• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העידן ה-13 - היער המושחת <משחק מקוון> [נגמר]

OUT:
1. האמת, זה לא נמצא בתיאור של הקללות, זה נמצא בלחש Diseased Blood בחלק של המטרה.
"(unlike a curse, this does not interrupt their attack, you’re attacking after taking the damage)."
2. אוקיי, מניח שזה אומר שאני משנה את כל התור שלי.

IN:
סאוואלה רואה את חיילי האויב מתקרבים אליה ומקללת אותם שיעלו בלהבות, אך היא לא מצליחה למצוא פרצה ביניהם ונשארת במרכזם, תוקפת אחד מהם בעזרת סכינה המעוקל במטרה לגרום להם לשמור מרחק.

META:
מאחר וה-interrupt שלי התפנה, אז אני משתמש בריקוד בלהבות: 13 (לא בהתקפה, כי זה נחשב להצלה 11+)- הצלחה. המאסף סופג 5 נזק אש מתמשך. תורם עבר, אז הם ספגו את הנזק וזכאים לגלגול הצלה.
התנתקות - 7 כישלון.
התקפה קפא"פ: 20 טבעי: נזק 4-1 פעמיים = 6.

רייז מצליח להרוג אחד מהאסירים, והכניסה של פרדאן, למרות שהוא עצמו לא מצליח להרוג, מסיחה את דעתם מספיק זמן כדי לתת לרייז להרוג עוד אחד. כשגם רגנארוק מצטרף, כולם מצליחים ביחד להביא למותו עוד שלישי, ואסיר אחרון מוצא את עצמו לבד. הוא מנסה לצאת מהמקום המסוכן שהוא נקלע אליו, ללא הצלחה. הוא נאלץ להישאר להילחם על חייו, אבל הוא לא מצליח לעשות את זה מספיק טוב לגרום נזק לפרדאן.

השבויים חשים מוזרות כשסנאי גריזלי קורא אליהם לברוח, אבל הרבה מהם מצייתים ומתחילים לברוח, כל אחד לכיוון אחר - אין להם באמת לאן ללכת.

בינתיים, תאראניס, שנמצא במצב די דומה לזה של האסיר שהוקף מכל עבר, לא מצליח לעשות הרבה נזק, וחרבו רק נוגעת באחד מהם בלי להוציא דם. גם הם נכשלים באופן דומה להכות אותו, אבל יתרון המספרים פועל לעזרתם, ואחד מהם מוצא במזל נקודת תורפה אחת.

לסאוואלה, שגם מוקפת באסירים, יש מזל קצת יותר טוב. בעוד שהם מרימים את נשקם כנגדה, הם עולים באש. ארבע מהם נופלים כמו זבובים בשיגעון מוחלט. האחרים תוקפים אותה, אבל סאוואלה מנצלת את המצב לטובתה, ומכה אותם בסכין באופן חזק במיוחד, ועוד אחד נופל מת, ושוב אחר נופל מהאש שממשיכה לבעור בהם.

META
בקפא"פ:
רייז, פרדאן ורגנארוק עם האסיר שליד העגלה
תאראניס עם המאסף לצד מזרח
סאוואלה עם המאסף לצד מערב

פעולת ניתוק (אסיר שליד העגלה): 3-2=1, כישלון
התקפה נגד פרדאן: 2+5=7, כישלון
התקפה נגד תאראניס: 2+5=7, כישלון. בגלל שיש הרבה (4+) אסירים והם פספסו עם מספר זוגי, הם עושים חצי נזק (8)
התקפה נגד סאוואלה: 19+5=25, הפעלת קללת האי-זוגי, 4 הנשארים עושים 8 נזק
גלגול הצלה: 10, כישלון

תאראניס וסאוואלה מקבלים 8 נזק

OUT
רגנארוק היה צריך לעשות פעולת ניתוק כדי להתנתק מקפא"פ, אבל פרדאן כנראה תוקף את אלה שרגנארוק כבר בקרב איתם, אז הוא גם לא היה צריך לבזבז על זה פעולת תנועה. ואגב, היכולת לתקוף פעמיים הוא פעם ביום, לא פעם בקרב.

הסלמה 3
רייז
תאראניס
פרדאן
רגנארוק
האסירים
- ליד העגלה: 1
- מאסף לצד מזרח: 8
- מאסף לצד מערב: 2 (שרופים)
סאוואלה

הסלמה 4
רייז
תאראניס
פרדאן
רגנארוק

כשהאסירים מקיפים את סאוואלה היא לא פוסקת להמטיר על ראשיהם קללות, אך בעקבות הלחץ אחת מהן מפספסת אותם ופוגעת באסירים המקיפים את תאראניס בדיוק לפני שהם פוגעים בו (קללת הכאוס), שאר הקללות שלה פוגעות באסירים המקיפים אותה וגורמות לארבעה מהאסירים להשתגע ולפגוע בעצמם (קללת האי-זוגי), אך האסירים האחרים בכל זאת מצליחים לפגוע בה.
סאוואלה הפגועה מצליחה להתחמק מהאסירים המקיפים אותה הפעם ולאחר שהיא מרגישה שהיא במרחק בטוח מהם היא מנסה לנקום ולפגוע בהם באש.
מטה:
בתור האסירים שתוקפים את תאראניס סאוואלה מפעילה את קללת הכאוס כפעולה חופשית, כלומר הם סופגים חצי מכמות הנזק (במקום תאראניס כי הזריקה שלהם עכשיו נחשבת כאחת) והם מסוחררים עד סוף תורם הבא (-4 להתקפה).

תנועה: התנתקות: 19 הצלחה.
פעולה: שרפי את זה: 6+4+1+3= 14 מול PD במידה ופגעה 4+5+4=13 נזק אש וירידת 2 מהAC
חיים: 19/30
התאוששות: 7/8.
מנוצל לקרב: קללת הכאוס, ריקוד בלהבות 1/2, קללת האי-זוגי, תור ראשון של שרפי את זה.
מנוצל ליום: זימון שד גולמי

OUT
מזכיר שאני עדיין יכול לתת רירול למישהו בקרב הזה, אם הוא רוצה. שרק יבקש.
IN
הסנאי הענק מביט בתאראניס המוקף מכל עבר, ואז באסיר האחרון שנותר ליד העגלה. "תהנה מהטרף." הוא אומר לראגנארוק ומסתער לעבר המאסף המזרחי, מתעלם מהמקל החד שנתקע בו בדרך.
META
נע למאסף המזרחי בלי בדיקת דיסאנגייג'. חוטף התקפה מזדמנת.
תוקף את הבחורים שמאגפים את תאראניס: 12+4+5+2= 25 נגד דרג"ש. 1+4+2= 7 נזק.

הפציעות של תארניס מתחילות להראות את אותותיהן, והוא כמעט ונשבר לרגע, בעודו מתמלא בכוח קדוש, הוא חוזר להתקיף, פצעים נרפאים.

פעולה מהירה הנחת ידיים על עצמי, מרפא כאילו ניצלתי התאוששות
[dice:3srpgijz]703817:0[/dice:3srpgijz]
פעולה רגילה, התקפה

[dice:3srpgijz]703817:1[/dice:3srpgijz]
אם פגע
[dice:3srpgijz]703817:2[/dice:3srpgijz]
1 נזק בפסופס

אחד מהאסירים שהתעמתו עם תאראניס יוצא מדעתו לרגע, ומכה את חברו שעומד לצדו. הוא מסתכל עליו בתדהמה אחרי שהוא מבין מה הוא עשה. האש של סאוואלה שמה סוף לקבוצה שהקיפה אותה.

האסיר שנשאר לבדו דוקר את רייז בשמחה, סוף סוף מצליח לעשות קצת נזק, ומקווה עוד להתגבר...

אצל תאראניס, רייז ותאראניס שמים סוף לחיים של ארבעה מהאסירים ביחד, זה אחר זה.

META
התקפה מזדמנת: 18+5=23
רייז מקבל 2 נזק

OUT
סאוואלה חסכה את הנזק מתאראניס.

הסלמה 4
רייז
תאראניס
פרדאן
רגנארוק
האסירים
- ליד העגלה: 1
- מאסף לצד מזרח: 4
סאוואלה

OUT
מצטער, פספסתי.

IN
פרדאן ממשיך לצחוק בטירוף, חותך ומשסף לכל כיוון, חסר הבדלה בין חבר, אויב או גופה מתה. הוא מסוכן מדי להתקרב אליו, לכן רגנארוק ממשיך לאגף את האויב האחרון שסמוך לעגלה ממרחק בטוח.
פרדאן צועק משהו לא מובן אל עבר האסיר, ומסתער עליו בחרבות שלופות בעוד רגנארוק מכוון את שיניו אל רגליו של האדם המסכן.

META
בדיקת פעולה נוספת - הצלחה:
[dice:3ixxihl8]703830:0[/dice:3ixxihl8]
פעולה רגילה: התקפת קפא"פ.
התקפה:
[dice:3ixxihl8]703830:1[/dice:3ixxihl8]
נזק (אם פגע, 1 בפיספוס):
[dice:3ixxihl8]703830:2[/dice:3ixxihl8]
פעולה נוספת: אם האסיר מת לאחר ההתקפה של פרדאן, אז פעולת תנועה אל עבר שאר האויבים הנותרים. אם הוא נשאר בחיים, אבצע התקפה נוספת.
פעולה רגילה של רגנארוק: התקפת קפא"פ.
התקפה:
[dice:3ixxihl8]703830:3[/dice:3ixxihl8]
נזק:
[dice:3ixxihl8]703830:4[/dice:3ixxihl8]

פרדאן מבחין מספיק טוב בכדי להרוג את האסיר האחרון שבקבוצה. אלה שנשארים בחיים לא מוותרים. "אנחנו לא לבד! אתם תיענשו על זה!" הם אומרים, ומנסים לתחוב את סכיניהם בעור של הגריזלי המוזר.

ארבעתם תוקפים את רייז ביחד, עם רק מידה קטנה של הצלחה.

META
התקפה נגד רייז: 2+5=7, פספוס, אבל יש מספיק מהם לעשות חצי נזק בפספוס זוגי

בקפא"פ: רייז, תאראניס, ופרדאן עם האסירים הנשארים
בטווח קרוב: כולם

רייז מקבל 4 נזק

OUT
יש לפרדאן עוד התקפה נגד האויבים האחרים, לא? אחרי פעולת תנועה לאסירים האחרים, יש לו עדיין פעולה רגילה נוספת.

הסלמה 4
רייז
תאראניס
פרדאן
רגנארוק
האסירים
- מאסף לצד מזרח: 4
סאוואלה

הסלמה 5
רייז
תאראניס
פרדאן
רגנארוק

לאחר שסאוואלה הצליחה לשרוף את שארית הקבוצה שתקפה אותה היא מסתכלת סביבה בזריזות, מופתעת לגלות שנשארו ארבעה אויבים חיים בלבד. בהתאם לכך היא מחליטה לשמור על הלחשים שלה למתי שתצטרך אותם וזורקת על אחד האויבים סכין.

מטה:
פעולה: זריקת סכין: 19+4+3= 26 נזק: 2+2=4
חיים: 19/30
התאוששות: 7/8.
מנוצל לקרב: קללת הכאוס, ריקוד בלהבות 1/2, קללת האי-זוגי, תור ראשון של שרפי את זה.

OUT
אני יודע, חיכיתי להבהרה שלך כדי לדעת אם יש לי התקפה נוספת או שאני צריך לנצל את הפעולה על תנועה במקום.
התקפה לתור הקודם:
התקפה:
[dice:1pnmcqtj]704006:0[/dice:1pnmcqtj]
נזק (אם פגע, 1 בפיספוס):
[dice:1pnmcqtj]704006:1[/dice:1pnmcqtj]

IN
פרדאן לא עוצר את התקפותיו לרגע, אפילו כאשר הוא מתנשם בכבדות ומכוסה כולו בנוזל ארגמני וסמיך. הוא תוקע חרב אחת בתוך הבטן של האסירים שנפלו בקרב, משפריץ עוד יותר דם לכל כיוון.
"לא נראה שאתם מתכוונים לברוח. מצויין." הוא מסנן אל עבר אלו שנותרו, "הרשו לי לשלוח אתכם אל חבריכם בעולם הבא!"
ואחרי מילים אלו, פרדאן ורגנארוק מסתערים כאחד, סופה של להבים וטפרים הקורעים כל דבר זז שנמצא קרוב מדי אליהם.

META
בדיקת פעולה נוספת - הצלחה.
[dice:1pnmcqtj]704006:2[/dice:1pnmcqtj]
פעולה רגילה + פעולה נוספת: 2 התקפות קפא"פ:
התקפה 1:
[dice:1pnmcqtj]704006:3[/dice:1pnmcqtj]
נזק 1 (אם פגע, 1 בפיספוס):
[dice:1pnmcqtj]704006:4[/dice:1pnmcqtj]
התקפה 2:
[dice:1pnmcqtj]704006:7[/dice:1pnmcqtj]
נזק 2 (אם פגע, 1 בפיספוס):
[dice:1pnmcqtj]704006:8[/dice:1pnmcqtj]
פעולה רגילה של רגנארוק: התקפת קפא"פ:
התקפה:
[dice:1pnmcqtj]704006:5[/dice:1pnmcqtj]
נזק:
[dice:1pnmcqtj]704006:6[/dice:1pnmcqtj]

IN
הארבעה תוקפים יחד, והפעם- הם מצליחים לחדור את הפרווה, וטיפה של דם זולגת מפרוותו של הסנאי המפלצתי.
רייז צוחק, מגחך לו באחורי ראשו. אבל הגריזלי שואג בזעם. הם דקרו אותו, לא יותר. אבל זה עדיין מעצבן.
הוא מכה באחד בעוצמה, הזנב שלו פוגע בשני.
META
התקפת חיה- 5+5+2+4= 16. מניח שפגע.
8 נזק.

אם פספס: התקפה נוספת, 25. נזק: 10.
15 נק"פ
+2 להתקפה ונזק נגד מוקים ואויבים מדרגה נמוכה יותר.
חפצ"ק מנוצל (11+)
אספקט דוב מנוצל (16+)

עם חץ אחרון מפרדאן, האסיר האחרון שנשאר נושם את נשימתו האחרונה וגווע.

סביבכם, אתם רואים עשרות גופות מושלכות לארץ. יותר רחוק מהם עומדים כמה אסירים שלא ברחו: כמה מהם, כנראה, בגלל שרייז לא הספיק להתיר את קשריהם. אחרים מתחילים למחוא כפיים - אלה שלא כבולים.

בתוך האסירים שנשארו, אתם יכולים לזהות אחד מהם שמוכר - האיש שטארן חיבק מקודם, כשהייתם על האי שמי-חושך. הוא נראה כאילו הוא רוצה לגשת אליכם, אבל ממתין.

קרוב לעגלה, אפשר לראות ארבעים מטילי זהב מסודרים טורים טורים.

כרגע, אתם עדיין תוהים על מה שקרה. הקבוצה הגדולה של האסירים הייתה אמורה כבר להיות פה, לפי ההנחיות שהארכימג נתן, והיא הייתה גדולה בהרבה ממה שראיתם עכשיו. היא עדיין לא באה, ואף לא נראית.

OUT

אם אתם לוקחים את מטילי הזהב, יש לכם זהב בשווי 400 מ"ז.

כל הכבוד. לפי ההוראות של הספר, נדמה לי שזה היה אמור להיות קרב קשה. חשבתי שמהרמה הבאה (אני מצפה שנעלה רמה בסוף היום) אולי כדאי להשתמש (או להשתמש כהשראה) בכללים לקידום מהיר (בעמ' 190 של הספר למי שמעוניין). בקיצור: עליית רמה כל סשן, 2 קרבים חזקים פי שתיים כל סשן במקום 4 רגילים, 3 התאששויות במקום 8. אני חושב שזה עדיף בגלל שהקרבים לא ממש מאתגרים, וגם כי אני נוטה לשים פחות מ-4 קרבים ביום. מה אתם חושבים?

סאוואלה מביטה אל קהל האסירים וניתן בקלות לראות שהיא מרגישה לא בנוח, אך לאחר כמה שניות שבהן היא מחליטה שהם כנראה לא מאיימים היא מתעלמת מהם ובוחנת את הסביבה בניסיון לראות ענני אבק או כל מה שיוכל לרמוז שעיקר כוח האסירים מתקרב.
"כמעט 50 אסירים מתים, כמה מהם אתם חושבים שעוד נשארו?" היא שואלת את האחרים.

עריכה:
out:
האמת, התחלתי לכתוב תגובה ארוכה, אבל החלטתי לקצר. אני בעד לנסות, אם מישהו לא ילך תמיד אפשר לשנות בהמשך.

OUT
הא, חשבתי שהגבתי על זה. נשמע לי נהדר.
IN
רייז משנה את צורתו חזרה לצורת בן המחצית שלו, מנופף ומחייך אל עבר השבויים ועוזר להם להפרד מהחבלים שכבלו אותם.
חבלים. הוא מצטמרר. הוא לא יכול לדמיין את עצמו לכוד בדברים הללו, חסר חופש תנועה...

"ת'ם יוד'ים איפה השאר?" הוא שואל כמה מהשבויים שהוא שחרר, מתעלם מגושי המתכת הנוצצים והמוזרים הללו.

כמה מהאסירים שנשארו ממלמלים תודה ובורחים, או מתנפלים על האוכל שנמצא בתוך העגלה. רובם אפילו לא שמים לב לשאלה של רייז, אבל אחד מהם שומע ומבין. "כל השודדים הלכו צפונה. אמרו משהו על ביצת הגיהנום. ראיתי אותם רוכבים על דרקונים. רוכבים על דרקונים! אתם יכולים להאמין? ורק אנחנו, בני המזל, נתקענו עם הרשעים האלה שהרגתם, שהלכו למכור אותנו בהוריזון או עיר אחרת. אגב, אתם רוצים לדעת עוד, או שאפשר ללכת? אני רעב, אז אני רוצה לקחת משהו מהעגלה לפני שהאחרים גומרים את כל האוכל..."

המורה של טארן, שהיה בין האסירים, גם מתקרב אל אלה מכם שלא עסוקים בשיחה האחרת. "אני מופתע ומודאג לראות אתכם בלי טארן. מה קרה איתו?"

OUT
ידוע שביצת הגיהנום (Hell Marsh) היא הארץ של הדיאבוליסטית (צפון-מערב במפה).

אז נראה לי שאנסה ליישם את הכלל הזה מרמה 2. אני לא סגור על כל הפרטים, אבל אפשר לשנות את הקצב של היום ושל הרמה לפעם הזאת בינתיים.

חזרה