• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גלגול גורלי - תוכנית רשת של מבוכים ודרקונים - פרק 5 ואחרון!

הפסקתי אחרי חצי דקה.
צר לי להגיד אבל זה נשמע מזויף ומבוים לחלוטין, וממש אבל ממש אבל ממש חנוני.
הטון הדרמטי יוצר תחושה די מדולדלת והתיאור די גורם לך לפהק.

ואני נשברתי באופן סופי אחרי ששמעתי את השמות של הדמויות.
מי לעזאזל קוראה לדמות שלו ארגמן?!

צריך להוריד את הדרמטיות ולשחק כמו קבוצה רגילה, זו דעתי בכל אופן.

מסכים אם אלישע, "ארגמן" "בזלת" ו"עש", אלו השמות של הדמויות, ועל אף שהם לא השמות הכי טובים בעולם, אפשר לחיות עם זה, אבל השפה הגבוהה והתיאורים המייגעים עושים תחושה רעה.

המקום בו תופסים את הדמויות בהתחלה-באמצע האקשן, מי הם בכלל? מה הם? חוץ מהשורה הבודדת של הרקע לא יודעים אליהם כלום, אפילו, באיזה דרגה הם, מה הקטע שלהם? אופי?

והמוזיקה הדרמטית לא עוזרת לאווירה בשום אופן, כאילו שהם מנסים שהאווירה ליד השולחן, והצחוקים, היו "רציניים".

עכשיו, אני אחזור רגע לתיאורים, אם אתה מדבר בשפה גבוהה כאילו אתה מקריא משהו, אז תקריא משהו, אל תנסה לדבר כמו ספר בליווי תנועות מביכות אם הידיים.

ברור שההשוואה לקריטיקל רול תגיע באיזשהו שלב, ולמרות שלא ראיתי את קריטיקל רול באופן חוקי, המוצרים הנלווים והדמויות המקוריות שלהם מדברים בעד עצמם.
"גלגול גורלי", נראה כמו חיקוי, ולא חיקוי טוב.

בקיצור, כשיהיה לי יותר זמן אני אגמור את הפרק ויהיה לי יותר מה להגיד, אבל אתם צריכים שיפור דרסטי כדי שאמשיך לצפות.

צפיתי עד הסוף.
אני ממליץ בחום על אווירה יותר טבעית, חבורה של חברים מריצה משחק ודחקה או שתיים בזמן שהם מנשנשים משהו.
או לחילופין אווירה רצינית של משחק חצי אימה ללא מוזיקה דרמתית, משהו אמיתי.

בנוסף על אף אני בעצמי אוהב להשתמש במילים גבוהות (אני בטוח שהח'אן הטטרי יכול להעיד על כך) גם אני חושה שמה שקרה שם פשוט מוגזם, זה כאילו אתם בכוונה מנסים להראות כמו חנונים, אני הצלחתי להבין הודות לזה למה בריונים דוחפים ילדים לתוך לוקרים עושים להם ווג'י ומטבעים אותם באסלה, בכנות הייה לי חשק לעשות את זה בעצמי...

בכל אופן אם זה הדימוי שעולה לראש של אדם שלא מקיר את המשחק אין פלאה שאנשים מתביישים בתחביב.

אגב השחקנים והשה"ם נותנים רושם של... צר לי לומר אבל אם הייתי שופט על פי המילים בלבד הייתי מדמיין חבורת נערים בני14-16 במרתף של ההורים לבושה בתחפושות סוג ג' של הדמויות שלהם.
בתור מישהו שהיה בסרטים סוג ב'-ג' (צפו בנגנו של הקליף בניצוצות של קדושה!) אני יכול לראות שאין למשתתפים ניסיון רב מול מצלמה.
הטריק הוא להתעלם ממנה לחלוטין גם מנטלית, אפשר להרגיש שאתם יודעים שמצלמים אותכם.

מה אתם מדברים? זו אחלה פתיחה לסדרת רשת!
הבדיחות בין השחקנים לגמרי טבעיות. התפאורה אמנם מאוד מושקעת ובולטת, אבל השחקנים לבושים קזואלי וממש לא יושבים על הסטריאוטיפ של "לשחק מחופשים".
זה לא נראה כאילו השחקנים מתאמצים לעשות הצגה למצלמה (נכון, חוץ המנחה, אבל ככה מיכאל גורודין מנחה - ואני די בטוח שככה הוא מנחה גם שיעורים על נושאים משמימים). השחקנית היחידה שנראה שמתעסקת במצלמה היא טליה\עש, שלי באופן אישי די בלט שהיא מנסה להתחמק מלהסתכל לכיוון המצלמה, אבל אני חושב שזה דבר שיעלם לבד בפרקים 2-3.

לגבי פתיחת הפרק - יכול להיות שלא היה מזיק אם היו מציגים כל דמות בחצי דקה - מי היא, מה היא יודעת לעשות - אבל זה דבר שנעשה די ברור עד סוף הפרק (חוץ מהדמות של ארוניוס, שזה קצת מוזר לי שכל הקבוצה מאמינים שלו\הגיעו מהמקדש שלו\נושאים סמלי קודש שלו, ועדיין למי שלא מכיר את "איי הסערה" לא ברור איזה מן אל הוא).
זה אגב מביא אותנו לעוד נקודת זכות של הפרק - הוא קצר. אם כל פרק יהיה 30-40 דקות, זה זמן שצופים יכולים די בקלות להקדיש לפרק של סדרה ויזואלית ולהישאר מפוקסים.

ראיתי עכשיו. אין לי הרבה טענות, היה פרק נחמד ולא הרגשתי בעיות- אם כי מסיבה שקשה לי להצביע עליה היה טיפה... משעמם.

סיימתי לצפות עכשיו. היה ממש כיף לראות משהו שעזרתי בהפקה שלו, מרגיש חם בלב.
מסכים עם נרוב לחלוטין שהיה יכול לעזור מאוד לקבל איזה כמה שניות של תיאור של כל דמות ומי היא.
חוץ מזה, המוזיקה באמת הפריעה טיפה. אבל לא נורא. גם הקפיצה בין המצלמות היו טיפה מהירות מדי, אבל זה לא משהו נוראי.
בסופו של דבר, היה ממש כיף לראות את זה. ההומור היה טוב וטבעי, ההרפתקה נחמדה. בהחלט מחכה לראות גם את הפרקים הבאים.

מעבר לזה, אלישע, יש דרך לכתוב ביקורות, שלא כוללת להשמיץ אנשים.

ונרוב, כן מתארים מי ארוניוס בשלב מסוים בפרק, אז אני לא חושב שזה בעייתי יותר מדי.

אולי באמת קצת הגזמתי פשוט זה העלה כל דימוי שלילי של אוהדי מבוכים ודרקונים.
וצר לי לומר אתה בהחלט לא שופט את זה באופן פרקטי בהתחשב בכך שאתה חלק מהצוות.

אני ממליץ בחום לפתוח סקר, זה יתן הארכה קנה ללא משוא פנים לתוכנית.

הערכתי הכנה וחסרת משוא הפנים היא שזה טוב. היה טיפה משעמם (לא יודע למה), אבל נחמד, ובהחלט לא גרוע.
ולמה שלא יוכל?

אלישע, אני מבין את הנקודה שלך אבל למען האמת אני לא יודע עד כמה אני לא אובייקטיבי. לבקר דברים תמיד היה חלק טוב בי, והתפקיד שביצעתי בהפקה היה מזערי למדי- בעיקר עזרה פרקטית ביום הצילומים עצמו. בכל מקרה, מבין את הנקודה שלך. לגיטימי לחלוטין אם אתה מעדיף להתעלם מהדעה שלי על איכות הסדרה. אני לא נעלב.

אין שום בעיה עם ביקורת, ותאמין לי שכל הצוות שמח לשמוע ביקורות. אבל כל מה שאני אומר זה שיש דרכים לכתוב אותן. אני לא רואה באמת איך סקר יעזור- הוא לא ייתן שום תשובה אמיתית. רק יראה כמה אנשים אהבו את הפרק לעומת כמה אנשים לא אהבו אותו (או כמה אנשים חשבו שהוא טוב לעומת כמה חשבו שהוא גרוע). זה לא ייתן שום נתונים ממשיים ולא יעזור לשפר את הפרק. לעומת זאת, ביקורות בונות בהחלט יכולות לעזור. וזה למה העץ הזה קיים בסופו של דבר, בין השאר.

אגב, בנוגע לשמות של הדמויות- אני לא רואה בעיה. בזלת וארגמן הם שמות נהדרים. ולמרות שהל ועש הם טיפה יותר משונים. מתרגלים אליהם די מהר.

תודה לכולם :)
ארגמן זו הדמות שלי (מי שלא זיהה) ובעיניי הוא שם מגניב בהחלט. דרך-אגב, יש גם לדמות שם אלפי. אבל זו פשוט החלטה שמשחקים בעברית, כי אנחנו בישראל. ויש די והותר תוכניות באנגלית.

אלישע, בלי להעליב, אבל יש לי תחושה שאתה מבטא כאן דברים שלא ממש קשורים לסדרה. או שזה רתיעה מעברית או משהו אחר.
אני יכול להגיד שאנשים אצלי בעבודה ראו את התוכנית, אנשים שמעולם לא שיחקו, ומבחינתם זה צחוקים שאני משחק מבוכים ודרקונים - והיה משעשע מבחינתם. הם לא התחברו בשיט, אבל זה גם לא היה מביך ולא היה שום תיאור ססגוני כמו שכתבת. וזה מוגלגים ב-110%, שגם עוד עשרים שנה לא יתקרבו לשוםדבר מהתחביב. אני שולח את זה חופשי ובכיף בווצאפ של העבודה.

בקשר לפתיחה ולסגנון הנחיה, כל אחד מנחה בסגנון שהוא אוהב :) דרך-אגב, ממש אבל ממש נשמח לראות עוד תוכניות בעברית, וגם לעזור איפה שאפשר. ברור שיש המון סגנונות הנחיה ומשחק. אין One True Way.

אני מאד התפעלתי שהתחלתם להריץ סשן בהרפתקאות בעברית באינטרנט, ממש בעד זה.
אני פשוט הרגשתי מהצפייה בתוכנית שהקהל יעד שאתם מכוונים אליו בתוכנית הזו הוא קהל של ילדים, ולא הקהל שיש פה או בקריטיקל רול ולכן פחות התחברתי והפסקתי לצפות באמצע.
כמו כן חייב לציין שהקליפ,איכות הצילום,הגרפיקה, והמוזיקה בוצעו בצורה טובה, והוסיפו הרבה לתוכנית.

בהצלחה בהמשך התוכנית.

חזרה