דחיית דרקוניקון 2020
בחודשים האחרונים גילגלנו הצלות חוסן אינספור פעמים, גייסנו את מיטב הכוהנים מכל רחבי היבשות שיטילו לחשי ריפוי, שיחקנו שוב ושוב פנדמיק, אבל למרות כל המאמצים של מיטב ההרפתקנים וההרפתקניות, אנו נאלצים להודיע על דחיית הכנס.
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו לעדכונים וקראו פרטים נוספים באתר דרקוניקון.

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי ת'ור » 16 יולי 2018, 04:55

הגשות קודמות
הצג
[שו"ש 4] אכזריות של עורב
[שו"ש 5] השחור המלוכלך
[שו"ש 7] נראא וממלכת דוברי הכלבים
[שו"ש 8] אקדמיית בוץ
[שו"ש 10] עולא, החרש הנעלם של חותם
[שו"ש 11] רחוב קצוב
[שו"ש 12] הסולמות
[שו"ש 13] המלוכה והאצולה של חותם
[שו"ש 14] אבודים בשוליים
[שו"ש 15] גני הלשכה
[שו"ש 17] פונדק הסף
[שו"ש 18] העלמות של בת-אפר
[שו"ש 20] פני הלילה
[שו"ש 22] חתולים, אדוני החומר
[שו"ש 24] גן עדן בע"מ
[שו"ש 25] תיבת הברזל
[שו"ש 26] אודאיה ובאו
[שו"ש 27] רואד אלטליין
[שו"ש 28] גאוות המדבר
[שו"ש 29] מעשיות
[שו"ש 30] ממלכת עיני גיצים
[שו"ש 30] הדמדמנים
[שו"ש 31] גברת נאבן
[שו"ש 33] מנורת עקלתון
[שו"ש 34] משפחת טאמאני
[שו"ש 35] סאו ליי (וחישול פסוקים)
[שו"ש 36] ילדי הערפל
[שו"ש 37] קבר הקיסר
[שו"ש 37] פינה קטנה בחזית המים
[שו"ש 38] תיאטרון אלשחק
[שו"ש 39] הגבירה קרה
[שו"ש 44] פסוק למתחילים
[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים
[שו"ש 50] האישה שקרניה מתנופפות
[שו"ש 54] נצח שקרי (+פושטי צורה)
[שו"ש 55] מגדל ברתק
[שו"ש 56] האבן
[שו"ש 57] הביבר האכזר
[שו"ש 58] החרמש של יאן
[שו"ש 59] הבוגד
ממלכות הגנבים של חותם מבוססות בעיקר בחזית המים, למרות שכמה מהן חזקות מאוד ולמרות שבעיר הצבעים יש יותר מטרות ויותר דברים לגנוב. יש לכך כמה סיבות, אבל הבולטת שבהן היא משמר היום ומהירות התגובה שלו.

הזכרתי כבר את משמר היום ואת הזקיפים שלו, אבל רק בקצרה ואני אשמח לפרט. במקור משמר היום היה חטיבה במשמר הקיסרי שהוקמה לפני 467 שנים. הקיסר הקים אותה בעיקר כדי להרתיע את "הציפורים הקטנות" - משפחת יונים שוב התחילה לעשות צרות בביבר האכזר, ובחזית המים בנות העורב גם התחילו להתפשט. כנגדם הקיסר יצר את "זקיפי היום" - ספק-אנשים-ספק-גלמים צייתנים לחלוטין בגובה 4 מטר. הם לא צריכים לאכול או לישון, רק מעטים מהם יכולים לדבר והם מיוצרים, לא נולדים. הם חמושים בחניתות מסדנא ייעודית בדרום הארץ הגבוהה, שגבוהות מהם במטר ויכולות להתארך ברגע לעד כפליים אורכן הרגיל (למרות שהן צריכות דקה כדי להתקצר לאורך המקורי). העיניים שלהם עשויות זכוכית ורואות היטב בחושך ודרך קסמים של ציפורים, אך מה שיותר חשוב, כל זמן שזקיף "מפעיל" את עיניו הוא ומה שהוא מסתכל עליו הופכים אט-אט לכבדים יותר. ההשפעה מתעצמת ככל שהזקיף ממשיך להביט בעצם\יצור, וגם אחרי שהמבט נשבר לוקח זמן להכבדה להתפוגג. הזקיפים מומחים בעבודת צוות ומשתמשים היטב ביכולת הזו כך שאחד או שניים מקרקעים יריב והאחרים מטפלים בו.
במקור משמר היום היה כפוף למשמר הקיסרי, אך היחס אליהם כנחותים גרם למרמור לצמוח בקרבם ואיחד אותם נגד שאר המשמר. אחרי ניפוץ נשמת הקיסר הם נשארו מאוגדים, ובמאבקי הכוח שהתעוררו הם הצליחו להיפטר מהאחריות לביבר האכזר ושולי חזית המים וניכסו לעצמם את הרובע המבוקש ביותר - עיר הצבעים. במאה השנים אחרי הניפוץ הם ביססו את כוחם תוך כדי משא ומתן עם הארגונים האחרים בעיר, אלא שאז אירע משבר הגבירה קרה. בעזרת המחט המוחלטת היא הרגה כל מפקד במשמרים ובגדודים שהתנגדו לה - ומאחר שבמשמר היום הרמה התחתונה הייתה רק זקיפים גבוהים וכל אדם פיקד על לפחות חוליה, כל מה שנשאר ממשמר היום היה הזקיפים. אבל זה לא הפריע להם להמשיך בעבודתם, להיפך - עכשיו שבני האדם לא מפריעים להם עם פקודות להעלים עין מעבירות מסוימות, הם שומרים על הסדר בקפדנות והוגנות יותר מאי פעם (גם אם עכשיו הם מתקשים להתמודד עם פשעים מתוחכמים יותר). בהתחלה חשבו שהמצב ידרדר למשבר מהר מאוד, אבל איכשהו תושבי עיר הצבעים ומשמר היום הצליחו לחיות בשלווה יחסית. הסוחרים הגדולים שרצו שיעלימו מהם עין נקלעו לבעיות, אך במקומם עלו כמה סוחרים שפשוט התנהלו בהגינות ויצרו קשרים טובים עם הזקיפים. הם מודיעים להם כשיש צרות, והזקיפים נפטרים מהצרות. המערכת מיועלת אפילו יותר בעזרת שורשי השושנה הקשישה.

לפני כמאה שנה סוחר אחד הביא ממקום כלשהו כמה עשרות פרחים מרהיבים. לא היה לו מושג איך קוראים להם ואיך לטפל בהם, אז הסוחרים ביניהם הוא חילק את הפרחים קראו להן "שושנות שמש" (על שם עלי הכותרת הלוהבים שלהן והחום שהן מפיצות ביום), שמו אותן במים וקיוו לטוב. השושנות החזיקו מעמד לא רע לאורך שנים רבות, מצמיחות שורש חדש כל שנה, אבל לאורך עשרים השנים הבאות כמעט כולן התייבשו או חלו או מתו בדרך אחרת. רק אחת איכשהו נשארה בחיים במשך שישים שנים, אצל סוחר אנין טעם שעסק בראיית נגלות כתחביב. יום אחד, מתוך דחף אקראי (ואולי אלכוהול היה מעורב בעניין) הוא שם את השושנה שלו בקערה של יין הדים (המיוצר מענבים שהושקו מבאר מי-לה). כמה ניסויים וטעיות לאחר מכן, והוא גילה תכונה שימושית מאוד של שורשי השושנה. הוא חתך את כולם חוץ מאחד, חילק את חמישים ותשעת השורשים בין הסוחרים שהוא סמך עליהם ונתן את השושנה למשמר היום. וכך נולדה רשת שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה.
כשאחד הסוחרים טובל את השורש ביין הדים ומדבר אליו, קולו נשמע מתוך השושנה. הזקיף המופקד על השושנה יכול לדבר אל תוך השושנה והוא יישמע דרך כל השורשים. המערכת הזאת עובדת ביציבות כבר ארבעים שנים, ורק דורשת אספקה של יין הדים ושהשושנה תהיה מוארת באור שמש כדי לעבוד. הסוחרים שומרים את השורשים ליד אוזנם ובקבוק יין הדים בכיסם, וכך הם מדווחים למשמר היום על הפרעות ומשמר היום חש לטפל בהן. זה סידור נוח מאוד לכל הצדדים, ומה כבר יכול להשתבש?

שילוב במשחק:
- סוחר שהדמויות מיודדות איתו איבד את השורש שלו, והוא צריך שהדמויות ימצאו אותו לפני שהסוחרים האחרים יגלו.
- סוחר שהדמויות מסוכסכות איתו שולח מישהו לעקוב אחריהן ולדווח על כל עבירה קטנה שהן מבצעות.
- מתגלות בעיות בבאר מי-לה שמאיימות על אספקת יין ההדים. לסוחרים יש מלאי גדול שמתיישן במחסנים שלהם, ועדיין, הם יעדיפו לא לבזבז יין מיושן משובח. הדמויות נשכרות לטפל בבעיה.
- לחילופין, משהו במים של באר מי-לה גורם לבצירים האחרונים של יין ההדים להיות חזקים מהרגיל, והסוחרים מתווכחים אם להסתכן בהשפעות של היין החזק על השורשים או להשתמש בבצירים בטוחים יותר.
- לפני 22 שנים חנותו של סוחר ברנדי מצליח נשרפה עד היסוד, והוא בתוכה. כנראה שהשורש שלו נשרף יחד איתו, אבל מה אם זו הייתה הצתה מכוונת? אבל אם השורש נגנב, למה לא הייתה לזה השפעה ניכרת במשך 22 שנים?
- הסוחרים מתחילים לשמוע לחשושים כמעט-מובנים בשורשים שלהם. הזקיף ממשמר היום מתעקש שהם לא מגיעים ממנו, מה גם שהלחישות נשמעות לפעמים גם בלילה. הן נשמעות רק אצל חלק מהסוחרים, לא אצל כולם. והמילים היחידות שחוזרות על עצמן מספיק כדי שיבינו אותן הן "גולם" ו-"בערפל".

-------------
הארות, הערות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
פלדריק
הודעות: 6794
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי פלדריק » 16 יולי 2018, 05:58

קונספט חמוד. משמר היום נשמע גוף ממש מגניב להתמודד איתו, אבל מי מנהיג אותו היום? כמו כן, האם גלמים חדשים נוצרים? אם כן, איך? אם לא, האם מספריהם לאט לאט מידלדלים? אחך הם כלפי זה?
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 16 יולי 2018, 07:57

מגניב! מזכיר לי מחברת קשר ושיחות טלפון להורים :oops:
סתם, אהבתי, ח״ח.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4135
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי tkhag1 » 16 יולי 2018, 09:20

אהבתי!
אגב למה המשמר הזה פעיל ביום בלבד?
יש עתק ידוע שמשפיע על הגלמים או על השושנה בדרך. מיוחדת ?
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי ת'ור » 16 יולי 2018, 17:26

תודה על התגובות!

פלדריק: למשמר היום אין ממש מנהיגים כיום. הזקיפים די עובדים על אוטומט לפי הפקודות האחרונות שניתנו להם, קרי, לשמור על הסדר והחוקים של חותם. מאז ניפוץ נשמת הקיסר לא באמת עשו שינויים בחוקים הרשמיים, אבל במידת הצורך מועצת הנסיכים כנראה תוכל לקבוע חוק חדש והם יאכפו אותו.
הידע הדרוש ליצירת גלמים חדשים עדיין קיים, וסדנת הייצור נמצאת ליד סדנת החניתות - אבל בניגוד אליה היא כבר לא פעילה. לא יצרו גלמים חדשים מאז תקרית הגבירה קרה. וכן, מספרם מדלדל לאיטו, אבל הם מאוד עמידים ומאבדים זקיף רק כל כמה שנים. ומאחר שעדיין יש כמה מאות מהם אף אחד לא דואג יותר מדי. איך הם לגבי זה? קשה לדעת. אף אחד עדיין לא בטוח אם יש להם רגשות, או אפילו מחשבות, או שהם אוטומטונים שמופעלים על ידי לחש מורכב כלשהו. אבל אם יש להם את היכולת לחשוב, הם כנראה לא מאושרים מהמצב שלהם.

טקהאג: הוא לא פעיל רק ביום, להיפך. כל הזקיפים פעילים כל שעה, כל יום, ללא הפסקה. זו רק השושנה שלא עובדת בלילה.
לא מוכר עתק עם סינרגיה מיוחדת לזקיפים או לשושנה.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
dvav
הודעות: 186
הצטרף: 15 מאי 2017, 00:32

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי dvav » 16 יולי 2018, 22:10

למה נראה לי שמדובר כאן במקרה קיצון בו יש יותר מידי משתנים.-בניגוד למוזרויות הרגילות התכוונתי
Yar! I'm a signature virus, copy me into your signature!
זהירות,זה מדבק.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 60] שישים השורשים של שושנת השמש הקשישה

שליחה על ידי ת'ור » 18 יולי 2018, 11:28

אני לא בטוח למה אתה מתכוון. השימוש בשושנת השמש נוצר משילוב בינה לבין יין הדים, שזה שני משתנים. משמר היום וכל השאר זה רק ניצול מעשי של ההשפעה הזאת (ומשמר היום נוצר מהמצב הפוליטי המורכב של חותם וכמה קסמים שלא לגמרי ידוע מהם, אבל זה סיפור אחר).
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה