• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אורלן- מלחמות ושלום - עץ הרשמה 0/4

סטטוס
נעול לתגובות.
אוקיי. השיטה שלי מבוססת על מוד, אבל היא לא רק מוד. יש המון קסמים. עוד לא הספקתי לכתוב את כולם, אז אני שולח לכל אחד בנפרד את הקסמים/יכולות שהוא מקבל. בהמשך לתשובה שלי לחאן הטטרי, העולם הזה מבוסס על השיטה הזאת ספציפית, אז לשנות את השיטה אומר לשנות את ההרפתקה, וזה אני לא יכול לעשות כי זה הרבה מאוד חומר, ועבדתי עליה המון זמן.

ובאשר לשאלות שלך אביעד-
ריפוי בקסם, שיקויי ריפוי וכו'.
וכן. יש עליות רמה. כל עליית רמה אני אודיע לכם מה היא כוללת, תעשו אותה לבד, ותשלחו לי דפד לתיקונים.

ואני ממש אשמח אם תפסיקו להציע לשנות שיטה. בכוונה בחרתי להריץ עם השיטה הזאת, חשבתי על זה לפני, שקלתי כל דבר ועניין, ורציתי לנסות, כלומר במשחק, להריץ עם השיטה הזאת. זו פעם ראשונה שאני מריץ עם השיטה הזאת, אז זה סוג של משחק לימודי בשבילי. תסמכו עליי שלא בחרתי סתם את השיטה הזאת.

בסדר גמור. הנה:
גזעים- הגזע ממש לא משנה. הוא לא נותן יכולות מיוחדות, אבל משפיע על גודל הנשק המקסימלי והמינימלי שאתה יכול לסחוב. למשל, ננס לא יסחוב גרזן אדיר, ואורק לא יסחוב סכין.
גזעים אפשריים:
אלפים- אלף יער, אלף רם, אלף מים, אלף אפל.
חצי אלפים- בן אדם בשילוב עם אלפים. מהאפשרויות שלמעלה.
בני אדם- עירוניים, ברברים, נוודים.
ננסים- ננסי אבן, ננסים.
גמדים- גמדי הרים, גמדי גבעות, גמדי מערות.
הערות כלליות לגבי כל ההתמחויות: כל שחקן צריך לבחור נשק מהרשימה הבאה: פגיון (1ק4) חרב קצרה (1ק6) אגופנים (2ק4) מטה עץ (1ק6).
כלי נגינה- לאוטה, לירה, נבל, ציתר יוקלילי.
התמחויות:
קוסם:
הרבה נזק, מעט חיים, וקסם. יש 4 סוגי קסם:
הרס:
קוסם הרס מתחבר ליצר ההרס שבתוכו ונותן לו פרצה. בכל מקום שהם עוברים, תהיו בטוחים שמשהו נהרס.
קסמים:
20 אבני רונות הרס- נזק 2ק6 אזורי.
מטח הרס- נזק 3ק6 אזורי
חור שחור- משיכה, 3ק8 התנגדות. (דומה מבחינת השיטה ללחש sleep מהד'5)
דמיון:
קרה לכם פעם שדמיינתם משהו? הקסם גורם לזה לקרות. אתם לא מוגבלים בכלום, השמיים הם הגבול.
קסמים:
דמיון- כל העלאת רמה היכולות הזאת משתפרת, ואתם יכולים לשחרר יותר כוח.
יסודות
קוסם יסודות מתחבר לעולם סביבו. הוא מרגיש אותו בכל חושיו ויכול להשפיע עליו. בנוסף, בוחר יסוד שהוא לא צריך להטיל קובייה בשביל לשלוט בו.
קסמים:
יסודות- אש, אדמה, קרח, אוויר, חשמל- 1ק6 למטרה אחת, 2ק6 לאזורי.
חפצי קסם:
מכין חפצ"קים הוא קוסם יותר מורכב. הוא יכול ליצור שיקויים, פצצות ועוד.
יכולות:
פסלוני כוח- פסלים קטנים בצורת חיות (תבחרו אתם איזה חיות) שזורקים אותם, והם הופכים לחיות בגודל מלא, ותוקפים לבחירתכם.
תליון כוח- נותן יתרון לקובייה (מגלגל פעמיים ובוחר את הטובה) 5 פעמים ביום.
שיקויים- יכול להרכיב שלושה שיקויים ביום מהשיקויים הבאים: שיקוי שינוי צורה, ריפוי, טלקינזיס, כבילה ושיקוי מתפוצץ. יש לכם מרכיבים לשלושה שיקויים מכל סוג. כשיגמרו, תצטרכו לקנות עוד.
כהן
דבר ראשון, יש המון אלים. אי אפשר להכין טבלה, אבל הנה האלים והיכולות:
פריי: אל הטבע: ריפוי (2ק3+8), קריאה לעזרה (1ק10 משתנה להחלטת השה"ם)
ת'ור: אל המלחמה: לחימה (+2), קרן קרב (1ק10 משתנה להלחטת השה"ם. זה בעצם עושה פעולה כלשהי שעוזרת לכהן.)
מנרוד: אב האלים: איום, שכנוע.
אודין: אל החוכמה: ניתוח מצב, איסוף מידע, נקודת חולשה (שואל את השה"ם ושה"ם עונה לו.)
סיטוניוס: אלת הממדים: שיגור (טלפורטציה), פורטל.
יאנג: אל הפשע: כייסות, לחימה בשתי ידיים (+2)
אומבר: אל הקסם והעוצמה: קסם דמיון חלש, קסם יסודות חלש.
ביאורן: אל הטבע והחיות: הסוואה, קריאה לעזרה (1ק10 משתנה להחלטת השה"ם).
זארן: אלת המחשבה והזכרון: קסם אשליה, מחיקת זכרון חלש.
סבן: אל הזמן: עצירת זמן (ל-1ק10 שניות), הרצה לאחור (1ק8 שניות), חזיונות לעתיד הקרוב.
גום: אל המוות, החיים והאמונה: הנפשה (בחפץ דומם קטן), תפילה (יתרון לקובייה, הפעלה לפני הפעולה).
לוחם
בדרך כלל הייתי מסכם לוחם ב-נשק ולהרביץ. כאן זה לא נכון.
לוחם בוחר נשק שהוא מתמחה בו, ועליו הוא מקבל פלוסים. הטבלה בניוה מ 3טורים ו8 עמודות. כל פעם שהשה"ם אומר לכם, תסמנו עוד וי. ככה ש ב4 ויים, תקבלו תוסף 2 לנשק הזה, ב 7 תקבלו תוסף 3, ב10 תקבלו תוסף 4 וכו' עד דרגה 24 (תוסף 8).
ונעבור לנשקים:
רשימה 1- נשקים קטנים: חרב קצרה (1ק6), קשת קצרה (1ק6), 2 סכינים (2ק4), פגיון (1ק4), מוט עץ (1ק6).
רשימה 2- נשקים בינוניים: חרב בינונית (1ק8) יכולות: שיסוע (3 אנשים, 3/יום), קשת ארוכה (1ק8) יכולות: ירי מהיר (3 חיצים 3/יום), גרזן קרב (1ק10)יכולות: הסתערות (+3 להתקפה ולנזק) 3/יום, נבל (4ק10 אזורי) יכולות: פיצוח נשק, 3/יום
רשימה 3- נשקים גדולים: פטיש מלחמה אדיר (1ק12) יכולות: מכה משולשת (1,2,3 אנשים, 1ק12 בכל מכה, 3/יום), חנית ארוכה (1ק10) יכולות: המצביא (מכנס את כולם סביבו ויוצר חומת מגינים מסביב, נותן 3 תורות חופשיים 3/יום), כוכב שחר (1ק12) יכולות: סיבוב נשק (נזק משסף, הורג בפגיעה, דרגת קושי 15 3/יום)
זהו. זה ספר החוקים לשחקן. קצת השתנה מההודעה הראשונה, אבל מי שהגיש דף דמות זה לא משנה בשבילו.

אוקי, תודה על ההשקעה! אשאל אותך מה שיש לי
lonewolf אמר/ה:
גזעים- הגזע ממש לא משנה. הוא לא נותן יכולות מיוחדות, אבל משפיע על גודל הנשק המקסימלי והמינימלי שאתה יכול לסחוב. למשל, ננס לא יסחוב גרזן אדיר, ואורק לא יסחוב סכין.
למה אורק לא יסחב סכין? הוא יכול לסחוב אחד. ואיזה גזע יכול לסחוב איזה נשק בדיוק?
lonewolf אמר/ה:
הערות כלליות לגבי כל ההתמחויות: כל שחקן צריך לבחור נשק מהרשימה הבאה: פגיון (1ק4) חרב קצרה (1ק6) אגופנים (2ק4) מטה עץ (1ק6).
זה נשק שאני מקבל או שולט בו? מה ההבדל בין הנשקים חוץ מהנזק, או במילים אחרות: למה לבחור פגיון ולא מטה עץ.
lonewolf אמר/ה:
קוסם:
הרבה נזק, מעט חיים, וקסם. יש 4 סוגי קסם:
כמה נזק וכמה חיים?
lonewolf אמר/ה:
הרס:
קוסם הרס מתחבר ליצר ההרס שבתוכו ונותן לו פרצה. בכל מקום שהם עוברים, תהיו בטוחים שמשהו נהרס.
קסמים:
20 אבני רונות הרס- נזק 2ק6 אזורי.
מטח הרס- נזק 3ק6 אזורי
איך מחדשים אבני רונות?
מטח ההרס לא מוגבל בשימושים?
מה זה "משיכה" ואיך חור שחור דומה במשהו ללחש שמרדים?
lonewolf אמר/ה:
קרה לכם פעם שדמיינתם משהו? הקסם גורם לזה לקרות. אתם לא מוגבלים בכלום, השמיים הם הגבול.
קסמים:
דמיון- כל העלאת רמה היכולות הזאת משתפרת, ואתם יכולים לשחרר יותר כוח.
מה היכולת הזו עושה בדיוק, ומה ההגבלות עליה? אני מדמיין שאני אלוקים.
lonewolf אמר/ה:
יסודות
קוסם יסודות מתחבר לעולם סביבו. הוא מרגיש אותו בכל חושיו ויכול להשפיע עליו. בנוסף, בוחר יסוד שהוא לא צריך להטיל קובייה בשביל לשלוט בו.
קסמים:
יסודות- אש, אדמה, קרח, אוויר, חשמל- 1ק6 למטרה אחת, 2ק6 לאזורי.
זה יותר חלש מקסם הרס. ומה זה אומר להטיל קוביה בשביל לשלוט ביסוד?
lonewolf אמר/ה:
חפצי קסם:
מכין חפצ"קים הוא קוסם יותר מורכב. הוא יכול ליצור שיקויים, פצצות ועוד.
יכולות:
פסלוני כוח- פסלים קטנים בצורת חיות (תבחרו אתם איזה חיות) שזורקים אותם, והם הופכים לחיות בגודל מלא, ותוקפים לבחירתכם.
תליון כוח- נותן יתרון לקובייה (מגלגל פעמיים ובוחר את הטובה) 5 פעמים ביום.
שיקויים- יכול להרכיב שלושה שיקויים ביום מהשיקויים הבאים: שיקוי שינוי צורה, ריפוי, טלקינזיס, כבילה ושיקוי מתפוצץ. יש לכם מרכיבים לשלושה שיקויים מכל סוג. כשיגמרו, תצטרכו לקנות עוד.
מה הנתונים של החיות?
מה הנתונים המדויקים של כל השיקויים?
lonewolf אמר/ה:
כהן
דבר ראשון, יש המון אלים. אי אפשר להכין טבלה, אבל הנה האלים והיכולות:
זה הרבה יכולות ואין טעם לצטט הכל
מה זה קריאה לעזרה (1ק10)? מה זה עושה?
מה זה לחימה 2+?
מה זה קרן קרב 1ק10?
איום ושכנוע - מה זה בדיוק נותן לי?
ניתוח מצב ואיסוף מידע - שוב, איך זה עובד?
נקודות חולשה - השה"ם עונה בכנות? לכל יצור יש כאלה? זה לא מוגבל בשימושים?
שיגור (טלפורטציה), פורטל. - את מי אני יכול לשגר ולאיזה טווח? השיגור יכול להיות כפוי? אני צריך לגעת במטרה בשביל לשגר אותה? כמה אנשים אפשר לשגר?
כייסות, לחימה בשתי ידיים (+2) - מה השפיור שמבקלים לכייסות? או שרק כהן של יאנג יכול לכייס?
קסם דמיון חלש, קסם יסודות חלש. - מה זה אומר שהקסם חלש? מה השפעה המכאנית?
הסוואה - מה היתרון שזה נותן?
קסם אשליה, מחיקת זכרון חלש. - מה זה קסם אשליה? אילו אשליות אפשר ליצור? איך עובדת מחיקת זיכרון? מה זה אומר שזה חלש? יש מחיקת זיכרון נורמלית? מי מקבל את זה?
הרצה לאחור (1ק8 שניות) חזיונות לעתיד הקרוב.- מה זה להריץ לאחור, את מה אני מריץ?? כמה זה קרוב?
הנפשה (בחפץ דומם קטן) - מה הנתונים של החפץ הקטן הזה?
lonewolf אמר/ה:
לוחם בוחר נשק שהוא מתמחה בו, ועליו הוא מקבל פלוסים. הטבלה בניוה מ 3טורים ו8 עמודות.
אפשר לראות את הטבלה?
lonewolf אמר/ה:
כל פעם שהשה"ם אומר לכם, תסמנו עוד וי.
מתי הוא אומר?
lonewolf אמר/ה:
ככה ש ב4 ויים, תקבלו תוסף 2 לנשק הזה, ב 7 תקבלו תוסף 3, ב10 תקבלו תוסף 4 וכו' עד דרגה 24 (תוסף 8).
תוסף להתקפה או לנזק? וזה עד רמה 25, לא?
lonewolf אמר/ה:
רשימה 1- נשקים קטנים: חרב קצרה (1ק6), קשת קצרה (1ק6), 2 סכינים (2ק4), פגיון (1ק4), מוט עץ (1ק6).
רשימה 2- נשקים בינוניים: חרב בינונית (1ק8) יכולות: שיסוע (3 אנשים, 3/יום), קשת ארוכה (1ק8) יכולות: ירי מהיר (3 חיצים 3/יום), גרזן קרב (1ק10)יכולות: הסתערות (+3 להתקפה ולנזק) 3/יום, נבל (4ק10 אזורי) יכולות: פיצוח נשק, 3/יום
רשימה 3- נשקים גדולים: פטיש מלחמה אדיר (1ק12) יכולות: מכה משולשת (1,2,3 אנשים, 1ק12 בכל מכה, 3/יום), חנית ארוכה (1ק10) יכולות: המצביא (מכנס את כולם סביבו ויוצר חומת מגינים מסביב, נותן 3 תורות חופשיים 3/יום), כוכב שחר (1ק12) יכולות: סיבוב נשק (נזק משסף, הורג בפגיעה, דרגת קושי 15 3/יום)
נבל עושה נזק אזורי? בתור נזק? מה זה דרגת קושי? למה אני יכול להסתער רק עם גרזן? אם אין לי מגינים יכולת המצביא של החנית נותנת לי ליצור אותם מהאוויר? מה בכלל ההשפעה של זה? מה זה נזק משסף? זו נראה לי הספקה הכי מבולבלת כאן, אני מתקשה להשתלט עליה.

עוד שאלות - מה הנק"פ והדרגש ותוספי ההתקפה של הדמויות? יש שריונות? יש הצלות? יש מיומנויות? איך זה עובד?

lonewolf אמר/ה:
בני אדם- עירוניים, ברברים, נוודים
מה ההבדל הגדול בין ברברים ונוודים? ואם הדמות שלי היא איכר כפרי, לאיזו קטגוריה היא נכנסת?

אוקיי.
בוא נתחיל.
אז יש נקפ ושריון, כתבתי אותם בפוסט השני ששלחתי בהסבר על העולם.
נמשיך למה שאני רואה ראשון, לאו דווקא בסדר השאלות ששאלת.
תןסף התקפה, ועד 24 רמות, ואני לא יודע איך שולחים טבלה. אם אתה מתכוון לתמונה, המחשב לא נותן לי לשלוח תמונות, לא יודע למה.
נבל עושה נזק, כי זה נבל קסום. הגלי קול שהוא משחרר פוגעים ולפעמים הורגים. תלוי בנקפ של האויב. תחשוב על זה כאילו כשאתה מנגן אתה זורק אבן לבריכה, וזה משחרר אדווות שמורידות נזק.
אביעד אמר/ה:
מתי הוא אומר?
זה ממש תלוי. זה יכול להיות אחרי קרב מוצלח, או שמצאת עץ והתחלת להרביץ לו, דברים מהסוג הזה.
לחשי כהן:
קריאה לעזרה מזמן יצור כלשהו, וככל שהתוצאה בקוביית 10 יותר גבוהה, היצור יותר חזק. כנ"ל לגבי קרן קרב, רק שהיצור יותר לוחמני.
זה כוחות ממש חזקים. בזכות זה קרב יכול להסתיים לפני שהחל, ובשכנוע האויב יכול לעבור לצד שלכם. אתה כותב מה אתה אומר, מטיל קוביית 20, וככל שהתוצאה יותר גבוהה, האפקט יותר חזק.
לחימה +2 אומר +2 לגלגול התקפה.
כייסות זה רק לכהן של יאנג.
אתה אומר אני עושה איסוף מידע על... למשל מצליפי מוח, מגלגל, ולפי התוצאה אני אומר לך מה אתה רואה. למשל: גלגול 1, מה אתה רואה: הם נראים מוזר. גלגול 20: הם טיפה לחוצים, מובילים אותכם כמה שיותר רחוק מאזור מסוים, ומביטים לכל הכיוונים בצפייה למשהו רע שעומד לקרות.
נקודת חולשה: זה לגמרי תלוי אם השה"ם שקרן. בוא נצא מתוך נקודת הנחה שהוא לא (אני לא),וגם שהשחקנים לא משקרים בנוגע לתוצאות שלהם.. שוב, זה תלוי בגלגול קובייה. גלגול 1 (כשלון קריטי) ייתן לך מידע שגוי לפעמים, או פשוט מידע שלא עוזר לך. זה יכולת שאפשר להשתמש בה כל הזמן, ולכל יצור יש אחת לפחות.
שיגור- אישי/ 2 אנשים, אתה צריך ליגוע בו, ושהוא יסכים, כלומר לא כפוי. פורטל, נפתח לפרק זמן שאתה מחליט, כלומר שאתה מחליט מתי נסגר, וככל שהוא פתוח, 3 אנשים יכולים לעבור בו בו-זמנית.
קסם חלש אומר שהוא חלש יותר מקסם רגיל. אתה יכול למשל לדמיין משהו קטן יותר, והנזק שלך קטן יותר (ק4 במקום ק6).
אשליה יכולה להיות בשלב הזה מפלצת דרגה 1/2 ממגדיר הפלצות (לא משנה איזו מהדורה, זו אשליה.) מחיקת זכרון חלש אומר שהזכרון שנמחק לא נמצא בשליטתך, ואתה לא יכול לקבוע מה ימחק, וכמה. זה תלוי בקוביית 20.
הסוואה: אתה יכול להסתוות ואז לתקוף אויב שעובר מולך, ובמקרה כזה אתה מוסיף 1ק6 להתקפה. אפשר להשתמש בזה גם כדי להתחבא.
הרצה לאחור- אתה מריץ את הזמן לאחור. חזיונות זה תלוי בקובייה. ככל שיותר גבוה, ככה החזיון אומר דברים יותר ספציפיים. עתיד קרוב זה ליום הקרוב.
הנפשה- אתה בומר חפץ שאתה יכול להחזיק בשתי ידיים, ומחדיר בו חיים. בעקרון אתה יכול לעשות 2 דברים: מלכודת- להחדיר בו קסם חזק שיפצע את מי שיגע בחפץ, או להפוך אותו לדב"ש זמני של הקבוצה. זמני זה כמה שעות.
פסלוני חיות- את הנתונים אה בוחר. תפתח את המגדיר מפלצות ותבחר חיות עד רמה 2.
שיקויים- אתה שותה שיקוי, ואז אתה שולט ל1ק4 דקות באופן מוחלט בנושא השיקוי שבחרת. רק שיקוי מתפוצץ ושיקוי כבילה אתה לא שותה, אתה זורק, מטיל ק20 ואז מתרחש פיצוץ או אויב נכבל למקומו.
קסמי דמיון- אין הגבלות. מה ששכחתי להוסיף זה שכל קסם דמיון מוריד אחוזי תשישות, תלוי כמה מורכב הוא. למשל "אני אל" יוריד 100 אחוז תשישות, ובמידה ונכשלת 200 אחוז. מה גם שתצטרך להומיא תוצאה של 60 בשלוש קוביות 20. בקיצור, אל תעשה את זה.
יסודות- זה נשמע חלש, אבל זה לא כל כל כך חלש. אחד ההבדלים הוא שכל יסוד עושה נזק מתמשך. ולהטיל קובייה בשביל לשלוט ביסוד אומר להטיל ק20 כדי לראות אם הצלחת. לא להטיל קובייה אומר שאתה שולט ביסוד הזה כל הזמן.
קסמי הרס- רונות הרס אפשר לקנות, וזה אפילו די זול, מטח הרס זה לא כל כך חזק כמו שזה נשמע אז לא הוא לא מוגבל בשימושים, ואם תקרא שוב, תראה שהתכוונתי לשיטה של המשיכה: אתה מטיל 3ק8, ואם הטלת יותר מהנק"פ של היריב, הוא נשאב פנימה.
בנוגע לנשקים, תחשוב מה יותר מתאים לדמות שלך. למשל להרביץ אם מקל או לדקור מאחור.
בנוגע לאורק והסכין- זה היה רק דוגמה, אבל השאלה לגמרי במקום. בעיקר השאלה שאחרי זה. בעקרון כל גזע יכול לסחוב כמעט כל נשק, אבל יש הגבלות גודל של גזעים. למשל ננס לא יסחב נשק כבד. זו ההגבלה היחידה בעצם. זהו. זה מסכם את כל השאלות שלך. מתנצל על הבלגן. אם יש משהו שלא עניתי עליו, תשלח לי שוב את השאלה. שים לב שהחוקים פה שונים בכמה דברים מהחוקים בהסבר על השיטה.

lonewolf אמר/ה:
אוקיי.
בוא נתחיל.
אז יש נקפ ושריון, כתבתי אותם בפוסט השני ששלחתי בהסבר על העולם.
דברים כאלה אני רוצה לראות בספר החוקים בהודעה אחת מסודרת בבקשה. אני לא הולך לעבור על 20 הודעות שמפוזרות ברחבי הפורומים כדי לבנות דמות לשום משחק.
lonewolf אמר/ה:
נמשיך למה שאני רואה ראשון, לאו דווקא בסדר השאלות ששאלת.
אתה לא קורא את ההודעה שלי ברצף? למה שלא תענה לי לפי סדר השאלות? זה הרבה יותר נוח. אתה גם עלול לפספס שאלות ככה.
lonewolf אמר/ה:
תןסף התקפה, ועד 24 רמות, ואני לא יודע איך שולחים טבלה.
אם תשים לב, אתה מקבל תוסף להתקפה ברמות 4 ו7, כלומר כל 3 רמות מעבר לראשונה, אבל גם ברמה 24, שמתחלקת ב3 בלי שארית, במקום 25. אם אתה מקבל כל 3 רמות אני רוצה להבין אם יש קצב עקבי לקבלת הבונוסים או לא, כי כרגע נראה שיש כאם סתירה פנימית.
lonewolf אמר/ה:
אם אתה מתכוון לתמונה, המחשב לא נותן לי לשלוח תמונות, לא יודע למה.
נבל עושה נזק, כי זה נבל קסום. הגלי קול שהוא משחרר פוגעים ולפעמים הורגים. תלוי בנקפ של האויב. תחשוב על זה כאילו כשאתה מנגן אתה זורק אבן לבריכה, וזה משחרר אדווות שמורידות נזק.
אז למה זה נשק של לוחם ולא חפץ קסום?
lonewolf אמר/ה:
אביעד כתב: ↑ד' יוני 12, 2019 6:54 pm
מתי הוא אומר?
זה ממש תלוי. זה יכול להיות אחרי קרב מוצלח, או שמצאת עץ והתחלת להרביץ לו, דברים מהסוג הזה.
בכל זאת אשמח לפירוט על מתי השה"ם אומר. בלי קשר, למצוא עץ ולהתחיל להרביץ לו זה קצת טיפשי, למה שהשה"ם יתגמל על דבר כזה?
lonewolf אמר/ה:
לחשי כהן:
קריאה לעזרה מזמן יצור כלשהו, וככל שהתוצאה בקוביית 10 יותר גבוהה, היצור יותר חזק. כנ"ל לגבי קרן קרב, רק שהיצור יותר לוחמני.
למה זה עובד עם ק10 ולא עם ק20? חשבתי שהשיטה מבוססת ק20... אפשר בבקשה רשימה של היצורים ונתונים שלהם?
lonewolf אמר/ה:
זה כוחות ממש חזקים. בזכות זה קרב יכול להסתיים לפני שהחל,
איך? אני קודם מזמן את היצור ואז הקרב מתחיל?
lonewolf אמר/ה:
בשכנוע האויב יכול לעבור לצד שלכם. אתה כותב מה אתה אומר, מטיל קוביית 20, וככל שהתוצאה יותר גבוהה, האפקט יותר חזק.
מה טבלת הד"קים?
lonewolf אמר/ה:
לחימה +2 אומר +2 לגלגול התקפה.
מובן
lonewolf אמר/ה:
כייסות זה רק לכהן של יאנג.
למה בן אדם רגיל לא יכול לכייס?
lonewolf אמר/ה:
אתה אומר אני עושה איסוף מידע על... למשל מצליפי מוח, מגלגל, ולפי התוצאה אני אומר לך מה אתה רואה. למשל: גלגול 1, מה אתה רואה: הם נראים מוזר. גלגול 20: הם טיפה לחוצים, מובילים אותכם כמה שיותר רחוק מאזור מסוים, ומביטים לכל הכיוונים בצפייה למשהו רע שעומד לקרות.
אז זה איסוף מידע על יצור שנמצא לפני, עכשיו מובן.
lonewolf אמר/ה:
נקודת חולשה: זה לגמרי תלוי אם השה"ם שקרן. בוא נצא מתוך נקודת הנחה שהוא לא (אני לא),וגם שהשחקנים לא משקרים בנוגע לתוצאות שלהם.. שוב, זה תלוי בגלגול קובייה. גלגול 1 (כשלון קריטי) ייתן לך מידע שגוי לפעמים, או פשוט מידע שלא עוזר לך. זה יכולת שאפשר להשתמש בה כל הזמן, ולכל יצור יש אחת לפחות.
אבל אם יוצא לי 1 אז אני יכול להניח שהמידע שקיבלתי שגוי, לא? ואיך השחקנים יכולים לשקר בנוגע לתוצאות? השה"ם רואה את הקוביה. גם יש אפשרות לגלגל בתוך הפורום, לידיעתך, הנה:
[dice:88vvk]721643:0[/dice:88vvk]
lonewolf אמר/ה:
שיגור- אישי/ 2 אנשים, אתה צריך ליגוע בו, ושהוא יסכים, כלומר לא כפוי. פורטל, נפתח לפרק זמן שאתה מחליט, כלומר שאתה מחליט מתי נסגר, וככל שהוא פתוח, 3 אנשים יכולים לעבור בו בו-זמנית.
אז הפורטל מאפשר לי שיגור כפוי? כמה זמן אפשר להחזיק אותו פתוח? אני יכול לשגר למישורים אחרים? כמו שאמרתי, לענות מבולבל יגרום לך לשכוח שאלות - לא ענית לי על שאר השאלות של השיגור: מה הטווח של השיגור?
lonewolf אמר/ה:
קסם חלש אומר שהוא חלש יותר מקסם רגיל. אתה יכול למשל לדמיין משהו קטן יותר, והנזק שלך קטן יותר (ק4 במקום ק6).
זה אומר שאני צריך את הנתונים המדויקים של כל הקסמים החלשים כדי שאדע איך הם עובדים.
lonewolf אמר/ה:
אשליה יכולה להיות בשלב הזה מפלצת דרגה 1/2 ממגדיר הפלצות (לא משנה איזו מהדורה, זו אשליה.)
מובן.
lonewolf אמר/ה:
מחיקת זכרון חלש אומר שהזכרון שנמחק לא נמצא בשליטתך, ואתה לא יכול לקבוע מה ימחק, וכמה. זה תלוי בקוביית 20.
אוקי, אבל מה טווח הזיכרון שזה מוחק - ומה ההשפעה של הק20 על מחיקת הזיכרון? באילו תוצאות אני מוחק מה?
lonewolf אמר/ה:
הסוואה: אתה יכול להסתוות ואז לתקוף אויב שעובר מולך, ובמקרה כזה אתה מוסיף 1ק6 להתקפה. אפשר להשתמש בזה גם כדי להתחבא.
אוקי. ושוב, זה רק לכהן ביאורן? אם כן, למה רק לו? למה אין את זה לסיירים?
lonewolf אמר/ה:
הרצה לאחור- אתה מריץ את הזמן לאחור. חזיונות זה תלוי בקובייה. ככל שיותר גבוה, ככה החזיון אומר דברים יותר ספציפיים. עתיד קרוב זה ליום הקרוב.
אוקי לגבי הרצה לאחור. לגבי חזיונות - אילו מן חזיונות אני יכול לקבל, ומה רמת הפירוט שלהם בתלות בקוביה?
lonewolf אמר/ה:
הנפשה- אתה בומר חפץ שאתה יכול להחזיק בשתי ידיים, ומחדיר בו חיים. בעקרון אתה יכול לעשות 2 דברים: מלכודת- להחדיר בו קסם חזק שיפצע את מי שיגע בחפץ, או להפוך אותו לדב"ש זמני של הקבוצה. זמני זה כמה שעות.
כמה יפצע? מה הנתונים שלו כדב"ש? כמה שעות?
lonewolf אמר/ה:
פסלוני חיות- את הנתונים אה בוחר. תפתח את המגדיר מפלצות ותבחר חיות עד רמה 2.
אני בוחר את הנתונים או משתמש בנתונים של חיה ממגדיר המפלצות? ואם כן איך אני משתמש בנתונים של חיה ממהדורה אחרת? או שתשלח כאן טבלה עם הנתונים של כל החיות?
lonewolf אמר/ה:
שיקויים- אתה שותה שיקוי, ואז אתה שולט ל1ק4 דקות באופן מוחלט בנושא השיקוי שבחרת. רק שיקוי מתפוצץ ושיקוי כבילה אתה לא שותה, אתה זורק, מטיל ק20 ואז מתרחש פיצוץ או אויב נכבל למקומו.
מה זה אומר "שולט באופן מוחלט בנושא השיקוי שבחרתי?" שאני יכול לשנות צורה לכל מה שאני רוצה? אני משנה צורה לאל. לרפא כל נזק? אני מרפא את המתים. שאני יכול להזיז מה שאני רוצה? אני מזיז את כדור הארץ. ומה משפיעה הטלת ק20 על שיקוי כבילה ומתפוצץ אם האויב נכבל בכל מקרה? כמה נזק עושה הפיצוץ? לכמה זמן האויב נכבל?
lonewolf אמר/ה:
קסמי דמיון- אין הגבלות. מה ששכחתי להוסיף זה שכל קסם דמיון מוריד אחוזי תשישות, תלוי כמה מורכב הוא. למשל "אני אל" יוריד 100 אחוז תשישות, ובמידה ונכשלת 200 אחוז. מה גם שתצטרך להומיא תוצאה של 60 בשלוש קוביות 20. בקיצור, אל תעשה את זה.
אפשר טבלה של דירוגי הקושי לכל יכולות קסמי הדמיון? מה זה בכלל לגלגל 3ק20? זו שיטה מבוססת ק20, לא? בנוסף, הוספת מכאניקה של תשישות עכשיו, אשמח לשמוע עליה.
lonewolf אמר/ה:
יסודות- זה נשמע חלש, אבל זה לא כל כל כך חלש. אחד ההבדלים הוא שכל יסוד עושה נזק מתמשך.
את זה הייתי רוצה לשמוע בספר החוקים בהתחלה למשל. כמה זמן זה עושה נזק מתמשך?
lonewolf אמר/ה:
ולהטיל קובייה בשביל לשלוט ביסוד אומר להטיל ק20 כדי לראות אם הצלחת. לא להטיל קובייה אומר שאתה שולט ביסוד הזה כל הזמן.
באילו תוצאות אני מצליח ובאילו נכשל? אפשר טבלה של הד"קים?
lonewolf אמר/ה:
קסמי הרס- רונות הרס אפשר לקנות, וזה אפילו די זול,
כמה זה עולה?
lonewolf אמר/ה:
מטח הרס זה לא כל כך חזק כמו שזה נשמע אז לא הוא לא מוגבל בשימושים,
הוא עושה יותר נזק מהרונות והוא עושה נזק אזורי. איך הוא יותר חלש מהן בדיוק?
lonewolf אמר/ה:
ואם תקרא שוב, תראה שהתכוונתי לשיטה של המשיכה: אתה מטיל 3ק8, ואם הטלת יותר מהנק"פ של היריב, הוא נשאב פנימה.
קראתי שוב, ואני באמת לא מבין איך אני אמור להסיק את המסקנה הזו מהפסקה הלאקונית ששלחת:
lonewolf אמר/ה:
lonewolf אמר/ה:
בנוגע לנשקים, תחשוב מה יותר מתאים לדמות שלך. למשל להרביץ אם מקל או לדקור מאחור.
אני מזהיר אותך - כמעט כולם יקחו את הנזק הכי גדול והכי חזק שהם יכולים למצוא וזהו.
lonewolf אמר/ה:
בנוגע לאורק והסכין- זה היה רק דוגמה, אבל השאלה לגמרי במקום. בעיקר השאלה שאחרי זה. בעקרון כל גזע יכול לסחוב כמעט כל נשק, אבל יש הגבלות גודל של גזעים. למשל ננס לא יסחב נשק כבד. זו ההגבלה היחידה בעצם. זהו.
אוקי, אם תשים לב אמרת בעץ השני שאורק לא יכול פיזית לסחוב סכין, לתשומת ליבך.
lonewolf אמר/ה:
זהו. זה מסכם את כל השאלות שלך. מתנצל על הבלגן. אם יש משהו שלא עניתי עליו, תשלח לי שוב את השאלה.
בבקשה להבא תענה לפי הסדר של השאלות, ככה לא תפספס שאלות ששאלתי. הפעם אשלח אותן שוב, אבל אני באמת מבקש ממך לענות לי מסודר. זה קצת נותן תחושה לא נעימה כשאתה לא עונה לי על שאלות ומבקש ממני לשלוח אותן שוב, כשאתה יכול לקרוא אותן בעצמך בהודעה הקודמת.
אביעד אמר/ה:
איום - מה זה בדיוק נותן לי?
אביעד אמר/ה:
זה נשק שאני מקבל או שולט בו?
אביעד אמר/ה:
(נשאל לגבי אשף)
אביעד אמר/ה:
ואיך חור שחור דומה במשהו ללחש שמרדים?
אביעד אמר/ה:
מה הנתונים של החיות?
אביעד אמר/ה:
איום - מה זה בדיוק נותן לי?
אביעד אמר/ה:
שיגור (טלפורטציה), פורטל. - לאיזה טווח?
כבר הזכרתי את זה , אבל מוסיף לנוחותך.
אביעד אמר/ה:
יש מחיקת זיכרון נורמלית? מי מקבל את זה?
אביעד אמר/ה:
למה אני יכול להסתער רק עם גרזן? אם אין לי מגינים יכולת המצביא של החנית נותנת לי ליצור אותם מהאוויר? מה בכלל ההשפעה של זה? מה זה נזק משסף?
אלה השאלות מההודעה הקודמת שלא ענית לי עליהן.
אשמח לקבל תשובה להן וגם לשאלות מההודעה הזו, ממש תודה.
lonewolf אמר/ה:
שים לב שהחוקים פה שונים בכמה דברים מהחוקים בהסבר על השיטה.
זה כבר לפחות השינוי השני בחוקים - גם בהודעה הקודמת שינית את החוקים. אשמח אם תעדכן את כל החוקים בהודעה אחידה, כי זה יהיה מאוד קשה לנבור בהודעות סותרות כדי לבנות דמות בשיטה כלשהיא. זה מרגיש כאילו השיטה שלך לא בשלה עדיין למשחק, אולי אפילו לא מוכנה - היא עדיין מלאה בלאקונות ובסתירות פנימיות, ורק ביומיים האחרונים שינית אותה פעמיים. אני ממליץ לך בחום לעבור לשיטה קיימת, כי כרגע אני באמת לא חושב שהשיטה שלך ניתנת למשחק, בוודאי לא תוך שבועיים שבמהלכם תצא לחו"ל ולא תוכל להקדיש זמן לבניית השיטה.

תגיד לי אם אתה רוצה להעביר את הדיון הזה לעץ על השיטה, ואז אענה לך על השאלות שם.

(ושוב אזכיר לך שיש לך אפשרות לערוך הודעות, אין צורך לשלוח שתי הודעות רצופות כשאפשר לערוך את הראשונה ולהוסיף בסוף מה שאתה רוצה)

בהצלחה גם עם בניית השיטה וגם עם המשחק!

אביעד אמר/ה:
ואיך חור שחור דומה במשהו ללחש שמרדים?
הוא הסביר כבר. התשובה היא שהלחש פועל בתנאי שהמספר שיצא בקוביות גדול מהנק"פ של המטרה.

בכל אופן, מסכים עם שאר הדברים שנאמרו.
אביעד אמר/ה:
תוסף התקפה, ועד 24 רמות, ואני לא יודע איך שולחים טבלה.
אם תשים לב, אתה מקבל תוסף להתקפה ברמות 4 ו7, כלומר כל 3 רמות מעבר לראשונה, אבל גם ברמה 24, שמתחלקת ב3 בלי שארית, במקום 25. אם אתה מקבל כל 3 רמות אני רוצה להבין אם יש קצב עקבי לקבלת הבונוסים או לא, כי כרגע נראה שיש כאם סתירה פנימית.
האם יש רצף אחיד, או שזה אקראי?

בקשר לשיטה, ממליץ לשקול לעבור לשיטה מוכנה עם חוקים ברורים. זה יקל מאוד.
אני מבין שאתה צריך שיטה שתתאים להרפתקה/קמפיין, אולי חופשיטה מבוססת מנוע האפוקלפיסה תתאים?

אני מצטער אם אני מעליב, אבל השיטה הזו לא מסודרת ולא תמשוך שחקנים - שלא לומר תדחה כמו שכמה אנשים העידו. עדיף לעבור לחופשיטה או משהו בנוי.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה