• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נקמת המנעולנים, גליון 001# [עץ משחק]

nav566
lonewolf
the traveler
אלמוג-סי
kwint stormbelow
nautti
גרגויל
A.L.Z

(אני מודע לזה שיש פה יותר מחמישה שחקנים, אבל בואו נראה איך הולך תהליך יצירת הדמויות ולמי זה מתאים יותר ולמי פחות)

אז קודם כל אני אתחיל עם קישור לאתר של המשחק https://vanor.co.il/wonders/wonders-rpg-1337 למי שרוצה להסתכל עוד קצת.

אז אנחנו מתחילים! איך זה עומד לעבוד?

אז קודם כל אנחנו נתחיל בלתת קווים כלליים לעיר שבה מתרחש המשחק.

העיר היא לב המשחק. הגיבורים שלכם עשויים לנדוד לארצות אחרות, להגיע ליקומים מקביליים ואפילו לנסוע בזמן, אבל רוב הזמן הם נמצאים בעיר שלהם, בה הם גדלו ועליה הם מגנים.

כמה נקודות חשובות על העיר:
  • בעקרון, אנשים עם כוחות על היו קיימים לאורך ההיסטוריה, אבל רק לפני עשר שנים במלחמה הגדולה הם נחשפו לציור. מאז נדמה שיותר ויותר צעירים נולדים עם כוחות כאלה.
  • בעשור שעבר, העולם נאבק להתמודד עם המציאות החדשה. יש כאלה שאוהדים את גיבורי העל, אך יש כאלה שחוששים מנבלי על וחושבים שיש להגביל בחוק את כל בעלי הכוחות.
  • בעשור שחלף הוקם הארגון הבינלאומי שר"ף (שירות רישום ופיקוח), שבאופן רשמי אחראי על פעולותיהם החוקיות של על אנושיים וטיפול בעל אנושיים סוררים.
  • כל הדמויות שלכם גדלו בעיר בשנים האחרונות. הן יודעות להתמצא בה, הן מכירות את השמות הגדולים של העיר, הן לומדות שם בבית הספר.
  • תקופת הזמן היא זמננו, פלוס מינוס. טכנולוגיה מודרנית.

כעת, אנחנו ניצור את העיר. אני רושם רשימה של נקודות למחשבה, וביחד אנחנו נתדיין עליהן ונחליט:
  • העולם הרחב: מה עוד נחשף במהלך המלחמה? חוצנים מתרבויות אחרות, אנשים שגרים מתחת למים, פתחים ליקומים מקבילים?
  • הופעת הפלאים: מה בדיוק קרה במלחמה הגדולה? היכן היא התחוללה ואילו גבולות מדיניים היא שינתה?
  • מעמד הפלאים: איך מתייחסים לפלאים אצלכם בעיר? האם כל כוחות העל מוקצים מחוק, או שאולי מעריצים את העל אנושיים?
  • איפה העיר נמצאת: האם משחקים בעיר קיימת בעולם, או בעיר דמיונית? איך היא נראית? האם יש לה חוף ים?
  • רמת הפשיעה: מה רמת השפיעה בעיר? האם הופעת העל אנושיים התירה רסן מעל הפושעים? האם יש נבלי על בעיר?
  • יחס לפלאים: איך בני נוער מתייחסים לעל אנושיים? בפחד, בהערצה, בקנאה או בשנאה?

מוזמנים להעלות את הרעיונות שנראים לכם מענינים, נדון עליהם ביחד ונחליט איך נראית העיר שלנו.

אז, פשוט לכתוב הצעות?
הנה כמה- העיר ניו יורק, רובע מנהטן, מקורי פלוס-מינוס, עם חלליות עגולות שנקראות וימנות(ביחיד וימנה, vimana) המופעלות על ידי אנרגיה(אנושית, כמו קלוריות או משהו) ומגרש גרוטאות-לשעבר(שנקרא סינה גרוויטאטיס, או רק סינה[si-ne]) שמשמש כמקום מפגש לגיבורי על. בעיר גיבורי העל הם די נורמלים, למרות שיש חלק גדול מהאוכלוסייה שלא אוהב אותם(שנקראים מנעולנים), בערך כמו אנשים כהים באמריקה של היום. רמת פשיעה די בינונית, אם כי יש הרבה גיבורי על ומנעולנים בצ׳יינה טאון, מה שגורם להרבה ריבים בשכונה. יש ליד העיר יער קטן, שנקרא דארקווד. בתוך היער יש אגם, והרבה חולדות.

לגבי כל השאר, שאר השחקנים מוזמנים להוסיף.
---

מה לגבי בניית דמויות?

אני מניח שאני פשוט צריך להוסיף דברים למה שכתבו כבר.
המנעולנים רוצים שיהיו חוקים שיגבילו את את השימוש בכוחות על ואף מפגינים על כך אבל כרגע אין כאלה.
ביער דארקווד חיים בני היערות שהם אנשים שפיצוץ במלחמה גרם להם להם לשינוי קיצוני. הם נראים כמו בן אדם שעורו הוא קליפת עץ ובמקום שיער יש עלים הם חזקים יותר פיזית ופחות פגיעים מבני אדם אבל יש להם חולשה לאש. התרבות שלהם די פרימיטיבית והם חיים במספר כפרים ביער. תושבי העיר לא בדיוק מחבבים אותם.
בעיר מתגאים מאוד בכך שגיבור העל שנחשב לחזק ביותר בעולם "טייזר פייס" גדל בעיר למרות שעכשיו הוא כבר לא גר בה.

מעניין.

אני חושב שלשחק בעיר ישראלית נשמע רעיון כיף. תל אביב או משהו. זה גם יקל עלינו לחשוב על שאר העולם.
אני מציע רמת פשיעה מאוד גבוהה. המלחמה הובילה לחוסר סדר, והרשויות לא מצליחות לעצור את הכל. אולי אפילו אפשר לעשות עולם אפוקליפטי ולהעלים לחלוטין את הרשויות. לא צריך לחשוב בקטן.

טוב, אני אסכם כמה מהרעיונות.

יש לנו את המנעולנים, שזה ארגון עממי שקורא לחקיקה כנגד העל אנושיים.

יש לנו את המחתרת, שזה פלג קיצוני יותר, שמתנקש בעל אנושיים ורוצה לשלוט בעולם.

יש לנו משטר לא מתפקד כל כך לאחר המלחמה והופעת הפלאים, ולכן רמת הפשיעה הולכת וגואה.

יש לנו חייזרים, שהופיעו בתקופת המלחמה (אולי גם היו מה שהתחיל אותה), והם כרגע נייטרלים- לא ברור מה הם רוצים, יש מן הסתם כאלה שמנסים להתחבר אליהם וכאלה שרוצים להלחם בהם.

יש לנו את טייזר פייס, גיבור מוכר מתקופת המלחמה, שגדל בעיר אבל כיום כבר לא גר בה.

יש לנו ביער הקרוב אנשים שפיצוץ אנרגיה גרם להם להשתנות ולהפוך למעין אנשי-עצים, והם חיים בקהילה סגורה.

נשארה רק השאלה האם אתם רוצים לשחק עיר בישראל או בחוץ לארץ- נראה לי נעשה לפי מה שהרוב יחליט.

בינתיים, בניית דמויות! זה יעבוד בצורה הבאה. אפרט פה רשימה של הארכיטיפים האפשריים. כל ארכיטיפ מייצג בעצם את המוקד שאיתו הדמות מתמודדת. מה זה אומר? אין ארכיטיפ של 'טלפת' 'שולט באש' או כאלה, הארכיטיפים הם יותר 'מה המוקד של הסיפור של הדמות שלך'.

• החניך- אתה מתלמד אצל גיבור על אחר, מבוגר וחזק יותר. הוא מנסה להפוך אותך לגיבור על טוב יותר, אבל לא תמיד תסכים עם דעותיו. (למשל, רובין מבאטמן).
  • החצוי- הזהות הסודית שלך חשובה לך יותר מלכל אחד אחר, ואתה נאבק לאזן בין החיים כגיבור על לבין המחויבויות היומיומיות שלך (למשל, ספיידרמן).
  • היורש- אתה חלק משושלת ארוכה של גיבורי על, וציפיות ותקוות רבות נחות על כתפיך. האם אתה ראוי? (למשל, גרין לנטרן).
  • המפלץ- אתה חזק אך מפלצתי, בצורה שלא נתין להסתיר, ומנסה למצוא את מקומך בעולם שמפחד ממך (למשל, הענק הירוק).
  • המשואה- לכאורה חסר כוחות על, אבל נחוש בדעתו לעשות את הטוב ולהציל אנשים אחרים (למשל, הוקאיי).
  • הנובה- בעל כוחות עצומים, אבל אם הם ייצאו משליטה- הסכנה תהיה גדולה (למשל, ג'ין גריי).
  • הנוכרי- אתה מגיע במקור מכוכב אחר, יקום אחר או זמן אחר (למשל, סטארפייר).
  • הסער- חזק ומיומן בלחימה, ובעבר מישהו ניסה להשתמש בך כנשק (למשל, וולברין).
  • הפרחח- מניפולטיבי, אוהב תעלולים ובוגדני (למשל, לוקי).
  • הקודר- מבשר האבדון. נבואה קודרת עוקבת אחריך, ואתה יודע שסוף העולם הולך ומתקרב (למשל, רייבן).
https://drive.google.com/file/d/1NxmcEC92gfdTeDQyNhF7MrASuDSJK0yP/view כאן תוכלו למצוא את דפי הדמות. כל אחד בוחר ארכיטיפ אחד ומכריז עליו, כי אי אפשר ששני שחקנים יבחרו באותו ארכיטיפ, ואז תשלחו לי בפרטי את דף הדמות שלכם, אותו בונים בצורה הבאה:

שם וחזות: תחליטו מה השם של הדמות שלכם, מה הכינוי שלה (אם יש לה), ואיך היא נראית.
יכולות: כל ארכיטיפ מגדיר את היכולות שניתן לבחור מביניהן. שימו לב שחלק מהיכולות הם שם כללי, שניתן להתאים- למשל, 'חזק ומיומן בלחימה' יכול להיות 'בעל אימון באומנויות לחימה', 'חזק בצורה על אנושית', או 'בעל להבים נשלפים מהיד'.
תוויות: כל ארכיטיפ מגדיר את התוויות שאתם מתחילים איתן. לאחר מכן, הוסיפו +1 לתווית לבחירתכם.
שאלות רקע: לכל ארכיטיפ יש כמה שאלות, שהתשובה עליהן יוצרת את הרקע של הדמות שלכם. לעת עתה התעלמו מהסעיפים 'כאשר חברנו לצוות', 'קשרים' ו'השפעה'.
מהלכים: לכל ארכיטיפ יש כמה מהלכים שעליו לבחור מביניהם.
שאר החלקים בדף הדמות: פוטנציאל והתקדמות זה המקבילה של נקודות ונסיון ועליית דרגות, לא קריטי כרגע. על 'רגע האמת' ו'מהלכי צוות' אסביר מאוחר יותר.

כמובן, אם יש שאלות- אני כאן

חזרה