• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 [פאת'פיינדר] כמה שאלות בסיסיות

A

Anonymous

Guest
היי, עברתי על כל ספר החוקים הבסיסי של פאת'פיינדר, ולא מצאתי שכתוב כמה דברים ממש בסיסיים, תוכלו לענות לי פה?
השאלות:
1. כמה כשרונות אני יכול ללמוד בהתחלת המשחק, ובכל דרגה כמה כשרונות חדשים אני מקבל?
2. איך משפרים את ערכי התכונות הבסיסיות? (דהיינו, זריזות, כוח וכדומה)
3.איך קובעים קב"פ (סוג ומספר) התחלתי, ואיך משפרים אותו?
4. איך קובעים נק"פ התחלתי ואיך משפרים אותו?
באמת מוזר שלא מצאתי.. בכל מקרה, אשמח אם תענו לי פה.

עוד דבר שלא הבנתי, הזמן במשחק הוא לא מקביל לזמן שלנו, נכון?
נניח שחידוש כלי מסוים לוקח 8 שעות, זה לא שמונה שעות, נכון?
דבר אחר, גם אם לא, נניח שמישהו בקבוצה עושה פעולה שנמשכת זמן ממושך, שאר הקבוצה ממשיכה לשחק בלעדיו?
יש דרך קבועה לעקוב אחרי הזמן? (לא נראה לי מעשי למדוד שעות במס' סיבובים) או ששה"מ מחליט איך עובר הזמן?

אני מתקשה להאמין שקראת את זה, "ריפרוף" לא נחשב כקריאה.
בכל מקרה אם זיכרוני אינו מטעה אותי יש טבלת התקדמות בפרק המקצועות (שכולל התקדמות כישרונות ושיפור תכונות) יש גם כמה גזעים ומקצועות שנותנים לך כישרונות נוספים.
קוביות הפגיע שלך נקבעות לפי המקצוע שלך ובכל פעם שאתה עולה דרגה במקצוע זה או אחר אתה מקבל קוביות פגיע מהסוג שלו.
הקוביה הראשונה שלך לא מגולגלת ואתה מקבל אותה במלואה, מכאן מגלגלים את הקוביות כדי לקבוע את הנק"פ שלך.
בנוסף מוסיפים לכול קובית פגיע את מתאם החוסן שלך.
כל זה כתוב די בבירור בספר, בבקשה תקרא אותו שוב.

באשר לשאר השאלות שלך:
ברור שזה לא מקביל לזמן שלנו, למה שזה יהיה? זה משחק תפקידים עוברים בוא שנים תוך שתי דקות ויש שתי דקות שיכולות להימשך שעה (בעיקר בקרבות ושיחות) בהתאם למה שקורה במשחק.
.

אם שחקן עושה פעולה שלוקחת כחמש דקות שאר השחקנים יכולים לעשות פעולות שלא לוקחות יותר מחמש דקות (בזמן משחק) כמובן שמשהו יכול לקרות ולהסיח את דעתו של אותו שחקן מהפעולה שלו.
גם יתכן שיהיה שחקן שרוצה לעשות פעולה שלוקחת נגיד 10 דקות, אז כאשר השחקן שעשה פעולה של 5 דקות יגמור ישארו לשחקן השני 5 דקות לפעולה שלו.
בזמנים כאלה חשוב לעקוב אחרי הזמן של הפעולות שהשחקנים האחרים עושים

כל סיבוב שלם של קרב לוקח כ6 שניות, כך ש10 סיבובים זה דקה.
שוב זה כתוב בספר.
כאשר זה לא קרב תשתמש בהיגיון בריא בשביל למדוד את הזמן, הם משוחחים עם מישהו? חשב כמה זמן שיחה כזאת תיקח במציאות.
הם הולכים למרחק של שעה הליכה? כנראה שזה יקח להם שעה.
לרוב אין צורך לעשות מעקב מדוקדק של שניות ודקות עילה אם כן דברים קורים בסביבה של הדמות או שתכננת שבעוד x זמן משהו יקרה.

א. תודה רבה. וכן, קראתי את אותו פרק 3 פעמים. פשוט לא שמתי לב לעמודות האלה בטבלה.
ב. לפי הטבלה הנ"ל במהלך 20 הדרגות אתה מקבל 5 פעמים תוסף +1 לערך תכונה (אם הבנתי נכון). אבל זה אומר שהערך הכי גבוה שאפשר להגיע אליו הוא 23, וזה לא נכון. עובדה שבפרק הראשון ישנה טבלה שמשבת את המתאמים גם לערכים של 40.
יש עוד דרכים לשפר את ערכי התכונה? או שפשוט לא הבנתי טוב?
ג. כשאתה אומר שכשעולים מקבלים קוביות פגיעה, אתה זוכר במקרה איפה יש טבלה שמתארת את כמות קוביות הפגיעה שמקבלים בכל דרגה? גם טבלה כזאת לא מצאתי (בהנחה שיש כזאת בכלל).

ב. כן, ואם תשים לב הטבלה בנויה לפי נוסחה מתימטית שילד בכיתה א' יכול להבין. יש דרכים להגיע לערכי תכונה גבוהים יותר מ23, כי יש עוד כל מיני תוספים לתכונות שאפשר לקבל. ובנוסף לחלק מהמפלצות יש ערכי תכונה גבוהים ממה שאמור או אפשר שיהיה לד"שים.
ג. 1

יש ספר, נקרא ספר החוקים לשחקן. שם נמצאות כל התשובות לשאלות שלך.
התשובה לשאלה האחרונה שלך נמצאת גם היא בספר הזה, ותלויה ברמה שבה אתה מתחיל את המשחק. (כן, מותר להתחיל את המשחק מעל רמה 1)

genoflash אמר/ה:
ב. לפי הטבלה הנ"ל במהלך 20 הדרגות אתה מקבל 5 פעמים תוסף +1 לערך תכונה (אם הבנתי נכון). אבל זה אומר שהערך הכי גבוה שאפשר להגיע אליו הוא 23, וזה לא נכון. עובדה שבפרק הראשון ישנה טבלה שמשבת את המתאמים גם לערכים של 40.
יש עוד דרכים לשפר את ערכי התכונה? או שפשוט לא הבנתי טוב?
לא, בכל דרגה בה אתה אמור לשפר ערך תכונה, אתה מוסיף 2 נקודות לתכונה, כך שהמקסימום (בלי חפצי קסם וכדומה) הוא 30.
בנוסף, מלבד חפצי הקסם שמוסיפים תכונות, יש גם מקצועות, מקצועות יוקרה, ודברים אחרים שמשפרים את התכונות שלך.

חזרה