• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 פסיעה והתקפה

התשובה הטובה ביותר
כוח שאומר "לפני ההתקפה אתה רשאי לפסוע 2 משבצות", אומר שאתה חייב לפסוע למשבצת ממנה אתה יכול לפגוע במטרת הכוח שלך. אין דבר כזה "זז למקום שממנו אני לא יכול לתקוף", או לזוז בלי ההתקפה.
עכשיו, אני מכיר מנחים שמוכנים לכופף את החוקים ולאשר למישהו להשתמש ביכולת של ההתקפה בלי לתקוף, אבל זה תלוי מנחה ותלוי כוח. לפי החוקים היבשים- זה לא קיים.
אביעד אני די בטוח שאתה טועה, הפסיעה נעשית כחלק מההתקפה (תחשוב על זה כאל מכלול שמתרחש, אם זה ברמת תיאור, אז זה הלוחם שנע במהירות את המרחק בינו לבין האויב מבלי לסכן עצמו, ואז תוקף עם המומנטום....) אתה לא יכול לקחת רק חלק מהכוח (אלא אם כן זה כתוב במפורש) וההתקפה היא תנאי כדי לקבל את הפסיעה הכפולה, אם אתה לא תוקף -לא הפעלת את הכוח- לא יכול לבצע את התנועה. (למעט מקרה קיצון שבהם התנועה גרמה לאיזו השפעת תגובה לפני ההתקפה (מה שבדרך כלל לא קורה) ואז אני מניח שאפשר להגיד שהתנועה נגמרה בלי ההתקפה.)

אסביר את עצמי - אם התנועה נגרמת כתוצאה של פגיעה או של החטאהה לא ניתן לוותר על ההתקפה. אבל אם התנועה היא השפעה בלתי תלויה בהתקפה, אין שום בעיה לוותר על ההתקפה, כמו שאין בעיה לוותר על התנועה. לדוגמה, יש כוחות התקפה שיכולים לשמש כחלק מהסתערות, ויש כאלה שאתה חייב להסתער כדי להשתמש בהם. לעוג הברברי יש דמות ברברית מבוססת הסתברויות שנקראת ראגה, הוא מכיר את הכוחות הרלוונטיים יותר טוב ממני.

אבל זו לא השאלה. הוא לא שואל על תנועה בלתי תלוייה. הוא מדבר על כוח שההשפעה שלו כוללת תנועה.

הדימוי הכי טוב שיש לי, זה שאם אתה מזמין מנה במסעדה, אתה לא יכול להזמין רק את התוספת שלה. כנ"ל במקרה הזה. ההתקפה היא ה"חלק העיקרי" של הכוח. ואם אתה לא יכול לממש את החלק הזה, הכוח לא פעיל

כוח שאומר "לפני ההתקפה אתה רשאי לפסוע 2 משבצות", אומר שאתה חייב לפסוע למשבצת ממנה אתה יכול לפגוע במטרת הכוח שלך. אין דבר כזה "זז למקום שממנו אני לא יכול לתקוף", או לזוז בלי ההתקפה.
עכשיו, אני מכיר מנחים שמוכנים לכופף את החוקים ולאשר למישהו להשתמש ביכולת של ההתקפה בלי לתקוף, אבל זה תלוי מנחה ותלוי כוח. לפי החוקים היבשים- זה לא קיים.

התשובה הטובה ביותר
אבל אתה יכול לאכול רק את התוספת, ולהשאיר את המנה העיקרית בצלחת.
אני משער שהוא מדבר על הכוח לפי רצון של הנוכל שמאפשר לנוע (ולא לפסוע) 2 צעדים לפני ההתקפה, אם מדובר במקרה הזה או במקרה דומה, אז הוא יכול לנוע בלי לתקוף. או לתקוף את האוויר אם הוא ממש רוצה. אני לא רואה סיבה לא לאפשר את זה, כמו שכוחות נזיר מאפשרים את זה (אם כי קיימת הפרדה בין הפעולות, אבל זה כבר נושא אחר.)

Nextorl אמר/ה:

חזרה