מפגש פונדקאים בשבועות - יום שישי, 18 במאי
תזכורת, המפגש עוד יומיים :) ביום שישי בפריק, החל בשעה אחת. בואו לפגוש את החברים מאחורי המסך: מפגש שבועות, 18 במאי יום שישי בפריק

הדיברות לשחקן והשה"מ הטובים - עמדו במבחן הזמן?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 05 מאי 2018, 14:09

אז נברתי קצת ב"מאגר המגזינים הישנים", בארכיון של מגזין משחקי המחשב והתפקידים "וויז" שיצא בין השנים 1990 ו-2001.
מפה ולשם, באחד הגליונות הראשונים, נתקלתי ב"חמשת הדיברות לשה"מ הטוב" ו"עשרת הדיברות לשחקן הטוב" - זכרתי שהכתבה די עשתה עלינו רושם בזמנו ועכשיו הפתיע אותי לגלות שמי שכתב אותה היה אז, לפי הקרדיט שניתן ליד שמו, ילד בן 15 (מעניין אם הוא משחק עדיין משחקי תפקידים...) בקריאה שניה, אני תוהה - האם הדיברות האלה עמדו במבחן הזמן והמהדורות? דעתכם?
WIZDM.jpg
WIZDM.jpg (122.83 KiB) נצפה 213 פעמים
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 05 מאי 2018, 20:08

בגדול, רוב הטיפים עדיין נכונים היום.
חלקם הם לכיוון המטאגיימינג - אבל שום דבר מהם הוא לא שטות...
מציאה מגניבה, מזכיר לי את הראיון שערכתי עם מורגן לה-פיי - ראיון עם ערן מולוט, או בעצם מורגן לה-פיי - הפונדק
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 06 מאי 2018, 00:14

תודה על הטיפים.
בגדול אני הכי גרוע בראשון, אבל יש במה להשתפר גם באחרים.
ולשחקנים שלי - תקראו היטב היטב את טיפ 6 :orccooldark: סתם, אתם משתמשים בו מצוין :D
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 06 מאי 2018, 21:16

מה דעתי עליהם?

תיאורים: תמיד טוב לתאר, אבל לא בהגזמה. תיאור צריך להעביר תחושה ולעורר דמיון - הדוגמא שהוא מביא שם מצויינת.

אוצר מילים מגוון: זה טוב, אבל לא הכרחי - יש משחקים ש"שפה רזה" תתאים להם יותר מבחינת אווירה, שלא לדבר על דב"שים שהגיוני שידברו בשפת רחוב.

דיוק: לפעמים טוב דווקא לשמור על עמימות - זה נותן מרחב לפרשנות ואלתור.

גיוון: רלוונטי גם לימינו אנו והיעדר גיוון קיים למרבה הצער בהרבה עלילות של פנטזיה גנרית.

התאמת הדמות לסיטואציה: היום היינו מסתכלים על זה בתור "חשיבה מטא-משחקית" - הדרקון לא אמור לדעת באיזה דרגה הלוחם.

לא לשחק בלי מצב רוח: נכון לכל דבר בערך וזה משהו שחוגים למשל מקלקלים - רוצה או לא, אתה חייב לשחק כי ההורים שילמו.

לא לזמום נגד חבריך למשחק: רואים שזה נכתב כמה שנים לפני משחקי הכס...

פתח לדמותך קו אופי: יש מישהו שלא עושה את זה?

שתף את חבריך בתוכניות: היום יש מי שיגידו שזה לא הכרחי - יותר אמין להפריד בין ידע דמות לידע שחקן ובין אינטראקציות בקבוצת המשחק ובחבורת הדמויות.

התאם את רמת ציפיותיך: היה נכון אז ונכון גם היום.

אל תתווכח עם שליט המבוך שלך: פחות רלוונטי לשיטות שנותנות לשחקנים כלים תוך-משחקיים להשפיע על העלילה. אבל ויכוחי חוקים זה אכן דבר לא טוב ולא רצוי.

היה יצירתי: זה עדיין מסוג הדברים שקל לומר אותם יותר מאשר לתאר אותם.

הדמות שלך לא אמורה למות סתם: שוב, רואים שזה נכתב לפני שגרר"מ כתב את הכרך הראשון של משחקי הכס...

זכור את מטרת ההרפתקה: דבקות במשימה לאור המטרה, אין לי מושג איפה חן קורן הזה היום, אבל this kid is going to places מצד שני, היום יש יותר פתיחות למשחקים שהם לא "הרפתקה עם משימה" אלא עם מבנה פלואידי יותר.

צפה בשחקנים מנוסים: היום אפשר לעשות את זה ביוטיוב, אבל שחקן מנוסה הוא לא בהכרח שחקן טוב יותר.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה