• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קנינו מדפסת תלת מימד

סליחה מראש על שגיאות הכתיב, אני עדיין מתעושש מה4 כוסות של סעודת משיח (בחיי שאני מתעב אלכוהולו).

ביום רביעי בגיעה עלינו משלוח שחיקונו לו כבר הרבה זמן, מדפסת תלת מימד מדגם ender 5.
אבא שלי קנה אותה במחיר מציאה של 1,500-1,800 שקל כולל שתי גלילי פלסטיק בצבעי לבן ושחור (לצורך השוואה, בארץ הדגם ender 3 מגיעה לסביבות ה1,500+).
עד כו הדפסנו שתי דברים, סירה ודגם של דרקון, תמונות מצורפות:
IMG_20190427_203348.jpgIMG_20190427_204550.jpgIMG_20190427_204451.jpg

מדפסות תלת מימד הם פיטרון אידיאלי לאילו שנהנים ממיניטורות אך עייפים מהמחירים המנופחים בארץ וההמתנה הארוכה לאילו בחוץ לארץ.

יש אתרים שלמים שמוקדשים לדגמים שונים להדפסה ובין היתר למבוכים ודרקונים.

עוד מישהו בפורום מחזיק מדפסת תלת מימד? מה ההתרשמות הכללית שלכם מהרעיון?

בארץ אתה יכול לקנות קילו פלסטיק למדפסת ב80 שקל, בחוץ לארץ אני מניח שאתה יכול למצוא את זה בחצי מחיר או אפילו זול יותר.
אני לא יודע מה המחיר המדויק של מיניאטורה כך שאני לא יכול לענות על זה, אבל אני די בטוח שזה יוצא זול יותר.
מה המחיר הממוצע של מיניאטורה ומה המשקל שלה?

תתחדש!
tkhag1 אמר/ה:
אבא שלי קנה אותה במחיר מציאה של 1,500-1,800 שקל כולל שתי גלילי פלסטיק בצבעי לבן ושחור (לצורך השוואה, בארץ הדגם ender 3 מגיעה לסביבות ה1,500+).
אז נראה שאבא שלך שילם יקר יותר...
tkhag1 אמר/ה:
מתעושש מה4 כוסות של סעודת משיח (בחיי שאני מתעב אלכוהולו).
מה זה? בכל מקרה אלכוהול זה בסדר גמור אם זה אחד איכותי, ואם יודעים איך לשתות אותו.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
תתחדש!
tkhag1 אמר/ה:
אז נראה שאבא שלך שילם יקר יותר...
tkhag1 אמר/ה:
מתעושש מה4 כוסות של סעודת משיח (בחיי שאני מתעב אלכוהולו).
מה זה? בכל מקרה אלכוהול זה בסדר גמור אם זה אחד איכותי, ואם יודעים איך לשתות אותו.
1
הדגם השלישי עולה בארץ 1500+ אנחנו קנינו את הדגם החמישי המתקדם יותר.

2
אתה צעיר מכדי לדעת דברים כאילו

זו שאלה של כסף, אז כדאי לעשות חישוב.

בוא נניח שאפשר להכין 5 מיניאטורות מגליל של קילו פלסטיק, הנחה נדיבה לדעתי. כלומר שמיניאטורה אחת תעלה לך 16 שקל, במידה וגליל עולה 80.

בהתבסס על התגובה של nextoral באשכול הזה, בוא נניח לדקה שלקנות מיניאטורה יעלה לך 30 שקל סביר להניח שאתה יכול לקנות יד שנייה, או לעשות עסקאות חבילה כלשהן, כדי שזה יעלה פחות. אבל נניח 30 שקל לאחת.

כלומר, על כל מיניאטורה שאתה מדפיס, אתה חוסך 14 שקל. כדי לפצות על המחיר של המדפסת (1500 נניח), כלומר כדי שהקנייה תהיה לך רווחית, אתה צרייך להדפיס 1500/14 = 107 מיניאטורות. כלומר, רק במיניאטורה ה108 אתה תתחיל לחסוך סף מהקנייה הזו.

במילים אחרות, המדפסת הזו שווה את זה רק באחד משני מקרים:

1. אתם קניתם את זה בשביל משהו אחר בכל מקרה, ועכשיו זה כבר נמצא אז אפשר להדפיס מיניאטורות.
2. אתם מתכננים להדפיס כמות גדולה מאוד של מיניאטורות. בסדר גודל של מאות.

תתחדשו.

בהתחשב בכך שחובבי התחביב בדרך כלל מחזיקים מעל 100 מיניאטורות וזה עוד בלי לדבר על מבצרים ישאר אביזרים נלווים אני אצא מתוך נקודת הנחה שזה משתלם, וזה אם אתה קונה את הפלסטיק שלך בארץ,בהנחה שתוכל למצוא בחוץ לארץ ב40 שקל מיניאטורה תצא לך 7.

בכל מקרה רוב העניין במדפסת הוא שהיא יכולה לייצר עוד הרבה דברים אחרים.

בהנחה שמיניאוטרה שוקלת 200 גרם אז כן, 5 מיניאטורות עולות 80₪, אבל אני בספק אם זה שוקל 50 גרם אפילו.
מה שבאמת מעניין זה שאתם קודם קונים את המדפסת ואז מחשבים אם זה חסכוני, סימן היכר של צרכנות נבונה.
מכיוון שאיני מעריך את ערך התבונה הצרכנית שלכם כפי שהוצג כאן, ומעוד כמה סיבות, אני מניח שהמדפסת נקנתה לצורך אחר, נכון? ואז הדפסת המיניאוטרות היא חיסכון נטו.

לא קנינו אותה בשביל מיניאטורות, קנינו אותה בשביל כל דבר פחות או יותר שנרצה להדפיס.
המדפסת התלת מימד נקנתה כתחביב של אבא, ותחביב הוא תמיד משתלם.

אני הכרתי כדרך אגב שלאילו שכבדים בתחום יתכן שזה יחסוך קצת כסף ויתן הרבה מאוד גמישות בדגמים.

האמת שלא זכור לי שאתה שחקן מיניאטורות...
tkhag1 אמר/ה:
אתה צעיר מכדי לדעת דברים כאילו
ואתה זקן ובעל ניסיון. אני מכיר אישית הרבה אנשים שיודעים לשתות נכון (בין אם מדובר בכוס הנכונה בה שותים משקה או במה אוכלים לידו), ואם האנשים בסביבה שלך שותים כדי להשתכר ולא כדי להנות, זה לא אומר שהבעיה היא באלכוהול, אלא בהם.
בכל מקרה מצטער על הסטייה מהנושא.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
ואתה זקן ובעל ניסיון. אני מכיר אישית הרבה אנשים שיודעים לשתות נכון (בין אם מדובר בכוס הנכונה בה שותים משקה או במה אוכלים לידו), ואם האנשים בסביבה שלך שותים כדי להשתכר ולא כדי להנות, זה לא אומר שהבעיה היא באלכוהול, אלא בהם.
בכל מקרה מצטער על הסטייה מהנושא.
תאמין לי שאין מישהו שיודע לשתות טוב יותר מחבדניקים.
אני אישית מתעב אלכוהול באופן כללי, כך גם סיגריות ושאר זבל דומה.
הבעיה היחידה שיש לי זה קצת ג'נקפוד

תתחדש!
אני לא מבין בתחום יותר מדי, אבל אם יש למדפסת שימוש נוסף מלבד הדפסת מיניאטורות, זה בהחלט חסכוני(לפי מה שהבנתי, יהיו לזה שימושים אחרים- אז כן, חסכוני. תקן אותי אם אני טועה). אפשר לשאול מה אתה מתכוון להדפיס?

תתחדש!
ממליץ לנסות אתר כגון Heroforge ואתרים דומים שמאפשרים להוריד קבצים של מיניאטורות.
אם אתה רוצה תוואי שטחי, יש גם חבילות מוכנות של קבצים להדפסה של תוואי שטח - אני חושב של Fat Dragon Games ועוד חברות.
בנוסף, זה כנראה הזמן גם ללמוד צביעה, אפילו ברמה בסיסית, לשים שלושה צבעים על מיניאטורה (הרמה שלי) מוסיף המון.
בקשר לעלות, יש בחור בשם טום שהציע לאנשים להדפיס להם מיניאטורות ב-5 ש"ח, אז אני משער שהחומרים לא עולים יותר מזה... בסופו של דבר משקל של מיניאטורה זה לא יותר מ-10 או 20 גרם.

חזרה