ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[דו"נ 32][הנשגבים] עיניים לבנות, ללא נשמה- ברברי פראא צפוניים (ועתק)

הנשגבים הוא משחק פנטזיה ואנימה אפי בעברית שחולק מכאניקה עם עולם האפלה - משחק אימה של ערפדים, אנשי-זאב ועוד.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12867
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[דו"נ 32][הנשגבים] עיניים לבנות, ללא נשמה- ברברי פראא צפוניים (ועתק)

שליחה על ידי העוג הברברי » 22 נובמבר 2018, 20:30

היו היה כפר.
קראו לו הכפר וואלנדה, והוא היה כפר צפוני קטן ששכן דרומית לג'תמנה. לאחר המגפה הגדולה, הוא הוקם בידי שורדים ששמו את ידיהם על מספר יידים שנותרו ללא רועים וברחו להם. דרך היידים הללו, הם הקימו לעצמם קהילה, ולאט לאט השיגו משאבים נוספים. החיים בצפון הם קשים, אבל האנשים של הכפר וואלנדה היו אנשים חזקים. הם שרדו, למרות ההתקפות של ברברי פראא ומהלכי הקרח מפעם לפעם, שבזזו אותם בשביל משאבים.

שהנסיך הרם שם עליו את עיניו.
זה הכול קרה בין לילה, אחרי מאות שנים שאנשי הכפר חיו באותו מקום, סערה הגיעה. סערה שהייתה חלק ממלחמה ארוכת שנים בשם מלחמת ערפל-הפראא, בין בני הפיה הצפוניים לנשגבי הלבנה. ובין לילה, אחרי הסערה הקשה, הכפר הקטן מצא את עצמו על גבול הפראא, מהכיוון שאינו בריאה. הסערה הצפונית הייתה קשה, והמשיכה למשך שבועיים ימים, עד שבן הפיה שצפה מרחוק התקרב סוף סוף לאנשי הכפר הסובלים.

הם הציעו לו את אוצרותיהם, אך הוא לא רצה דבר.
גובלינים ליוו את בן הפיה בעודו הולך, יופיו הולך לפניו. בחשכת הסופה, האנשים של הכפר וואלנדה שהסתגרו בבתיהם וניסו לחיות מהמזון שהם השאירו במחסנים לחורף, כלל לא ראו אותו בתחילה. כאשר הוא הגיע, אלו שהסתכלו עליו ישירות איבדו את שפיותם ונתנו לו את חייהם, מה שגרם לכמה וכמה מבני הכפר הצעירים לצאת מבתיהם אל הסערה ולתת לבן החורף לשתות את רגשותיהם. אך הרוב נשארו כלואים, עד שהם הבינו, כי אין להם ברירה אלא לפנות אל בן החורף- או שהסיוט הזה לעולם לא יסתיים.
הם פנו אליו, ביקשו רחמים, הם הציעו לו את היידים שלהם ואת כול עושרם, אך בן הפיה הדגים להם כיצד העושר המועט שלהם הוא משהו שהוא מסוגל לייצר בין רגע מן האוויר, בעוד שהוא גנב את הנשימה מן היידי הגדול והחסון ביותר של הכפר, בתנועת יד קטנטנה.

במקום זאת, הוא הסתכל אל העתיד, במבט אמיץ. הוא שפט אותם כלא ראויים, הנסיך הנורא, שחיכה לגיבור שישתווה לו.
השיפוט של בן הפיה היה מהיר וחד, הסופה התחזקה בין רגע, וקברה את הכפר בערמות של שלג וקרח. הכפר שקע בינות לאדמה הקשה אל תוך הקרקע, והקולות של האנשים אפילו לא נשמעו ממתחת. לא, בן הפיה כבר לא התעניין בבני תמותה כמו בעבר, מאז שפגש בנשגבי הלבנה, הוא צפה אל מטרות חדשות.

ולעד הם נקברו. סימן לכוחו של בן הפיה.
עכשיו, האגדה של בן הפיה גרמה להשפעה בלתי צפויה, או אולי היא הייתה צפויה, שכן בן הפיה לא הקדיש לה יותר מחלקיק רגע של מחשבה. השלג לא חנק אותם למוות, המחסור במזון ואוכל לא הרעיב אותם. במקום זאת, הפראא העניק להם מקום להיות בו, בדמות מנהרות המשתנות תמיד מתחת לקרח, היכן שהשמש לעולם לא יכולה להגיע אליהם. הם השתנו, אנשי הכפר, השתנו לעד. הכפר שלהם נמחק מן המפות, אך הרוב פשוט הניחו שבני הפיה טרפו אותם בפראא.

בן הפיה שעשה זאת הושמד על ידי נשגבי הלבנה, כחלק מהמלחמה, אבל אנשי הכפר, נותרו. הם כעת קראו לעצמם "שבט וונדלאד", בעיוות של המילה שפעם הייתה להם. כאשר נשגבי הלבנה חיפשו בפראא אחר כול מה שנותר מן המלחמה שלהם, הם לא חיפשו עמוק מספיק, ושבט וונדלאד נותר חבוי מעיניהם, מה שגזר לעד את גורלם.

בני שבט וונדלאד נולדים בחושך המוחלט. הם רואים אחד את השני עם סונאר שמאפשר להם לראות את מה שמסביבם, ושותים את החשכה ממנה הם נולדו. הסיפורים השבטיים שלהם מספרים כיצד בעבר היו חיות-אלוהיות אדירות שיצרו אותם, אך כאשר אלו נעלמו, בני השבט השתנו על מנת לזכור אותם, והם חיים בחשכה בשביל לדאוג שהמורשת הזו תחיה לעד. הנסיך נתן להם את המתנה הזו. הנסיך, מה שעומד במרכז המנהרות, הנסיך שלו הם סוגדים.

בני שבט וונדלאד סוגרים לעתק שמקורו בבן הפיה, שנותר כ"סימן לכוחו", כמו הסיפור שהפראא ניסה לטוות. הנסיך הוא חרב הכלואה בקרח שכול בן לשבט וונדלאד הנוגע בחרב מתפוגג. הם מביאים קורבנות לנסיך מחיות קטנות שמגיעות למנהרות שלהם או מעצמם, בעיקר כאשר האדמה רועדת מעליהם או מתחתיהם, הם משתחווים לנסיך, הם לעד זוכרים את הנסיך. שבט וונדלאד נולדים בחשכה, מתוך החשכה, והם ישארו שם עוד מאות בשנים.

או כך היה נראה.

מישהו נכנס לפראא הצפוני בשנים האחרונות. אדם שמחפש את הנושא המתאים ביותר לכוח שלו. הוא סורק את הפראא הצפוני הלוך וחזור, והפך כבר את נשגבי הלבנה לאויביו. הוא מאחד את שבטי ברברי הפראא ומחפש מישהו שיוכל לשאת את הכוח. הוא טוען שהכוח הזה לעולם לא יגיע לשלמות בידיים של הבריאה, אז הוא מאמן את ברברי הפראא. ולאחרונה, הקרח של הפראא נפתח בפני רצונותיו, מוביל אותו למטה... לארץ של חשכה שלא ראתה אור יום כבר אלפי שנים.

ברברי שבט וונדלאד
ברברי שבט וונדלאד עוותו רבות על ידי הפראא, למשך שנים ארוכות. הם נושאים איתם מספר מאפיינים, אבל הראשון והבולט הוא התמכרות הפראא שלהם, שלא ניתן לשכוח ממנה. לא ניתן להושיע את שבט וונדלאד, הם לעד יישארו חלק מהפראא.
בנוסף להתמכרות לפראא, ברברי שבט וונדלאד סובלים מהמוטציות הבאות:
אני משתמש בספר שנוצר בידי מעריצים Manual of Exalted Power: Terrifying Arget Witches בשביל לקבוע את העלות של מוטציות פראא. הספר מציג גישה שונה ומיוחדת ללונארים, אבל אני מעדיף כמנחה להשתמש בחלקים שאני אוהב ממנו ולא בכולו.
Creeper (3): ברברי שבט וונדלאד יכולים לעוות את גופם על מנת לעבור דרך חרכם קטנים, מה שמאוד יעיל להם מתחת לאדמה. הם מסוגלים לעבור בחרכים הקטנים מגופם עד פי 6, בגלגול מוצלח של (זריזות+אתלטיקה).
Tough (2): ברברי שבט וונדלאד מכוסים בפרווה של היידים, שהם מאמינים שהם החיות האגדיות שבחרו בהם. הפרווה הופכת אותם לחסונים יותר, ונותנת להם תוסף של 2ח/2ק לספיגת הנזק.
Strange Breath: הברברים של שבט וונדלאד לא נחנקו למוות כאשר הם נקברו על ידי בן הפיה בזכות מאפיין זה. הם מסוגלים כעת לנשום שלג, ואת פתיתי השלג שבאוויר. השלג תמיד מגיע למנהרות שלהם, האוויר לא.
Air Drowner (3): מוטציה שלילית זו גורמת לבן מהשבט שאינו נושם מן השלג להיחנק באוויר כעבור שעה, במרווחים של שעה עד אשר הוא מת.
Broad Diet (3): בני שבט וונדלאד מסוגלים לאכול חשכה על מנת להשביע את עצמם, וזהו הדבר היחיד שהם אוכלים כבר מאות שנים, כי החשכה ממלאת את המנהרות כבר שנים ארוכות.
Sensitivity: בני שבט וונדלאד סובלים ממחסר חיצוני 1- לכול מאגרי הפעולות הלא תגובתיות שלהם כאשר הם תחת השמש.
Poor Sense (4)- Senseless: בני שבט וונדלאד לא רואים. העיניים שלהם לבנות לחלוטין. הם כבר עשרות שנים לא נחשפו לאור. הם לא מסוגלים לבצע פעולות הדורשות ראייה, וסובלים ממחסר חיצוני 1- לעל העיוורון הזה [המחסר יורד מ-4- ל-1- בזכות הסונאר שלהם].
Sonar: לבני שבט וונדלאד יש סונאר המפחית את המחסרים על עיוורון ל-1- ומאפשר להם לראות בעזרתו.
Sleepless (3): בני שבט וונדלאד לא מסוגלים לישון לעולם.

לסיום, בני שבט וונדלאד מדברים בניב שבטי בשם וונדלאד.
כמות נקודות המוטציה המשוקללת לברברי שבט וונדלאד הוא 2 בקיזוז של המוטציות החיוביות והשלילית שלהם. על מנת ליצור ברברי פראא משבט וונדלאד, שלם שתי נקודות מענק והוסף לו את כול המוטציות והמאפיינים הרשומים בהתאם.

הנסיך ללא יורשים- נשק עתק (2)
רסיס מן בן הפיה שנוצר בצורת הנשק שהביס אותו, הנסיך ללא יורשים הוא עתק שמשמש גם בתור האל של ברברי שבט וונדלאד. הם הופכים לפתיתי שלג ומתפוגגים כאשר הם נוגעים בנשק, אבל כול אדם אחר יכול לקחת אותו.
הנסיך ללא יורשים מעוצב בצורה של סאי עתק, טופר-כאב [מוצג במגילת הנזיר], שעשוי מברקת כחולה (שנראית, במקרה של העתק, כמו קריסטל כחול ומרהיב) כמקשה אחת. הנשק תמיד קר למגע, ובתוכו נראה שמתרחשת סופת שלג וערפל תמידיים. כאשר הוא פוגע באויב, על האויב להצליח בגלגול (מהות+חמיקה) בקושי של דירוג המהות או אומנות הלחימה של האוחז בו, או שהוא נע מספר מטרים אחורה לאחר סיום ההתקפה. הדבר לא מבטל התקפות (כך שגם אם הנסיך ללא יורשים פוגע באויב במתקפת נגד, הוא משוגר רק לאחר סיכום השלב העשירי), אך הוא יכול לקטוע רצף פעולות. התנועה נראית כאילו היצור הופך לרגע לסופה של קור וערפל ומופיע במקום אחר.

בני שבט וונדלאד, הסוגדים לעתק, נקראו בלתי ראויים בידי בן הפיה ממנו העתק נוצר, ולכן הם חייבים להצליח בבדיקת (סיבולת+חוסן נפשי) בקושי 5 כאשר הם נוגעים בנסיך ללא יורשים כדי לא להתפוגג לשלג מיד. כמו סאי עתק רגיל, הנסיך ללא יורשים מסוגל לנפץ כלי נשק רגילים בהתקפת פריקה מוצלחת, כאשר אם הוא עושה זאת, כלי הנשק מתפוגג גם הוא לשלג (כלי נשק עתקים חסינים להשפעה זאת). גם בני תמותה שנהרגים בידי הנשק יכולים להיות מושפעים מכוח זה, אם יבחר בכך נושא העתק, מה שימנע מלהעלות את גופותיהם כזומבים, אך יהיה חסר השפעה על נשמתם.

אין בנסיך ללא יורשים מקום לאבן מוקד.

סאי עתק מברקת כחולה.
מהירות 4, דיוק 1+, נזק 4ק+, הגנה 4+, קצב 5, מינימום זריזות 2 ואומנות לחימה 2, התכווננות 2, עלות 2, סימון אומנות לחימה, פורק נשק.


====
ברברי שבט וונדלאד הם קבוצה קטנה של ברברי פראא שיצרתי בשביל קמפיין הנשגבים האביסאלי שלי. הם חלק מעלילה עתידית, בתקווה, ואולי הם פשוט ישארו כשבט ברברי על הנייר.

אשמח לביקורת!
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[דו"נ 32][הנשגבים] עיניים לבנות, ללא נשמה- ברברי פראא צפוניים (ועתק)

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 נובמבר 2018, 20:40

מגניב ומקורי! אהבצי מאוד!
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19357
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[דו"נ 32][הנשגבים] עיניים לבנות, ללא נשמה- ברברי פראא צפוניים (ועתק)

שליחה על ידי The oldman » 23 נובמבר 2018, 16:47

הרקע משובח, משחקית אני חושב שזה הכי מתאים למשחק של לונארים.
חשבת לשלב את זה עם נשגבים אחרים או שלשם כיוונת?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12867
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[דו"נ 32][הנשגבים] עיניים לבנות, ללא נשמה- ברברי פראא צפוניים (ועתק)

שליחה על ידי העוג הברברי » 23 נובמבר 2018, 17:01

כמו שציינתי, אם אשתמש בזה, אשתמש בזה בקמפיין האביסאלי, אבל זה יהיה בעלילה עתידית שכרגע קשורה בדברים שקורים מאחורי הקלעים בפראא הצפוני ואני לא בטוח אם בכלל תתרחש עדיין. אני חושב שכמו כול ברברי פראא, הם באמת הכי מתאימים עם לונארים, אבל יש תמיד את החשש שהשחקנים פשוט יגיעו, ירצחו את כולם, וילכו, ויקברו סופית איתם את הסיפור בלי לחקור אותו. לונארים, קשה לשלוט בהם (למרות שזה משהו שאפשר לומר על כול סוג של נשגבים).

מה שכן, הספר לא מתמקד הרבה בשבטי ברברי פראא שכאלו ויותר באנשי חיה, והם לגמרי יכולים לשמש כיריבים כנגד אנשי חיה בשירות הלונארים, זו עלילה שיכולה להיות ממש מעניינת.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה