• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העידן ה-13 - היער המושחת <משחק מקוון> [נגמר]

סאוואלה מצליחה להמיט כמה קללות של אש על האויבים הקרובים. שד עצלן אחד מת, וכל האחרים שבסביבה פגועים מהאש בצורה זו או אחרת. רק הדרואידית המזויפת, למרות הנזק, עדיין מצליחה להטיל פחד על השדים הקטנים שהתקיפו אותה, והם רועדים באופן דומה לדרך שהשדון של סאוואלה רעד עד לא מזמן...

סאוואלה רואה את מה שנראה כמו קעקוע מטושטש של פנים על זרוע הדרואידית שהלך ונחשף במשך הקרב. זה קסם אפל (לא במפתיע). הדרואידית הזו שמה חלק מהגוף והנפש של אדם (?) אחר בתוך עצמה. זה נותן לאחר לפעול בשבילה במידה מוגבלת, אך גם מסוכן ביותר לשני המשתתפים במקרה של מוות.

השדים העצלנים שנותרו תוקפים את השד של סאוואלה, והקבוצה השנייה את סאוואלה עצמה. השד של סאוואלה לא יכול לסבול את ההתקפה, ונמצא לכמה זמן בין חיים למוות. ואילו את סאוואלה הם לא מצליחים לתקוף בכלל. לשתי הקבוצות, הקללה של סאוואלה מצליחה להרוג את חלק מהם, ונשארים רק שלושה מהשדים בין שתי הקבוצות.

META
מהקללות של התור הקודם: הדרואידית סופגת 15 נזק אש. הצלה 20, הצלחה
כל הפגיעות של סאוואלה פוגעות. בגלל יכולת הדרואידית המזויפת, שדי האש שסאוואלה זימנה פוחדים ולא יכולים לפעול מיד (מכאנית: הקללה מושהית עד לסיבוב 3)
שדים עצלנים נגד שדון מקפץ: 17+8-4=21, 18 נזק. הפעלת קללת האי-זוגי, ונראה לי שסאוואלה חייבת עכשיו לגלגל בשביל שליטה על השד. הצלה נגד המומים: 14, הצלחה. הצלה נגד האש: 1, כישלון.
שדים עצלנים נגד סאוואלה: 1 טבעי. מפעיל את קללת האי-זוגי. הצלה 4, כישלון.

בטווח רחוק: אלסאלור
בטווח קרוב: כל האחרים
בקפא"פ: 2 שדים עצלנים עם שדון מקפץ, שד עצלן 1 עם סאוואלה

OUT
ג'וני אמר/ה:
לסאוואלה יש התנגדות לרעל 12+ ולכן הנזק שקיבלה מתחלק לשניים (או שכבר עשית את החלוקה?) - 6 נזק ו-3 מתמשך.
לא עשיתי. חישבת נכון.

ג'וני אמר/ה:
בדיקה של הקסם (במקום תנועה אם צריך): 8+7+5=20 (רקע לימודים באקדמיה).
לא ברור בדיוק איך להימנע. אבל זה קורה אחרי שהיא מותקפת. ואם זה בא מהזרוע, אולי אם הייתה דרך לפגוע בה בלי לעורר את תשומת לב הקעקוע שבזרוע. הרי הדרואידית אמרה לא לפגוע "ישירות"... (אני משאיר את הדרך הספציפית פתוחה לפרשנות)

ג'וני אמר/ה:
הצלה משיתוק: 8 - השדון לא יכול לבצע פעולות גם בתור הבא...
הכל היה בלי הצלה, זה היה פעיל רק לתור אחד באופן אוטומטי.

ג'וני אמר/ה:
פעולה: הצפת שדי אש - 2 אויבים (הדרואידית ושדים עצלנים 4) סופגים 15 נזק אש אם ההגנה הפיזית שלהם נמוכה מ- 18+7+1+1=27
בנוסף כאשר מישהו מהאויבים הקרובים זורק 1-5 טבעי כל האויבים הקרובים אליו חוטפים 15 נזק אש.
כתוב 3ק6 נזק, לא? בשיטת הממוצעים (אם בחרת בה במקום גלגול) זה יוצא 10.

הסלמה 3
רייז (+1 דרג"ש)

אלסאלור (דב"ש)
פרדאן (+1 דרג"ש)
רגנארוק
דרואידית מזויפת (-4 להתקפה, הצלה 11+; 15 נזק אש מתמשך, הצלה 11+; פגיעה זוגית נחשבת כישלון ו+5 להצלה)
סאוואלה (+1 דרג"ש, +2 לכל ההגנות עד להתקפה המוצלחת הבאה נגדה)
שדון קופץ
שדים עצלנים X2 - נזק אש מתמשך 15 (הצלה 11+)
שדים עצלנים X1 - נזק אש מתמשך 30 (הצלה 11+)

קללות פעילות: 3ק6 (15?) נזק אש לכל האויבים הקרובים - גלגול 1-5

OUT:
צ'ואי אמר/ה:
כתוב 3ק6 נזק, לא? בשיטת הממוצעים (אם בחרת בה במקום גלגול) זה יוצא 10.
15 היא התוצאה של הגלגול.
צ'ואי אמר/ה:
ונראה לי שסאוואלה חייבת עכשיו לגלגל בשביל שליטה על
7+1=8 - הצלחה - השד מת או חוזר הביתה.
צ'ואי אמר/ה:
קללות פעילות: 3ק6 (15?) נזק אש לכל האויבים הקרובים - גלגול 1-5
זה לא נחשב כקללה (המינוח משנה כי אפשר להפעיל רק קללה אחת לגלגול ואני בהחלט מתכוון להפעיל את קללת הכאוס כשהדרואידית תזרוק בין 1-5).
האמת, כשהסתכלתי על זה שוב ראיתי שעשיתי טעויות בתגובה הקודמת:
1. הלחש הזה מוריד 20 נזק אש ולא 15.
2. היה לי טעות בחישוב הנק"פ של סאוואלה והורדתי אותו ב-2 נקודות (ערכתי את זה בהודעה הקודמת).

"מצטער." רייז אומר אל סאוואלה, הוא לא התכוון לתקוף את השד שתחת שליטתה. עיניו מתמקדות בדרואידית המזויפת, בקעקוע האפל שעל זרועה, ומסתער. תוך כדי ההסתערות שלו, גופו משתנה. החוטם שלו נהיה ארוך יותר, מבנה הגוף שלו הופך למתאים יותר לריצה ממושכת, הלסת שלו מתחזקת וכפותיו גדלות. לבסוף, הוא מזנק על החיקוי הזול לאימו, מנסה לתלוש את הזרוע שלה מגופה.
META
פעולה מהירה- היבט הגרגרן
רייז מקבל +2 לכל ההגנות, ויכול להתאושש פעם אחת בקרב כפעולה מהירה במקום רגילה.
בנוסף, 1ק6 נזק נוסף למי שיש לו יותר נק"פ מלרייז.
תנועה- אל הדרואידית המזויפת.
פעולה רגילה- התקפת חיה 17 (גלגול)+ 3 (הסלמה)+ 4 (עוצמת האדמה)+ 1 (ברכה)+ 7 (תוסף התקפה)= 32 נגד דרג"ש.
19 נזק, ועוד 6 נזק אם יש לה יותר מ40 נק"פ.

OUT
אני מנסה לקרוע את הזרוע של הדרואידית, זו שהקעקוע עליה, ככה שהקעקוע עצמו לא ייפגע. האם לגלגל משהו מיוחד, או שזה פשוט חלק מההתקפה?

40 נק"פ, 4 זמני
3 התחדשויות (פעם בקרב יכול לנצל אחת כפעולה מהירה)
19 דרג"ש, 18 פיזית, 16 מנטלית
+2 להתקפה ונזק נגד אויבים בדרגה קטנה מ3 ונגד mooks
+4 להתקפה ונזק עד שמסיים תור מדמם
+1 התקפה מאלסאלור
+1ק6 נזק נגד אויבים עם יותר נק"פ ממני
היבט הדוב פועל
היבט הגרגרן פועל
נגמרו הלחשים

OUT
כן, אני חושב שלקרוע זרוע מהגוף היא משימה ממש קשה. תגלגל רקע (25 להצליח).

אם זה משנה: בגלל התיקון בנזק של סאוואלה, הדרואידית המזויפת הייתה מדממת לפני שרייז פעל.

סליחה על האיחור בתגובה, הייתי חולה בימים האחרונים.

אם ככה, אז יש לי סיכוי די נמוך. טוב נו, שווה את זה.
אני אשתמש בתכונת הזריזות, בגלל שכדרואיד ההתקפות שלי מבוססות זריזות. הכוח שלי מגיע יותר ממומנטום ותנופה מאשר מכוח פיזי.
משתמש ברקע "צייד שדים", שמרגיש לי הכי מתאים כאן.
12 בקוביה, מה שאומר ש19 סה"כ.
אם מישהו ירצה להשתמש בנק' יחס בשביל לתת לי תוסף 10 בדיעבד, זה יאפשר לי להצליח ובתקווה נצליח לבטל את התגובות האוטומטיות של הדרואידית המזויפת הזו.

אחרי שרייז תוקף את הדרואידית, הוא מפספס במקצת את הזרוע שלה, והוא מרגיש את עצמו קופא מפחד. המוח שלו נמלא בתמונות מפחידות. הוא מתחיל לראות דוב שדי מביא את אמא ואת כל הדרואידים שלה לחור גיהינום, ועוזב אותם שם בצחוק מצמרר. ואז הוא מבין שהוא בעצמו אמור להיות הדוב הזה. החזון לא מטעה את רייז מספיק לחשוב שהתמונה היא אמיתית, אבל הוא מספיק חזק לנעוץ אותו במקומו עד שהחזון נגמר.

אלסאלור, שרואה את השד של סאוואלה אבוד ואת רייז שהפסיק לזוז, מתקדם לשורות הראשונות. הוא מרים את שרביטו ומזמן קרן של שלג בהיר שטס אל הדרואידית, אבל הוא נמס לפני שהוא מגיע אליה.

META
אני מניח שבינתיים אין נקודת יחס בשביל עזרה לגלגול, אז ההתקפה של רייז מחזירה אליו פחד ושיתוק.

אלסאלור נע לטווח קרוב. התקפה של אלסאלור (קרן של קיפאון): 3+6=9 מול הגנה פיזית - כישלון

בטווח קרוב: כולם
בקפא"פ: 2 שדים עצלנים עם שדון מקפץ, שד עצלן 1 עם סאוואלה

הסלמה 3
רייז (+1 דרג"ש) - פחד, שיתוק
אלסאלור (דב"ש)
פרדאן (+1 דרג"ש)
רגנארוק

דרואידית מזויפת (מדממת, -4 להתקפה, הצלה 11+; 15 נזק אש מתמשך, הצלה 11+; פגיעה זוגית נחשבת כישלון ו+5 להצלה)
שדון קופץ

גלגול 1-5 - 3ק6 (15?) נזק אש לכל האויבים הקרובים

"רגנארוק! עכשיו! ההזדמנות שלנו!" פרדאן צועק ויורה מטר חיצים על הדרואידית, בעוד רגנארוק מזנק עליה עם שיניים שלופות.

META
אני אשתמש ב-6 שיצא לי בגילגול עם מלכת האלפים בשביל רייז.
פעולה רגילה: התקפה כפולה נגד מלכת האלפים. 14+7+3 = 24 נגד דרג"ש. 12+4 = 16 נזק בפגיעה.
התקפה שנייה - 20 טבעי. (14+4)*2 = 36 נזק.
פעולת תנועה של רגנארוק: נע לטווח קפא"פ עם הדרואידית.
פעולה רגילה של רגנארוק: התקפה כפולה נגד הדרואידית. 18+7+3+1 = 29 נגד דרג"ש. 13 נזק בפגיעה.
התקפה שנייה - 17+7+3+1 = 28 נגד דרג"ש. 14 נזק בפגיעה.

כשרייז תוקף את הדרואידית, היא נאלצת להסיט את תשומת לבה כדי להתחמק מהחץ של פרדאן. כך שרייז מצליח לגעת בזרועה במקום רגיש. העצם שלה נשברת והיד נקטעת, והיא מתגלגלת על הרצפה. אחרי שהיא מאבדת את הזרוע, היא נראית מותשת, כאילו אבד לה כל הביטחון שלה בנוסף לזרוע. הפנים שלה משתנים מהר, והיא כבר אינה נראית דומה לדרואידית האמיתית, חוץ מהבגדים הירוקים שלה.

בתוך כך, החץ של פרדאן שהדרואידית ניסתה להתחמק ממנו מוצא את מטרתו, והדרואידית מקבלת שתי הפתעות לא נעימות, חץ אחד בזרועה האחרת וחץ שני ישר אל הלב שלה. היא מתה.

הזרוע, לעומת זאת, נראית חיה וקיימת, והיא מתגלגלת קדים ואחור וכנראה הייתה גם צועקת אילו היה לה פה.

השדים שליוו את הדרואידית, שנשארו עכשיו רק שלושה, נראים כאילו הם רוצים רק לברוח מאחר שהם איבדו את המנהיגה שלהם.

הסלמה 3
רייז (+1 דרג"ש)
אלסאלור (דב"ש)
פרדאן (+1 דרג"ש)
רגנארוק

סאוואלה רואה את השדון שלה בורח מהקרב חזרה לעברה , אבל היא עסוקה מדי בהגה על עצמה מהשד שתקף אותה כך שהוא מצליח לעבור דרך צלה חזרה למישור ממנו הגיע. סאוואלה לא אומרת נואש ומנסה לברוח שוב מהשד בעזרת עטיפתו בלהבות, אך הן לא מונעות ממנו לחסום אותה בדרכה ולהישאר קרוב אליה.

meta:
תכריחי להבה - 11+7+3+1=22 מול הגנה פיזית. בפגיעה (אי זוגית) 11 נזק אש.
התנתקות: 7 כישלון.
41/50 נק"פ
3/3 התחדשויות
19 דרג"ש, 18 פיזית, 16 מנטלית -מחושב בפנים: תוסף 1 לדרג"ש ו-תוסף 2 לכל ההגנות.

לחשים פעילים:
הצפת שדי אש

לחשים מנוצלים:
שרביט האש הקודחת
לשונות האש המצליפות
זימון שדון מקפץ
חוסר מזל

סאוואלה הורגת בהצלחה את השד שנצמד אליה, ואילו שני השדים האחרונים, שנשארו לבד בלי מנהיג, פונים לברוח מהקרב. בריחתם הייתה מאוחרת מדי: תוך כדי כך אחד מהם כבר נשרף למוות. היחיד שנשאר חוטף את הזרוע עם הקעקוע, ובורח. הזרוע ממשיכה לנוע בכוחות עצמה בידיו של השד.

META
הצלה: 10, כישלון

OUT
השד האחרון עומד למות בגלל הנזק המתמשך שלו, והוא כבר בורח, אז אין סיבה להמשיך את הקרב וסדר היוזמה כיוון שהוא ייגמר בכל מקרה גם אם לא תמשיכו לעשות לו שום נזק. אז בין אם אתם רוצים להרוג אותו בעצמכם, או לחכות עד שהוא ימות מאליו, זה כבר לא ידרוש גלגול התקפה.

צורתו של רייז משתנה חזרה במהירות וחנית מופיעה בידו לרגע קט, לפני שהיא נורית באוויר כמו חץ ומשפדת את השד האחרון אל האדמה החרוכה.
עם צידה הקהה של חנית נוספת, בן המחצית נוגע בזרוע המקוללת, מנסה להבין איך היא עדיין זזה.
META
מגלגל תבונה עם שימוש ברקע "יורשה של רוח". מחסר 1 ותוסף 1 מבטלים זה את זה, אז נותר גלגול ק20 ללא מתאמים:
[dice:1r096an]718157:0[/dice:1r096an]

היד קופצת ואוחזת בחנית של רייז בחוזקה, אבל משחררת כשהיא מגיעה לחוד שלה. רייז לא מוצא את התופעה קלה לפתרון. זה קסם שאינו בשימוש כלל ביער שבו הוא למד מאגיה דרואידית.

"כן," אלסאלור עונה לסאוואלה. "זה מזכיר לי את התיאור על נפשות בפרק האחרון של תורת נפש מתקדמת. אבל אני לא ממש זוכר אותו."

מהתשובה הלאקונית של אלסאלור, סאוואלה נזכרת בפרק ההוא מתוך ספר הלימוד שלה, שעסק בליקויי נפש. בניגוד לאלסאלור, זה היה הפרק שסאוואלה מצאה הכי מעניין בכל הספר. הוא תיאר טקס להעברת חלק של הנפש לתוך חפץ, שנתן לחפץ את כל כוחותיו של האדם בלי לגרוע מאלה של האדם - עד שהחפץ נהרס, והאדם שעכשיו חסר לו חלק מנפשו כבר חצי מת. הספר ציין שהדרך הכי בטוחה לעשות את הטקס הוא להעביר את הנפש לתמונה, שבניגוד לחפץ לא יכולה להישבר, ועם זאת אינה חסינה לגמרי. כנראה שהקעקוע על הזרוע הוא תמונה שכזאת.

סאוואלה שוקלת את המצב לכמה רגעים, אם היא זוכרת נכון היא יכולה להעביר את הקעקוע לעצמה ולקבל את הכוח של הדיאבוליסטית, מצד שני, היא ניסתה לחטוף אותה כבר פעם אחת ולקיחת הקעקוע רק תחזק את נחישות הדיאבוליסטית לעשות זאת ואם היא הרוס את הקעקוע זו הזדמנות להחליש אותה. בכל מקרה היא מנסה לוודא או לחוש באנרגיות של מי שיצר את הקעקוע ואם היוצר מוכרח להיות הדיאבוליסטית עצמה.
"אז זו לא הייתה הדיאבוליסטית" היא אומרת לבסוף "הקעקוע הזה פשוט מעניק ליד את הכוח שלה או של אחד מסגניה ופגיעה בקעקוע תפגע ביוצרו." היא החליטה שלא להחליט, מאחר שברצונה לראות קודם את תגובות האחרים.

Meta:
ניסיון זיהוי של יוצר הקעקוע: תבונה (4) + דרגה (3) + רקע אקדמיה (5) = [dice:1p2hsb]718179:0[/dice:1p2hsb]

חזרה