• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קריאת הארורים עץ הרשמה [3.5, פנטזיה אפלה] (0/4)

אלישע
זה החיסרון בלכתוב דמות מהזיכרון. :bang: במיוחד כשלאחרונה עברתי הרבה בספרי צד שלישי ודי הזנחתי את הספרים הרגילים :D
עכשיו גם נזכרתי למה רציתי את המאפיין הזה כל כך, למרות שהוא אפילו טיפה חלש יותר (פחות התקפות = פחות איומים בחומרה, פחות תוספים לנזק מנשק בוער [שלא אוכל להחזיק :( ] וכיו''ב. בפעולה הרגילה של הטלת לחש מגע כלולה פעולה רגילה של התקפה, וככה אני גורם הכי הרבה נזק בהתקפה בודדת. למרות שעכשיו בטח לא תאשר לי את זה ;) , אבל סבבה.
עריכה - כפי שניתן לראות לפעמים אני טועה גם כשזה לרעתי :)

אלישע
מסכים עם כל מה שאמרת.
הענין הוא, שאמנם היכולת לא מכפילה את הנזק מלחש המגע, אבל כן ניתן להטיל לחש מגע באותה הפעולה שמשמשת להפעלת היכולת, לכן אתה גם גורם נזק כפול וגם נזק מלחש, ולכן רציתי את המאפיין.
*שאלה - היכולת של אגרוף מאגי מאפשרת לו לתקוף עם כל לחש או רק עם התקפות מסוג קרן?

אביעד
תיקון: השם שלו העברית נוא אגרוף נעור, טעות שלי.
אגרןף מאגי (ע"ט): הכל בדרגה 3 יכול אגרוף נאור לנצל את אחת מהתקפות ההלם היומיות שלו כדי להטיל ולהעביר לחש מגע כחלק מהתקפת מלאה ללא נשק. הוא יכול לבחור להעביר את הלחש בכול מכה ללא נשק בודדת שהוא מבצע במהלך הפעולה.
שים לב שהכוונה לא להעביר לכול המכות שלו את הלחש עילה לאחת מהם שאתה בוחר.

לחשי קרן:
בדרגה 7 אתה מקבל את היכולת "החזקת קרן" שמאפשרת לך להמיר לחש קרן למגע.

אלישע
תודה על ההסבר לגבי האגרוף המאגי.
אז הוא מנצל אגרוף הלם בשביל להטיל לחש מגע כחלק מפעולת ההתקפה מלאה. אני עושה משהו יותר סטנדרטי - התקפה כפעולה רגילה (שעושה נזק כפול בזכות יכולת) כדי להעביר לחש מגע.

בנוסף מבקש אישור לכישרון brutal strike. מסל''ש 2.
כאשר אתה מגלגל התקפה בנשק חובט עם הכישרון התקפת עוצמה, אחת לסיבוב, אתה יכול להשתמש בכישרון. אם אתה פוגע עם ההתקפה היריב צריך לבצע הצלת קשיחות בד''ק 10+הנזק הנוסף של התקפת עוצמה או לחוש ברע (sickened) לסיבוב אחד.
מיוחד: יצורים חסינים לפגיעות חמורות חסינים גם לכישרון הזה.
הדרישות שלו הן כוח 13, התקפת עוצמה ותה''ב 6.

השחקנים הנבחרים:
liorgonen3
ליזי
Hell lord
אביעד.

אז אתם השחקנים הנבחרים! ברכותי!

אני נותן לכם אישור להעיף מבט בדפי הדמות הקרנצ'ים אחד של השני.

סיכום דמויות קצר:
liorgonen3 משחק Factotum, סוג של אינדאנה ג'ונס שמסוגל לעורך הרמות לעשות מגוון פעולות, החל מלחשים ועד גירוש אל מתים ומתקפת נוכל.
עובד על מאגר מוגבל של נקודות בשביל להפעיל את היכולות הללו.

ליזי משחקת כוהן.

Hell lord משחק archivist מטיל לחשי קודש בעל יכולת ללמוד לחשים של מטילי קודש אחרים, משחק כסוג של נקרומנסר.

אביעד משחק נזיר.

באופן לא מפתיעה אין לנו אפילו כפפ"ניק אחד.
ניתן לשנות את דפי הדמות עד יום ראשון הבא, אני ממליץ שאחד ממכם ישנה דמות לקפפ"ניק.

ההרפתקה תתחיל ביום ראשון, היא תהייה פשוטה יחסית בשביל לבדוק את הגרעין הקבוצתי.

בהצלחה.

נזיר זה לא קפא''פניק?
אם כבר יש לנו יותר מדי מטילי לחשי קדושה, כי כהן וארכיבאי הם בעלי אותה רשימת לחשים אפילו, ואני הולך לקחת אל-כהן בע''ה כמקצוע יוקרה, והוא מטיל לחשים כמעט כמו כהן (אין תחומי השפעה, אין הטלה ספונטנית, ד''מ נמוך יותר, טיפה פחות לחשים, התקדמות הרבה יותר מהירה אבל מתחילה מאוחר יותר)

ד''א, אין לי גישה לדפים המכאניקה שלכם.

אלישע- אני מציע לפתוח לנו איזה קבוצת צ'אט או משהו חיצוני בשביל דיוני OUT, דיסקורד פועל נהדר בקטע הזה.

אני מקשר לכם את הד"ד שלי
https://www.myth-weavers.com/sheet.html#id=1630813

בנוגע לכוהן וארכיבאי, האמת שלארכיבאי רשימת לחשים קצת יותר מגוונת בגלל היכולת שלו ללמוד לחשי קודש שנמצאים ברשימות לחשים של תחומי השפעה (את כולם טכנית) וכמעט כל לחש מאגיה גם קיים כלחש קודש בתחום השפעה, מה שנוח.
בכל מקרה, אפשר להסתדר עם מה שיש לנו. אני לא זוכר את הדמות של ליזי לגמרי, אבל כוהן מוצלח יכול להסתדר לא רע בתור לוחם חזית, ארכיביאי מתקדף לרוב בתור עורף, אני כרגע נלחם בטווח עד שיהיה לי כסף לקנות נשקת feytoch בשביל להשתמש בזריזות להתקפה, אז אני מניח שאביעד וליזי בחזית, כשאני והל בעורף.

אביעד
בגלל שלא הבנת רמזים עדינים עד אחשב ואתה יוצא לחלוטין מכלל שליטה אני אנסח את זה בשיא הפשטות:
תפסיק להיות מנצי'קין!!!!!

לא מעט אנשים פה רצו לחזק קצת יותר את הדמויות שלהם אבל אתה הגזמתה מעל למעבר לכול דמיון.

אני ברצינות שוקל את המעמדות שלך שוב ואולי להחליף אותך בדב"ש.

אז תעשה לי טובה כבר כואב לי הראש מניסיונות למנוע ממך לשבור את המשחק.

אביעד אמר/ה:
ד''א, אני הולך לקחת את מקצוע היוקרה אגרוף נאור, אם יש למישהו דרך לעקוף את ההגבלה המעצבנת של בלי נשקים אשמח לדעת. במיוחד להתקפות טווח.

רוצה גם להטיל לחשים דרג 9 כמה פעמים ביום על הדרך, להיות עם נק"פ ששוה לנזק שחטפת בקרב +2, ולפגוע גם בכל התקפה שאתה עושה?

למקרה שהסרקזם לא הועבר כראוי, אז לא. אין דרך, יש סיבה שהמקצועות היחידים שיכולים לבצע התקפה משולבת של מכה ללא נשק וקסם ושזה יעבוד כמו שצריך ונוח הם בנויים על נזיר, או שהם הדסקבלייד מהספר השני, שהלחשים שלו נועדו מראש לעבור דרך הנשק שלו.

אלישע
אין בעיה, חוקים רגילים.
כשרונות כפי שתאשר לי או שלא.
הדמות שלי תהיה סבירה+ גם ברגיל, למעשה התייעצתי עם ליאור בנושא של הדמות ולכן היא תיקח בכלל רמות במקצוע האגרוף הנאור, ולא רמות אשף ותהפוך לכושף מיסטי (שזה אחלה מקצוע אבל נו שוין, יש לנו נקרומנסר כבר.)
בכל אופן, עיקר הכוח של הדמות הוא בשליחת התקפות מגע במכה ללא נשק, מה שליאור הסביר לי שלא עובד. אין לי כוונה לשבור את החוקים או את המשחק, ובכל מקרה האגרוף הנאור יגיע ללחשים דרג 9 בדרגה 18. אם אתה לא מאשר אז אשנה את הדמות למשהו שיותר יתאים לי פלאפית, מטיל לחשים מלא כנראה, וכאמור אתחשב באיזון הקבוצה. בעצם בהתחשב באיזון אקח לוחם כנראה. לוחמים הם אחלה.
רק תגיד לי אם אתה מאשר את המקצוע או לא (אתה תמיד יכול לומר לי שאני לא מוצא את החפצים שאני רוצה לקנות, וזה בהחלט יחליש אותי, או פשוט לא לתת לי הרבה כסף - לפצל אותי מהשער ל10 דקות כשהם מתחלקים בשלל או לומר שהכסף לא מגיע אלי.
(ד''א, היו לי עוד הרבה רעיונות לשבור את המשחק, כשתרצה לשמוע אותם תגיד לי :devil: . בכל מקרה הם לא מתאימים פלאפית לדמות שלי ולכן לא אשתמש בהם)
ליאור - ההגבלה על נשקים נועדה כדי שהוא יוכל לתקוף בטווח בלי לחשים, כי זה כיף.
נק''פ ששווה לנזק שחטפתי בקרב 2+? למה הכוונה? לא מכיר.
אלישע, עוד משהו
אישית אני אוהב שחקנים מנצ'קינים כי זה מאפשר לי לבנות להם אתגרים מנצ'קינים עוד יותר, באותו ד''א של הדמות שלהם, אבל מנצ'קיני ברמה שגורמת להם לשבור את הראש איך לעבור אותו. עיין ערך מצליף מוח מול חבורה של דמויות בדרגה 2-3. בעיקרון צריך להקריב דמות או שתיים כדי לנצח, למרות ש2 דמויות זה יותר מזל רע...
אם אתה לא אוהב אני יכול לאזן את עצמי. לפעמים זה ממש כיף. (במשחק של וולף לקחתי הרבה מגרעות לדמות כדי לשבור את הראש על אתגרים, וחצי מכמות הרונות שהוא אמר לקחת. לצערי לא הספקנו להגיע לאתגרים הקשים באמת, שאז לך תסתדר עם 20 רונות, ק''ו 10 שהיו לי, חופשיטה היא גם שיטה עם אתגרים, אבל פחות מכניקה ויותר אסטרטגיה)

אביעד אמר/ה:
נק''פ ששווה לנזק שחטפתי בקרב 2+? למה הכוונה? לא מכיר.

כאמור, סרקזם. התכוונתי לטעון שאתה מבקש דמות שעושה הכל, והיא גם עם אין סוף חיים וזה. אין באמת דמות שכל הזמן מקבלת יותר נק"פ מהנזק שהיא חוטפת. ואני מאמין שאנחנו לא במשחק מנ'צקיני. כי אם כן, כולנו אמורים לשחק קובלדים מכשפים כרגע.

דפ''ד ערוך
דפ''ד מתוקן (וסוף סוף מצאתי את הקובץ במחשב)

הסתר

בן אנוש נזיר 1
כוח 18
זרז 14
חסן 15
חכמה 16
תבונה 11
כריזמה 10
כשרונות: מכה ללא נשק משופרת¹, אגרוף הלם¹, התקפת עוצמה, ביקוע, בעיטה מסובבת, מיקוד נשק מכה לא חמושה.
מיומנויות
ידע דת 4+, לוליינות 6+, תנועה שקטה 6+, הסתתרות 6+. ריכוז 6+. לא מאומן: זיהוי 1+ האזנה 1+
תה''ב 0
התקפה קפא''פ מכה לא חמושה 5+, 1ק6+ 2
טווח שוריקן 0+, 1ק4+ 4.
התקפות מיוחדות: סערת חבטות (-2)
נק''פ 10
דרג''ש 15 מגע 15 נטוע במקומו 13
קשיחות 4+
תגובה 5+
רצון 5+
מאפיינים מיוחדים: חסרונות: 2- להתקפות טווח, 2- לזיהוי והאזנה, נותן 2 כשרונות.
יכולות מיוחדות: אגרוף הלם 1/ליום: ד''ק 13.
ליאור, בבקשה תעזור לי לא להתחזק יותר מדי :D. ברצינות.
אלישע, שיניתי את רשימת הכשרונות שאני רוצה ככה שלא יכללו persistant spell למשל, שנועד לתת בונוסים קבועים, ובכללי פחות מתמקד בהטלת לחשים.
אלישע
בכלל, אם הוא חזק מדי בשלב מסוים תגיד לי ואני אחליש אותו, החל בבנייה לא אופטימלית וכלה בשימוש בטקטיקות צולעות (צולעות יחסית אלי, אבל בכל זאת זה יחליש אותו.)

אביעד
א'
הכישרון התקפה עצומה הוא ממגדיר המפלצות נכון? אם אני זוכר נכון אתה צריך להיות בגודל גדול בשביל הכישרון הזה, ואתה צריך יכול מסוימת של הטלת לחשים בשביל מיקוד לחש מרשע, אגב אני לא זוכר את הכישרון הזה, שלח לי קישור.

התקפת עוצמה זה כישרון מהסל''ש. 1- להתקפה, 1+ לנזק.
מיקוד לחש נותן 1+ לד''ק הצלה מלחש, בשלם לקדושה מאפשרים לשים את המיקוד גם על מתאר לחש של נטייה. והוא לא דורש הטלת לחשים. אני סתם שורף כישרון כרגע. יועיל כשאקח רמה ראשונה באל כהן, כי הוא מהווה דרישה. חוץ מזה זה באמת כישרון שרוף, כי יש בקושי לחשים מרושעים שדורשים הצלה (משהו כמו 1 בסל''ש)

עביאד
התבלבתי עם מתקפה אדירה, וגם אתה שוב נותן תיאור שגוי. מתרפה עצומה מאפשרת לך להפחית מספר מסוים מתוסף ההתקפה הבסיסי שלך בשביל להפוך אותו לנזק.
בכול מקרה אמרתי שתשלח לי את התיאור של הכישרון השני.

אלישע
נתתי תיאור חלקי כי ידעתי שאתה מכיר את הכשרון :D

תיאור הכשרון השני:
מיקוד לחש (רוע)
יתרון: הוסף 1 לד''ק ההצלה מהלחשים שאתה מטיל בעלי מילת המפתח רוע.

לתיאור יותר מדויק תסתכל בשלם לקדושה. לי יש הכל באנגלית ומהזיכרון. כלום בעברית לצערי.

חזרה