• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ריח מגניב באוויר, שדרוג פורום הולך ומתקרב

בקשר לצבעים, יש פתיחות להצעות, אבל אנחנו לא מעצבים גרפיים, אז אלא אם מישהו מהקהל יקום... זה העיצוב הכי מוצלח שמצאנו. כהערה, צבעים בהירים זה מקובל ברוב-רובם של האתרים.
מה זה סימני השאלה הלבנים?
בנוגע לגודל הטקסט אני אבדוק את זה - אולי יש גם פתרון לשליטה בגודל על-ידי המשתמש.

ועכשיו, כשיש לי זמן שהוא לא רגע לפני ההסעה, אני יכול לכתוב את כל רשימת התלונות שלי באופן מסודר.
1. הצבעים, בהירים נורא, כשרוצים להתעורר בבוקר ולהיכנס לפונדק, זה לא עובד, כואב בעיניים.
2. העיצוב הקודם הרגיש לי נוח, בטוח, העובדה שהכל בצבע אחד וכל הכותרות פשוט בגוונים מעט אחרים, גם הצדדים בצבע דומה, זה מרגיש נוח יותר, עכשיו זה מרגיש כמו הפורומים של טרויאן, וזו לא מחמאה.
3. איפה לעזאזל הסימן של העין שנותן לך לקפוץ להודעה הראשונה שלא נקראה בעץ?! אהבתי את הסימן הזה, ואני משתמש בו המון.
4. ברירת המחדל לתמונה, סימני השאלה, נוראיים.
אני מעדיף את ברירת המחדל הקודמת, או שכולם פשט ישימו תמונה...
5. כנראה זה רק אצלי, אבל הגלגלת לא עובדת לי טוב, המסך מתגלגל בדיליי.
6. הטקסט הוא באותו הצבע כמו החתימה, וזה ממש מעצבן.
7.
Adran אמר/ה:
הטקסט נראה קטן ביחס לכל שאר הדברים, לפחות בטלפון.
8. למה הקישורים חומים? ממש קל להתעלם מהם, הם פשוט מתמזגים ברקע, וזה לא טוב, קישורים צריכים להיות בולטים (לפחות לדעתי).
9. הורדתם את הקישור לפורטל.
10. בסך הכל, הפונדק היה הפורום האפור היחיד שאני מכיר, הוא היה ייחודי, עכשיו אם הצבעים הבהירים והחום.. הוא לא יחודי כמו קודם.
11: עריכה עלובה, קטנה מדי.
עריכה שלחלוטין לא קשורה לעץ: שימו לב שלכבוד העדכון אולדי שלנו חוגג יום הולדת :D .

חובב מוד אמר/ה:
3. איפה לעזאזל הסימן של העין שנותן לך לקפוץ להודעה הראשונה שלא נקראה בעץ?! אהבתי את הסימן הזה, ואני משתמש בו המון.

הוא עדיין קיים, פשוט הוא נראה עכשיו כמו ריבוע קטן שיש בתוכו חץ.

בנוגע לצבעים, אני חושב שפשוט צריך להתרגל.

כמו שכבר נאמר, אי אפשר לחזור לעיצוב הקודם. הוא היה נהדר, אבל הוא לא נתמך בגרסה הנוכחית של הפורום. אז אין מה לעשות.

בנוגע לקוביות- אני דווקא מאלה שחושבים שהקוביות בפורום רק עושות בעיות, אז אני שמח מהחוסר שלהן. תלמדו לא להסתמך עליהן :D

הצבעים לא מפריעים לי,מה שמפריע לי:
- המבנה של ההודעות.
- הציטוטים
- החתימות (הקו שמפריד בין החתימה לשאר הטקסט מעצבן)
- במקום התמונה של הפונדק בסימניה למעלה, רואים 'ריק'.

ובדיקה לראות אם הקוביות נוחות יותר:
[dice:2g3q87y2]2d6+1d4+3[/dice:2g3q87y2]

עריכה: מזל טוב! זה לא עובד!

The oldman אמר/ה:
אני עדיין בודק בנוגע לקוביות, זה עוד לא עובד וקצת מוזר, אבל מקווה שמחר נסדר גם את זה. בפורום הבדיקות זה עבד סבבה.

כמו שאולדמן אמר
ויש הרבה גנרטורי קוביות. בין אם אפליקציות בטלפון (אני משתמש באחת נחמדה בשם dice) או אצל WotC
http://www.wizards.com/dnd/dice/dice.htm

Nextorl אמר/ה:
בנוגע לקוביות- אני דווקא מאלה שחושבים שהקוביות בפורום רק עושות בעיות, אז אני שמח מהחוסר שלהן. תלמדו לא להסתמך עליהן
נכון מאוד!
הקוביות הקודמות היו משתנות כל עריכה.

The oldman אמר/ה:
בקשר לצבעים, יש פתיחות להצעות, אבל אנחנו לא מעצבים גרפיים, אז אלא אם מישהו מהקהל יקום... זה העיצוב הכי מוצלח שמצאנו. כהערה, צבעים בהירים זה מקובל ברוב-רובם של האתרים.
מה זה סימני השאלה הלבנים?
בנוגע לגודל הטקסט אני אבדוק את זה - אולי יש גם פתרון לשליטה בגודל על-ידי המשתמש.

אחלה עיצוב לדעתי, אם כי זה אולי זה יתאים יותר לכולם:
pundak-tales-forums-2003.jpg
pundak-tales-forums-2006.jpg

קראת לזה Chronicles, זה היה בגרסה 2 של PHPBB

בנוגע לגודל הטקסט בטלפון אגב, זה בגלל שפתאום רואים את כותרת ההודעה בגודל... טוב, של כותרת אמיתי. מה שלא ראו בגרסאות קודמות ולא רואים במחשב.

והיי, chronicles, העיצוב האהוב עלי. נוסטלגיה.

Doctor Who אמר/ה:
חיסרון שאני יכול לומר הוא שהצבעים אחידים מדי, אין הפרדה בין דברים כמו נושאים נעוצים, חוץ מזה אני דיי בסדר

מסכים. קשה לראות את ההבדל בין החתימה לטקסט, בין הנעוץ ללא נעוץ וכדומה.

אני אגיב אחר כך ליתר הדברים, אבל אני רוצה לשחק כאן קצת עם הקוביות
[dice:22vxci83]699853:0[/dice:22vxci83]
מבדיקה מהירה, אני מבין שכנראה יש בעיה בלשלוח קוביות מהחלון של התגובה המהירה. זה מגלגל לי בסדר כשאני שולח דרך חלון שליחת תגובה המלא, או כשאני עורך את ההודעה שלי.
שימו לב שהקוד הוא 1d8, ואי אפשר לערבב שני סוגי קוביות באותו גלגול, למשל אי אפשר לגלגל 1d6+1d10, כן אפשר לגלגל כמה קוביות מאותו הסוג ולהוסיף מתאם, למשל 2d6+4

אני עדיין לא יודע מה דעתי על העיצוב החדש. אבל אני יכול להוסיף לרשימה של השיפורים:
  • כאשר יש שמות משתמש קצרים (כמו של תור בדף הקודם), הכתב נדחף לצד שמאל וזה הרבה יותר גרוע כשאין תמונת משתמש. הפתרון: להוסיף לCSS בשורה 1822 (.postprofile a, .postprofile dt.author a עריכה: רצוי להחליף את ה-a ב- a.username ) רוחב 100% ורחף לימין (a.username{width: 100%; float: right;}). ובשורה 2786 (.postprofile dt.no-profile-rank, .postprofile dd.profile-rank, .postprofile .search-result-date) רוחב 100%(width: 100%;) או לכתוב קלאסים למקומות הספציפיים אם הם מופיעים בעוד מקום.
  • ההתראות נפתחות לצד שמאל גם בנייד ובטאבלט. הפתרון הוא לשנות בסקריפט (או בכלי ניהול שלו. ) את שמאל ל-0 וימין לאוטומטי. אם אין ברירה אז אני מניח שאפשר לעבוד עם קלאסים ו!important (הקלאס של 1941 .notifications .dropdown .dropdown-contents) יכול לעבוד (כמובן אחרי שמגבילים אותו שיעבוד ממקסימום רוחב מסך של טאבלט או מחשב נייד).
  • תצוגה מקדימה ה-X עולה על הכתב. (שורה 5009 להוסיף ל - .postbody את margin-right: 15px; ואם זה היה תלוי בי אז הייתי מוסיף גם padding-right: 5px; כדי שהטקסט בכל תיבה לא יהיה צמוד לקו הימני של התמונה.
  • יש משהו מוזר עם האייקון של הפורום, הוא משתנה כל עמוד שעוברים.
האמת כנראה שאני אתקל בעוד דברים ככל שאני אמשיך לגלוש, אבל אלו הדברים שפשוט בלטו לי ופחות קשורים לבחירת העיצוב (כמו גודל הכתב שהייתי משנה ואני לא מכיר תוספים מתאימים ל-phpbb. למעשה לא מכיר את המערכת הזאת בכלל, אבל אני דווקא מכיר כמה קודים של jquery שיכולים לעשות את זה אם אתה רוצה להכין משהו בעצמך).
אם יש שאלה בנוגע לסקריפטים, CSS או PHP יש מצב שאני אדע לעזור (כמו למשל חלק גדול מבקשות העיצוב שעלו בנושא הזה).

אני אתחיל בהתייחסות כללית, בעיקר לנושא העיצוב: כמו שאמרתי קודם וגם נאמר על-ידי עוד אנשים, העיצוב של האתר הישן פשוט לא זמין לגרסה החדשה. כרגע אין כוונה לשנות אותו דרמטית, למעט תיקונים ושיפורים קטנים, פשוט כי זה המון עבודה וגם ככה השדרוג הוא עסק מורכב שרק אני עושה אותו... הפידבק של ג'וני נפלא, כי הוא ישר מפנה אותי לאיפה לתקן (אלא כמובן אם זה גורם להשפעות נוספות במקומות אחרים, אז יש עדיין דיבאגינג). אם היו עוד אנשים בצוות הטכני, זה היה הרבה יותר קל וגם מקדם את האתר.

בקשר לעיצוב, בתוך הצוות בחנו כמה עיצובים, וזה היה הכי מוצלח ומיוחד, זה חום כמו קרוניקלס האגדי וזה ייחודי. בקשר ל"בהירות" רוב האתרים זה טקסט על רקע לבן, אז קצת מוזר לי האמירה שהוא בהיר. אפשר לנסות לתקן בנקודות ספציפיות כמובן. אבל שוב, מחסור של זמן. יש עדיין המון דברים לעשות באתר, מאחורי הקלעים - השדרוג לא הסתיים עדיין... ועוד כמה באגים לתקן שלא הגעתי אליהם.
אישית, אני מאוד מרוצה שאף אחד (touch wood) לא נתקל בבאג אמיתי שמפריע לשימוש באתר אלא התלונות הן על הנראות ;)

חזרה