• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מינוטאורים וקנטאורים - גזעי שחקן מבוכים ודרקונים 5

החודש ב Unearthed Arcana שני גזעים חדשים לשחקן. המינוטאור הופיע כבר ב-2015, וכעת מקבל גרסה מעודכנת.
הקנטאור לעומת זאת מופיע בפעם הראשונה כגזע שחקן.
https://media.wizards.com/2018/dnd/downloads/UA-Centaur.pdf
הקובץ קצר להפליא, לא רק ש UA הפך לאחת לחודש, גם כמות התוכן ירדה. אם אני אהיה אופטימי, אולי זה בגלל שהם עובדים על ספרים חדשים ואין להם זמן לכתוב UA :devil:

הוא בינוני, אבל יכול לסחוב מטען כאילו הוא גדול ולהרכיב מישהו על הגב הסוסי שלו.

באופן כללי מו"ד5 לאא נותנת גזעי שחקן גדולים - כולל כאלה שטכנית יכלו להיחשב כגדולים כי הם בגובה 8 רגל פלוס מינוס.

אני ממש בספק שנראה את רומח הדרקון או עולם אחר, כמערכה. מקסימום כהרפתקה + מידע על העולם בסגנון קללת סטרהאד. בינתיים רק יש כל מיני טעימות שבאות והולכות - כמו הפסיון.

רומח הדרקון הוא מותג מאוד אהוב, אבל מצד שני - אחרי שההרפתקה הגדולה של עולם המשחק הזה בוצעה על ידי מישהו אחר (חבורת גיבורי הרומח) מה עוד נשאר לדמות שלך לעשות?

אני משער (יותר נכון, מנחש) שלא יצא מוצר-עולם של רומח הדרקון, אלא מגה-הרפתקה של עלילת ספרי הרשומות.

לגבי הקנטאור, זה הגיוני שהוא נחשב כיצור בינוני עם חסרונות משום שפלג הגוף האנושי שלו הוא בינוני, מה אומר שצריך להיות לו הישג בינוני בקרב ויכולת להניף כלי נשק בינוניים.
במהדורה 3\3.5 הייתה האנומליה הזו, שקנטאור נחשב ליצור גדול ולכן הוא גם הניף כלי נשק גדולים. מצד אחד, יצור בגודל סוס צריך תפוסה של סוס בקרב. מצד שני, יצור עם ידיים של בן אנוש לא אמור להניף נבוט של ענק גבעות.
נראה לי שהגיוני לקבוע שהוא יצור בינוני עם תפוסה וכושר סחיבה של יצור גדול, כי שאר התכונות שלו הן של יצור בינוני.

לגבי המינוטאור, מדובר במינוטאורים פחות מפלצתיים שדומים למינוטאורים של קרין. אלו מתוארים בדרך כלל בקצה העליון של גודל בינוני. גם במהדורה 4 הופרדו המינוטאורים במגדיר המפלצות למינוטאור בינוני (בדרך כלל מרושע, אבל גם עם שריון וכלי נשק) ולמינוטאור פראי (גדול, טיפש, מניף נבוט).
מצד שני, אני חושב שהגרסה הקודמת של המינוטאור (שורסמה עם ה-Unearthed Arcane של יורדי-ים) הייתה מעניינת יותר מבחינה מכאנית.

the Nerubian אמר/ה:
במהדורה 3\3.5 הייתה האנומליה הזו, שקנטאור נחשב ליצור גדול ולכן הוא גם הניף כלי נשק גדולים.

בפאת'פינדר מציינים במפורש שהוא מניף רק נשק בגודל בינוני.

מהדורות ישנות של מו"ד הסתדרו עם דמויות בגודל גדול. בינתיים נראה שמו"ד5 פשוט נמנעת מזה ממש בכוח.

חזרה