• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ערכות התחלה למשחקי תפקידים - הלהיט החדש?

כשהייתי ב UK Games Expo ראיתי שלהרבה משחקים חדשים יש ערכות התחלה, וחלקן ממש מגניבות. למשל:
ערכת התחלה של Warhammer Fantasy RPG, אמנם מכילה דמויות מוכנות אבל כוללת חוברת בת 64 עמודים על עיר בממלכה בשם Ubersreik שאפשר להשתמש בה בקלות גם במשחק רגיל. גם ההרפתקה עצמה היא במבנה מגניב - 30 וקצת עמודים ראשונים הרפתקה רגילה ואז עוד 10 מיני-הרפתקאות שמכילות מספיק מידע כדי לפתח להרפתקה או להריץ בשעתיים.
ערכת התחלה של Sentinel Earth RPG (משחק גיבורי על מגניב) שמכיל חצי תריסר הרפתקאות - וגם מגיע עם דמויות מוכנות אבל בגלל אופי המשחק למעשה מכיל את כל מה שצריך כדי לשחק אותן במערכה.
וכמובן ערכת ההתחלה החדשה של מבוכים ודרקונים, שמכילה שדרוג בדמות הרפתקה של דרגות 1-6 וכל החוקים ליצירת דמויות חדשות והעלאתן בדרגה עד ל-6.

לדעתי זו מגמה מצויינת - באופן כללי, יש הרבה שיטות שאני רוצה לנסות (להריץ או לשחק) ולדעת שאני צריך לקרוא ספר של 300 עמודים אם לא יותר ואז להכין הרפתקה זה מייגע.
ערכות ההתחלה החדשות פשוט נותנות אפשרות לטעום את המשחק, שבינינו חוץ ממבוכים ודרקונים ברוב השיטות האחרות אני לא משחק מערכה שלמה, מה שהופך אותן למצויינות למשחק של כמה מפגשים. זה גם שיפור אדיר על פני ערכות התחלה כמו של Age of Rebellion שהספיקו להרפתקה של ערב בודד וזהו.
אני ממש מרוצה ומקווה שזה יהיה גשר שיאפשר לשחקנים נוספים להכיר שיטות חדשות (וגם לעצמי). אז אני היחיד שעדיין מתלהב מערכות התחלה (לפעמים יותר מאשר ספרי בסיס :fire: )
IMG_1507.jpg

The oldman אמר/ה:
ערכות ההתחלה החדשות פשוט נותנות אפשרות לטעום את המשחק, שבינינו חוץ ממבוכים ודרקונים ברוב השיטות האחרות אני לא משחק מערכה שלמה, מה שהופך אותן למצויינות למשחק של כמה מפגשים. זה גם שיפור אדיר על פני ערכות התחלה כמו של Age of Rebellion שהספיקו להרפתקה של ערב בודד וזהו.
נשמע נהדר- במקום שמדובר בטעימה קטנה מהמשחק במחיר של 30 דולר לערב אחד, אשכרה אפשר לשחק משהו גם אם עם חלק מהחוקים. סוף סוף ערכות התחלה ששוות את המחיר שלהן XD

יאפ, אמנם יש עדיין ערכות התחלה בפורמט של כמה דמויות מוכנות והרפתקה לערב בודד, הערכות מהדור החדש פונות בעצם לכולם - יש בהן גם מספיק תוכן (אפילו קוביות לפעמים) כדי גם להיות שוות לשחקנים וותיקים - הדוגמא בולטת והמובהקת זו ערכת ההתחלה של מבוכים ודרקונים עם ההרפתקה ״המכרות האבודים של פנדלבר״, שבעצם מומלצת לכל מנחה שמתחיל בחמש ומחפש הרפתקה, אם אם הוא שועל קרבות וותיק.
אני חושב ששם חלה נקודת המפנה - וקצת חזרנו לעידן ערכות המשחק שהיה מאוד פופולארי בשנות השמונים.

נ.ב. אם d&d starter set זו ערכת התחלה. איך מתרגמים essentials kit?

למען האמת הכי הגיוני מבחינתי לקרוא לזה הערכה למתקדמים, על-שם ה Expert Set המיתולוגי :)
אבל זה פשוט לא תרגום "נכון" מאנגלית לעברית.
ערכת החובה נשמע כמו גן חובה, והערכה החיונית גם לא משהו. הבעיה היא שבאנגלית יש הרבה דברים שקוראים להם Essentials שזה משהו כמו מה שמישהו מתחיל / מתקדם צריך כדי להתחיל. לא מכיר מינוח מקביל בעברית למעט ערכת ההתחלה...

The oldman אמר/ה:
למען האמת הכי הגיוני מבחינתי לקרוא לזה הערכה למתקדמים, על-שם ה Expert Set המיתולוגי :)
אבל זה פשוט לא תרגום "נכון" מאנגלית לעברית.

האם זו ערכה למתקדמים? אם כן, זה תרגום נכון. את התרגום המילולי תשמור לגוגל טרנסלייט.

חזרה