• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שער הצלמוות - עץ משחק (4/4) [מו''ד 4]

כולם
OUT
רק רגע... לקובלד אין סיכוי להרוג את אלי, רק לעלף אותה שוב, (בפגיעה חמורה הוא עשה לי 13 נזק, לא מספיק למוות) אלא אם כן אביעד שה''ם מעצבן, ואז הוא פשוט יהרוג אותה (בעצם, כנראה שסכין בגרון יהרוג אותך, אבל זה מו''ד...)
(הברקה)
הוא הכין פעולה שאם אחד מאיתנו יתקוף אותו הוא יהרוג את אלי, אבל, לא יקרה כלום אם אלי תעשה משהו.. [שיעול שיעול]
IN
אורביניה אחוזה בהתלבטויות קשות, מצד אחד, העולם היה מקום הרבה יותר שקט בלי אלי, אבל מצד שני, אלי בפיקודה של אורביניה והיא לא תיתן לאף חייל, לא משנה מיהו, ליפול, מצד שלישי, לא בטוח שהקובלד יקיים את הבטחתו לעזוב את אלי...
ומצד רביעי, היא ממשיכה לדמם על השביל.
בינתיים, צריך להתמקד בצד הרביעי. אורביניה פוקקת את מפרקיה ובודקת אם היא עדיין קשירה להילחם, בכל מקרה, הצלעות עוד יחלימו והפצעים יגלידו, אומנם היא שרוטה, שרופה, ומחוצה לגמרי, אבל כל מה שהיא צריכה הוא מנוחה טובה, בינתיים, צריך להתמקד בקרב.
META
מנצל פרץ ריפוי, למעוניין, אני בשמונה נק''פ.

out -
חובב מוד אמר/ה:
רק רגע... לקובלד אין סיכוי להרוג את אלי, רק לעלף אותה שוב, (בפגיעה חמורה הוא עשה לי 13 נזק, לא מספיק למוות) אלא אם כן אביעד שה''ם מעצבן, ואז הוא פשוט יהרוג אותה (בעצם, כנראה שסכין בגרון יהרוג אותך, אבל זה מו''ד...)
זה אם לא לוקחים בחשבון את העובדה שברגע שאלי תתעלף היא צריכה לבצע הצלה ממוות, ואם היא נכשלת היא מתה כי היא כבר נכשלה ב2.
ניצול פרץ ריפוי זו פעולה שחורגת מדרישות הקובולד, את מותחת את הגבול. פעולה הבאה כזאת תצריך בדיקת דיפלומטיה (או כל מיומנות אחרת שתרצו) מוצלחת כדי למנוע מהקובולד לתקוף. ועכשיו כדאי לאורביניה ולכולם לנצל את הפעולות שנותרו להם כדי להתרחק מהקובולד בריצה.
in -
"זדה שם! לא להתעכב! אחורה אחורה! ולשמוט את הנשקים כולם!"

כולם
מורת'ון פוסע אחורה חרישית. ''נו קדימה, בת אצולה מלוכלכת... תעשי משהו...'', הוא לוחש.

META
פעולת תנועה:
זז ל-D23.

[spoiler title=כולם]
זה תמיד עבד על המשרת המעצבן, היא חושבת. לא לא היה סכין, אבל עדיין...
אלי קורצת למורת'ון.
ואז דורכת בשיא העוצמה על כף רגלו של הקובולד, ודופקת את ראשה בראשו. השיער הג'ינג'י הארוך מכסה את פניו ומסתיר לו את המצב, ואלי, שגבוהה ממנו מכמה מידות (קובולד לעומת בן אדם גבוהה) מפילה עליו את כל כובד משקלה, ראשית עם כף הרגל ואז ראש על ראש. הסכין מונע ממנה להזיז את ראשה קדימה - אבל אין מניעה להזיז אותו לאחור.
ברגע שהקובולד נופל, אלי תופסת את הסכין בידה וזורקת אותו רחוק ממנה.
META
אין לי שמץ של מושג למה לזרוק, אז אני זורק [dice:304a0nsy]700562:0[/dice:304a0nsy] ואין לי מושג איזה תוסף צריך.
[/spoiler]

כולם
OUT
לא יודע אם מורת'ון התכוון להקשיב לקובולד, בכל אופן אלי בהחלט בצעה פעולה שמעוררת את ההתקפה שלו.
עכשיו זו ההזדמנות ללמד אתכם הרבה הרבה דברים, אז תקשיבו טוב.
הפעולה שאלי מבצעת נקראת פריקה מנשק, זוהי פעולה שלא מוזכרת בחוקים. לכן צריך לאלתר ופחות ללמד את החוקים היבשים, אבל קודם, הקובולד הכין פעולה לתקוף את אלי כהפרעה מיידית לכל פעולה עוינת מצדכם. הפרעה מיידית משמעותה שהפעולה שמבוצעת כהפרעה מיידית באה לפני המעורר שלה, לכן קודם הקובולד תוקף את אלי ואז אלי פורקת אותו מנשק. אך אבוי! הקובלוד מסומן בידי מיכרון, ולכן הוא סובל ממחסר 2- להתקפות נגד כל אחד אחר ומיכרון יכול להשתמש עליו בכוח זעם הנוטר כהפרעה מיידית, אז נתחיל במיכרון, אז בקובולד, ואז באלי.
מיכרון - זעם הנוטר נגד הקובולד - 4+6=10 נגד קשיחות, החטיא.
קובולד - התקפה בסיסית נגד אלי - 5+7+2=14 נגד דרג"ש. ה2 זה כי אלי שרועה ולכן לקובולד יש יתרון קרבי עליה, אבל הוא מחטיא.
אלי - עכשיו הגיע הזמן לשבור את הראש. קודם אמרנו שמה שאלי עושה לא מצוין בחוקים, אז צריך לאלתר. מכיוון שאלי מסיחה את דעתו של הקובולד, אני משתמש בבדיקת תרמית ליצירת הסחה, אבל במקום להעניק יתרון קרבי, הקובולד יאבד את נשקו. אלי שרועה ולכן סובלת ממחסר 2- לגלגולי התקפה. אמנם זה לא משפיע לבדיקות מיומנות, אבל כאן החלטתי שבכל זאת זה ישפיע, ושבדיקת המיומנות תנגוד את הגנת התגובה של הקובולד במקום את מיומנות התובנה שלו. לכן לאלי יצא סה"כ 19+9-2=26 נגד תגובה, ופגעה כמובן. עכשיו לקובולד אין נשק.
הערות - הפעולה שאלי ביצעה הייתה מסוכנת באותה מידה כמו לתקוף את הקובולד, והעמידה אותה בסיכוי של 1/6 למות (בערך). אני הייתי נכנע, אבל היה לכם מזל :D
גם הייתי ממליץ לאלי להשתמש על עצמה במילת השראה.
בנוסף, אשמח לשמוע מה דעתכם על המשחק עד עכשיו, בכל זאת מעולם לא שיחקתי או הנחיתי במהדורה 4, בטח לא בפורום, ואשמח להערות על צורת ההנחיה שלי, כמו גם שאלות לגבי חוקים.
IN
אלי פורקת בהצלחה את הקובולד מנשקו, וכאשר הוא מבין שהוא לבדו מול חמישה, הוא בורח מאוד מאוד מהר ומאוד מאוד בקול.
META - הקובולד בורח.

כולם
אורביניה ניגשת לשאר החבורה, שמהם הופרדה במהלך הקרב.
"אלי, זה היה חתיכת תרגיל מלוכלך ומסוכן, אבל הוא עבד!" היא עוצרת רק בכדי למחוא כפיים.
"ועכשיו, הגיע הזמן שנמצא מקום לחניה, כולנו במצבים שונים של פציעה, ואנחנו צריכים לעצור ולנוח".
"אבל קודם.."
היא רוכנת על האדמה ומפשפשת בכיסיהם של הקובלדים, מחפשת זהב, נשק, וכל דבר אחר שיכול לעזור, אין כמו לרכון מעל גופות ולאסוף את שללם של האויבים המרוסקים...

אביעד, שיטת ההנחיה שלך עד עכשיו הרגישה לי בנויה מאוד על הסללה, ואני לא אוהב את זה כל כך, אבל אתה שה''ם טוב, וזה העיקר.

כולם
״יפה יפה״, אומר מורת׳ון, עט על גופות הקובולדים בחמדנות. הוא לא מתכוון לרצוח בחינם...
אתה מנחה טוב, ואני לא הרגשתי הרבה הסללה.

אחלה של משחק. הבעיה האחת שלי היא הקצב, אבל בזה לא אתה אשם...
[spoiler title=כולם]
אלי מנערת את עצמה, ולוחשת את הקסם על עצמה, מרפאת את פצעיה.
היא מחכה שחבריה יתחלקו איתה בשלל, היא לא הולכת לבזוז גופות בעצמה.
META
בכמה נק"פ אני? בכל אופן, 8+ נק"פ, יורד לשישה פרצי ריפוי.
[/spoiler]

In
ראליין בוחן את הקובולד הנמלט, ואז רואה את השאר עסוקים בבזיזת הגופות.
בשמו של האחד, אין להם שמץ של כבוד או יכולת לחשוב על תזמון?
הוא אומר בקול שקט, ועם זאת כולכם שומעים אותו "מזל שנחלצת מאחיזתו של הכופר, אבל יש זמן לכל דבר, ועכשיו לא הזמן לבזיזת גופות, אלו אשר תקפו אותנו הובסו, אך השורדים עדיין קיימים והם הולכים ונעלמים. עלינו לרדוף אותם כמה שיותר מהר."

Out
שאלה, האם אפשר לרדוף את הקובולד והכל?
אם אפשר, אז אני מיד רודף אותו, אם אי אפשר אז אני מנצל פרצי ריפוי והכל ונח מנוחה קצרה

כולם
מורת׳ון מקשיב בחצי אוזן, מבודח, לשאלתו של ראליין: ״אין להם שמץ כבוד?״. ״לי לא!״, הוא משיב, בלי להתיר עיניים מהביזה.

כולם
In
מיכרון צועק - ''הקובולד בורח אל בני בריתו, צריך לעצור אותו ומיד!'' ומתחיל לרוץ אל הקובולד, לפני שהלה יגיע לחברים שלו וחזרה אליכם.
מיכרון רץ אל הקובולד, שומט את מגינו, אך הריצה בשריון מתישה אותו, והוא מתאמץ כדי לא לעצור.
Meta
מיכרון מבצע בדיקת סבולת
[dice:1u83czgb]700802:0[/dice:1u83czgb]
בכישלון הוא מאבד פרץ ריפוי.
Out
עכשיו נלמד על אתגרי מיומנות. אתגר מיומנות הוא ההיתקלות שבה מיומנויות הדמויות, ולא כישרונם בקרב, באים לידי ביטוי. לכל אתגר שכזה מספר בדיקות מיומנות שצריך לעבור בהצלחה לפני שנכשלים מספר פעמים כדי להצליח.
כל מי שרוצה לרדוף אחרי הקובולד משתתף באתגר, והוא צריך לגלגל בתורו בדיקות מיומנות ולהדביק איך היא עוזרת לו לרדוף אחרי הקובולד. למשל סבולת מאפשרת לך להחזיק מעמד בריצה, אבל כישלון מתבטא באיבוד פרץ ריפוי.
הערה - חלק מכם צריכים לנוח אחרי הקרב, אבל בכל מקרה התקלות בכנות אויבים במצבים לא תהיה טובה. תשקלו טוב את מה שאתם עושים.
ועוד עריכה נוספת - מיכרון נכשל ואיבד פרץ ריפוי. טעיתי בד''ק של הבדיקה. צברתם כישלון.
בנוסף, אשמח למשוב יותר ממוקד במה אני טוב וגם במה אני פחות טוב.

אתה טוב בהנחייה... אני לא הרגשתי שום פגם משמעותי בינתיים, נקווה שימשיך כך. אני לא יודע להעביר משוב, אוף!

כולם
OUT
מה עם הביזה?...

IN
מורת'ון עסוק בביזה, ולא רואה טעם בלרדוף אחר תנין מהלך שממילא לא יביא לו דבר.

כולם
OUT
הביזה תחכה...

IN
ראליין רודף אחרי הקובולד למשך כמה ששניות, אבל אז הוא עוצר ובחן את תוואי השטח שסביבו, ולאחר שהוא מסתכל סביבו הוא מתכוף ופשוט נעלם מהעין.

META
התגנבות (להיעלם): 1d20+10=12
טבע (למצוא דרכי קיצור כדי לתפוס את הקובולד במהירות ובלי להשקיע מאמץ פיזי רב [או לגלגל אתלטיקה, ששם יש לי מחסר]): 1d20+7=24
הבחנה (כדי לא לאבד את הקובולד בשום שלב) [יצא 20 טבעי]: 1d20+12=32

כולם
In - במהלך הביזה והמנוחה, אלי שרה שירים מרגיעים, לשם שינוי, בעוד מורת'ון ואורביניה עטים על גופות הקובולדים בחמדנות הטיפוסית יותר לבני מחצית מאשר לזדים.
במהלך החיפושים, אתם מוצאים על הקובולד הכהן פסלון מוזר, של דרקון עשוי אבן געשית ושחורה למראה, לפני הדרקון מכוסים במסכת עצם הדומה לזו של הקובולד הכהן, אך עם קרני איל.
Meta
חוץ מהפסלון אתם מוצאים דברים בעלי ערך נוספים - 5 מ''ז, 23 מ''כ, 3 חברות קצרות, 2 מגינים כבדים עשוײַם קשקשי דרקון, 2 חניתות, 2 שריונות קשקשים קטנים, 2 שריונות שרשראות קטנים. לא זוכר כרגע את המחירים של כולם, יש בסל''ש. הל לורד, תסביר להם את חוקי מכירת ציוד במו''ד 4 בבקשה.
כל הנחים - לאלי יש יכולת ''שיר מנוחה'' שמאפשר לכם להוסיף את מתאם הכריזמה שלה לערך פרץ הריפוי שלכם כשאתם נחים. תחשבו את זה.
כל הרודפים - תמשיכו באתגר המיומנות. אפשר לגלגל גם 2 מיומנויות בבת אחת כדי לזרז הליכים. רק תסבירו איך הם קשורות למרדף.
בינתיים הל לורד גלגל 3 מיומנויות -
התגנבות לא רלוונטי. למה זה משנה לך אם הקובולד רואה אותך? אתה גם נכשל כמעט אוטומטית כי אתה רץ אחריו. מתעלם.
טבע הצליח. אתה מכיר את המילים באזור ואת צורת גדילתם, ויודע לעקוף אותם במינימום דרך. הצלחה אחת, כישלון אחד.
תפיסה הצליח. זה לא נחשב לאתגר המיומנויות, כי לא חיפשת דרכי קיצור או משהו (את זה גם ככה עשית בטבע) אבל כשהקובולדים ינסה להתחבא - הוא ייכשל.

מור, אור ואלי
META
משתמש בפרץ ריפוי (כמה נק''פ יש לי? אין לי אקסל ואני לא יכול לערוך, אביעד, כבר ביקשתי שתערוך לי...).

IN
מורת'ון הודף את אורביניה מהגופות. ''נחלק את האוצר שווה בשווה בינינו. 3 זהובים לך ו-2 לי, 12 כסופים לי ו-11 לך. הפסלון נראה מעניין, אבל אם אני אנסה למכור אותו איפשהו יתלו אותי... מי הוא בפסלון, בכלל?''. הוא מוציא את הפסלון בעניין, אך לא נראה שהוא מעורר בו חמדנות. ''הנשקים לא מעניינים אותי'', הוא פונה גם לאלי. ''תרצי?''.

כל הרודפים
מיכרון רץ אחרי הקובולד הנמלט, עיניו תרות אחר פרצות בשיחים ואחר מכשולים העלולים להפריע לו.
תפיסה
[dice:1r2rxe8t]700864:0[/dice:1r2rxe8t]
הצלחה לא מוסיפה הצלחה לאתגר המיומנות, אבל מעניקה תוסף 2+ לבדיקת המיומנות הבאה של דמות אחרת.
כישלון משמעו מחסר 2- במקום. התוסף או המחבר משפיעים על הדמות הבאה שמגיבה.
כמו כן, מיכרון מתקשה לרוץ, ומגלגל סבולת.
בכישלון הוא מאבד פרץ ריפוי
[dice:1r2rxe8t]700864:1[/dice:1r2rxe8t]
הקובולד במנוסתו לא נשאר אדיש. הוא לוקח חוט, קושר בו קשר, ומשליך את הלולאה על הקרקע. כך הוא חוזר על התרגיל מספר פעמים. על אחד מכם לגלגל אקרובטיקה בד''ק של בדיקת הפשיעה של הקובולד, בהצלחה הוא מקבל תוסף 2+ לבדיקה הבאה, בנוסף להצלחה באתגר, בכישלון הוא מקבל מחסר 2- לבדיקה הבאה, ומאבד פרץ ריפוי, בנוסף לכישלון באתגר המיומנות.
בדיקת הפשיעה של הקובולד
[dice:1r2rxe8t]700864:2[/dice:1r2rxe8t]
עריכה - מיכרון הצליח בשתי הבדיקות. 3 הצלחות וכישלון אחד, ותוסף 2+ לבדיקת האקרובטיקה של ראליין.
אורביניה - את משתתפת במרדף? תחליטי עכשיו. בינתיים אני מניח שלא.

כל מי שלא רודף ונשאר עצלן
הא, כשאתה חי ברחוב, אתה לומד לנצל כל יתרון, ואחרי שאתה הורג מישהו, מן הסתם, אתה לוקח לו את כל הדברים היכולים להועיל.
ולא, אני לא משתתף במרדף, לא רואה בזה טעם, ואם הקובלד יצליח לברוח ולהזעיק עזרה...
IN
אורביניה מכניסה את הכסף לכיסה, בטוב ליבם, רוששו אותה השומרים, היא לא רואה בזה פשע לקחת את הכסף לעצמה ולא "לחלוק" אותו עם אחרים.
"תן לי את הפסלון, יכול להיות שהוא קסום, או שהוא של אל קובלדי כלשהוא, במקרה הראשון, אני יכולה לעזור, לזהות חפצים קסומים כל הזדים לומדים לפני האלף בית, במקרה השני, ראליין יכול לעזור, כשהוא יחזור."
היא בוחנת את הפסלון.
META
מנצל פרץ ריפוי ונח מנוחה קצרה.
בדיקת מאגיה על הפסלון, יש לי 1+, אבל תוצאה של-19. 20 בסך הכול.
ובדיקת הבחנה, כי, למה לא? 15 ואין לי תוספים.

כולם
Out - כל מי שנח - תזכרו שאתם מקבלים 5+ לערך פרץ הריפוי בגלל אלי.
זה שאתם לבד לא אומר שאתם יכולים להשתלט על השלל לבד. החלוקה צריכה להיות מוסכמת על כולם, שאני לא אראה שלל כפול או משהו.
אורביניה
In - הפסל הוא פסל של דרקון שחור, והוא סמל של אל הקובולדים קורת'ולמאק. המסכה שמכסה אותו היא מסכה שנראית כמו פני שד, כאילו עשויה מעצם.

חזרה