• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי תפקידים במחשב

משחקי תפקידים זה כיף. אני מניח שגם למי שנכנס לפה, אחרת הוא לא היה בפורום הזה.
אבל כולנו מכירים את המקרה של אין אנשים שמעוניינים לשחק קמפיין או אפילו רק הרפתקה חד פעמית.
וכאן נכנס האינטרנט.
כלומר, מאגר אינסופי של ידע, משחקים, סרטים וכו', למה שלא יהיה גם משחקי תפקידים?
טוב, אז יש.
יש D&D אונליין (שלא בדיוק משחק תפקידים), יש roll20, ויש גם את פורום משחקים מקוונים אצלנו בפורום.
אבל משום מה, לפחות לטעמי, משהו פה לא מספיק.
לדעתי, לשחק במחשב משחקי תפקידים לא נותן את אותה הרגשה.
לכתוב בצ'אט הודעות של אני עושה ככה וככה, ואח"כ ללחוץ על כפתור שמגלגל לך קובייה, והכל טוב.
אבל לדבר בצ'אט זה לא כמו לדבר עם המנחה והשחקנים. תיאור זה לא כמו תנועות ידיים ומניפולציות לקול של המנחה כדי להתאים לכל הדב"שים. כשמדברים בצ'אט אני לא מדבר באמת עם שחקנים.
אולי זה נשמע קצת מטופש, אבל לגלגל את הקוביה, לחכות במתח עד שהיא נעצרת - זה לא משהו שקיים באינטרנט.
הדבר הכי קרוב באינטרנט למשחקי תפקידים מהסוג שאני מכיר, זה הפורום פה, בפונדק.
גם לו יש את העניינים שהזכרתי, אבל זאת פשוט חוויה שמרגישה טוב. בניגוד לניסיון שלי עם כל שאר הדוגמאות שהבאתי.

מה דעתכם?
גם אתם חושבים כמוני? לא מסכימים איתי בכלל? מסכימים חלקית?
יש לכם דוגמאות למשחק תפקידים אונליין איכותי?

בנוסף למה שחובב אמר יש עוד יתרון למשחק במחשב, לפעמים במשחק תפקידים מקוון או מת"מ, הכתיבה נותנת אפשרות לתת לשחקנים שוק של הלם ברגעים חשובים שזה דבר שתוקע את הרצף במשחקים במציאות אבל במחשב זה לא משנה.

משחקי תפקידים מקוונים הם חוויה שונה לחלוטין ממשחקי תפקידים שולחניים. לכול אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. אני אישית מעדיף משחקים מקוונים כי אני נהנה מהכתיבה ומאספקט ״הסשן תמיד נמשך״ שקיים, אחרים מעדיפים את המרחב הפיזי.

עניין של דעה, אין טוב יותר או פחות.

אני שיחקתי עד עכשיו רק במקוון, אז אני לא יודע כמה הדעה שלי שווה, אבל אני אוהב את ההמשכיות התמידית, הרצינות והתיאורים במקוון. כמו כן, אני (בן 12, למי שלא יודע) ממש לא רואה את עצמי מנחה לנערים מבוגרים ממני אפילו בשנה (בין כיתה ז' לח' יש הבדל גדול בהרבה מבין גיל 35 ל-40).

אני במשך כמה שנים שיחקתי עם חברים, ההרגשה הרבה יותר טובה, הכל מתמשך ומסודר, הקשר האנושי חשוב לי וגם לראות ולדבר, שלא לדבר על זה שאין לוחות וקוביות באינטרנט (זה מרגיש הרבה יותר מגניב כשזה מוחשי ולא דו ממדי), לצערי הרב החבורה התפרקה לפני שנה בערך ככה שבאתי לפה למלא את החלל, וזה לא אותו דבר, ממש לא.
עם זאת, זה מאוד נוח במחשב כי אתה יכול לקרוא את ההיסטוריה ומהניסיון הדל שלי פה אני מאוד נהנה מלקרוא את ההיסטוריה של הפעולות שלי ולחשוב איך מה וללמוד מהן.

וח׳אן, איזה הבדל יש בין ז׳ לח׳? כשהגעתי לח׳ לא הרגשתי כמעט שינוי (חוץ מזה שהערסים התחילו לעשן).

לא הבדל כשאתה עובר לשם, הבדל בין זייניק (מוזר לומר את זה על עצמי) לחתניק, שכמעט לא נפגשים כי השכבות נפרדות ומופרדות.

חזרה