• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי לוח כמו - יין שמשתבח עם השנים או פוקימון?

במפגש משחקי הלוח האחרון שלנו, חשבנו מה לשחק והצעתי מספר משחקים אהובים ומוכרים: Ticket 2 Ride, קרקסון, Lords of Waterdeep. אבל אחד מהשחקנים בקבוצה, פשוט סירב לכולם - לא בגלל שהם לא טובים והוא לא אוהב לשחק בהם, אלא פשוט מהטיעון שהוא כבר מכיר את כולם ושיחק בהם הרבה פעמים והוא רוצה משחקים שהוא לא מכיר.

עכשיו, באופן כללי בקבוצה הזו, לרוב אנחנו משחקים פעם אחת בכל משחק, אולי פעמיים, ואז עוברים למשחקים אחרים. מה שיוצר מצב שאנחנו לא בעצם מכירים את המשחק לעומק, לפני שאנחנו מדלגים למשחק הבא...
בעצם, מה שאנחנו עושים זה לנסות לטעום כמה שיותר משחקים, במקום להמשיך ולשחק במשחקים שאהבנו. אני תוהה מה המצב אצלכם?
האם זה פשוט נובע מחוסר זמן שלנו למשחקים?
או שרובנו באותו המצב - מרוב עושר אדיר של משחקי לוח שונים, מנסים לתפוס את כולם.

אני לא בגישה של להוציא מאות שקלים בחודש על משחקי לוח, ומעדיף להישאר עם מה שיש.
יש משחקים עם משחקיות חוזרת כמו קטאן (לוח משתנה) משחקי הכס (אבל באורך הגלות) ושחמט (בניגוד לקודמים, אין לו עדיין פתרון, אז הוא מעניין) ופשוט קונים אותם.

Nextorl אמר/ה:
משחקי לוח זה דבר יקר
לא ממש קשור ישירות, אבל אני חייב לציין שאני מוכר (וגם קונה לפעמים) משחקי לוח בשוק יד-2, ובאופן ביזארי השנה יצא לי שמכרתי יותר מאשר קניתי ו"הרווחתי" כסף. אז נכון שזה זול, אבל בפועל אם מתאמצים ומוכרים יד-2, אז אפשר להחזיר חלק ניכר מההוצאה על משחקי לוח.

חזרה