• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 משחקי פאת'פינדר

• מחבר/ת הנושא Anonymous
  • תאריך התחלה
A

Anonymous

Guest
שלום
אני קניתי את ספר החוקים ואת ספר המפלצות של פאת'פינדר ולא ממש הבנתי אם צריך לשחק עם לוח ועם דמויות או לא?
ואם צריך לוח ודמויות איפה אני יכול להשיג אותם?
תודה מראש

לוח - לא חובה. אתה יכול להתעלם מהמספרים המדויקים ולעשות מה שבראש שלך.
דמויות - אם התכוונת למיניאטורות - כנ''ל. אם התכוונת לדמויות שחקן - בעיקרון צריך, אבל אתה יכול לשחק גם מפלצת. רק שאז אין חוקים שתומכים בהתקדמות בדרגות.
לוח ומיניאטורות אפשר להשיג בחנויות מתמחות כמו פריק בת''א והממלכה בהוד השרון, אבל אפשר להדפיס או לצייר מפות בבית, ולהשתמש בכלי שחמט או באסימונים שהכנת לבד במקום מיניאטורות.

בתור התחלה, אלא אם יש לך עוד תקציב פנוי, הייתי משתמש בסמנים ומפת קרב פשוטה.
סמנים, תחפש בגוגל Print tokens for D&D או משהו דומה, ותמצא קישורים עם הסברים.
בקשר למפת קרב, ההמלצה שלי היא לקנות את ה Flip Mat הבסיסי. עם טוש מחיק הוא עובד נהדר והוא גם זול - ובעיקר הוא השקעה לשנים קדימה, גם אם תעבור להשתמש במיניאטורות. באינטרנט זה עולה 50 ש"ח כולל משלוח:
https://www.bookdepository.com/Pathfinder-Flip-Mat-Basic-Paizo-Staff/9781601255389

אני אישית מעדיף לשחק ללא מפת קרב/מניאטורות, בעיקר כי אלו מגבילים את הדמיון והמהלכים המגניבים. לרוב אני מצייר מפה פשוטה על דף, יש התייחסות למהירות אבל בלי חישובי תנועה מדויקים וככה נוח יותר לשחק ו(לדעתי לפחות) גם זורם יותר לשחק.

חזרה