• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[מו"ד 5]מגפת האלמוות - עץ הרשמה 5/5

Darki

פונדקאי ותיק
"בימים האחרונים,הדיבור ברחובות ובמסבאות נסוב על מה שנקרא 'מגפת האלמוות':מחלה שהופכת את חייו של כול מי שהועלה מן המתים לקשים מנשוא.קורבנותיה נחלשו מיום אל יום,חוזרים לאט-לאט למקום אותו יראו.כשסוף סוף נכנעו - הם לא יכלו לחזור.ואף אחד אחר לא יכל,לשחזר את הניסים מימים עברו.כוהנים ומלומדים בעלי קסם שמימי חסרי אונים בנוגע למחלה שנפלה על המחוז,מחלה שעלולה להתפשט לכול העולם"

המשחק מתרחש בעולם "ממלכות נשכחות",ומיועד לדמויות בדרגה 1.המשחק מבוסס על ההרפתקה:"TOMB OF ANNIHILATION" ונועד למו"ד 5.זהו משחק ראשון שאני מריץ כאן,מקווה שתיהנו!

מבוא:
קללת האלמוות חדרה לעולם,וכעת אנשים שמתים חוזרים לחיים,עם מחלה נוראה:הם נחלשים מיום אל יום,מצטמקים יותר ויותר,כאילו הורגים אותם שוב ושוב.סידנרה סילווין,סוחרת והרפתקנית לשעבר,חזרה לתחייה לפני כמה ימים.היא מזמנת אותכם לביתה,ומבקשת מכם לעצור את המחלה.תמורת תגמול הולם,כמובן!
המשחק יתחלק לארבעה חלקים:
חלק ראשון:השחקנים יגיעו לעיר פורט ניאנזארו,וינסו למצוא דרך לבטל את המחלה.
חלק שני:השחקנים יערכו את מסעם בג'ונגל בחיפוש לעבר מקור המחלה.
חלק שלישי:העיר העתיקה.
חלק רביעי:הקבר של אצרראק,הליץ' הנורא!

על העולם:
המשחק אומנם מתרחש בממלכות נשכחות,אך ממוקד ביבשת צ'ולט בלבד.
מלבד כמה התיישבויות בודדות,צ'ולט היא התגלמות של הטבע הטרופי,שהאדם לא נגע בו.ג'ונגלים סבוכים ונהרות מפותלים סובבים סביב הרים,הרי געש ומדרונות עמוקים.שרשראות הרים מתחמים את צ'ולט ממזרח,מהדרום ומהמערב,יוצרים מעטפת בלתי חדירה מן הים ומן הספינות השטות בה.הנהרות כה איטיים עד שאי אפשר להבחין לאיפה הזרם זורם ומאיפה הוא זורם.הנרות צוברים מהירות רק כאשר הם צוברים עוד ועוד מים מן הנחלים הרבים.הכניסה הבטוחה ביותר לממלכה הזאת ממוקמת בצפון מזרח האי.החוף במפרץ של צ'ולט מאפשר לאורחים רבים פתח מעבר לעבר הג'ונגל הגדול.ערי החוף של צ'ולט הם המקומות היחידים בה שניתן למצוא בהם ציוויליזציה ידידותית.שאר האי הוא מקום מפגש ליצורים רבים ומשונים,ביניהם האל מתים השורצים באי.ככול שאתה מתרחק מהחוף,כך האזור ניהיה יותר לח,שרבי ובלתי ראוי למחייה.

דרישות:
א.חייבים לכתוב לפחות שלוש פעמים בשבוע,אני רוצה שיהיה משחק מהיר,לא שכל אחד מגיב מתי שבא לו.
ב.שימוש בIN,OUT וMETA,אנחנו שחקני מו"ד שמכבדים את עצמנו.
ג.תגובות מפורטות חברה.אין כזה דבר יותר מידי.אני מוצא שהרבה יותר מהנה לשחק כשהשה"מ והשחקנים מפרטים את מעשיהם/המקום שבו הם נמצאים.
ד.לדעת את החוקים של מו"ד 5,כמובן.
ה.להפריד בין ידע דמות לידע שחקן.
ו.הספרים הבאים מותרים לשימוש.במידה ותרצו להוסיף משהו מספר אחר,תודיעו לי ואחליט אם לאשר לכם:
-Player's Handbook
-Xanathar's Guide to Everything

דפ"ד:
שם:שם הדמות שלכם
גזע[תת גזע]:מותר לקחת כול גזע הקיים בעולם ממלכות נשכחות,מלבד גזעים השייכים לצ'ולט בלבד.ניתן לצרף גזעים אחרים,בתיאום איתי.
מקצוע[ארכיטייפ]:כנ"ל
נטייה:אסור רוע כאוטי,השאר מותר.
אופי:כיצד הדמות שלכם מתנהגת,קשרים שיש לה,וכו'
תיאור:כיצד הדמות שלכם נראית.
רקע:סיפור חייה של הדמות שלכם.אצפה מכם לספר כיצד הכרתם את סידנרה,בת אנוש אשפית,ומה הקשר שלכם איתה.אבקש גם שתספרו כיצד הגעתם למקצוע שאתם עוסקים בו עכשיו?(נניח אם אתה קוסם,כיצד התוודעת לכוחות הקסם שלך?דרואיד:כיצד הצטרפת למסדר שלך,וכו')
ציפיות מהמשחק:למה הייתם רוצים להגיע במשחק?,מה הציפיות שלכם ממני כשה"מ?מה הציפיות שלכם מהשחקנים האחרים?

בהצלחה!

נראה מגניב, סיכוי גבוה שארשם. כמה שאלות
1- באיזו דרגה מתחילים? (אם 1 אז לרוב המקצועות אין עדיין ארכיטיפים)
2- על פי מה שכתבת, מותר לשחק דמויות מרושעות. אתה בטוח שאתה תרצה לנהל הרפתקה כזאת? זה נשמע לא כיף במיוחד.
3-אני מניח שתרצה שנכתוב גם את הנתונים של הדמות, נכון? אם כן אז האם מגלגלים או "קונים" תכונות?

נשמע מגניב, רק 2 שאלות מהירות
1) כמה המשחק "נאמן" למודל? כאילו אתה מצפה מאיתנו ללכת לפי הספר ולא לעשות דברים שהמודל לא לוקח בחשבון, או שאתה מבחינתך פתוח והמודל הוא רק כלי עזר.
2) לא רשמת, אז רק רוצה לוודא, מתחילים דרגה 1, ומחלקים תכונות? (לא מגלגלים)

[mention]גרגויל[/mention]
1.1,ובכל זאת יש כאלה שיש.
2.להפך!אני חושב שזה יותר כיף.הרעיון הוא שדמויות רעות ירצו נניח,להשתמש בקללת האלמוות לטובתם,או שהם מרגלים עבור הזנטהרים או משהו בסגנון.אני גם חושב שבן אדם עם פחות ידע לא ינסה לשחק בן אדם רע,למרות שדמות רעה יכולה להיות מאוד מגוונת.הדמות הרעה יכולה להיות הנידחת של החבורה,או לפקד על חבורת אל מתים באזור.האפשרויות מגוונות.
3.לא,אני לא רואה שום סיבה שתכתוב את הנתונים עכשיו.מי שיבחר יבנה איתי דף דמות.בכללי,אני חושב שעדיף שנחלק תכונות.

[mention]liorgonen3[/mention]
המודול עצמו הוא מאוד פתוח,והאפשרויות בו מגוונות מאוד.אני מסתמך עליו בעיקר כדי ליצור התקלויות אפשריות,אבל בכללי המשחק פתוח והמודול הוא רק כלי עזר.

אוקיי אני לא לגמרי הבנתי את המחלה.
האם זה:
א. מחלה שנדבקת לאנשים גורמת למותם ואז מחזירה אותם חלשים יותר והורגת אותם שוב עד שהם חלשים מכדי לחזור.
ב. תופעה שקוראת לאנשים (כולם) החוזרים מהמתים.
ג. מחלה שכשר מי שנדבק בה חוזר לחיים סובל ממנה.
ד. מחלה שנדבקת לאנשים וכאשר האנשים האילו מתים מחייה אותם בשביל להרוג אותם שוב.

נ.ב. עד איזה רמה אתה מצפה שנגיע? זה קמפיין או הרפתקה?

[mention]tkhag1[/mention]
עקרונית זה א',אבל חלק מהסיפור זה הגילוי של המחלה והמקור שלה.
אני עובד לפי אבני דרך,אז אני לא מצפה שתגיעו,אני יודע שתגיעו לרמה 9.זה אמור להיות הרפתקה,אבל היא ארוכה מאוד ועלולה לקחת גם חצי שנה ומעלה.

העולם מערכה עצמו לא חשוב,היות וההרפתקה מתרחשת בצ'ולט בלבד ולא תגלוש למקומות אחרים.אני מעדיף לא לספר יותר מידי על צ'ולט עצמה,מכיוון שבמהלך ההרפתקה נחקור אותה לאורך ולרוחב,ואני לא רואה שום סיבה שלא תלמדו על צ'ולט במהלך המשחק עצמו.אם בכול זאת בוער לך,הנה הקישור:
ממלכות נשכחות - https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Main_Page

אני כרגע לא מסוגל לכתוב דף דמות, אכתוב אחד ביום שישי/שבת. עד מתי ההרשמה תהיה פתוחה, ואיך תבחר שחקנים?
נ.ב. אין התנגדות שאשחק דרואיד פטריות מהספר guildmaster's guide to ravnica, נכון? זה מרגיש לי מאוד מתאים גם לאופי של ההרפתקה...

[mention]dragonitzan[/mention]
אני אבחר שחקנים בתאריך שאני אקבע בקרוב,אני רק רוצה לראות קודם כמה מגישים
בקשר לדרואיד פטריות,תוכל לשלוח לי את הפרטים עליו?

[mention]The Traveler[/mention]
שוב,בשביל שאוכל לאשר את זה אצטרך שתשלחי לי את הפרטים של הrevised ranger.כנ"ל לכול אחד שרוצה להשתמש במשהו שלא מהספרים לעיל.

[mention]liorginen3[/mention]
לא מכיר אמזאנוס,אבל צ'ולט זה האזור הטרופי.רוב האי בעצם מורכב מג'ונגלים ונהרות,אבל ישנם גם הרים וגבעות רבים.מלבד ההתישבויות של הילידים,ישנם מעט מאוד התיישבויות של סולטאנים(בני אנוש)ושאר הגזעים בקצה הצפוני של האי.

שם: דאווינה

גזע: אאסימאר

מקצוע[ארכיטייפ]: אביר קודש

נטייה: לאפאל גוד )Lawful Good*)

אופי: דאווינה הינה נעימת הליכות, אלוהית (בהתנהגותה) ונעלה. היותה אאסימאר רק תורם לכך שהיא אוהבת לעזור לאנשים, ולפתור בעיות שיש להם בין אם זה משפחתי ובין אם זה עניין אחר. היא לוקחת את היותה אאסימאר ברצינות רבה, ומאמינה בשליחותה (אחרי הכל, אאסימארים נשלחו על ידי אלים...סוג של). סך הכל, דמות מאוד מנהיגותית.

תיאור: שיערה ארוך וכסוף, עינייה בוהקות בצבע לבן בלתי רגיל, ועורה בוהק בזהוב יפיפה, המבליט את החלק האל-אנושי שבה.
יופייה מצמרר, והרבה אנשים יעצרו את עיסוקם בשביל להסתקל גם אם רק בשביל רגע.
דאווינה יותר גבוהה משמעותית מבן-אנוש רגיל.

רקע:
"דאווינה", שם זה אשר נבחר על ידי המקדש שאימץ אותה. סיפרו לה שאמא שלה השאירה אותה בכניסה למקדש, ולא יודעים מי זאת.
אך דאווינה, בטוב ליבה, הבינה למה; היא מוזרה, אינה אנושית, ומושכת תשומת לב לא רצויה.
אף אחד לא ידע, או לפחות הכחיש ידיעתו על קיום אמא שלה, אך זה לא הפריע לה.
במשך שנים שמעה דאווינה סיפורים על הגזע שלה על ידי ראש כהני המקדש, סאבות, עד כמה היא מיוחדת ומבשרת טוב לעולם.
כך גם חשבה, עד שיום אחד קראה בספר הסטוריה קדוש, שלידתו של אאסימאר באה מתוך סיבה...לרוב סיבה רעה; בואה מבשר רעות.
ולכן החליטה דאווינה לקיים את נבואת האלים, ולהתאמן כאבירת קודש. "זהו יעודה" חשבה לעצמה.
---
כמה ימים לאחר המלכתה כאבירת קודש, זומנה לחדרו של סאבות, אב הכהנים במקדשה.
שם, פנה אלייה סאבות וביקש ממנה ללכת לעזור לחברתו, סידנרה, אשר בקשה ממנו לשלוח את האדם מהכי טובים שלו.
דאווינה טענה שאינה אדם, ואינה מהכי טובים---אך זה לא עזר.
וכך התחילה הפרתקתה של דאווינה...

ציפיות מהמשחק: הייתי שמח שדאווינה תפגוש את אמא שלה, ושאמא שלה תראה עד כמה היא התקדמה. הציפיות שלי ממך כשה"מ הינם לערב את סיפור הדמויות בתוך ההרפתקה (אני מבין שזה מסובך).
אשמח אם יהיה מעורב הרבה רפ (רולפליי) ומעשים חברתיים בידי השחקנים.

חזרה