• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[מו"ד 5]מגפת האלמוות - עץ הרשמה 5/5

אני פשוט לא רואה מניע הגיוני שמישהו כמו גלוגארק יבוא לאי לא מוכר בשביל לרפא קללה לא מוכרת.
בנוסף לגבי 2 אני לא חושב שגלוגארק עשה מעשי גבורה אפיים, הוא פשוט לוחם טוב אז גם קשה לי לדמיין שאם הוא לא גר באי סינדרלה תכיר אותו
זה פשוט לא נשמע לי אמין

[mention]tkhag1[/mention]
אבל זה בדיוק העניין,זה לא רק פלאף.

[mention]גרגויל[/mention]
הקללה לא משפיעה רק על צ'ולט,היא משפיעה גם על חלק מחוף הדרקון,וכל האזור ליד.אבל אני מסכים איתך.אין סיכוי שמישהו כמו גלוגארק יבוא למאגית כמו סינדרה(סינדרלה?) בגלל הפחד שלו מקסמים.

[mention]Booker[/mention]
סליחה ראיתי את הדף דמות שלך רק עכשיו... שאלות:
1.יש פה איזה פער עלילתי.על איזה נבואה אתה מדבר? אם אאסימאר מבשר רעה לעולם,כיצד מקדש של הטוב קיבל אותה? קצת רגשות חבר,קצת אופי.כיצד היא מרגישה בנוגע להרפתקה?מיהו אביה?האם איכפת לה ממנו?
2.אבירת קודש של אל הטוב זה טוב והכול,אבל כיצד היא מרגישה בנוגע לאל?האם הכרת התודה שלה נובעת מהכוהנים של האל או מהאל עצמו?היו לה רגעי שבירה?
אגב,הפרתקתה?

דארקי-
ת׳ארי חושב שהוא לא צריך אף אחד, שאנשים שמתנהגים אליו בנחמדות רק מחפשים לנצל. כי הרי למה שמישהו יירצה לעזור לבחור שנראה כמו שילוב של שד והמוות? אבל האמת היא, שבתוך תוכו, הוא מפחד מהבדידות יותר מכל דבר אחר. אחת הסיבות האמיתיות שהוא פנה דווקא לנקרומנסיה, היא כדי שהוא יוכל למצוא ״חברים״. במסע המחקר שלו הוא מחפש אל מתים תבוניים כמו רוחות. כאלו שלא ירתעו ממנו ושהוא יוכל לדבר איתם. לשבת ולשמוע את סיפור החיים שלהם(למרות שרוב הזמן זה אל מתים לא תבוניים וזו בעיה אחרת לגמרי).
העניין עם ת׳ארי, שכמו רוב הזדים, קשה לו מאוד לפתוח את הלב שלו לאנשים, ובמקרה שלו אף פעם לא יצא מזה משהו טוב. אבל אני מתכנן שבמהלך העלילה ת׳ארי ייפתח לשאר הדמויות וייעשה חבר נאמן.

בקשר לאיך הוא פגש את סידנרה, אני לא חושב שהם בהכרח צריכים להכיר(מכיוון שהבנתי שהם לא בחירה ראשונה). בכוונה לא רשמתי באיזה אקדמיה ת׳ארי למד, כך שיכול להיות שהוא אפילו למד באותו מקום כמו סידנרה, אולי אפילו באותו הזמן. הם לא בהכרח היו חברים אבל כנראה שהיא ראתה אותו בשיעורים והרצאות שונות או סביר יותר להניח בספרייה. אבל הכי חשוב זה שהיא שמעה את השמועות שהוא מתעסק בהעלאה באוב, קסמים אסורים ומחקר המוות.
אני חושב שהסיבה שהיא הזמינה אותו ודווקא אותו זה כי היא צריכה, ליתר דיוק חייבת, מומחה בתחום. מי יהיה יותר טוב למחקר מחלת מוות קסומה מאשר אשף שמתעסק בנקרומנסיה? נכון הוא מוזר וכנראה מאוד מרתיע, אבל איזו ברירה יש לה בשלב הזה?

[mention]amitf0123[/mention]
מעניין.אני חושב שאתה מתכוון שת'ארי מראה כלפי חוץ תדמית של בחור עצמאי,שמסתדר לבד,אבל בתוך תוכו לכול אחד יש את הפחדים שלו.במידה ותיבחר,ברור לך שאני מצפה שתתנהג ככה?לא חברותי,מנותק,שקט.זה מאוד חשוב שאתה גם תעמוד בקונספט של הדמות שאתה בוחר.

אני לא אמרתי שהוא לא שימושי,אבל לדעתי עדיף לקחת ג'נאסי אדמה או אוויר.בכול זאת,בגלל שהג'ונגלים של צ'ולט מלאים בנהרות בתכל'ס,אז אני לא אתנגד אם תבחרי בג'נסיס מים.

חברה,ב7/6 נגמרת ההרשמה.אבחר דמויות למחרת.

דארקי-
כמובן. ת׳ארי יידבר רק אם זה נחוץ. יהיו שלוש סוגיות שבו הוא כן ייראה עניין פעיל. דיונים אקדמיים שמעניינים אותו, שיחות על פילוסופיה של החיים והמוות(לפעמים סתם פילוסופים אבל זה תלוי על מה הדיון) ודברים שקשורים באל מתים, בין אם זה לדבר עם אל מת תבוני או שיחות עליהם. אני כבר מתכנן לשחק את הדמות הזו מספר שנים אז אני מאמין שיש לי כבר תפיסה די טובה איך לעמוד בקונספט הזה.

רציתי רק להוסיף שכמו שאמרתי, דף הדמות כבר מוכן מזה שנים, אם אתה מעוניין שאני אשלח לך אותו בשביל עוד שאלות אני אשמח(כי נגיד יש לו את הלחש יציר סוד אבל לא התייחסתי לזה במיוחד עד עכשיו כי לא ראיתי מקום נכון ברקע להוסיף את זה).

אוקיי,לך על זה

[mention]amitf0123[/mention]
1.טוב אל מתים זה כול העניין.כול ההרפתקה מתרחשת בשטח שורץ אל מתים,והשחקנים מנסים לעצור תופעה הגורמת להם.אם אתה מאמין שתוכל לשחק את הדמות בצורה טובה ויעילה,אז אין שום בעיה.
2.אני לא חושב שיש סיבה שתשלח לי את הדף דמות.במידה ואבחר אותך,נדסקס את הפרטים אחר כך.

דפד
דפד
שם: קסאראז דאזרללו "חסר לחי"
גזע[תת גזע]:אלף אפל.
מקצוע[ארכיטייפ]: אשף מעלה באוב
נטייה:רוע סדר

אופי:קסאראז הוא ביישן ופחדן. במיוחד כלפי נשים, שמהן למד לפחד ולירא. הוא במיוחד פוחד מהמוות ורוצה לשלוט בו, והפחדים האלו יוצרים לו בטחון ודימוי עצמי נמוכים במיוחד. היסודות האלה באישיות שלו, גורמים לקסאראז להתנהג בחביבות ואפילו התרפסות, ורצון גדול לשיתוף פעולה להגנה. אבל אם תהיה לו הזדמנות להיות בעמדת כוח בלי חשש מהשלכות- הוא כנראה יתגלה כמפלצת, יהנה מעמדת הכוח הנדירה שלו. עד אז... הוא מתמכר לתענוגות קטנוניים כמו המאכלים המתוקים כל כך שעל פני האדמה.

תיאור: קסאראז הוא אלף אפל נמוך אפילו לאלפים אפלים, נראה חלש ושברירי, ועם זאת הוא יחסית שמנמן לאלפים, מה שמרמז על התמכרותו למאכלים שעל פני האדמה. עיניו אדומות כהות, כמעט חומות וחסרות הברק השדוני האפל שרוב האלפים האפלים ידועים בו, שיערו קצר ואיכשהו גם פרוע, גורם לו יותר להראות כפרחח מהישות המסתורית שאלפים אמורים להיות. נראה בלתי מרשים באופן מרשים, מלבד חור בלחי, שחושף את שיניו גם כששפתיו סגורות. לבוש בגלימה אפורה מסמורטטת וטלואה, לאבנט שלו, מחוברת גולגלת שאיתה הוא לפעמים הוא משוחח.

רקע: קסאראז נולד בעיר מיירמידרה(https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Maerimydra) לבית המשני (העשירי) דאזרללו. משהו כמו אחיין משני רביעי בדירוג שלו. אמו- סרנאזיה, (הבת השניה) זעמה עליו, כי ביריבות שבינה לבין אחיותיה, היא "הפסידה"- בגללו, היא נשארה מאחור בכמות הילדות הנקבות שהיא ילדה, והיא טרחה והבהירה לו את האכזבה מאז ומתמיד. כשהיה פעוט, דודה שלו שילדה זכר ברוב זעם רצחה את התינוק שלה מול עיניו, והתקרית נחרתה עמוק בנפשו של קסאראז. ההבנה שהוא טפיל, ושרק במזל ובגלל שאמו פוחת זועמת מהנשים האחרות במשפחה הוא עדיין חי.
גם בקרב הזכרים בבית, קסאראז זכה רק לבוז בגלל שהיה חלש, ומתי שיכל הסתתר בספריה. (אבל לא קרה הרבה, כי בדרך כלל היו שם מבוגרים מפחידים) אז הוא דוקא הסתתר במערת הקבורה המשפחתית, מוצא את עצמו משוחח עם המתים, ומוצא אותם חביבים בהרבה על החיים.
כשהגיע לגיל המתאים נשלח לאקדמיה לקסם, תחת האזהרה שאם לא ילמד להיות מועיל, הוא יוקרב ללולת'. שם התקרב לשניים מבתים אחרים- קירוואנה מהבית הראשון שבפוליטיקות הקטנוניות של האקדמיה לקחה אותו תחת חסותה, כמו כמה תלמידים אחרים, יוצרת לעצמה פלג מרשים, לפחות כמותית. רובם היו זכרים, היא קראה לפלג "פלוגת העקרבים" (Scorpion Corps(. זה נתן לו לראשונה קבוצה להרגיש בה שייך, אבל חברו האמיתי היה זיקוראט מהבית השמיני. הם תמכו בה בזה, והצליחו להיות חברים.
אך במלחמת קונספירציות מורכבת, הבית של קסזאר הפסיד, וזיקוראט היה אמור לחסל את קסזאר אבל לא היה מסוגל. קסזאר לעומת זאת רצח אותו, ושרד בחסות "פלוגת העקרבים" של קירוואנה.
אבל האשמה על זיקוראט רדפה אותו. הוא ראה אותו כרוח, ולא יכל לעמוד בזה. הוא לקח את ראשו הכרות של זיקוראט וברח אותו אל האדמה.
על פני האדמה, הוא התסבך מהר מאוד, אבל הקוסמת סידנרה הצילה אותו, בעיקר מתוך סקרנות ואולי מניחה שהוא בעצם עדין וטוב לב(?). הוא ניסה להסתדר, אבל הוא זר תחת שמש עוינת ואנשים עוינים. הוא אסיר תודה לסידנרה, וכאישה שהוא חב לה תודה, הוא כנראה ימהר לציית להוראות שלה.
ציפיות מהמשחק: התפתחות של הדמות- אולי בכיוון של חברות וגאולה אישית, או בכיוון של לצבור עוצמה- גם בקסם אבל גם בדימוי עצמי.
אשמח אם באיזשהו שלב קירוואנה ו"פלוגת העקרבים" יהיו מעורבים.

בהצלחה!

Darki אמר/ה:

ההערות שלך מראות שלחלוטין לא הצלחתי להעביר את הדמות, אז אנסה עוד פעם, מהתחלה.

לורנס תמיד היה נבון מאוד.
עד שהוא הגיע לבית הספר לקסמים הוא בוודאות היה הכי נבון בכל חדר שהוא נמצא בו, ובפער גדול, וגם באקדמיה הוא היה נבון מכל חבריו ללימודים, שני רק לפרופסורים וחלק מהתלמידים הבכירים יותר.
התבונה יוצאת הדופן הזו גרמה לו להצטיין בזכות עצמו בכל לימודי האקדמיה, בין אם זה מטלות, השתתפות בשעורים או כל דבר אחר.
חלק מההצטיינות הזו היתה לעמוד בכללי המוסד, להגיש את העבודות בזמן, לא לאחר לשעור וכו', אם זאת, ולמרות הנטיה שלו לסדר (ע"ע נטיה בהמשך), הרצון להצטיין והשאיפה להשיג ידע גרמו לו לעבור בצורה מינורית על החוקים בנוגע להעתקה, והוא כן לקח רעיונות של תלמידים אחרים אם הוא ראה בכך חשיבות (ע"ע ינשוף בהמשך).
חשוב להדגיש למה אני מתכוון במילה מינורית - הוא לא גנב את העבודה של חברו ושינה את השם כך שהוא יוכל להגיש את זה והוא לא גנב את דיסקת הכוח שחברו יצר ואמר שהוא זימן אותה - הוא כן הכניס לעבודה שלו התפלספות קטנה על הביוגרפיה של מורדנקיין שהוא ראה שחברו מכניס, והוא כן השתמש בתנועת הזרת הקטנה שחברו גילה שנותנת לדיסקה עוד 5 דקות זמן קיום. בכל מקרה, הדברים הללו לא היו גורמים להעפתו מהאקדמיה, אם היו מתגלים, לכל היותר זה היה מזכה אותו בנזיפה והבטחה לא לחזור על זה.

עוד פועל יוצא של התבונה הגבוהה שלו היא הבדידות שנלוותה לה.
כבר כשהיה קטן הוא לא נצרך לעזרת ילדים אחרים, וילדים אחרים דיי נטרו לו על כך שתמיד ידע את התשובות ולכן הכישורים החברתיים שלו לוקים בחסר. השחצנות שלו בגלל עליונותו המנטלית (שלהזכירך, היא דבר אמיתי - מחוץ לאקדמיה הוא האדם הכי נבון בחדר, וכנראה בכל האזור) לא הוסיפה לו נקודות (עוד על כריזמה בהמשך).
הבדידות שלו והכישורים החברתיים הלקויים שלו תדלקו זה את זו וגרמו לכך שהבדידות היא טבע שני עבורו, והוא לא צריך להיות מוקף בחברים, ביחוד אם הם משעממים. זה לא אומר שהוא ידחה אקטיבית נסיונות התיידדות מצד אנשים אחרים אלא שהוא לא יזום קשר שכזה, בטח אם האדם השני לא מסקרן אותו. זה לא אומר שהוא שונא אדם, ואם הוא יהיה עם מישהו ביחד תקופה ארוכה אז הוא כן יכול להיקשר אליו.

השחצנות שלו (ביחד עם העובדה שהוא באמת היה התלמיד הכי טוב במחזור שלו) גרמה לו גם לפנות בבקשה ללמד כפרופסור באקדמיה, דבר שכמובן התקבל בסרוב (וראוי להדגיש, שהוא לא היה פרופסור וסולק, אלא שהבהירו לו את הסדר הטבעי של הדברים. זה כמו שילד מבקש להתקבל ישר כמנהל סניף של מקדונלד'ס, לפני שהיה עובד קופה). מן הסתם, הוא לא שורף את קשריו במוסד הזה בגלל הסרוב כי הוא מבין בתוך עצמו שהם צודקים (למרות שעכשיו נוח לו להתמרמר על הסרוב ולהתייחס אליהם כאל פוצים זקנים, זה יעבור לו)

בגלל שההצלחות שלו בלימודים, השחצנות הטבעית וחוסר הנסיון בהרפתקאות אמיתיות הוא לחלוטין מזלזל בקושי של מציאת התרופה למחלה הזו, והוא בטוח שתוך זמן קצר הוא ישים לב למשהו שהחוקרים הטפשים לא שמו לב אליו והוא יחזור מהר לאקדמיה. עוד משהו שהוא לא מודע אליו זה שההרפתקאה היא לא כמו בספר, ושהקסמים שלו יחטיאו, הוא יפצע, יהיה לו קשה לישון וכו', דבר שיגרום לו לקונפליקט.

על פי האידיאל שלו, ידע וצבירתו (ובפרט קסמים חדשים ועוצמתיים) זה הדבר הכי חשוב. דרך ביטוי מסויימת לכך שהוא הצליח לצבור ידע רב תהיה להתקבל למשרת פרופסור באקדמיה לקוסמים (אם כי דרך אחרת שבה הוא ידע שהוא ויזארד רב עוצמה ותינתן לו אפשרות לחקור קסמים גם תהיה מקובלת עליו, פשוט בצעירותו הוא לא מכיר דרך כזו, עדיין)
האידיאל הזה גורם לשני קונפליקטים אפשריים:
מצד אחד, בגלל שהוא רק עכשיו יצא מהאקדמיה הוא רגיל לחיים נוחים פיזית, ויתברר לו שהוא לא כל כך אוהב את הקטע של להתבוסס בבוץ, להילחם על חייו וללכת במאורות ארוכות וחשוכות, מצד שני, הוא יודע שהוא חייב להמשיך הלאה כדי לצבור עוד ידע ולחשים.
הקונפליקט האפשרי השני יהיה אם תהיה לו בחירה בין להשיג ידע לבין להציל את אחד מחבריו לחבורה (שלגביה הוא גם נקשר במהלך הזמן וגם מבין שלהיות חלק מחבורה זו הדרך הכי טובה להשיג ידע וקסמים חדשים)

יציר הסוד וההעתקות
קודם כל, מה זאת אומרת שאתה לא מאשר? הקסם יהיה אחד מהקסמים הראשוניים שלי והמצרכים שלו הם חלק מהכסף ההתחלתי של הדמות. מה זה משנה אם יום לפני או יום אחרי שההרפתקאה מתחילה הטלתי אותו?
בכל מקרה, כל התאור של העתקות נועד להסביר את הרקע של השימוש בקסם (הידוע ללורנס) של יציר סוד. אם אתה לא מאשר יציר סוד בעבר הרחוק אז אפשר להתעלם מזה. זה לא אומר שהנטייה של לורנס לגבי החוקים תשתנה (ראה בהמשך)
נרקיסיסט,בתכל'ס.או פרפקציוניסט,או כול מילה אחרת שעולה בדעתך.נשמע לי קצת הזוי שתלמיד כזה יקבל ציונים טובים והערכה רבה ממוריו,כי הגאווה שלו יחד עם ההצלחה גורמת להרבה אויבים,הן מקרב התלמידים והן מקרב המורים.אני גם מניח שהם לא משהו אהבו אותו אם סילקו אותו בבושת פנים מתפקיד הפרופסור.
לא.
להזכירך זה בית ספר גבוה, לא גן חובה, לא מקבלים שם ציונים על התנהגות.
כל עוד העבודה שלו הכי טובה (והיא הייתה הכי טובה) אז הוא יקבל ציונים גבוהים, גם מקרב מורים שלא שונאים אותו וגם מקרב מורים ששונאים אותו אבל נאמנים ליושרה האקדמאית (ובגלל שכל הפרופסורים הם קוסמים נכבדים אפשר להניח שהם יודעים לשים את הרגש בצד)

לגבי התלמידים, חלק לא אהבו אותו, חלק מהתלמידים החלשים כן ניסו להתחבר אליו כדי ללמוד ממנו, דבר שהוא בז לו ולא רצה בזה, וחלק קטן, מהחזקים יותר, כן התייחס אליו בהערכה (והוא אליהם, אם הם לא ניסו ללקק לו). לגבי חברות קרובה עם מישהו מהם? לא - הספרים היו יותר חשובים לו.

אני גם מניח שאם הוא מודע להיותו פחדן הוא מוצא קונפליקט בתוך עצמו,היות והוא פרפקציוניסט.תוכל לתאר לי את ההרגשה?

הוא לא מודע להיותו פחדן כי הוא טרם התנסה בקושי שאינו אקדמאי
כשטפרים ישלפו ופצעים יגרמו הקונפליקט לא יהיה מסביב לקטע של "לא חשבתי שאני מסוגל להיפצע" אלא מסביב לקטע של "לא כיף לי כאן, אבל אני חייב להמשיך קדימה כדי להשיג ידע"
יש ועוד איך פסול!למרות שכלפי חוץ הוא מראה נטייה לסדר,כול התנהלותו מתנהלת בצורה כאוטית למדי,ללא התייחסות לחוקים כלל.ממליץ לך לשנות את הנטייה לכאוטית.

אני לא מסכים בכלל עם ההגדרה שלך לגבי נטיות הסדר והתוהו.
קודם כל, הוא לא נוטה לתוהו - הוא חושב שרוב החוקים צודקים וראוי לשמור עליהם, ובכלל הוא היה באקדמיה והוא התעורר בזמן, הגיש עבודות בזמן ובאופן כללי נטה (ונוטה) לעשות מה שמקובל בחברה, אז תוהו ממש רחוק ממנו.
לגבי השאלה האם הוא נוטה לסדר או ניטרלי - כאמור, הוא חושב שרוב החוקים צודקים וראוי לשמור עליהם אבל יחד עם זאת, כמו כל הדמויות, הוא לא יעקוב אחר החוק בצורה עיוורת - בהתנגשות בין החוק לבין הערכים כל דמות תיטה לשבור את החוק כדי לקיים את הערכים שלה, והסיכוי שהיא תעבור על החוק תלוי בחוזק ההתנגשות שלו עם הערכים המדוברים.
כלומר, יש רצף, ובקצה האחד (והבלתי ניתן לקיום) הוא סדר מוחלט, בו הדמות עוקבת בצורה עיוורת אחר החוק, ובקצה השני יש תוהו מוחלט (שגם הוא בלתי ניתן לקיום מחוץ לבתי משוגעים) שבו הדמות מתעלמת בצורה מוחלטת מכל צוו חוקי או חברתי, ובאמצע יש נטרליות.
לורנס ממוקם באמצע בין הנטרלי לסדר, כלומר שהוא חושב שרוב החוקים צודקים והוא אפילו ינסה לקיים אותם, אבל כשהם מתנגשים עם הערכים שלו (כלומר, מונעים ממנו להשיג לחשים חדשים) הוא כן יטה לשבור אותם, כתלות בגודל העברה הנדרשת (למשל, הוא לא ירצח עשרה אנשים כדי להשיג לחש פשוט, הוא לא יגנוב מסוחר מגילה שהוא צריך אם הוא יכול לשלם עליה, אבל אם מתוך שרירות לב מונעים ממנו לרכוש את המגילה הזו הוא כן ינסה לפלח אותה. הוא לא יגנוב עבודה של סטודנט אחר ויגיש אותה כשלו אבל הוא כן ירגל אחר הסטודנט וינסה להבין מה הוא עשה בעבודה שלו כדי לעשות משהו דומה)
אני אקבל את זה אם תרצה לקרוא לזה ניטרלי, אבל כאמור זה ממש לא תוהו.

היחס הנלעג שלו לאחרים גורם לו לחוסר אכפתיות כלפי הזולת,כך שקשה לי להאמין שהוא ינסה להציל את הספינה שלו משודדי ים באמצעות כדורי אש(לחש שאגב אין לו)ולא פשוט להשתגר מהספינה.

1) הוא לא ניסה להציל את הספינה, הוא ניסה להציל את עצמו
2) מדובר בלחשון fire bolt. חשבתי שהתרגום המדוייק שלו לעברית הוא "חזיז אש" אבל כנראה שלא. ציפיתי שתבין שלזה אני מתכוון.
3) אין ללורנס (או לכל ויזארד אחר בדרגה נמוכה מ9) אפשרות להשתגר מספינה בלב ים. קצת מוזר מצידך להתקטנן על fire ball/fire bolt ולא לדעת שיכולת להשתגר לטווח ארוך קיימת רק בדרגת קסם 5
זה קשה מאוד להריץ לדמות נאיבית.לפי התיאור שלך,הכריזמה של הדמות שלך שואפת ל0.אי אפשר להשיג שום מידע עם נאיביות.

לא, אתה לא מבין את דרוג התכונות.
אפס אומר שאין ליצור כל אפשרות או רצון לבצע פעולה שכשורה לתכונה. עבור כריזמה מדובר יהיה ביצור שלא מסוגל להשפיע על יצורים אחרים ויצורים אחרים לא יהיו מעוניים (או מסוגלים) להשפיע עליו.
לא באמת מצאתי יצור עם כריזה אפס, אבל לקוביית ג'לטין יש כריזמה 1, לעכברוש ביבים יש כריזמה 6 ולגובלין יש כריזמה 8
לורנס מן הסתם יותר טוב מגובלין לכן כריזה ראוייה בשבילו היא 9 או 10 (שזה עדיין מתחת לממוצע עבור בני אנוש, בזכות התוספת הגזעית שלהם). אז לורנס השחצן יהיה רק קצת פחות כריזמטי מאיש כפרי ובור, אלף ממוצע או גמד זועף
לגבי חוסר יכולת להשיג מידע - יש עוד דמויות בחבורה, לא?
1.הדמות כמעט בלי אופי.אפשר לצפות מה היא תעשה בכול רגע,אין לה קונפליקטים פנימיים,דמות שהייתי מצפה שתברח מקרב ותשאיר את "חבריה" למות.קשה מאוד להריץ לקבוצה עם דמות כזאת.

שוב, דמות שבורחת לא מוצאת מגילות לחשים באוצר דבר שלא משרת את האידיאל והמטרה של לורנס.
יתרה מזאת, במהלך ההיתקלות הראשונה או השנייה לורנס יבין שלבד הוא יהיה טרף קל, ועדיף לו להיות חלק מהחבורה.
2.הרעיון הוא שהקבוצה מכירה את סילביין,כול אחד מסיבותיו שלו,או שהיא שמעה עליו ולכן הזמינה אותו לביתה.

אני חייב להגיד שאני לא מבין מה אתה רוצה ממני כאן.
אני (דדלוס) לא מכיר את סילביין, לא יודע מה היא עושה, איך היא קשורה למשהו או מישהו, בטח מיבשת אחרת. מה אתה רוצה? שאני אמציא פרטים שקריים על סילביין כדי לחבר אותה לדמות שלי?
אם כן, יש כמה אפשרויות:
או שהיא עזרה לאב המשפחה בעבר בהרפתקאותיה ועכשיו היא מבקשת ממנו עזרה במציאת מרפא למחלה, אז הוא שלח את הבן שלו
או שהיא הייתה בסירה כשהיא הותקפה על ידי השודדים (ולא יכלה לעזור בעצמה בגלל שהיא חלשה המחלה) והתרשמה לטובה מהיכולות של לורנס, או שלורנס תישאל אותה כשהוא חקר בעצמו את המחלה אז היא יודעת שהוא גם מחפש מרפא.

בקיצור, כבר פסלת את שני הדברים הקודמים שהצעתי אז נראה שאתה רוצה שאני ארשום את מה שאתה כבר חשבת עליו, דבר שהוא מן הסתם בלתי אפשרי. אם אתה יודע איזה סוג של קשר אתה מחפש אז תרשום את זה בעצמך.
דמות כזאת כנראה לא תגיע ללא הבטחה לשלל או תגמול הולם,וללא ספק לא תגיע כדי לחקור את המחלה,כי הסיכון שלה גבוה מידי.זה די ברור(כאילו,לאנשים בעולם) שהמחלה נמצאת במרכז הג'ונגל מלא הסכנות,שקשה לי לדמיין שבחור כמו לורנס ירצה לסכן את חייו בשביל תרופה למחלה,שאגב מקורה בקללה,על מנת להתמנות לפרופסור באוניברסיטה שזרקה אותו.

שוב, המטרה של לורנס היא לצבור ידע (וכבוד באקדמיה), וכרגע הידע הבוער זה לחקור את המחלה. הוא לא יודע שזה יהיה כרוך בסיכון החיים שלו וגם אם הוא כן היה יודע הוא היה ממשיך לעשות את זה כי הוא חייב. אז מבחינתו הוא היה מגיע, אפילו אם לא היה תגמול (וכתבת בהתחלה שכן מובטח תגמול) אם הוא מאין שזה יקדם אותו לפתרון

באופן כללי שמתי לב מדבריך על הקיצוניות הרבה שלך - קצת מתנשא אז בום! כריזמה אפס, קצת מפחד אז בום! מתחבא במגדל שלו וצורח בבהלה ממשק כנפיו של זבוב, עובר על קצת חוקים אז בום! תוהו קיצוני.
זה לא עובד ככה, כל אחד מהתכונות הללו מתארת טווח שלם של התנהגויות אפשריות - אתה יכול להיות קצת מתנשא בלי שתושבי הפאב שאתה נמצא בו יעדיפו לדבר אל קוביית ג'לטין במקום (כלומר, כריזמה 10 יכולה להיות מתנשא ומעצבן, אבל לא בצורה חמורה או נעים הליכות, אבל לא בצורה שמצדיקה 11 בתכונה), אתה יכול לפחד אבל עדיין לתפקד בקרב וכו'

[mention]dragonian[/mention]
1.לא נראה לי שהייתי שם אותו רע.ברור שהוא לא טוב,אבל מהאופי שלו נראה שהוא פשוט חי חיים קשים ולא שהוא סדיסט נסתר כמו ג'פרי(משחקי הכס) או כמו אח של ריצ'ארד נגיד(חוק הקוסמים הראשון).הוא גם לא נוטה לסדר,בשום מקרה ברקע שלו לא הצלחתי להבין איפה הוא שומר על החוקים.שים אותו ניטרלי או כאוס ניטרלי.
2.קסאראז השתגע?מהאופי של הדברים ניתן לזהות שמעשיו הותירו עליו חותם קשה.מה הקשר שלו עם קירוואנה?
3.תן לי פסקה או שניים על פלוגת העקרבים.מה המטרה שלהם?אילו סוג של אנשים בדרך כלל מצטרפים לארגון?
4.מה זה על פני האדמה?הוא לא חי באיזה כפר ברברים נידח בעומק הג'ונגל.הוא מכיר טוב מאוד את העולם האמיתי ומודע לסכנות בו.איפה הקושי בהסתדרות?

[mention]deadalus[/mention]
נו,אז למה לא כתבת את זה כך?מן הדברים שלך היה ניתן להסיק שלמרות היותו תלמיד טוב,לא היה איכפת לו מאחרים או מהחוקים,דבר המבטא מצוין את נטיית הכאוס.אתה כותב לי כול הזמן - להזכירך.לא היה מה להזכיר,כי הדברים האלה לא השתמעו מכתיבת הדמות שלך.הקטע של הסולק הוא פשלה שלי,לא מצאתי מילה אחרת לתאר זאת.הבנתי מצוין שהוא מעולם לא היה פרופסור,אבל שתבין שתלמיד שמסיים את האקדמיה לא יכול ישר להתמנות לתפקיד הפרופסור,והדבר הזה נובע משחצנות גדולה.בקשר לצבירת הידע,שוב,זה לא השתמע מכתיבת הדמות שלך,ואם היית כותב זאת כך,אז לא הייתי שואל.
יציר יסוד והתעתקות
1.טעות שלי.אני לא בקיא במקצוע האשף.
2.בבית ספר גבוה עוד יותר.אני רואה את זה די ברור שבמידה ויתפסו אותו מעתיק מאחרים,המעמד שלו ירד הרבה יותר אצל המורים.הוא לא יסולק לגמרי,כמובן,והיותו ממשפחת אצולה מקל על התהליך,אבל אתה באמת מניח שבגלל "יושרה אקדמאית" מורים לא ירדו על בחור שמשתחצן אליהם?אין להם כבוד?
3.כמובן שהגזמתי.זה לא יהיה הגיוני לתת כריזמה 0,התכוונתי במובן של כריזמה נמוכה מאוד.
4.האידיאל של לורנס לא השתמע מהרקע.
5.כן.אתה צריך להמציא עליה פרטים שקריים,היא לא דמות מפתח בעלילה.אין לי בעיה אם כול אחת מהאפשרויות האלה,אבל אמרת שלורנס עסק במחקר בפורט ניאנזארו,וכך הוא הצטרף לקבוצת ההרפתקנים.אין לי בעיה עם זה,מלבד העובדה שציינתי כבר כמה וכמה פעמים שאסור לעשות דמויות שבאו מצ'ולט,אז דמות ששהתה בפורט ניאנזארו כמה זמן עלולה להוות בעיה.
6.שוב,אמרת שהוא חקר את צ'ולט במטרה להגיע למקור המחלה.לא נשמע לי הגיוני שהוא ינסה לעזור לזולת להיפטר מהמחלה,מכיוון שהוא מאוד... לא איכפת לו מאחרים.חקר המחלה לשם הידע לא נשמע לי הגיוני במיוחד,ונראה לי הרבה יותר הגיוני שהוא הגיב לקריאתה של סילוואן בגלל שהיא שהתה בספינה או משהו.
7.זה יפה מאוד שאתה מסתכל על מה שאני כותב,ממליץ לך מאוד להסתכל על הרקע הראשוני שלך.מדבריך השתמע קיצוניות רבה,והיו הרבה דברים סוטרים בין הרקע הראשוני למה שאמרת אחר כך.
למרות מה שאולי השתמע ואולי לא השתמע מדברי,אני חושב שהרקע שלך הוא בכול זאת רקע מעולה(מה שכתבת עכשיו,לא הראשוני).רוב השאלות וההערות שלי נובעות בדרך כלל מהרצון ללמוד עוד על הדמות,להוציא ממך את הפרטים "בכוח",ולא מהרצון להעביר ביקורת.קח את זה לתשומת לבך בבקשה.

ממליץ שלא,אין שום סיבה שתעשו את זה.

[mention]Darki[/mention]
1. לא הייתי אומרת שהאירוע בהכרח השאיר לה פחד מאלפים, אלא הפך אותה לטיפוס יותר חשדני. קל לה יותר להסתדר עם חיות מאשר עם דמויי אדם, אך דווקא בעקבות כך אם אתה מצליח להפוך לחבר של אליילין, אתה זוכה בחברה לחיים.
2. היא לא בדיוק התאמנה כל חייה להיות דרואידית - כשהייתה ילדה חשבו שתהיה דרואידית בעתיד כיוון שהייתה פיקחה באופן טבעי. והיא הפכה להיות סיירת בזכות חייה בטבע - היא למדה לעקוב, לצוד, להקים מלכודות, ללמוד מהטבע. היא הפכה לסיירת מניסיון, מצורך הישרדותי, ולא כי למדה בבית ספר לסיירים או משהו כזה.
3. בכל זאת, יש הבדל בין פשוט עם שהתחנך בכפר לבין בחורה שהתחנכה בטבע לבדה ואינה מכירה כלל את מנהגי החברה. היא יכולה לספר בדיחה צינית על איזה אל שכל הכפריים מעריכים ומכבדים, לקטוע אנשים באמצע שיחה וכו'. זה פשוט שאין לה שום קשר לחברה. ובמיוחד לאור העובדה שהיא אלפית - כשהאדם הממוצע רואה אלף הוא מצפה לחינניות ורוגע, ולא לפראיות והבסיסיות שהיא מפיצה.
4. פסיו הלבנים הזכירו לה את הירח. אסוציאציה מאוד בסיסית, אך היא מאמינה שזה שם יפה.
5. הייתי אומרת שלאחר שצפתה פעמים רבות בחיות טורפות אחת את השנייה, התחלחלה בה ההבנה הטבעית שציד הוא חלק מסדרו של העולם. היא השתמשה באבן מושחזת ודקרה למוות ארנבת. היא הרגישה איזה צורך לומר תודה לרוחתה של הארנבת, שגופה סיפק עבור האלפית הצעירה את המזון לו היא דרושה לחיות, ואז אכלה את הבשר הנא. היא נהנתה מתחושת הציד, אך תוך הבנה שזוהי הנאה טבעית בעקבות צורך טבעי.

שם: נוריאן גריידוק
גזע: גמד (גבעות)
מקצוע: לוחם (באטל מאסטר)
נטייה: סדר ניטרלי
אופי: לרוב נוריאן רגוע ושקול מאוד, אבל כשיש קרב או משימה של חיים או מוות, הוא יוצא מגדרו כדי לנצח או להשלים את המשימה.
רקע: נוריאן נולד לבית אצולה בממלכת גמדים רחוקה. הוא קיבל את מיטב החינוך שהיה לעם הגמדי להציע. נוריאן התעניין בעיקר באומנות המלחמה, ולמד אותה לעומק. לימים, כשגדל, סלל את דרכו לשורות הצבא הגמדי, והתקדם בדרגות מהר מאוד, קרוב מאוד לשורות הגנרלים הבכירים.
אך היה זה אותו קרב ארור שלקח ממנו הכל. שבט אורקים גדול במיוחד שהגיע ממזרח, ניסה לכבוש את הגבעה האסטרטגית, שהייתה כה חשובה. הקרב היה ארוך, אך נראה כי ידם של הגמדים הייתה על העליונה. נוריאן עשה את טעות חייו, ובפזיזות נוראית שלח כוח לאגף את האורקים. האורקים מצאו פירצה בכוח העיקרי של הגמדים, וטבח התחוחל. הגבעה נכבשה.
בושה. השפלה. אלה רק מעט מהתחושות שנוריאן הרגיש לאחר מכן. ואם כל זה לא הספיק, מועצת החכמים החליטה להגלות אותו שבוע לאחר מכן.
שנים רבות מאז הוא נדד. הוא ראה הרבה מקומות בעולם, אך מעולם לא הרגיש שייך לאחד. כמו קללה מהמעמקים.
את סינדרה הכיר כשהייתה בדרכה עם חבורת הרפתקנים לחסל מאורת גובלינים. ראייתו הטקטית והאסטרטגית השתלמה לה מאוד בחיסול המאורה, והם המשיכו כחבורה לתקופה מסוימת, עד שנוריאן הרגיש שהוא חייב לחזור להיות לבד שוב, ועזב את החבורה.
אבל עכשיו סינדרה קוראת לעזרתו, והוא לא יכול שלא להיענות לה.
ציפיות: הציפייה הראשונה שלי מהמשחק היא קודם כל רולפליי ברמה גבוהה. אני מצפה ממך לעודד רולפליי (כמו לתת זמן לשיחות עומק בין הדמויות כשיש הזדמנויות טובות), ואני מצפה מהשחקנים האחרים לקחת יוזמה ולעשות רולפליי. גם קרבות חשובים לי, אבל לא בכמויות גדולות.
אבל הכי חשוב לי שתהיה בין כל המשתתפים אווירה טובה. אם יש וויכוח על החוקים, או מחלוקת בין השחקנים, שייפתרו את זה בצורה מכבדת, בלי להעכיר את האווירה. בסוף כולנו באנו להינות.

ד"ד
שם: אלאריק סיגורדסון (alaric Sigurðsson)
גזע חצי אלף (אפל, אין שינוי בנתונים מחצי אלף רגיל)
מקצוע נוכל, עדיין לא ברמה של ארקטייפ
נטייה: תוהו טוב
אופי: ברקע
תיאור:ברקע
רקע https://docs.google.com/document/d/1nZJd2FUC3z1bawkaZkSf0h0UjgP-L1qtb9vgC1Y9lP4/edit?usp=sharing (יצא מעט ארוך. יותר נוח בקובץ דוקס נפרד,)

ציפיות מהמשחק: למרות שאלאריק נטש את העבר שלו, אני כן אשמח שהעבר שלו ימשיך לרדוף אחריו, בין אם דרך ציידי ראשים נוספים, שמועות על הבית, או כל דבר דומה, אני אשמח אם יהיה איזה קונפליקט פינמי שיעלה בו בהקשר של להשיאר פיראט "חושפי" או לחזור לקורמיר ולדרוש את הבית שלו בחזרה.
כמו כן, אשמח אם לצוות הפיראטים שהוא חלק מהם יהיה איזה חיבור במשחק.

בקשר לצפיות ממך כשה"מ - אין לי משהו מיוחד, חוץ מלהיות קשוב לשחקנים, אני מאוד אעדיף שלא יהיה "גרירה באף" חזקה מידי, הסללה פה ושם זה במקום והכל טוב, אבל אני כן רוצה שיהיה לנו איזו חירות פנימית במשחק, וכן שלהחלטות שלנו תהיה משמעות.
בנוסף, וזה ישמע קצת מוזר, אבל אני אשמח לא להרגיש ש"המשחק נגדי" אני אחדד, אין לי בעייה להיכשל בדברים שאני עושה (מן הסתם) אבל אני כן רוצה שתהיה לי הזדמנות, ואם אני מנסה גישה אחרת, שזה לא יסגר בפני כי המודול לא תומך בה.

[mention]The Traveler[/mention]
1.ואין לה עוד משפחה?אני מניח שהיא לא חיה לבד עם שני הוריה.
2.ברור שלא.לא התכוונתי שהיא התקבלה לבית ספר לסיירים או משהו כזה,אבל את אומרת שהיא למדה איך להילחם בחרב,לצלוף בקשת לבד?זה לא משהו שילמדו דרואידית אלפית.
3.דווקא מאלפית פרא שגדלה ביער אחרי שרצחו את שתי הוריה הייתי מצפה שתהיה שקטה,לא תתערב בשיחות,לא תתעסק עם כפריים שיכורים.הנימוסים שהיא עשויה ללמוד ביער לא נמוכים מהנימוסים שמתמחים בהם האיכרים(נימוסים שלא ברי קיימא,אגב)
4.נראה לי פספסתי אותך איפשהו.אנחנו מדברים על פנתר כן?מאיפה הגיעו הפסים הלבנים?
5.שינוי מרתיע לאלפית דרואידית לשעבר.נניח וחייה יסתדרו,היא תשיג ממון רב ותגור באחוזה.האם היא תמשיך לאכול בשר,או שהעקרונות עדיין קיימים בה?

[mention]מירטוקן[/mention]
1.האם נוריאן חש תיעוב מסוים כלפי אורקים וגובלינים?אחרי הכול,הם-הם אלה שהרסו את חייו.
2.תאר לי קצת ביתר פירוט את הקשר של נוריאן עם סינדרה.האם הקשר היה משני בלבד,וסינדרה בחרה בו בגלל מיומנותיו בקרבות,או שהתפתח ביניהם קשר קרוב יותר,מן,חברות אמיתית?
3.לנוריאן יש פוביות?אני מתאר אותו כאדם(גמד?) מלא כבוד,אדם שהשפלה כזו עלולה לשבור את רוחו,גם אם חזותו זקופה.כיצד זה השפיע על קשריו מחוץ?האם ההגליה תקפה לכול עמי הגמדים,או שרק לעם הספציפי הזה?
נ.ב:תאמין לי,בג'ונגל סבוך שכזה יש מספיק זמן לעורר שיחה:)

[mention]
  • liorgonen3
[/mention]
רקע מושקע ומפורט היטב!אין לי כמעט מה לומר,אבל:
1.האם היו לאלאריק חברים בעיר?אני מתאר לעצמי שהוא לא האלף האפל היחיד.עד כמה אלאריק שותף לאמונתה של אימו באליסטריאיי?ובגבירה כסופת השיער?
2.לא הבנתי את הבחירה בנוכל.נראה שהבחירה מתבססת... על המשפט האחרון בלבד.אשמח אם תפרט קצת יותר על חייו כפיראט,וככה גם תוכל לשלב את זה עם היכרותו עם סינדרה,הכרות שלא הזכרת ברקע.
3.במידה ולא העברתי את זה עד עכשיו,המודול מבחינתי הוא כלי עזר,והכול תלוי בכם.מצדי יכול להיות שנגלוש לקורמיר(לא...יש גבול לפתיחות)או למי מצולות.ובכול זאת,אתה צריך לראות את המודול כדי להבין על מה אני מדבר.אין כמעט סיכוי שיהיה אירוע שלא מתואר במודול.

Darki
1. השארתי את החלק הזה ריק בכוונה, בפארון אומנם נהוג תמיד להאמין באל כלשהו, אבל אני חושב שהחיים של אלאריק הראו שהאלים לא בדיוק דואגים לו, הוא לא בז להם, אבל הוא לא סוגד להם במיוחד. לכן הוא לא ממשיך את הדרך של אימו, ככל הנראה כי היא מתה לפני שהוא הספיק להכיר אותה מספיק טוב, מצד שני, יכול להיות מעניין שהדת של אליסטריאיי תופיע ותעלה בו זיכרונות, יכול להיות שהקונפליקט שלו יכלול גם ללכת לחיות עם הדרו באיזה שלב.
בנוגע לחברים - אני מניח שאין כל כך הרבה דרו טובים בקורמיר, אומנם דריזזט שבר את המונפול, אבל זה לא בדיוק אומר שכל הדרו מקובלים בכל מקום, קל וחומר בפוליטקה של אצולת קורומיר. יכול להיות שהוא הכיר משפחות אחרות, אבל באופן כללי כולם התכחשו לו.

2. הבחירה מנוכל מושתת על כל החיים של אלאריק, כשהוא עוד היה צעיר וחי עם אביו/אימו - הוא חונך להיות פוליטקאי, זה השחיז את הכריזמה שלו, הכין אותו להבין אנשים וכיצד להניע אותם, כיצד לשכנע וכיצד לשקר בחן.
כשהוא נזרק לרחובות, הוא היה צריך ללמוד לחיות מהיד לפה, וזה גם כלל לגנוב/לכייס כדי למצוא אוכל, ולהסתתר מאנשים שאתה לא רוצה שימצאו אותך
ולבסוף, כשהוא הצטרף לפיראטים זה היה מה שהשלים את ההכשרה שלו, הוא למד להילחם שם (להילחם מלוכלכך) הוא היה יותר בחברה שיכולה להכשיר אותו לכזה דבר, ואם אני צריך לקטלג את זה בתור התקופה שבה היה לו הכי הרבה זמן ללמוד איך להגן על עצמו, בלי ספק השיטה שהיו מלמדים אותו זה לחימה של נוכל. מה שהיה אמור לסגור את הפינה של לדעת להילחם מהצללים וכו' - הסיפור שלו מכין אותו להיות אדם עם כריזמה גבוה וזריזות גבוה, ואני מניח שבדרגה 3 אני אקח לו את הארקטייפ של עז- הלהב (shawbucker), אני לא רואה אותו כמטיל לחשים, לא כדמות קדושה, בטח ובטח לא נזיר או דרואיד, ולכן זה משאיר את הלוחם ואת הנוכל - לוחם לא בדיוק מתאים לפיראט, וכל הדבר שהצגתי קודם הם משקולת לטובת הנוכל באיך החיים שלו בנו אותו לכזה דבר.

3. מצויין, פשוט כבר נכוותי בעבר ממודלים ולכן אני תמיד מוודא את זה (אתם לא יכולים ללכת לבדוק אם המתנקש בעיר הקרובה, כי המודל אומר שאתם הולכים לבקר אצל קרוב של הלורד ומותקפים בדרך על ידי גובלינים). רק היה חשוב לי שלא יהיה נקודה שנתקעים בה כי "שברנו את המודל". אבל אם הוא רק כלי עזר ולא חקוק בסלע, אז נהדר.

חזרה