• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המסע לירח מתחיל!

שבוע ארוך עבר על כוחותינו, אבל הצלחנו בתמרון ביום חמישי, אפילו שעשו לי כמעט התקף-לב בשלב מסויים ;)
כאן יש אתר מדליק שבו אפשר לראות את כל הגופים הטבעיים והמלאכותיים במערכת השמש, אפשר לחפש Beresheet - https://eyes.nasa.gov/apps/orrery/

דוח מסע לירח # 5
תמרון מוצלח נוסף לבראשית

היום בשעה 15:11 בוצע תמרון מוצלח של בראשית על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית.
בראשית בדרכה למסלול אליפטי בו הנקודה הרחוקה מכדור הארץ הינה במרחק כ- 270,000 ק"מ.
התמרון היה מורכב בשל הצורך להתמודד עם מגבלות עוקבי הכוכבים ועם זאת בוצע בהצלחה על פי התכנון. במהלך התמרון הופעל המנוע הראשי של 'בראשית' במשך כ- 152 שניות.

התמרון הבא צפוי בתוך כשבועיים.

החללית אמורה לנחות ב-12 לאפריל, כשמהיום ועד אז יש סדר גודל של עוד ~6 תמרונים, רובם מסביב לירח.
התמרון הבא הוא בערך עוד שבועיים והוא אמור להרים את מסלול החללית לגובה של בערך 380,000 אלף ק"מ, שזה הגובה של הירח. אחרי זה בתחילת אפריל הוא מבצע את תמרון לכידת הירח.
זה סרטון שמסביר נהדר את המסלולים:

ועוד תמרון מוצלח היום ;)
דוח מסע לירח # 6
בראשית בדרך לירח- תמרון מוצלח נוסף!

היום בשעה 14:30 בוצע תמרון מוצלח של בראשית על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית.

בראשית בדרכה למסלול אליפטי המתאים למפגש המתוכנן עם הירח, בו הנקודה הרחוקה מכדור הארץ הינה במרחק כ- 405,000 ק"מ .

במהלך התמרון הופעל המנוע הראשי של 'בראשית' במשך כ- 60 שניות.

מערכות החללית מתפקדות כמצופה, היא מתקשרת עם חדר הבקרה ביהוד,  צוותי הבקרה וה flight dynamic המנהלים את תכנון המסלול הצליחו למזער את הקשיים בעוקבי הכוכבים על ידי התאמת תצורת ההפעלה של העוקבים כך שבכל שלבי התימרון העוקבים יופנו לחלל ולא אל השמש או כדור הארץ.

ככל שהמסע בחלל נמשך כמות הדלק במיכלי החללית יורדת ולכן השבוע הפעלנו גלגל תנע שמייצב את תנועת החללית כדי ששיכשוך הדלק במיכלים לא יטלטל אותה.

הצוות ההנדסי נערך לביצוע מספר תמרונים קטנים לטיוב מסלול החללית בדרך ללכידת הירח הצפויה ב 4 לאפריל.

היא נוחתת ביום חמישי בשבוע הבא, בשעות הערב-לילה (שעה עוד לא סופית, תלוי בתמרון ביום חמישי הזה)
גם היה לי היום ראיון ב 103fm בתוכנית צבע הכסף שהיה חמוד ממש וגם ראיינו אותי (בקצרה) בידיעות אחרונות של היום :)

חזרה