• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיחקתי את Battle for Rokugan ופשוט מעולה

הרבה זמן לא שיחקנו בכזה משחק טוב, שבמשך חצי שעה אחרי המשחק עוד דיברנו עליו, על ההחלטות שעשינו, הטעויות שלנו ואיך לשחק בפעם הבאה יותר טוב.
זה פשוט משחק המלחמה האבסטרקטי הכי טוב שראיתי. פשוט כך. שילוב מצוין של החלטות שכל שחקן לוקח, עם שליטה מלאה ברמה הטקטית - אין קוביות או משהו כזה - לבין אקראיות בין משחק למשחק והמון-המון אינטראקציה עם השחקנים האחרים. כל הזמן אתה צריך לבחון מה המצב בלוח, איך השחקנים האחרים מאיימים עלייך, איך אתה מאיים עליהם, כיצד להתקדם בנקודות וכך הלאה.
במשחק שלנו למשל, אני באמצע המשחק (תור שלישי) הייתי במצב על-הפנים, עם שלוש טריטוריות בלבד, אבל אז בכל סיבוב, כל פעם היה מישהו אחר שהוביל בנקודות, ואז כולם עשו עליו Gang-up ופשוט שלושה שחקנים תקפו שחקן אחד וחיסלו לו חצי מהנקודות. בגלל שאני ועוד שחקן אחר היינו חלשים יחסית, פשוט התעלמו מאיתנו.
ואז בסוף המשחק, שנינו הובלנו, ואני ניצחתי בנקודה - פשוט כי כולם התעלמו מאיתנו. וזה פשוט משחק מצוין. באמת שהרבה זמן לא התלהבתי ככה ממשחק לוח, ומה שמוזר שבעולם הוא יחסית לא תפס פופולאריות. שזה חבל.

חזרה