• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רפסודיה בוהמית, הסרט

בפעם הראשון ששמעתי על הסרט רפסודיה בוהמית ממש לא התלהבתי - מה כבר יכול להיות מעניין בסרט על להקה? אני אוהב לשמוע מוזיקה, ואוהב מאוד את Queen, אבל סרט כזה נראה לי בזבוז של זמן, בייחוד שגם כך אני לא אוהב לצפות בוידאו של הופעות אלא לשמוע אודיו.
בכל מקרה, מפה לשם, שמעתי דברים טובים על הסרט, ובסופ"ש האחרון חיפשנו מה לעשות, אז החלטנו ללכת לסרט.
ולמרות שהיינו באולם התיאטרון בסינמה-סיטי, שהוא די מעפן, היה ממש אחלה של סרט. פשוט היה כיף צרוף מהתחלה ועד הסוף, גם כי היו דברים שלא ממש הכרתי על הלהקה או על פרדי (אפילו לא את המוצא שלו). עם זאת, הסרט ממש מתוק, זה הרגיש יותר כמו מסע חוויתי ולא באמת כמו ביוגרפיה.
אבל עדיין, מומלץ מאוד אם אתם אוהבים (אפילו קצת) את הלהקה / רוק.

The oldman אמר/ה:
מה כבר יכול להיות מעניין בסרט על להקה?
o_O

This Is Spinal Tap
Tenacious D in The Pick of Destiny
The School of Rock
Rock Star
Frank

מודה שאף אחד מאלה לא ביוגרפיות, אבל סרטים על להקות זה אחלה של דבר לרוב.
והנה גם עוד סרטים אחרים על מוזיקאים, לא בהכרח להקות, וחלקם כן ביוגרפיות:

Amadeus
Whiplash
Ray
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
Inside Llewyn Davis
Wayne's World (זה כבר פחות על מוזיקאים אבל עדיין באותו נושא)

לגבי הסרט, עוד לא הלכתי לזה, אבל אני מתכוון לראות מתישהו.

על מוצארט :cool:

סתם, אבל בגדול זה סרט עליו. לא יודע איזה עוד פירוט אתה רוצה בלי להיכנס לספוילרים. אתה יכול לקרוא על הסרט, יש ויקיפדיה ויש IMDB. ואתה יכול גם למצוא טריילר בטח איפשהו. רק אגיד שהוא זכה באיזה מלא אוסקרים ואישית אני חושב שהוא עשוי היטב.

הלכתי לראות אתמול (יום הקולנוע ב-10 שקל). על אף כמה ביקורות לא מחמיאות שקראתי עליו, הסרט דווקא היה ממש סבבה.

מעניין להסתכל על הניקוד שלו ברוטן טומאטוס, אתר שבדרך כלל מגלה איזה סרטים הם נקודת מחלוקת בין המבקרים לקהל. שם הוא מדורג 62% אצל המבקרים ו-92% בקרב הקהל. וגם בימדב הציון הפופולארי שלו הוא 8.4. מאוד מתאים למה שחוויתי - המבקרים לא מתלהבים בגלל פגמים קולנועיים, אבל הקהל אוהב בגלל החוויה. אני עם הקהל במקרה הזה.

אישית, אני לעולם לא מסתכל בעגבניות רקובות על הציון של המבקרים, רק על זה של הקהל. אם מבקרים לא אהבו את הסרט, לא אומר בעיניי שהוא גרוע, אבל כן שמדובר כנראה בסרט קליל/כיפי/משעשע ולא משהו "איכותי"
דרך-אגב, כמה היה צפוף ביום הקולנוע ב-10 ש"ח?

חזרה