• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שירי דיסני טובים

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
ובכן, דברים טובים באופן מפתיע אפשר למצוא במקומות לא צפויים - ודוגמה יפה לזה היא הסרטים המצויירים של דיסני. בשבת נסענו לים, ובנסיעה שמענו ''מרתון'' של שירי דיסני שונים ומשונים - והאמת, שרובם היו די טובים.
אז אני פותח את העץ הזה, כדי שכל מי שיש לו משהו לומר יוכל לבוא ולהוסיף פה שיר או כמה שלדעתו היו טובים.
כמה שאני מכיר (אני מכיר הרבה יותר, אבל אין לי כוח לכתוב):

Savages (''הפראים'') מפוקהונטס, כשהאינדיאנים והמתיישבים האנגלים יוצאים למלחמה:
Hellfire (''אש גיהינום'') מהגיבן מנוטרדאם, כשהשופט פרולו מתפלל ושואל את מריה הקדושה למה הוא מתאהב אהבה חוטאת באזמרלדה:
The Mob Song (''שיר ההמון'') מהיפה והחיה (אני אישית מעדיף את הגרסה המחודשת, אחותי הקטנה דאגה להרגיל אותי אליה :oops:), כשגסטון מוביל את הכפריים למשהו שנראה כמו פוגרום, אבל עם אחלה מוזיקת רקע:
''בכיף שלך'' (דווקא אותו אני אוהב בעברית), כשמאווי מציג את עצמו וגונב למואנה את הסירה:

ראיתי את הכותרת ובדיוק באתי לרשום לך על hellfire חחח
הרקולס - I can go the distance

Mulan - I'll make a man out of you

Pocahontas - Colors of the wind

Aladin - Prince Ali

Prince of Eygpt - Through Heaven's Eyes (לא בדיוק דיסני אבל עדיין שיר מצויין)

האמת שיש כל כך הרבה שירי דיסני טובים, שאם אני ארשום פה את כולם התגובה תהיה באורך של עמוד 0.0

דיסני מנסים למכור, ולכן השירים שלהם בדרך כלל מוצלחים ונלקחים על ידי כותבים מוכרים.

סתם לדוגמה, יש את לין-מנואל מירנדה, הכותב של המחזמר (המאוד מוצלח, דגש על המאוד) כותב לדיסני כמה שירים, לרבות שירים למואנה.

בכללי שירי דיסני קליטים, הם נועדו להישמע טוב בכל שפה. (וזה הסיבה שיש כל כך הרבה פרודיות עליהן, כי המנגינה מתאימה כמעט לכל המילים האפשריות, לכן נוצרה ההגבלה בין "savgeas" ל"פיינטבול" או בין "i have a dream" ל "יאיר לפיד".) אני בעצמי המרתי 2 שירים פעם מתוך שעמום בצבא.... לפתוח עץ שירים "טובים" של דיסני זה אין סופי, מעבר לזה שלרובינו מדובר בקלסיקה מהילדות (בן 23 ועדיין זוכר בעל פה כל שיר דיסני) ומלאת נוסטלגיה. פשוט מדובר במוצר שנועד שתאהב אותו. (ותקנה את המרצ'נדייזינג)

Be prepared ממלך האריות, כשסקאר נואם על העתיד היפה מול הצבועים והתפאורה הכללית נראית כמו מצעד נאצי בסוואנה:
The bells of Notre-Dame מהגיבן מנוטרדאם, כשהצועני שר לילדים על איך שפרולו נאלץ לאמץ את התינוק קוואזימודו:

Gaston מ''היפה והחיה'', כשלה-פו מעודד את רוחו של גסטון. קונספירציות בה''פ.
God Help The Outcasts מ''הגיבן מנוטרדאם'' - עוד שיר תפילה יפה, שיפה להשוות ל-Hellfire ולראות את השוני ביניהם.

חזרה