד ימצאו דרך לסחור. הם יכולים להחליף איתם סחורות (נניח יינות ומשקאות חריפים, כלי נשק ממתכת, תרופות) תמורת ירקן. המסחר הזה די נדיר כך שתרבות הילידים לא הושפעה במיוחד מהזרים. ייתכן והם גם שילמו להם במטבעות, אבל אני בספק.

4) אני לא חושב שמאווי נגמל מהאלכוהוליזם הקל שלו, אם כבר זה החריף כי בארצות התרבות יש משקאות חזקים בהרבה מבירה, נניח ויסקי וברנדי. זה לא שהוא משתכר כל שני וחמישי, אבל די מכור לאלכוהול. יהיה לו די קשה במסע מהבחינה הזו.
בשר אדם זה יותר מעניין קולינרי בתרבות הקניבלית - כשאתה אוכל את אויבך המובס אתה מראה את העליונות שלך עליו ומרתיע אויבים אחרים. מאווי בהחלט לא נגמל מבשר אדם - חלק מהמוניטין שלו כלוחם מפחיד בא בין השאר מהעובדה שהוא אוכל את אויביו.
מאווי כנראה חטף בהתחלה הלם תרבות, אבל הוא התרגל כבר. הוא עדיין מתלבש כמו יליד כי זה חלק מהמוניטין שלו - לוחם ברברי מקועקע וקניבל - אבל הוא יודע לחלוטין את השפה המדוברת.

[mention]הח'אן הטטרי[/mention]
1.הייתי מצפה מחברה כזאת שיבחרו למנהיג את הבחור הכי חזק,לא לפי ירושה.למיטב ידיעתי,ככה זה היה אצל המאורים בניו זילנד(במואנה לא,אבל יש הרבה סיבות לא לקחת את זה ברצינות).לפי זה,בחור שהביא פי שבע ראשיםפ מהאחרים צריך להיות המנהיג,במיוחד אם הוא הבן של המנהיג הנוכחי,גם אם מאישה משנית.
3.אוקיי,הסבר משכנע.בדיוק כמו שחשבתי
4.האמת שלא התכוונתי לכתוב את הבשר אדם.חשבתי על זה,וזה בלאו הכי לא נשמע הגיוני שאדם שחי בחברת בני אדם יאכל בשר אדם.מה זה מתלבש כמו יליד?הם לא חיו באזורים קרים,אלא באזורים די טרופים.אתה אומר לי שהוא היה מהלך בחורף הקריר של קרומיר בלי חולצה?האם לילידים יש שפה משלהם?

[mention]Darki[/mention]
1) אני מניח שלזקני השבט יש מקום חשוב בבחירת הצ'יף - הם החכמים ובעלי הניסיון, אחרי הכל. והם יודעים שזה שמישהו טוב בלהרביץ לאנשים לא יהפוך אותו למנהיג טוב. העם אהב אותו, אבל הזקנים פחות.

4) הוא לא אוכל את זה על בסיס יומיומי, אלא אחרי קרבות. והילידים חיו באזור שאקלימית דומה לניו זילנד, לדעתי. ציינתי שיש לו גלימה להגנה מקור וגשם. וברור שלילידים יש שפה משלהם - משהו סגנון ניו זילנדי או הוואי. Ka kai tatou i o tatou hoariri!

*תרגום המשפט - We will eat our enemies.

[mention]darki[/mention]
תפאורה- יותר רואה את זה כדברים לעשות בדאונטיים בעיר, כשכולם הולכים לפונדק לישון/לשתות, אלאריק לוקח סירת משוטים וחוזר לספינה. מידי פעם מישהו מהספינה מגיע לעיר. דברים כאלה, ברור שהם לא אמורים להתקבל בידיים פתוחות על ידי הרשויות, אבל אני כן מניח שיש להם את השכל להגיע לעיר מבלי להיתפס/לעשות צרות, לא פוסל שצ'ולט זה ה"נמל בית" של הספינה - הם לא עושים באיזור הזה בעיות בכלל ולא שודדים אף אחד, אלא רק מגיעים לפה אחת לתקופה אם השלל שהשיגו כדי למכור אותו, זה שמדובר באיזור יחסית מבודד וקשה להגיע אליו הופך את זה להגינוי יותר - כנראה זה לא איזור שמשתלם לעסוק בו בפירטאיות, אבל שלטונות קורמיר בחיים לא יצליחו להגיע לפה כדי לעצור את הצוות. (מניח שאין הסכמי הסגרה בעולם של פארון).
לחלופין, אין שום מניעה שהם יהיו פרייוטרים (privateer) - פיראטים "חוקיים" של צ'ולט - מבחינת צ'ולט מותר להם לעסוק בפיראטיות כל עוד זה נגד אויבים של צ'ולט או מדינות אחרות/מתחרות - ואז יש עוד פחות בעייה שהם יסתובבו בעיר, הם יהיו מבוקשים בכל מקום אחר, אבל לא באיזור הזה.

בנוגע למשימה- כי אלאירק הוכיח את עצמו? כי אלאריק והלנה מאוהבים ולכן הקפטן יודע שהוא זה שאין שום סיכוי שיבוגד בו (ישיג את התרופה וינסה לסחוט את הקפטן בשבילה)? כי אלאריק הכי פחות מבוקש ויהיה לו הכי קל להסתוב חופשי בעיר (אם כולם מבוקשים, אז הכי צעיר/חדש הוא הכי פחות מוכר)? או אפילו כי אלריק התנדב, ובועד כל שאר הצוות מפחד להידבק בקללה, אלאריק יעשה הכל בשביל הלנה? כל אלה זה אופציות שיכולות להיות הסיבה למה דווקא אלאריק (ולא פוסל את האפשרות שיש עוד אנשים שמחפשים, והקפטן פשוט פורס את אנשי הצוות שלו על כמה שיותר "קצוות")

דווקא צ'ולט היא מרכז מסחרי עם מדינות אחרות,ולא תרצה שפיראטים יפגעו בסחורות שלה.אני מניח שפיראטים בכול זאת יוכלו להסתוות כספינת מסחר,אבל במידה ותופסים אותם...(מעביר אצבע על הגרון למרות שאתה לא רואה).

[mention]darki[/mention]
אז קל וחומר בהקשר לפרייוטרים, מישהו שלא משלם מיסי נמל וכו' בהתאם, לא מוגן מפני צוותי פירטאים באיזור.
מעבר לזה, דווקא כי זה ה"מקום" למסחר ימי, זה גם ה"מקום" לסחורות מוברחות ודברים דומים, נשמע לי שצ'ולט זה מקום נהדר להגיע אליו אחרי שנתיים בחוף החרב או באיזור קורומיר כדי למכור את כל מה שאספת, לקנות ציוד חדש, לתקן טיפה את הספינה... סוג של נאסו או טורטגה בעולם פנטזיה, לא אומר שזה אי של פיראטים וכולם שם שודדי ים פוטניאלים, אבל זה מקום שמאוד מתאים לפירטאים להגיע אליו כדי "להישאר עם הראש למטה" וקצת לנוח.

חזרה