• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העידן ה-13 - היער המושחת <משחק מקוון> [נגמר]

סאוואלה רואה את הגולם שלה נפגע וממלמלת קללה ומשחררת אותה לאוויר במטרה לפגוע באויב הכי חסר מזל. ואילו הגולם שנפגע מהמכה מחזיר מהלומה לריזלית, אך נראה שחלק מהגבישים הבוערים של ידו נשארים דבוקים לריזלית לזמן קצר לפני שהם נופלים לרצפה ושאר להבותיו מתעמעמות מעט.
סאוואלה שרואה את ריזלית נפגעת מהגולם צועקת לה: "תזרקי את הנשק והיכנעי! את לא חייבת לאסירים דבר."

מטה:
סאוולה
פעולה: קללת האי זוגי: 11+ 5+2 = 18 מול MD. האויב הראשון שמגלגל אי זוגי סופג 20 נזק בהנחה ונפגע.
גולם:
פעולה: אגרוף להבות: 18+7+2 = 27 - ריזילית סופגת 5 נזק אש (אם איכשהו הAC שלה גבוה מספיק אז 3).
הגרעה: 6
הגולם מדמם.

סאוואלה:
מנוצל: זימון שד להבות -גולם, קללת האי זוגי
שד:
חיים: 9/24

"מה אכפת לי? גם אתם תגנבו אותי," הננסית משיבה לסאוואלה בגועל. היא מסתכלת סביבה לוודא שהיא עדיין לא לבדה, אבל היא לא זזה.

רייז והגולם מצליחים להכות את המטרות שלהם, והצרחות של ההובגובלין וריזלית נשמעות זו עם זו. סאוואלה גם מצליחה להמיט את הקללה שלה. לכולם נראה כאילו היא מלמלה לשווא עד ששני האורקים מקיפים אותה, וכשהאחד מרים את החרב הגדולה שלו, הוא נופל מת. חברו נסוג בפחד מהקללה, אבל למרות זאת הוא מצליח להביא את החרב שלו בגבה של סאוואלה.

META
התקפה 1 נגד סאוואלה: 15, מפעיל את קללת האי-זוגי
התקפה 2 נגד סאוואלה: 9+8=17

סאוואלה מקבלת 10 נזק

בקפא"פ: רייז עם ההובגובלין, ריזלית עם הגולם, סאוואלה עם האורק
בטווח קרוב: כולם

הסלמה 2
ריזלית
הובגובלין
רייז
סאוואלה
גולם שדי (קישור) (מדמם)
חצי-אורק ואורקים X1 (מוק)
תאראניס
פרדאן
רגנארוק

פרדאן מזנק מצמרת העץ ומתחיל לרוץ קדימה אל עבר שדה-הקרב. בעוד האויבים נופלים אחד אחרי השני, אין סיבה אמיתית להתחבא יותר. הוא עדיין שולף חיצים ויורה אותם במקום להיכנס לטווח-חרב.
"להגיד את האמת, אני חושב שאני פשוט אהרוג אותך." פרדאן קורא אל ריזלית בעוד חץ אחד שהוא יורה מפספס את ראשה וממשיך לטוס אל עבר ההובגובלין, דבר שגורם לפרדאן לוותר ולשנות את מטרתו. "אני לא חושב שיצא לי לצוד גמד עדיין, אז את תהיי הפעם הראשונה שלי!"
רגנארוק נוהם ומזנק על ההובגובלין גם הוא, נושך אותו ברגלו בחוזקה.

META
בדיקת פעולה נוספת:
[dice:11kve36y]1ק6[/dice:11kve36y]
פעולת תנועה: נשאר בטווח קרוב.
פעולה רגילה: התקפה כפולה כנגד ההובגובלין.
התקפה 1 -
[dice:11kve36y]700442:0[/dice:11kve36y]
נזק 1, אם פגע -
[dice:11kve36y]700442:1[/dice:11kve36y]
התקפה 2 -
[dice:11kve36y]700442:2[/dice:11kve36y]
נזק 2, אם פגע -
[dice:11kve36y]700442:3[/dice:11kve36y]
פעולת תנועה של רגנארוק: נע לטווח קפא"פ.
פעולה רגילה של רגנארוק: התקפה כנגד ההובגובלין.
התקפה -
[dice:11kve36y]700442:4[/dice:11kve36y]
נזק, אם פגע -
[dice:11kve36y]700442:5[/dice:11kve36y]

פרדאן לא מצליח בפעם הראשונה לגעת ביותר משערות ראשה של ריזלית, אבל בפעם השנייה הוא יורה בהצלחה, וזרועה נוטף דם בקצב מפחיד. גם רגנארוק מצליח להוציא גוש בשר מרגל ההובגובלין בשיניו, וההובגובלין גם מתחיל לדמם. תאראניס לא מכה את ההובגובלין, אבל ההובגובלין ממשיך לאבד דם כשהוא קופץ כדי למנוע את תאראניס מלגעת בו.

ריזלית מנסה להכות את הגולם עם החרב, אבל לא מצליחה. להובגובלין יש מזל יותר טוב, והוא מכה את תאראניס מכה קשה בחרבו. לא קשה לנשארים להבין שכלתה אליהם הרעה, וההובגובלין מנסה לברוח. כשריזלית רואה את האחרים מתים או בורחים, גם היא מנסה לרוץ.

META
התקפה של ריזלית נגד הגולם - 8+6=14, כישלון
התקפה של ההובגובלין נגד תאראניס - 17+7=24, הצלחה
תאראניס סופג 8 נזק

ניסיון ניתוק של ריזלית - 18, הצלחה
ניסיון ניתוק של ההובגובלין - 16, הצלחה

בקפא"פ: סאוואלה עם האורק
בטווח קרוב: רייז, גולם שדי, תאראניס, פרדאן, רגנארוק
בטווח רחוק: הובגובלין, ריזלית

הסלמה 3
ריזלית (מדממת)
הובגובלין (מדמם)
רייז
סאוואלה
גולם שדי (קישור) (מדמם)

חצי-אורק ואורקים X1 (מוק)
תאראניס
פרדאן
רגנארוק

OUT
אני מבולבל. לפי הMETA של קווריון, הוא לא תקף את הננסית אלא את ההובגובלין.
כמו כן, איך הם הגיעו לטווח רחוק בפעולת תנועה אחת? והאם ההובגובלין לא צריך לגלגל שתי בדיקות דיסאנגייג' כי הוא נמצא בעימות גם איתי וגם עם ליאור?

OUT
אני מצטער, זאת הטעות שלי: הם בטווח קרוב, לא בטווח רחוק, ופרדאן תקף את ההובגובלין, לא את הננסית. אתקן את זה עכשיו. אבל בדיקת האחת מספיקה לשני אויבים, זה רק מעלה את הקושי ב-1 לכל אויב נוסף, והוא עבר את זה.

תיקון:
בקפא"פ: סאוואלה עם האורק
בטווח קרוב: רייז, גולם שדי, תאראניס, פרדאן, רגנארוק, הובגובלין, ריזלית

סאוואלה מנסה להתחמק מהאורק שפגע בה ולאחר שהיא מצליחה היא מנסה לשרוף אותו. הגולם חש מהר לעזרתה של סאוואלה ותוקף את האורק באגרוף הלהבות שלו, אך במקום מכה אמתית, חתיכות מידו של הגולם מתנתקות משאר גופו ופוגעות באורק.
רק לאחר שהגולם מעסיק את האורק סאוואלה שמה לב שריזילית וההובגלין בורחים וצועקת לעברם: "זרקו את הנשק והיכנעו! אתם לא רוצים שאנחנו נאלץ לרדוף אחריכם!"
[spoiler title="מטה"]
סאוואלה
ניתוק: 12 הצלחה.
פעולה: שרפי את זה: 12+5+3 = 20 מול PD
נזק: 4+6+4= 14 נזק אש ולמטרה יורד 2AC
גולם:
פעולה: אגרוף להבות: 2+7+3= 12 5 נזק אש בפגיעה 3 בהחמצה (זוגית)
הגרעה: 6

[spoiler title="נתונים סאוואלה"]מנוצל: זימון שד להבות -גולם, קללת האי זוגי
חיים: 20/30
[/spoiler]
[spoiler title="נתונים שד"]חיים: 3/24
מדמם[/spoiler][/spoiler]

סאוואלה שורפת את האורק, והוא צועק מכאב ונופל, והאש פושטת אל כל חבריו האחרים שעליהם נפל. למרות הקריאה של סאוואלה, ריזלית לא מראה שום סימן שהיא מעוניינת לחזור, וההובגובלין עדיין לא נראה כאילו הוא ממש שמח ליד הדוב שעומד לידו.

OUT
האורק מת מההתקפה של סאוואלה, אז הגולם יכול לנצל את הפעולה שלו בשביל משהו אחר.

META
בקפא"פ: רייז עם ההובגובלין
בטווח קרוב: גולם שדי, תאראניס, פרדאן, רגנארוק, ריזלית, סאוואלה

הסלמה 3
ריזלית
הובגובלין (מדמם)
רייז
סאוואלה
גולם שדי (קישור) (מדמם)
תאראניס
פרדאן
רגנארוק

"רגנארוק, אל תהרוג אותה. עדיין, בכל מקרה." פרדאן אומר בעודו מניח חץ על הקשת שלו ומכוון בזהירות לעבר ריזלית, מלקק את שפתיו בתענוג שהוא חווה מהציד, ואין דבר שהוא אוהב יותר מטרף שחושב שהוא יכול לברוח.

META
בדיקת פעולה נוספת:
[dice:1xi8ad3r]700635:0[/dice:1xi8ad3r]
פעולה רגילה: התקפת טווח כפולה נגד ריזלית.
התקפה ראשונה -
[dice:1xi8ad3r]700635:6[/dice:1xi8ad3r]
אם פגע, נזק -
[dice:1xi8ad3r]700635:1[/dice:1xi8ad3r]
התקפה שנייה -
[dice:1xi8ad3r]700635:2[/dice:1xi8ad3r]
אם פגע, נזק -
[dice:1xi8ad3r]700635:3[/dice:1xi8ad3r]
פעולת תנועה של רגנארוק: נע לטווח קפא"פ עם ריזלית.
פעולה רגילה של רגנארוק: התקפת קפא"פ בסיסית נגד ריזלית.
[dice:1xi8ad3r]700635:4[/dice:1xi8ad3r]
אם פגע, נזק:
[dice:1xi8ad3r]700635:5[/dice:1xi8ad3r]
ההתקפה של רגנארוק היא פגיעה קריטית ולכן גורמת 8*2 = 16 נזק.
פרדאן לא מנסה להרוג את ריזלית, אלא רק לפצוע אותה מספיק כדי להוציא אותה מכלל פעולה.

OUT
ריזלית מדממת מההתקפה של הגולם.

כל עוד שריזלית חיה, היא תרצה לברוח. אם אתה רוצה להוציא אותה מפעולה, אני לא יודע על כללים ברורים, אבל חשבתי על האפשרות למשל להכות אותה ברגליים (וכדומה) עם גלגול רקע כדי לעצור אותה מללכת, או להחיות אותה ולאסור אותה איכשהו עם גלגול רקע.

OUT
סליחה, שכחתי מזה לגמרי.
אישית, אני לא רואה ממש סיבה לסבך את ההיתקלות יותר עם חוקים נוספים. אין חוק רשמי של התקפות לא-קטלניות, אז יש לי 2 הצעות יחסית פשוטות:
הראשונה היא פשוט לתת לשחקנים להחליט אם הם תוקפים את המטרה באופן קטלני או יותר שמרני, ואז כשהאויב יורד ל-0 נק"פ, הם יכולים לבחור אם הוא מת לגמרי או רק מעולף מתשישות, כאב ופציעות שטחיות.
השנייה כוללת את גילגול הרקע שציינת קודם לכן, על מנת להפוך את הנזק שנעשה לאויב ל-"לא קטלני", כלומר שלא יהרוג אותו סופית כאשר הוא ירד ל-0 נק"פ.

ההובגובלין נופל עם צעקה אחרונה, וקולו נפסק.

OUT
אני לא רוצה לסבך את זה יותר מדי, אבל ניסיתי ליצור המשכיות עם הפעם האחרונה שעשינו את זה (עם סזמר), שבפעם ההיא השתמשנו בגלגול רקע. הרעיון שלי היה לתת אפשרות גם בתוך הקרב וגם אחר כך, כשלכל אחת יש יתרון כלשהו (בתוך הקרב זה בא בעלות של פעולה, בסוף הקרב זה בא בעלות של האפשרות של כישלון ומוות).

אני הייתי מוכן לשקול לעשות את זה בלי גלגול, אבל הבעיה היא שזה יכול ליצור מצב מגוחך שבו כל אויב שנהרג הופך לשבוי.

עריכה: אני מחכה לכתוב מה שקורה עם ריזלית כי זה תלוי על מה שפרדאן עושה וגם על אם יש למישהו משוב על מה שכתבתי למעלה.

OUT
אחרי שחשבתי על זה יותר, חשבתי על סכמה יותר פשוטה: גלגול רקע בקושי 20 בתוך קרב (בלי עלות של פעולה) שהנזק שנעשה לא יהיה קטלני, ובקושי 15 כאשר זה אחרי הקרב לרפא את הניזק (כאשר היתרון של נזק בתוך קרב הוא האפשרות לבחור, אחרי כישלון, שהנזק לא ייחשב). זה נשמע טוב לכולכם?

ריזלית הגיעה לסוף נקה"פ שלה עם ההתקפה של פרדאן, אבל נשארה לו האפשרות לבחור אם לגלגל לפני או אחרי (אם נאמץ את ההצעה שלמעלה).

OUT
נשמע סבבה מבחינתי.
META
את גילגול הרקע אני אחשיב כאחד שנעשה במהלך הקרב, על מנת לא לבזבז את השימוש בגילגול שאחרי הקרב, שלא לדבר על כך שהקרב עוד לא נגמר (אני חושב).
אני משתמש בתכונת החוכמה וברקע "סייר יערות ותיק", שמסמלים את החושים החדים של פרדאן כצייד, ואת הניסיון שלו בירי לא-קטלני שנועד להתיש את הטרף שלו, במקום ישר להרוג אותו.
[dice:2ivni19s]700960:0[/dice:2ivni19s]

חזרה