• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[DND 4] שער הצלמוות - עץ הרשמה (4/5)

רגע רגע רגע.
אני רואה שהח'אן הגיב מחוץ לתורו., וביצע תור נוסף.
אני רוצה להבהיר - ההתקפה שביצע חובב היא התקפה שאלי נתנה לו. לא סיבוב נוסף.
לכן אני מבקש מהח'אן למחוק את התגובה האחרונה שלו ואז אני אגיב.
כמו כן אני רואה שאני לא ממש מצליח ללמד אתכם (ח'אן, ואילו היה נשאר אז גם וולף. דרקוניצן, אתה די בסדר) את העקרונות של המהדורה.
לדוגמא, הח'אן, אתה לא רושם את תוספי ההתקפה שלך, וגם לא את תוספי הנזק, ונזק נוסף מהתקפת פתע. גם כשאני מעיר לך על זה כמה פעמים אתה לא משנה את התגובה בהתאם. אני אתייחס רק למה שכתבת.
חובב, בתור האחרון השתמשת בכוח שמונע מהמטרה לפסוע ומאט אותה בפגיעה, אבל לא רשמת את ההשפעה. אני יודע במקרה שהכוח עושה את זה, אבל אם אתה לא רושם אני מתעלם, וכך אעשה כבר בסיבוב הקרוב.
וולף היה משתמש בהתקפות בסיסיות גם כשהיה יכול להשתמש בכוחות טובים יותר. מסיבות אישיות הוא לא ממש יכל להשקיע זמן בלמידת המהדורה או אפילו במשחק ולכן פרש.
בנוסף, הקרבות הבאים יהיו קשים. אם לא תשתמשו בכוחות שלכם כמו שצריך הדמויות שלכם ימותו.
שלא לדבר שיש כאן עץ כדי לדון בו על אסטרטגיות, וזה דבר נצרך, במיוחד במו"ד 4.
כמו כן, אתם יכולים לשאול אותי כל שאלה שעולה לכם לראש. אני פה כדי ללמד.
אם היה משהו לא ברור, לא מובן, ביקורת עליי, אתם יותר ממוזמנים לפנות אליי ולומר לי.

שבוע טוב.

רגע.. מה?
ההתקפה שלי הוציאה 19, לא יכול להיות שלקלע יש כל כך הרבה דרג''ש.
בנוסף, אני יכול לפעול?
במידה ולא:
מיכרון ומורת'ון, תאגפו עם ראליין ואיתי את החניתאי, נוריד אותו.

הערות -
ראליין - הקובולד לא תחת גינוי של מרדף או משהו כזה? אם כן תגיד כדי שאוכל להתייחס.
מורת'ון - כפי שאתה רואה, דף הכוחות לא עובד לך. אבל מה שחשוב זה זה: אתה לא זכאי ליתרון קרבי על הקובולד, לכן אתה לא מוסיף התקפת פתע. כדי לקבל יתרון קרבי הוא צריך להיות במצב שמעניק יתרון קרבי, כמו הלום, המום, משותק, שרוע (קפ''אפ בלבד), או חסר הכרה או חסר ישע לדוגמה. כמו כן ניתן לאגף אויב כדי לקבל יתרון קרבי נגדו.
בנוסף, התקפת פתע גורמת 2ק6 נזק, אלא אם יש לך את הכישרון דקירה בגב. לא זוכר אם יש לך, תגיד לי בבקשה.
אורביניה - נגד איזו הגנה את תוקפת את הקובולד הפשוט?
כולם כולל אני - העצים נותנים הסתרה, מי שתוקף יצור שנמצא בעצים (השטח הירקוק) מקבל מחסר 2- להתקפות קפ''אפ לטווח נגד אותו יצור.

מי שקרוב בקפ''אפ, מי שרחוק בטווח.
בעיקרון לחניתות שלהם, ויש להם מכה כאלה, יש טווח קצר של 10 וטווח ארוך של 20. התקפות בטווח רחוק סובלות ממחסר 2- לגלגול ההתקפה.
להתקפות אביזר אין טווח ארוך לעולם.

לא דווקא שיפסע או יאמר שאינו רוצה לפסוע.
יותר בכיוון של יערוך את התגובה שלו לפי מה שכתבתי.
הוא לא זכאי להתקפת פתע כי אין לו יתרון קרבי, לא זוכר כרגע אם הוא חושב את הבונוס להתקפה או לו, אם כן אז שיוריד, הוא לא רשם את ההשפעות של ההתקפה, וחבל, כי מטרה הלומה זו השפעה חזקה. כמו כן צריך לרשום משך להשפעה אחרת אני מתעלם. והתקפות פתע זה 2ק6, לא 2ק8, אלא אם יש לו את הכשרון דקירה בגב, ואני לא זוכר אם יש לו כרגע.

חזרה