• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קסמים משלי בעולם של הארי פוטר - אשמח לחוות דעתכם

shimonavichay

פונדקאי חדש
כתבתי לצורך קרב באיזה רולפליי בעולם של הארי פוטר חמישה קסמים שלא מוזכרים בספרים (לפחות לא במפורש). אשמח לחוות דעתכם בנושא.

1. הסטת קללות - בניגוד לפרוטגו, שלא יכול לחסום כל קללה (די משוכנע ששלושת הקללות יכולות לחדור אותו לפעמים) זה יכול להסיט כל קללה, וזה נובע מכך שהוא מסיט ולא חוסם, כמו גם לא לגמרי הצידה והקוסם עדיין עשוי להצטרך להתחמק פיזית (תלוי בעוצמת הקללה ועוצמת לחש ההגנה)

2. החלפת חפצים - זה דורש הטלת הקסם מראש, אבל אח"כ הפעלתו פשוטה ומאפשרת החלפת שני חפצים המוגדרים מראש ללא צורך בהחזקת שרביט (תלוי מה התנאים שהוגדרו בהטלת הקסם).
ניתן להכליל יותר חפצים בהחלפה הזאת, אך זה יותר קשה בשלב יצירת הקסם ועלולים לזמן פריט אחר מזה שהתכוונת אליו.
זו גרסא של קסם זימון חפצים לפי תנאי כגון זה שמוטל על החרב של גריפינדור. מגוון אפשרויות היישום של קסם זה נרחב.

3. מטה קרב - פועל כמו שרביט, רק יותר חזק [עוד עובד על דרך החיזוק במדויק, אבל לא חושב שזה קריטי בשלב הזה]. מיועד רק לקרבות בגלל הסירבול של השימוש בו, והוא דורש רמה מסויימת של מיומנות, אבל ביד של קוסם מיומן זה כלי נשק עוצמתי ומסוכן.
כמו כן - הוא יותר יעיל לקסמי קרב וקסמים דומים. תנסו לעשות איתו קסמים עדינים כמו קסמי משק בית או ריפוי וזה עלול להיות בעייתי.
ידוע על עין הזעם מודי שהיה משתמש במטה הקרב שלו כמקל הליכה, מה שבצד החיובי אפשר לו להיות מוכן לקרב בכל עת, כראוי לפרנואיד שכמותו. [פיסקה שכתבתי לפני שהזכירו לי שהוא הלך עם מטה רק בסרט ולא בספרים, אבל זה ממחיש את הרעיון]

4. מגן אישי - מגן המקיף אותך ומונע מקללות ולחשים להיכנס פנימה.
בניגוד לפרוטגו רגיל, המגן הזה צריך להיות נייד ולאפשר יריית לחשים וקללות אל מחוצה לו, מה שמחליש אותו, אבל אם הוא הוטל חזק והיטב דיו - ידרשו קסמים די חזקים בשביל לחדור את המגן ושישאר בהם מספיק עוצמה בשביל להשפיע על היריב.
לא להסתמך עליו, אבל טוב שיש אותו. עוזר מאוד

5. הרעדת אדמה - דורש מטה קרב.
ניתן לעשותו עם שרביט, אבל ידרוש מאמץ רב על מנת שיהיה יעיל.
הקוסם מכה בקרקע חזק. זה גורם לגל הדף שמתפרש ממנו לכל הכיוונים ומערער את האויב משיווי המשקל.
החיסרון: קשה למקד אותו לכיוון אחד. לרוב זה יתפרש לכל הכיוונים, כך שזה פחות מומלץ אם הקוסם לא רוצה להפריע גם לבני בריתו.

ניתן גם למקד אותו כלפי מטה כדי לגרום לשבירת נקודת הפגיעה וקריסה של המשטח מלפני הקוסם, כמו בסיפור המפורסם על הקוסם גאנד דאלף שאפילו המוגלגים יודעים עליו (אם כי יש להם הרבה סטיות מהסיפור המקורי)

אני מבין שזה מיועד למשחק תפקידים ולא לסיפור פאנפיק? העברתי בהתאם לפורום משחקי תפקידים
בנוגע לקסמים, אני חושב שהראשון משנה מהותית את האווירה של העולם, פשוט כי העיקרון הוא שאי אפשר להגן מפני הקללות. אחרת היו עושים את זה.
הקסם החמישי הוא סימן שאלה בעיניי, כי לא ברור לי במה זה מתבטא פחות טוב מפרוטוגו? אולי הייתי הופך אותו לנגן נייד מפני דברים פיזיים ולא מלחשים? זה גם נורא תלוי כמה חשוב לך להיות אדוק לחומר המקור - בקרב על הוגוורטס היו משתמשים בלחש כזה אם היה קיים...

האחרים נראים טובים, רק מטה הקרב שנשמע כמו חפץ.ולא לחש.
באיזה מכאניקה אתה מתכוון להשתמש למשחק?

The oldman אמר/ה:
אני מבין שזה מיועד למשחק תפקידים ולא לסיפור פאנפיק? העברתי בהתאם לפורום משחקי תפקידים
בנוגע לקסמים, אני חושב שהראשון משנה מהותית את האווירה של העולם, פשוט כי העיקרון הוא שאי אפשר להגן מפני הקללות. אחרת היו עושים את זה.
הקסם החמישי הוא סימן שאלה בעיניי, כי לא ברור לי במה זה מתבטא פחות טוב מפרוטוגו? אולי הייתי הופך אותו לנגן נייד מפני דברים פיזיים ולא מלחשים? זה גם נורא תלוי כמה חשוב לך להיות אדוק לחומר המקור - בקרב על הוגוורטס היו משתמשים בלחש כזה אם היה קיים...

האחרים נראים טובים, רק מטה הקרב שנשמע כמו חפץ.ולא לחש.
באיזה מכאניקה אתה מתכוון להשתמש למשחק?

זה יכול להיות גם לפאנפיק. אני שואל בכללי על הקסמים האלה.

עכשיו, העניין עם הקסמים האלה הוא שהם לא קלים לביצוע (חוץ מהפעלת קסם ההחלפה, שם זה קל/קשה לפי התנאי שהוגדר, אבל יצירת התנאי לא פשוטה).
אם זה לחש פשוט אז גם יהיה קל להסיט אותו, אבל עוד יותר קל יהיה להטיל פרוטגו.
אם זה משהו שפרוטגו לא היה עוצר אז זה יהיה קשה גם להסיט אותו וכנראה זה יישה רק חלק מהעבודה והקוסם יצטרך להתחמק פיזית.

הקסם *הרביעי גם מצריך מיומנות בהטלה, ועד כמה שידוע לנו - יש מצב שבאמת השתמשו בו. זה לא שיש גבול זוהר סביב הקוסם (אלא אם הוא בוחר להראות אותו משום מה. מהלך אידיוטי, אבל מניח שהוא אפשרי). כמו פרוטגו הוא גם שקוף, ובניגוד לפרוטגו הוא לא לגמרי חוסם קללות אלא רק מחליש אותן, כך שהקללה צריכה להיות יותר חזקה מהמגן כדי לעבור אותו אבל זה אפשרי. הקוסם עדיין יצטרך להילחם כרגיל.

ולא חשבתי על מכאניקה ספציפית (כתבתי את זה לרולפליי) אבל אני מניח שאפשר להציב את זה בכל מכאניקה אפשרית.
הכתיבה שלי פה היא עלילתית בלבד

חזרה